Thursday - December 28, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
8:30 amMount Vernon, Illinois-47 vs Mundelein Carmel-50 at Centralia, Illinois - Final
50-47
9:00 amAntioch-41 vs Northwest Academy-71 at Effingham - Final
71-41
9:00 amMattoon-63 vs Chicago Corliss-65 at Teutopolis - Final
65-63
9:00 amCrossroads College Prep-34 at Affton-81 - Final
81-34
9:00 amDe Smet-71 vs Lafayette-61 at Meramec CC - Final
71-61
9:00 amGranite City-34 vs Springfield Southeast-74 at Collinsville - Final
74-34
10:00 amArcadia Valley-83 vs Herculaneum-52 at Park Hills Central - Final
83-52
10:00 amGermantown (Tenn.)-53 vs Alton-61 at Centralia, Illinois - Final
61-53
10:00 amDupo-47 vs Valmeyer-58 at Columbia - Final
58-47
10:30 amEffingham-50 vs Lincoln-Way East-57 at Effingham - Final
57-50
10:30 amMarissa-49 vs Galatia-36 at Sesser-Valier - Final
49-36
10:30 amLindbergh-50 vs Troy Buchanan-52 at Meramec CC - Final
52-50
10:30 amCharleston-60 at Teutopolis-68 - Final
68-60
10:30 amOakville-58 vs Decatur Eisenhower-48 at Collinsville - Final
58-48
10:30 amWindsor (Imperial)-48 vs University City-53 at Affton - Final
53-48
11:00 amGateway Science Academy-19 at Hancock-68 - Final
68-19
11:30 amLebanon, Illinois-41 vs Sparta-35 at Columbia - Final
41-35
11:30 amPerryville-50 vs Fredericktown-56 at Park Hills Central - Final
56-50
12:00 pmLadue-65 vs St. Charles-49 at MICDS - Final
65-49
12:00 pmPiasa Southwestern-61 at Olympia-42 - Final
61-42
12:00 pmOkawville-51 vs Carlyle-37 at Mater Dei - Final
51-37
12:00 pmSteeleville-54 vs Chester-60 at Sesser-Valier - Final
60-54
12:00 pmParkway North-82 vs Lutheran St. Charles-61 at St. Dominic - Final
82-61
12:00 pmVianney-40 vs Parkway West-32 at Meramec CC - Final
40-32
12:00 pmPriory-60 vs DuBourg-43 at Affton - Final
60-43
12:30 pmCahokia-58 vs Confluence-72 at Centralia, Illinois - Final
72-58
12:30 pmSouth Central-53 vs Father McGivney-49 at Vandalia - Final
53-49
1:00 pmCivic Memorial-55 vs Freeburg-58 at Columbia - Final
58-55
1:00 pmKC Northeast-57 at Normandy-55 - Final
57-55
1:00 pmSt. Elizabeth-70 vs Iberia-62 at Linn - Final
70-62
1:00 pmHazelwood East-43 vs Lincoln, Illinois-63 at Collinsville - Final
63-43
1:30 pmSt. Charles West-44 vs Eureka-48 at Meramec CC - Final
48-44
1:30 pmSt. Dominic-57 vs Timberland-59 at St. Dominic - Final
59-57
1:30 pmFrancis Howell-64 vs Whitfield-45 at MICDS - Final
64-45
1:30 pmGoreville-59 vs Christopher-52 at Sesser-Valier - Final
59-52
1:30 pmLift For Life-52 vs Mehlville-63 at Affton - Final
63-52
1:30 pmMetro-East Lutheran-38 vs Nashville-50 at Mater Dei - Final
50-38
1:45 pmMadison, Illinois-59 vs Mattoon-60 at Teutopolis - Final
60-59
1:45 pmOak Lawn (Ill.)-54 vs Antioch-45 at Effingham - Final
54-45
2:00 pmCollierville (Tenn.)-43 vs Belleville West-81 at Centralia, Illinois - Final
81-43
2:00 pmGillespie-48 vs Bunker Hill-52 at Carlinville - Final
52-48
2:30 pmColumbia-58 at Dupo-27 - Final
58-27
2:30 pmBelleville East-46 vs Quincy-65 at Collinsville - Final
65-46
2:30 pmNewburg-61 vs Linn-44 at Linn - Final
61-44
3:00 pmKingston-87 vs St. Paul Lutheran-34 at Valle Catholic - Final
87-34
3:00 pmNorth Callaway-68 at Wellsville-30 - Final
68-30
3:00 pmMascoutah-43 vs Highland-41 at Mater Dei - Final
43-41
3:00 pmSt. Mary's-Colgan-43 vs New Madrid County Central-58 at SIU Carbondale - Final
58-43
3:00 pmMcCluer-53 vs Union City-61 at Carbondale - Final
61-53
3:15 pmCharleston, Illinois-43 vs Chicago Brooks-49 at Teutopolis - Final
49-43
3:15 pmAltamont-43 vs Lincoln-Way East-80 at Effingham - Final
80-43
3:30 pmJennings-46 vs Marquette-42 at Meramec CC - Final
46-42
3:30 pmMemphis Lausanne-29 vs Champaign Central-59 at Centralia, Illinois - Final
59-29
3:30 pmMount Olive-67 vs Wood River-52 at Carlinville - Final
67-52
4:00 pmUrbana-66 vs East St. Louis-76 at Collinsville - Final
76-66
4:00 pmPotosi-38 vs Hillsboro-75 at Park Hills Central - Final
75-38
4:00 pmHumboldt, TN-80 vs Christian County, KY-73 at Poplar Bluff - Final
80-73
4:00 pmJohn Burroughs-54 vs Soldan-71 at Chaminade - Final
71-54
4:00 pmWaterloo-66 vs Lebanon, Illinois-59 at Columbia - Final
66-59
4:00 pmSummit-50 vs Pacific-62 at Rolla - Final
62-50
4:30 pmGrandview-58 vs Greenville, Missouri-68 at Valle Catholic - Final
68-58
4:30 pmCollins Academy-77 vs Lake County-59 at SIU Carbondale - Final
77-59
4:30 pmCovington-104 vs Logan County-66 at Carbondale - Final
104-66
5:00 pmSLUH-44 vs Kirkwood-45 at Meramec CC - Final
45-44
5:00 pmW.E.B. DuBois-92 vs McCluer South-Berkeley-62 at Normandy - Final
92-62
5:00 pmCleveland-45 vs St. Louis College Prep-72 at Vashon - Final
72-45
5:00 pmThompsonville-78 vs Odin-66 at Sesser-Valier - Final
78-66
5:30 pmBradley Tech-57 vs Fayetteville (Ark.)-85 at Poplar Bluff - Final
85-57
5:30 pmTriad-36 vs Alton Marquette-51 at Columbia - Final
51-36
5:30 pmFestus-51 at Park Hills Central-57 - Final
57-51
5:45 pmLutheran South-59 at Chaminade-96 - Final
96-59
6:00 pmHolt-45 vs Sikeston-84 at St. Dominic - Final
84-45
6:00 pmO'Fallon-59 vs Evanston-68 at Centralia, Illinois - Final
68-59
6:00 pmDuchesne-68 vs Parkway Central-63 at MICDS - Final
68-63
6:00 pmBriarcrest Christian-64 at Mater Dei-58 - Final
64-58
6:00 pmZalma vs St. Vincent at Valle Catholic
Rivalry
6:30 pmStaunton-49 at Carlinville-38 - Final
49-38
6:30 pmOak Lawn (Ill.)-47 vs Northwest Academy-66 at Effingham - Final
66-47
6:30 pmGateway STEM-73 vs Sumner-69 at Vashon - Final
73-69
6:30 pmMemphis Central-43 at Carbondale-42 - Final
43-42
6:30 pmRiverview Gardens-45 at Collinsville-67 - Final
67-45
6:30 pmCobden-61 vs Johnston City-74 at Sesser-Valier - Final
74-61
6:30 pmMadison, Illinois-29 vs Chicago Corliss-68 at Teutopolis - Final
68-29
6:30 pmMeridian-54 vs Saxony Lutheran-57 at SIU Carbondale - Final
57-54
6:30 pmMcCluer North-59 vs St. Mary's-66 at Meramec CC - Final
66-59
7:00 pmCordova (Tenn.)-72 at Poplar Bluff-89 - Final
89-72
7:00 pmGibault-38 at Columbia-64 - Final
64-38
7:00 pmSte. Genevieve-49 vs North County-64 at Park Hills Central - Final
64-49
7:00 pmCarnahan-55 vs Eugene-57 at Linn - Final
57-55
7:00 pmOrchard Farm-54 vs Roosevelt (Ind.)-78 at Normandy - Final
78-54
7:30 pmHazelwood West-81 vs Francis Howell North-78 at Chaminade - Final
81-78
7:30 pmNashville-56 vs Sacred Heart-Griffin-46 at Mater Dei - Final
56-46
7:30 pmFort Zumwalt West-54 vs Fort Zumwalt South-50 at St. Dominic - Final
54-50
7:30 pmValle Catholic-57 vs Jefferson-50 at Valle Catholic - Final
57-50
7:45 pmSalem, Illinois-30 at Centralia, Illinois-63 - Final
63-30
7:45 pmTrinity-62 vs Liberty (Wentzville)-53 at MICDS - Final
62-53
8:00 pmSesser-Valier-65 vs Woodlawn-64 at Sesser-Valier - Final
65-64
8:00 pmAltamont-31 at Effingham-36 - Final
36-31
8:00 pmChicago Brooks-35 at Teutopolis-53 - Final
53-35
8:00 pmHillsboro, Illinois-54 vs Litchfield-47 at Carlinville - Final
54-47
8:00 pmCardinal Ritter-60 vs Murphysboro-43 at SIU Carbondale - Final
60-43
8:00 pmMarion-55 vs Memphis University-49 at Carbondale - Final
55-49
8:00 pmAlthoff-42 vs Edwardsville-47 at Collinsville - Final
47-42
8:00 pmRitenour-57 vs Hazelwood Central-65 at Meramec CC - Final
65-57
8:30 pmFatima-50 vs Battle-70 at Linn - Final
70-50
8:30 pmCBC-65 vs Jonesboro (Ark.)-76 at Poplar Bluff - Final
76-65
8:30 pmSouth Iron-42 vs Farmington-82 at Park Hills Central - Final
82-42
9:00 pmOkawville-59 vs Breese Central-52 at Mater Dei - Final
59-52
9:15 pmArlington (Tenn.)-42 vs Chicago Marist-56 at Centralia, Illinois - Final
56-42
9:30 pmRockford East-64 vs Decatur MacArthur-72 at Collinsville - Final
72-64

Girls Basketball
TimeEventScore
8:30 amBelleville West-41 vs Centralia, Illinois-25 at Mascoutah - Final
41-25
8:30 amJacksonville, Illinois-36 vs Riverview Gardens-58 at Mascoutah - Final
58-36
9:00 amTimberland-50 vs St. Charles West-36 at St. Dominic - Final
50-36
10:00 amTriad-34 vs Althoff-40 at Mascoutah - Final
40-34
10:00 amSt. Elizabeth-27 vs Newburg-50 at Linn - Final
50-27
10:00 amMascoutah-20 vs Mater Dei-70 at Mascoutah - Final
70-20
10:30 amFort Zumwalt North-36 vs Ritenour-33 at MICDS - Final
36-33
10:30 amNorth Tech-42 vs Sikeston-81 at St. Dominic - Final
81-42
10:30 amGranite City-25 vs McCluer-44 at Duchesne - Final
44-25
10:30 amKingston-67 vs Crossroads College Prep-27 at Kingston - Final
67-27
11:00 amTrinity-24 vs Northwest Cedar Hill-28 at Liberty (Wentzville) - Final
28-24
11:00 amOrchard Farm JV-17 vs Orchard Farm-59 at Valley Park - Final
59-17
11:00 amSt. Paul Lutheran-23 vs Hillsboro-62 at West County (Leadwood) - Final
62-23
11:30 amIberia-67 vs Carnahan-24 at Linn - Final
67-24
11:30 amCarbondale-32 vs Highland-70 at Mascoutah - Final
70-32
12:00 pmViburnum-55 vs Herculaneum-84 at Kingston - Final
84-55
12:00 pmDuBourg-31 at Duchesne-46 - Final
46-31
12:00 pmUrsuline-32 at Visitation-45 - Final
45-32
12:00 pmAlton-62 vs Taylorville-66 at Jerseyville - Final
66-62
12:00 pmSumner-53 vs McKinley-21 at Miller Career - Final
53-21
12:30 pmSt. Joseph's-56 vs Francis Howell-46 at Visitation - Final
56-46
12:30 pmValley Park-49 vs St. Pius X-50 at Valley Park - Final
50-49
12:30 pmWesclin-31 vs Steeleville-28 at Lebanon, Illinois - Final
31-28
12:30 pmBunker Hill-61 vs Gillespie-49 at Carlinville - Final
61-49
12:30 pmValle Catholic-28 vs Perryville-44 at West County (Leadwood) - Final
44-28
1:00 pmSmith-Cotton-30 vs Waynesville-65 at Rolla - Final
65-30
1:00 pmFrancis Howell North-64 vs University City-27 at Summit - Final
64-27
1:00 pmBreese Central-45 vs Belleville East-59 at Mascoutah - Final
59-45
1:00 pmArcadia Valley-52 vs Park Hills Central-70 at Park Hills Central - Final
70-52
1:00 pmRosati-Kain-40 at Liberty (Wentzville)-48 - Final
48-40
1:30 pmHazelwood East-35 vs Tolton-57 at Duchesne - Final
57-35
1:30 pmBrussels-6 vs Civic Memorial-88 at Jerseyville - Final
88-6
1:30 pmCor Jesu-35 vs Parkway South-58 at Visitation - Final
58-35
1:30 pmJefferson-66 vs Valley Caledonia-62 at Kingston - Final
66-62
2:00 pmSt. Louis Patriots-43 at West County (Leadwood)-59 - Final
59-43
2:00 pmMarissa-32 vs Red Bud-57 at Lebanon, Illinois - Final
57-32
2:00 pmGreenfield, Illinois-50 vs Wood River-33 at Carlinville - Final
50-33
2:00 pmWashington-59 vs Parkway North-63 at Visitation - Final
63-59
2:30 pmSteelville, Missouri-52 vs South Iron-39 at Park Hills Central - Final
52-39
2:30 pmLicking-52 vs Lindbergh-36 at Rolla - Final
52-36
2:30 pmCahokia-20 vs Okawville-54 at Mascoutah - Final
54-20
2:30 pmQuincy-31 vs Jefferson City-65 at Helias - Final
65-31
2:45 pmSpringfield Lanphier-44 vs East St. Louis-48 at Peoria - Final
48-44
3:00 pmFort Zumwalt West-47 at MICDS-60 - Final
60-47
3:00 pmHazelwood West-64 vs Battle-38 at Duchesne - Final
64-38
3:00 pmWebster Groves-54 vs Nerinx Hall-38 at Visitation - Final
54-38
3:00 pmBenton, Illinois-66 vs Christopher-33 at Benton, Illinois - Final
66-33
3:00 pmHardin Calhoun-50 at Jerseyville-63 - Final
63-50
3:00 pmMarion-45 vs Union Co. (KY)-36 at Benton, Illinois - Final
45-36
3:00 pmLutheran St. Charles-36 vs Lutheran North-52 at St. Dominic - Final
52-36
3:30 pmHazelwood Central-50 vs Metro-43 at Visitation - Final
50-43
3:30 pmColumbia-45 vs Piasa Southwestern-31 at Lebanon, Illinois - Final
45-31
4:00 pmO'Fallon Christian-50 vs Eugene-59 at Linn - Final
59-50
4:00 pmFarmington-58 vs Summit-41 at Summit - Final
58-41
4:00 pmEureka-44 at Helias-52 - Final
52-44
4:00 pmO'Fallon-46 vs Nashville-32 at Mascoutah - Final
46-32
4:00 pmSt. Clair-43 at Rolla-54 - Final
54-43
4:30 pmCarrollton, Illinois-47 vs Alton-34 at Jerseyville - Final
47-34
4:30 pmHerrin-44 vs Meridian-49 at Benton, Illinois - Final
49-44
4:30 pmLafayette-64 vs Pattonville-34 at MICDS - Final
64-34
4:30 pmMount Vernon, Illinois-52 vs Vienna-71 at Benton, Illinois - Final
71-52
4:30 pmFrancis Howell Central-36 at St. Dominic-44 - Final
44-36
4:30 pmNorth Callaway-62 at Wellsville-27 - Final
62-27
5:00 pmChrist Our Rock-52 vs DuQuoin-30 at Lebanon, Illinois - Final
52-30
5:00 pmStaunton-30 at Carlinville-32 - Final
32-30
5:00 pmMedicine and Bioscience-50 vs Sumner-63 at Miller Career - Final
63-50
5:30 pmMater Dei-40 vs Belleville West-19 at Mascoutah - Final
40-19
5:30 pmLinn-35 vs Fatima-51 at Linn - Final
51-35
5:30 pmLiberty (KC)-42 vs Fort Zumwalt South-36 at Summit - Final
42-36
5:30 pmNorth County-39 vs St. James-52 at Rolla - Final
52-39
5:30 pmMcKinley-36 vs Confluence-43 at Miller Career - Final
43-36
5:30 pmBlue Springs South-31 vs Hickman-40 at Helias - Final
40-31
5:30 pmWhitfield-63 vs Kirkwood-67 at Visitation - Final
67-63
6:00 pmPinckneyville-43 vs Carterville-62 at Benton, Illinois - Final
62-43
6:00 pmTaylorville-49 vs McCluer North-46 at Jerseyville - Final
49-46
6:00 pmCleveland Heights-58 at Miller Career-47 - Final
58-47
6:30 pmNokomis-30 vs Litchfield-27 at Carlinville - Final
30-27
6:30 pmCarlyle-29 vs Freeburg-34 at Lebanon, Illinois - Final
34-29
7:00 pmSoldan-32 vs Pacific-43 at Summit - Final
43-32
7:00 pmHyde Park-23 vs St. Joseph Benton-54 at Helias - Final
54-23
7:00 pmAlthoff-48 vs Riverview Gardens-36 at Mascoutah - Final
48-36
7:30 pmHarrisburg, Illinois-63 vs Hamilton County-56 at Benton, Illinois - Final
63-56
7:30 pmCivic Memorial-77 vs Hardin Calhoun-33 at Jerseyville - Final
77-33
8:00 pmGreenville-32 at Lebanon, Illinois-42 - Final
42-32
8:00 pmIncarnate Word-57 vs Edwardsville-61 at Visitation - Final
61-57

Hockey
TimeEventScore
7:30 pmWood River-0 vs Freeburg/Waterloo-12 at McKendree Rec Plex - Final
12-0
7:30 pmTriad-3 vs Alton-3 at Granite City - Final
3-3
8:30 pmLindbergh-2 vs Edwardsville-10 at East Alton Rink - Final
10-2
9:00 pmJohn Burroughs-4 vs St. Mary's-10 at Affton Rink - Final
10-4
9:00 pmHighland-3 vs Columbia-6 at McKendree Rec Plex - Final
6-3

Wrestling
TimeEventScore
9:00 amBobby Christman Memorial
9:00 amMehlville-32 vs Cape Girardeau Central-48 at Hillsboro Inv. - Final
48-32
10:00 amMehlville-46 vs Festus-30 at Hillsboro Inv. - Final
46-30
10:00 amAbe's Rumble
10:00 amHillsboro Don Fuhrmann Duals
10:30 am57th Red Schmitt Holiday Tournament
Results
11:00 amMehlville-33 vs Kirkwood-42 at Hillsboro Inv. - Final
42-33