Friday - December 29, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
3:30 amPatoka-30 vs Father McGivney-50 at Vandalia - Final
50-30
8:30 amGermantown (Tenn.)-43 vs Mount Vernon, Illinois-50 at Centralia, Illinois - Final
50-43
9:00 amMurphysboro-45 vs Meridian-48 at SIU Carbondale - Final
48-45
9:00 amCollins Academy-75 vs New Madrid County Central-58 at Carbondale - Final
75-58
9:00 amAntioch-48 vs Altamont-55 at Teutopolis - Final
55-48
9:00 amWesclin-68 vs Trico-43 at Pinckneyville - Final
68-43
9:00 amLindbergh-36 vs Parkway West-47 at Meramec CC - Final
47-36
9:00 amEffingham-48 vs Oak Lawn (Ill.)-39 at Effingham - Final
48-39
9:00 amRoxana-14 at Pinckneyville-61 - Final
61-14
10:00 amCollierville (Tenn.)-50 vs Cahokia-58 at Centralia, Illinois - Final
58-50
10:00 amDecatur Eisenhower-53 vs Granite City-38 at Collinsville - Final
53-38
10:00 amOakville-50 vs Springfield Southeast-65 at Collinsville - Final
65-50
10:00 amDupo-38 vs Sparta-41 at Columbia - Final
41-38
10:30 amMemphis University-45 vs Carbondale-48 at SIU Carbondale - Final
48-45
10:30 amMattoon-68 vs Chicago Brooks-58 at Effingham - Final
68-58
10:30 amMadison, Illinois-63 vs Charleston, Illinois-58 at Teutopolis - Final
63-58
10:30 amCissna Park-58 vs Greenville-49 at Pinckneyville - Final
58-49
10:30 amSt. Dominic-66 vs Lutheran St. Charles-55 at St. Dominic - Final
66-55
10:30 amCovington vs Union City at Carbondale
10:30 amSt. Charles West-46 vs Lafayette-57 at Meramec CC - Final
57-46
10:30 amElverado-43 vs Jerseyville-82 at Pinckneyville - Final
82-43
11:30 amValmeyer-57 vs Gibault-52 at Columbia - Final
57-52
11:30 amQuincy-41 vs Lincoln, Illinois-47 at Collinsville - Final
47-41
11:30 amBelleville East-61 vs Hazelwood East-41 at Collinsville - Final
61-41
11:30 amIberia-63 at Linn-80 - Final
80-63
12:00 pmLutheran North-48 vs Westminster-38 at MICDS - Final
48-38
12:00 pmCarlyle-49 vs Breese Central-59 at Mater Dei - Final
59-49
12:00 pmPiasa Southwestern-37 at Fieldcrest-53 - Final
53-37
12:00 pmBlue Knights-59 vs Tilden-55 at Normandy - Final
59-55
12:00 pmWest County (Leadwood)-59 vs De Soto-67 at Park Hills Central - Final
67-59
12:00 pmThompsonville-43 vs Marissa-42 at Sesser-Valier - Final
43-42
12:00 pmMemphis Central-52 vs Marion-68 at SIU Carbondale - Final
68-52
12:00 pmTroy Buchanan-55 vs Vianney-49 at Meramec CC - Final
55-49
12:00 pmLincoln-Way East-53 vs Northwest Academy-37 at Effingham - Final
53-37
12:00 pmNew Madrid County Central vs Union City at Carbondale
12:30 pmAlton-64 vs Mundelein Carmel-61 at Centralia, Illinois - Final
64-61
1:00 pmCollinsville-68 vs East St. Louis-67 at Collinsville - Final
68-67
1:00 pmRiverview Gardens-48 vs Urbana-60 at Collinsville - Final
60-48
1:00 pmAlton Marquette-70 vs Lebanon, Illinois-22 at Columbia - Final
70-22
1:30 pmFrancis Howell-50 vs Ladue-48 at MICDS - Final
50-48
1:30 pmFredericktown-58 vs Arcadia Valley-53 at Park Hills Central - Final
58-53
1:30 pmWood River-52 vs Bunker Hill-38 at Carlinville - Final
52-38
1:30 pmMetro-East Lutheran-45 vs Sacred Heart-Griffin-51 at Mater Dei - Final
51-45
1:30 pmJohnston City-60 vs Chester-66 at Sesser-Valier - Final
66-60
1:30 pmMcCluer South-Berkeley-52 at Normandy-53 - Final
53-52
1:30 pmChicago Corliss-53 vs Teutopolis-48 at Effingham - Final
53-48
1:30 pmMurphysboro vs Memphis University at Carbondale
1:30 pmMount Olive-57 vs Gillespie-48 at Carlinville - Final
57-48
1:30 pmEureka-74 vs De Smet-67 at Meramec CC - Final
74-67
1:30 pmTimberland-64 vs Parkway North-68 at St. Dominic - Final
68-64
1:30 pmCardinal Ritter-77 vs Saxony Lutheran-65 at SIU Carbondale - Final
77-65
2:00 pmCarterville-26 vs Wesclin-44 at Pinckneyville - Final
44-26
2:00 pmBelleville West-65 vs Confluence-63 at Centralia, Illinois - Final
65-63
2:00 pmOlney-62 vs Roxana-44 at Pinckneyville - Final
62-44
2:30 pmSparta-35 vs Triad-63 at Columbia - Final
63-35
2:30 pmDecatur MacArthur-64 vs Edwardsville-55 at Collinsville - Final
64-55
2:30 pmSt. Elizabeth-50 vs Newburg-51 at Linn - Final
51-50
2:30 pmChristian County, KY-67 vs Bradley Tech-34 at Poplar Bluff - Final
67-34
2:30 pmAlthoff-52 vs Rockford East-59 at Collinsville - Final
59-52
3:00 pmSt. Paul Lutheran-33 vs Grandview-92 at Valle Catholic - Final
92-33
3:00 pmFestus-76 vs Potosi-72 at Park Hills Central - Final
76-72
3:00 pmAntioch-63 vs Charleston, Illinois-71 at Effingham - Final
71-63
3:00 pmWoodlawn-55 vs Christopher-56 at Sesser-Valier - Final
56-55
3:00 pmMascoutah-65 vs Okawville-56 at Mater Dei - Final
65-56
3:00 pmOrchard Farm-57 vs KC Northeast-54 at Normandy - Final
57-54
3:00 pmCovington-66 vs Collins Academy-63 at SIU Carbondale - Final
66-63
3:00 pmLiberty (Wentzville)-41 vs Parkway Central-55 at MICDS - Final
55-41
3:30 pmMcCluer North-50 vs Marquette-60 at Meramec CC - Final
60-50
3:30 pmCissna Park-38 vs Benton, Illinois-39 at Pinckneyville - Final
39-38
3:30 pmO'Fallon-59 vs Memphis Lausanne-54 at Centralia, Illinois - Final
59-54
3:30 pmJerseyville-42 vs DuQuoin-49 at Pinckneyville - Final
49-42
4:00 pmSummit-69 vs Springfield Central-40 at Rolla - Final
69-40
4:00 pmGibault-38 vs Freeburg-49 at Columbia - Final
49-38
4:00 pmHumboldt, TN-50 vs Fayetteville (Ark.)-55 at Poplar Bluff - Final
55-50
4:00 pmHazelwood East-62 vs Granite City-45 at Collinsville - Final
62-45
4:00 pmOakville-53 vs Quincy-65 at Collinsville - Final
65-53
4:00 pmHazelwood West-78 vs Lutheran South-81 at Chaminade - Final
81-78
4:30 pmSouth Iron-70 vs Ste. Genevieve-60 at Park Hills Central - Final
70-60
4:30 pmCarlinville-44 vs Litchfield-53 at Carlinville - Final
53-44
4:30 pmGreenville, Missouri-63 vs Kingston-67 at Valle Catholic - Final
67-63
4:30 pmAltamont-49 vs Madison, Illinois-41 at Effingham - Final
49-41
4:45 pmFort Zumwalt South-65 vs Holt-55 at St. Dominic - Final
65-55
5:00 pmMedicine and Bioscience-38 vs Roosevelt-64 at Vashon - Final
64-38
5:00 pmCarbondale-60 vs Meridian-45 at SIU Carbondale - Final
60-45
5:00 pmSLUH-55 vs Ritenour-44 at Meramec CC - Final
55-44
5:30 pmPacific-70 vs Hogan Prep-74 at Rolla - Final
74-70
5:30 pmCivic Memorial-54 at Columbia-48 - Final
54-48
5:30 pmCBC-67 vs Cordova (Tenn.)-64 at Poplar Bluff - Final
67-64
5:30 pmCarnahan-32 vs Fatima-27 at Linn - Final
32-27
5:30 pmJonesboro (Ark.)-59 at Poplar Bluff-61 - Final
61-59
5:45 pmJohn Burroughs-68 vs Francis Howell North-56 at Chaminade - Final
68-56
6:00 pmBrussels-45 at White Hall North Greene-75 - Final
75-45
6:00 pmZalma-73 at Jefferson-84 - Final
84-73
6:00 pmNashville-39 at Mater Dei-42 - Final
42-39
6:00 pmPark Hills Central-36 vs Hillsboro-73 at Park Hills Central - Final
73-36
6:00 pmEvanston-47 vs Champaign Central-61 at Centralia, Illinois - Final
61-47
6:30 pmSaxony Lutheran-50 vs Memphis Central-58 at SIU Carbondale - Final
58-50
6:30 pmLincoln, Illinois-30 vs Springfield Southeast-38 at Collinsville - Final
38-30
6:30 pmKirkwood-56 vs St. Mary's-62 at Meramec CC - Final
62-56
6:30 pmBelleville East-58 vs Decatur Eisenhower-55 at Collinsville - Final
58-55
7:00 pmTriad-111 vs Waterloo-106 at Columbia - Final
111-106
7:00 pmOlney-54 at Pinckneyville-66 - Final
66-54
7:00 pmTrico-59 vs Carterville-70 at Pinckneyville - Final
70-59
7:00 pmSesser-Valier-63 vs Goreville-65 at Sesser-Valier - Final
65-63
7:30 pmFarmington-51 vs North County-50 at Park Hills Central - Final
51-50
7:30 pmTrinity-60 vs Duchesne-39 at MICDS - Final
60-39
7:30 pmSoldan-69 at Chaminade-102 - Final
102-69
7:30 pmHermann-41 at Belle-30 - Final
41-30
7:30 pmSt. Vincent-75 at Valle Catholic-58 - Final
75-58
7:45 pmFort Zumwalt West-66 vs Sikeston-68 at St. Dominic - Final
68-66
7:45 pmMarist-44 at Centralia, Illinois-38 - Final
44-38
8:00 pmRockford East-67 vs Urbana-44 at Collinsville - Final
67-44
8:00 pmStaunton-53 vs Hillsboro, Illinois-52 at Carlinville - Final
53-52
8:00 pmMarion-54 vs Cardinal Ritter-48 at SIU Carbondale - Final
54-48
8:00 pmDecatur MacArthur-63 at Collinsville-88 - Final
88-63
8:00 pmJennings-37 vs Hazelwood Central-65 at Meramec CC - Final
65-37
8:30 pmDuQuoin-58 vs Elverado-35 at Pinckneyville - Final
58-35
8:30 pmGreenville-32 vs Benton, Illinois-47 at Pinckneyville - Final
47-32
8:30 pmEugene-64 vs Battle-73 at Linn - Final
73-64
9:00 pmSacred Heart-Griffin-31 vs Briarcrest Christian-57 at Mater Dei - Final
57-31
9:00 pmBreese Central-46 vs Highland-50 at Mater Dei - Final
50-46
9:15 pmArlington (Tenn.)-40 at Salem, Illinois-27 - Final
40-27
9:30 pmAlthoff-61 vs Riverview Gardens-41 at Collinsville - Final
61-41
9:30 pmEdwardsville-63 vs East St. Louis-52 at Collinsville - Final
63-52

Girls Basketball
TimeEventScore
8:30 amCarbondale-43 vs Breese Central-50 at Mascoutah - Final
50-43
9:00 amNorth Tech-43 vs St. Charles West-65 at St. Dominic - Final
65-43
10:00 amSt. Elizabeth-58 vs Carnahan-16 at Linn - Final
58-16
10:00 amNashville-60 vs Cahokia-32 at Mascoutah - Final
60-32
10:30 amSt. Charles-38 vs Westminster-41 at MICDS - Final
41-38
10:30 amKingston-31 vs Crystal City-52 at Kingston - Final
52-31
10:30 amDuBourg-36 vs Granite City-27 at Duchesne - Final
36-27
11:00 amRosati-Kain-31 vs Northwest Cedar Hill-53 at Liberty (Wentzville) - Final
53-31
11:00 amSt. Paul Lutheran-29 vs St. Louis Patriots-47 at West County (Leadwood) - Final
47-29
11:00 amSt. Pius X-48 vs Orchard Farm JV-22 at Valley Park - Final
48-22
11:30 amBelleville East-65 vs Highland-55 at Mascoutah - Final
65-55
12:00 pmDuchesne-35 vs McCluer-45 at Duchesne - Final
45-35
12:00 pmSikeston-54 vs Timberland-49 at St. Dominic - Final
54-49
12:00 pmWood River-29 vs Litchfield-45 at Carlinville - Final
45-29
12:00 pmValley Caledonia-61 vs Viburnum-56 at Kingston - Final
61-56
12:00 pmGreenfield, Illinois-21 vs Gillespie-56 at Carlinville - Final
56-21
12:30 pmValle Catholic-50 vs Hillsboro-57 at West County (Leadwood) - Final
57-50
12:30 pmOrchard Farm-53 at Valley Park-38 - Final
53-38
1:00 pmNewburg-40 vs Iberia-45 at Linn - Final
45-40
1:00 pmO'Fallon-43 vs Okawville-20 at Mascoutah - Final
43-20
1:00 pmLindbergh-60 vs Smith-Cotton-42 at Rolla - Final
60-42
1:00 pmTrinity-33 at Liberty (Wentzville)-31 - Final
33-31
1:00 pmUniversity City-75 vs Soldan-32 at Summit - Final
75-32
1:30 pmBattle-44 vs Hazelwood East-34 at Duchesne - Final
44-34
1:30 pmMiller Career-52 at East Tech-34 - Final
52-34
1:30 pmJefferson-59 vs Herculaneum-80 at Kingston - Final
80-59
2:00 pmPerryville-31 at West County (Leadwood)-49 - Final
49-31
2:30 pmConfluence-24 at Vashon-33 - Final
33-24
2:30 pmFrancis Howell North-53 vs Pacific-61 at Summit - Final
61-53
2:30 pmLicking-47 vs Waynesville-62 at Missouri S&T - Final
62-47
2:30 pmBlue Springs South-55 vs Quincy-40 at Helias - Final
55-40
2:30 pmAlthoff-23 vs Mater Dei-58 at Mascoutah - Final
58-23
2:30 pmNorth County-24 vs St. Clair-58 at Rolla - Final
58-24
2:45 pmPeoria-42 vs East St. Louis-37 at Peoria Manual - Final
42-37
3:00 pmFrancis Howell Central-63 vs Lutheran St. Charles-50 at St. Dominic - Final
63-50
3:00 pmChristopher-36 vs Herrin-51 at Benton, Illinois - Final
51-36
3:00 pmHazelwood West-45 vs Tolton-44 at Duchesne - Final
45-44
3:00 pmUnion Co. (KY)-48 vs Mount Vernon, Illinois-27 at Benton, Illinois - Final
48-27
3:00 pmMcCluer North-54 vs Brussels-16 at Jerseyville - Final
54-16
3:00 pmStaunton-59 vs Bunker Hill-47 at Carlinville - Final
59-47
3:30 pmRed Bud-51 vs Wesclin-40 at Lebanon, Illinois - Final
51-40
4:00 pmSt. James-51 vs Rolla-45 at Missouri S&T - Final
51-45
4:00 pmO'Fallon Christian-49 at Linn-36 - Final
49-36
4:00 pmFort Zumwalt South-45 at Summit-21 - Final
45-21
4:00 pmHyde Park-51 vs Eureka-78 at Helias - Final
78-51
4:00 pmNashville-19 vs Breese Central-40 at Mascoutah - Final
40-19
4:30 pmAlton-51 vs Hardin Calhoun-44 at Jerseyville - Final
51-44
4:30 pmMarion-56 vs Vienna-54 at Benton, Illinois - Final
56-54
4:30 pmPattonville-54 vs Fort Zumwalt West-41 at MICDS - Final
54-41
4:30 pmBenton, Illinois-42 vs Meridian-38 at Benton, Illinois - Final
42-38
5:00 pmRoosevelt-52 vs Medicine and Bioscience-46 at Miller Career - Final
52-46
5:00 pmChrist Our Rock-36 vs Columbia-41 at Lebanon, Illinois - Final
41-36
5:30 pmHickman-22 vs Jefferson City-53 at Helias - Final
53-22
5:30 pmOkawville-33 vs Highland-60 at Mascoutah - Final
60-33
5:30 pmLiberty (KC)-58 vs Farmington-33 at Summit - Final
58-33
5:30 pmHolt-61 at Marquette-37 - Final
61-37
6:00 pmLafayette-30 at MICDS-49 - Final
49-30
6:00 pmTaylorville-36 at Jerseyville-49 - Final
49-36
6:00 pmPinckneyville-50 vs Hamilton County-62 at Benton, Illinois - Final
62-50
6:30 pmSt. Dominic-27 vs Lutheran North-48 at St. Dominic - Final
48-27
6:30 pmRoosevelt vs Vashon at Miller Career
6:30 pmCarlinville-27 vs Nokomis-22 at Carlinville - Final
27-22
6:30 pmCarlyle-18 vs Greenville-57 at Lebanon, Illinois - Final
57-18
7:00 pmEugene-49 vs Fatima-68 at Linn - Final
68-49
7:00 pmSt. Joseph Benton-49 at Helias-30 - Final
49-30
7:00 pmO'Fallon-65 vs Belleville East-57 at Mascoutah - Final
65-57
7:30 pmCarrollton, Illinois-36 vs Civic Memorial-68 at Jerseyville - Final
68-36
7:30 pmCarterville-54 vs Harrisburg, Illinois-65 at Benton, Illinois - Final
65-54
8:00 pmFreeburg-38 at Lebanon, Illinois-51 - Final
51-38

Hockey
TimeEventScore
6:15 pmTimberland-0 vs Kirkwood-6 at Kirkwood Ice Arena - Final
6-0
7:15 pmFort Zumwalt West-9 vs Francis Howell Central-5 at Wentzville Ice Arena - Final
9-5
7:30 pmMarquette-11 vs Summit-2 at Fenton Forum - Final
11-2
7:45 pmLafayette-6 vs Fort Zumwalt South-1 at Rec Plex South - Final
6-1
8:00 pmDe Smet-1 vs SLUH-9 at Affton Rink - Final
9-1
8:15 pmParkway West-1 vs Parkway South-5 at Queeny Recreational Complex - Final
5-1
8:30 pmWebster Groves-4 vs Clayton-2 at Webster Rink - Final
4-2
9:00 pmDuchesne-6 vs Holt-3 at Wentzville Ice Arena - Final
6-3
9:00 pmWhitfield-3 vs Northwest Cedar Hill-6 at Fenton Forum - Final
6-3
9:15 pmChaminade-9 vs MICDS-1 at South County Rink - Final
9-1
9:30 pmFrancis Howell North-2 vs Francis Howell-10 at Rec Plex South - Final
10-2

Wrestling
TimeEventScore
9:30 am57th Red Schmitt Holiday Tournament
10:00 amHillsboro Don Fuhrmann Duals
10:00 amMehlville-36 vs Hillsboro-48 at Hillsboro Inv. - Final
48-36