Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Centralia, Illinois-50 vs Evanston Beacon Academy-55 at Centralia, Illinois - Final | |
8:30 am | Mundelein Carmel-69 vs Confluence-64 at Centralia, Illinois - Final | |
9:00 am | Roxana-29 vs Greenville-44 at Pinckneyville - Final | |
9:00 am | Olney Richland County-38 vs Cissna Park-40 at Pinckneyville - Final | |
10:00 am | Arlington, Tenn.-39 vs O'Fallon-44 at Centralia, Illinois - Final | |
10:00 am | Mount Vernon, Illinois-36 vs Cahokia-42 at Centralia, Illinois - Final | |
10:30 am | Carterville-34 vs Jerseyville-65 at Pinckneyville - Final | |
10:30 am | Trico-64 vs Elkville Elverado-31 at Pinckneyville - Final | |
11:30 am | Collierville, Tenn.-50 vs Germantown, Tenn.-53 at Centralia, Illinois - Final | |
12:00 pm | Althoff-62 vs Hazelwood East-65 at Collinsville - Final | |
12:00 pm | Mascoutah-65 vs Metro-East Lutheran-56 at Mater Dei - Final | |
12:00 pm | Fredericktown-39 vs De Soto-73 at Park Hills Central - Final | |
12:00 pm | Benton, Illinois-51 at Pinckneyville-41 - Final | |
12:00 pm | East St. Louis-61 vs Oakville-54 at Collinsville - Final | |
12:30 pm | Alton-53 vs Belleville West-72 at Centralia, Illinois - Final | |
1:00 pm | Salem, Illinois-54 vs Memphis Lausanne-62 at Centralia, Illinois - Final | |
1:30 pm | South Iron-67 vs Festus-57 at Park Hills Central - Final | |
1:30 pm | Du Quoin-44 vs Wesclin-47 at Pinckneyville - Final | |
1:30 pm | Edwardsville-58 vs Quincy-69 at Collinsville - Final | |
1:30 pm | Breese Central-54 vs Sacred Heart-Griffin-49 at Mater Dei - Final | |
1:30 pm | Riverview Gardens-43 vs Granite City-49 at Collinsville - Final | |
1:30 pm | Mexico-45 vs Summit-38 at Rolla - Final | |
2:00 pm | Chicago Marist-51 vs Champaign Central-57 at Centralia, Illinois - Final | |
2:00 pm | Lebanon, Illinois-55 vs Valmeyer-66 at Columbia - Final | |
3:00 pm | Okawville-54 at Mater Dei-56 - Final | |
3:00 pm | Troy Buchanan-71 vs Eureka-60 at St. Louis CC-Meramec - Final | |
3:00 pm | Urbana-64 vs Decatur Eisenhower-60 at Collinsville - Final | |
3:00 pm | Rockford East-56 vs Belleville East-47 at Collinsville - Final | |
3:30 pm | Waterloo-40 vs Freeburg-38 at Columbia - Final | |
3:30 pm | Oak Lawn-64 vs Chicago Brooks-40 at Effingham - Final | |
3:30 pm | Warrenton-58 vs Boonville-38 at Moberly Area CC - Final | |
4:00 pm | Roxana-60 vs Elkville Elverado-55 at Pinckneyville - Final | |
4:00 pm | Olney Richland County-42 vs Carterville-33 at Pinckneyville - Final | |
4:30 pm | SLUH-47 vs Marquette-38 at St. Louis CC-Meramec - Final | |
4:30 pm | North County-70 at Park Hills Central-67 - Final | |
4:30 pm | Warrensburg-36 vs Pacific-62 at Rolla - Final | |
4:30 pm | Evanston Beacon Academy-66 vs Mundelein Carmel-64 at Centralia, Illinois - Final | |
5:00 pm | Triad-38 at Columbia-58 - Final | |
5:00 pm | Effingham-49 vs Mattoon-60 at Effingham - Final | |
5:30 pm | Jerseyville-35 vs Cissna Park-23 at Pinckneyville - Final | |
5:30 pm | Trico-52 vs Greenville-71 at Pinckneyville - Final | |
5:30 pm | Sumner-68 vs Cleveland-57 at Vashon - Final | |
6:00 pm | Memphis Lausanne vs Germantown, Tenn. at Centralia, Illinois - Postponed | |
6:00 pm | Carlyle-44 vs Nashville-59 at Mater Dei - Final | |
6:00 pm | O'Fallon-45 vs Cahokia-61 at Centralia, Illinois - Final | |
6:00 pm | Decatur MacArthur-36 vs Lincoln, Illinois-48 at Collinsville - Final | |
6:00 pm | Jennings-65 vs Kirkwood-54 at St. Louis CC-Meramec - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-53 vs Civic Memorial-27 at Columbia - Final | |
6:30 pm | Teutopolis-53 vs Northwest Academy-51 at Effingham - Final | |
7:00 pm | Pinckneyville-72 at Du Quoin-45 - Final | |
7:00 pm | Gateway STEM-73 vs St. Louis College Prep-71 at Vashon - Final | |
7:30 pm | Chicago Marist-49 vs Alton-45 at Centralia, Illinois - Final | |
7:30 pm | Collinsville-56 vs Springfield Southeast-68 at Collinsville - Final | |
7:30 pm | Farmington-54 vs Hillsboro-65 at Park Hills Central - Final | |
7:30 pm | Highland-27 vs Briarcrest Christian, Tenn.-28 at Mater Dei - Final | |
8:00 pm | Hazelwood Central-67 vs St. Mary's-61 at St. Louis CC-Meramec - Final | |
8:00 pm | Lincoln-Way East-42 vs Chicago Corliss-56 at Effingham - Final | |
8:30 pm | Benton, Illinois-42 vs Wesclin-28 at Pinckneyville - Final | |
9:00 pm | Champaign Central-61 vs Belleville West-62 at Centralia, Illinois - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Hyde Park-28 vs Quincy-43 at Jefferson City - Final | |
9:00 am | North County-42 vs Smith-Cotton-40 at Rolla - Final | |
10:30 am | Potosi-43 vs Ste. Genevieve-49 at Park Hills Central - Final | |
12:00 pm | St. Clair-60 vs Lindbergh-42 at Rolla - Final | |
12:00 pm | Eureka-38 vs Blue Springs South-44 at Jefferson City - Final | |
12:00 pm | Miller Career-68 at Thurgood Marshall (Ohio)-12 - Final | |
3:00 pm | Helias-37 vs Hickman-31 at Jefferson City - Final | |
3:00 pm | Rolla-61 vs Licking-59 at Rolla - Final | |
3:00 pm | Arcadia Valley-53 vs South Iron-61 at Park Hills Central - Final | |
4:00 pm | Sumner-61 vs Northwest Academy-34 at Vashon - Final | |
5:00 pm | Tolton-41 at Warrenton-36 - Final | |
6:00 pm | Steelville, Missouri-68 at Park Hills Central-79 - Final | |
6:00 pm | St. Joseph Benton-35 at Jefferson City-21 - Final | |
6:00 pm | St. James-33 vs Waynesville-53 at Rolla - Final |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Francis Howell Central-4 vs Fort Zumwalt East-6 at Rec Plex South - Final | |
7:45 pm | Parkway West-4 vs Clayton-1 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:00 pm | Lindbergh-3 vs Oakville-7 at Affton - Final | |
8:15 pm | Duchesne-7 vs Francis Howell North-1 at Rec Plex South - Final | |
8:45 pm | SLUH-10 vs Edwardsville-1 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Marquette-3 vs Eureka-0 at South County Rink - Final | |
9:30 pm | Kirkwood-6 vs Fort Zumwalt West-2 at Brentwood Ice Arena - Final | |
9:45 pm | Seckman-2 vs Lafayette-1 at Queeny Recreational Complex - Final |
+