Monday - December 4, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
5:00 pmBrussels-49 vs Griggsville-Perry-35 at North Greene JV - Final
49-35
5:30 pmLovejoy-41 at Riverview Gardens-69 - Final
69-41
5:30 pmMcCluer South-Berkeley-36 at Jennings-59 - Final
59-36
5:30 pmOwensville-56 at Missouri Military Academy-64 - Final
64-56
6:00 pmSt. Dominic-39 vs Fort Zumwalt South-70 at St. Charles West - Final
70-39
6:00 pmSumner-60 at McKinley-42 - Final
60-42
6:00 pmBourbon-47 at New Haven-56 - Final
56-47
6:00 pmDe Soto-69 vs Festus-73 at Hillsboro - Final
73-69
6:00 pmMadison, Illinois-64 at Maplewood-RH-69 - Final
69-64
6:15 pmValmeyer-39 at Steeleville-51 - Final
51-39
7:00 pmHolt-65 at Warrenton-55 - Final
65-55
7:00 pmO'Fallon Christian-50 at St. Charles-55 - Final
55-50
7:30 pmSeckman-46 at Hillsboro-74 - Final
74-46
7:30 pmLutheran North-59 at St. Charles West-50 - Final
59-50
8:00 pmFather McGivney-35 at Western-51 - Final
51-35

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmGateway Science Academy-0 at Herculaneum-2 - Forfeit
2-0
4:30 pmBayless-42 at McKinley-47 - Final
47-42
5:00 pmSt. Pius X-55 at Brentwood-52 - Final
55-52
5:00 pmMadison, Illinois-42 at Gibault-52 - Final
52-42
5:00 pmVilla Duchesne-44 at North Tech-27 - Final
44-27
5:30 pmNorthwest Academy-30 vs St. Paul Lutheran-26 at Herculaneum - Final
30-26
5:30 pmGateway STEM-44 at Whitfield-60 - Final
60-44
5:30 pmJefferson-55 at Perryville-38 - Final
55-38
5:30 pmNewburg-42 at Belle-53 - Final
53-42
6:00 pmCarlinville-63 at North Mac-41 - Final
63-41
6:00 pmMascoutah-31 at Waterloo-34 - Final
34-31
6:00 pmBunker Hill at Hardin Calhoun
6:00 pmHarrisburg, Missouri-47 vs North Callaway-49 at Centralia (Mo.) - Final
49-47
6:00 pmTriad-23 at Civic Memorial-52 - Final
52-23
6:00 pmBreese Central-41 at Mater Dei-38 - Final
41-38
6:00 pmOwensville-35 at Steelville, Missouri-54 - Final
54-35
6:00 pmFather McGivney-31 at Vandalia-40 - Final
40-31
6:00 pmHazelwood East-16 at Nerinx Hall-55 - Final
55-16
6:00 pmSt. James-41 at Cuba-43 - Final
43-41
6:30 pmDuBourg-23 at Cardinal Ritter-69 - Final
69-23
7:00 pmFestus-36 at Pacific-63 - Final
63-36
7:00 pmCrossroads College Prep-16 vs Grandview-50 at Herculaneum - Final
50-16
7:00 pmWaynesville-54 at Sullivan-58 - Final
58-54
7:00 pmFort Zumwalt North-48 vs John Burroughs-45 at Whitfield - Final
48-45
7:15 pmLitchfield-30 at Pana-57 - Final
57-30
7:15 pmDuchesne-30 at Rosati-Kain-38 - Final
38-30
7:15 pmNew Athens-55 at Valmeyer-13 - Final
55-13
7:30 pmDe Soto-53 at Potosi-59 - Final
59-53
7:30 pmRoxana-43 at Staunton-49 - Final
49-43
7:30 pmNokomis-56 at Metro-East Lutheran-38 - Final
56-38
7:30 pmSalem, Illinois-43 at Columbia-38 - Final
43-38
7:30 pmDupo-12 at Lebanon, Illinois-78 - Final
78-12
7:30 pmAlton Marquette-59 at Hillsboro, Illinois-54 - Final
59-54
7:30 pmJerseyville-41 at Highland-65 - Final
65-41
7:30 pmWindsor (Imperial)-21 at Ste. Genevieve-56 - Final
56-21
7:30 pmFreeburg-48 at Wesclin-15 - Final
48-15
7:30 pmLindbergh-49 at Park Hills Central-71 - Final
71-49
7:45 pmCarterville at Anna-Jonesboro
7:45 pmCarbondale-31 at Massac County-49 - Final
49-31
8:30 pmCrystal City-29 vs St. Louis Patriots-58 at Herculaneum - Final
58-29

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmLiberty, McCluer North at Fort Zumwalt South
Results
4:00 pmSt. Charles-64 at Ritenour-105 - Final
105-64
4:15 pmNotre Dame-90 at Affton-67 - Final
90-67
4:15 pmFort Zumwalt West at Parkway South

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmParkway South-5 vs Lafayette-4 at Queeny Recreational Complex - Final
5-4
6:45 pmFort Zumwalt South-0 vs Duchesne-3 at Rec Plex South - Final
3-0
7:00 pmSLUH-4 vs Oakville-0 at South County Rink - Final
4-0
7:15 pmO'Fallon vs Civic Memorial at East Alton Rink
7:30 pmColumbia vs Triad at Granite Rink
7:30 pmWood River vs Collinsville at McKendree Rec Plex
8:15 pmParkway West-0 vs Westminster-4 at Queeny Recreational Complex - Final
4-0
8:45 pmLadue-7 vs Seckman-3 at South County Rink - Final
7-3
8:45 pmBelleville Township-7 vs Edwardsville MVCHA-0 at East Alton Rink - Final
7-0
9:00 pmEureka-3 vs Marquette-9 at Affton Rink - Final
9-3
9:00 pmHighland vs Alton at McKendree Rec Plex