Wednesday - April 19, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
6:30 amHancock-11 vs Crossroads College Prep-0 at Brentwood - Final
11-0
4:00 pmMadison, Illinois-1 at Metro-East Lutheran-14 - Final
14-1
4:00 pmCrystal City-1 vs St. Vincent-11 at Perryville City Park - Final
11-1
4:00 pmMount Zion-1 vs Alton-8 at Busch Stadium - Final
8-1
4:00 pmSumner vs Cleveland at Fairgrounds #1
4:00 pmVashon-10 vs Miller Career-3 at Ozzie Smith Park - Final
10-3
4:00 pmCarnahan-1 vs Gateway STEM-16 at Cool Papa Bell Field - Final
16-1
4:00 pmJefferson-10 at Herculaneum-0 - Final
10-0
4:15 pmJerseyville-2 at Mascoutah-4 - Final
4-2
4:15 pmKirkwood-0 at Parkway North-3 - Final
3-0
4:15 pmWinfield-2 at St. Charles-3 - Final
3-2
4:15 pmFrancis Howell North-9 at Timberland-8 - Final
9-8
4:15 pmMehlville-1 at Chaminade-5 - Final
5-1
4:15 pmSt. Dominic-5 at Lutheran St. Charles-8 - Final
8-5
4:15 pmCardinal Ritter-0 at St. Mary's-18 - Final
18-0
4:15 pmFrancis Howell Central-2 at Troy Buchanan-3 - Final
3-2
4:15 pmSullivan-3 at Valley Park-7 - Final
7-3
4:15 pmCivic Memorial-8 at Waterloo-7 - Final
8-7
4:15 pmHolt-5 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
5-1
4:15 pmFort Zumwalt East-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
4:15 pmBorgia-18 at Kennedy-0 - Final
18-0
4:15 pmPattonville-11 at Ritenour-4 - Final
11-4
4:15 pmHighland-7 at Triad-9 - Final
9-7
4:15 pmJohn Burroughs-2 at Westminster-8 - Final
8-2
4:15 pmDuchesne-11 at O'Fallon Christian-6 - Final
11-6
4:15 pmTrinity-4 vs Brentwood-5 at Brentwood Park - Final
5-4
4:15 pmSt. Charles West-9 at Orchard Farm-3 - Final
9-3
4:15 pmWebster Groves-3 at Summit-4 - Final
4-3
4:15 pmFrancis Howell-0 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-0
4:15 pmGibault-7 at Belleville East-9 - Final
9-7
4:30 pmFarmington-5 at Union-4 - Final
5-4
4:30 pmFort Zumwalt South-11 vs Washington-4 at Ronsick Field (Washington) - Final
11-4
4:30 pmBreese Central at Mount Vernon
4:30 pmNokomis at Litchfield
4:30 pmFreeburg-21 at Okawville-8 - Final
21-8
4:30 pmFestus-3 at Seckman-4 - Final
4-3
4:30 pmWesclin-24 at Dupo-0 - Final
24-0
4:30 pmAlton Marquette-11 at Hillsboro, Illinois-1 - Final
11-1
4:30 pmCollinsville-9 at Mater Dei-13 - Final
13-9
4:30 pmChester-3 at New Athens-4 - Final
4-3
4:30 pmKingston-2 vs Valle Catholic-21 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
21-2
4:30 pmLutheran South-0 at MICDS-8 - Final
8-0
4:30 pmStaunton-10 at Roxana-2 - Final
10-2
4:30 pmNewburg-2 at St. James-12 - Final
12-2
4:30 pmBunker Hill at Mulberry Grove
4:30 pmSteeleville-0 at DuQuoin-2 - Final
2-0
4:30 pmMount Olive-2 at Lincolnwood-13 - Final
13-2
6:20 pmMetro-17 vs Northwest Academy-1 at Cool Papa Bell Field - Final
17-1

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:30 pmSeckman-10 vs Parkway South-7 at Parkway South MS - Final
10-7
7:00 pmFox-4 vs Clayton-12 at Gay Field - Final
12-4
8:00 pmWestminster-1 at Eureka-16 - Final
16-1

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:30 amSt. Mary's vs Trinity at Eagle Springs
3:00 pmPattonville-150 vs Ritenour-207 at St. Ann GC - Final
150-207
3:00 pmSt. Charles-165 vs Winfield-228 at Sun Valley - Final
165-228
3:30 pmOakville vs Webster Groves at Sunset Hills Golf Course
3:30 pmTimberland vs Francis Howell at Whitmoor
3:30 pmChaminade-220 vs SLUH-210 at Norman K. Probstein - Final
210-220
3:30 pmWindsor (Imperial) at Festus
3:30 pmNorthwest Cedar Hill-300 vs Lindbergh-257 at Tapawingo GC - Final
257-300
3:30 pmHolt at Fort Zumwalt East
3:50 pmLadue-157 vs Clayton-173 at Gateway National GC - Final
157-173
4:00 pmO'Fallon Christian vs.St. Dominic vs.St. Mary's
Results
4:00 pmSt. Clair at Sullivan
4:00 pmKirkwood-157 vs Clayton-173 at Gateway National GC - Final
157-173
4:30 pmHermann vs Owensville at Owensville CC

Boys Tennis
TimeEventScore
12:00 amBelleville West-7 at Granite City-2 - Final
7-2
3:00 pmFrancis Howell Doubles Tournament
3:30 pmHolt at Fort Zumwalt East
3:30 pmEdwardsville-9 at Collinsville-0 - Final
9-0
4:00 pmChaminade at Alton
4:00 pmVianney at Oakville
4:00 pmMetro vs McKinley at Tandy Pk.
4:00 pmWebster Groves-8 at Parkway North-1 - Final
8-1
4:00 pmSummit-8 at Pattonville-1 - Final
8-1

Boys Track
TimeEventScore
3:00 pmNix Relays
4:00 pmKirkwood Throwers Invitational

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmAlthoff-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
4:30 pmSLUH-2 at O'Fallon-1 - Final
2-1
5:00 pmChaminade-0 at De Smet-2 - Final
2-0
5:00 pmDuBourg-0 at Lutheran South-2 - Final
2-0
5:15 pmDuchesne-2 at Westminster-0 - Final
2-0
5:15 pmMehlville-0 at CBC-2 - Final
2-0
5:30 pmAffton-2 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
2-0
5:30 pmFort Zumwalt West-0 at Kirkwood-2 - Final
2-0
6:00 pmEureka at Vianney
6:00 pmPattonville-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmIncarnate Word-5 at Whitfield-15 - Final
15-5
4:15 pmMICDS-14 at John Burroughs-4 - Final
14-4
4:15 pmParkway West-4 at Eureka-13 - Final
13-4
4:15 pmWestminster-7 at St. Joseph's-8 - Final
8-7
4:15 pmMarquette-8 at Ladue-10 - Final
10-8
4:15 pmClayton-14 at Ursuline-4 - Final
14-4
4:15 pmO'Fallon-19 at Villa Duchesne-10 - Final
19-10
5:30 pmNerinx Hall-7 at Summit-11 - Final
11-7
6:00 pmWebster Groves-3 at Lafayette-12 - Final
12-3
7:00 pmFrancis Howell Central-13 at Belleville Township-5 - Final
13-5

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmLift For Life-5 at North Tech-3 - Final
5-3
4:00 pmGateway Science Academy-0 at Notre Dame JV-4 - Final
4-0
4:00 pmSt. Joseph's-3 at Cor Jesu-2 - Final
3-2
4:00 pmBrentwood-0 at Maplewood-RH-3 - Final
3-0
4:15 pmClayton-0 at Pattonville-5 - Final
5-0
4:15 pmWestminster-0 at Ladue-1 - Final
1-0
4:15 pmIncarnate Word-2 at Visitation-4 - Final
4-2
4:15 pmLutheran North-0 at John Burroughs-10 - Final
10-0
4:30 pmCrossroads College Prep-0 at Warrenton-0 - Final
0-0
4:30 pmMetro-East Lutheran-1 at Gillespie-5 - Final
5-1
4:30 pmWood River-1 vs Alton Marquette-0 at Gordon Moore Park - Forfeit
1-0
4:30 pmRoxana-4 at Father McGivney-0 - Final
4-0
5:00 pmSt. Dominic-7 vs Rosati-Kain-0 at St. Mary's - Final
7-0
5:00 pmUnion-4 at Sullivan-1 - Final
4-1
5:00 pmSt. Clair-10 at Belle-0 - Final
10-0
5:00 pmFestus-0 at St. Vincent-6 - Final
6-0
6:00 pmJackson-0 at Seckman-1 - Final
1-0
6:00 pmLindbergh-1 at Pacific-0 - Final
1-0
6:00 pmWhitfield-0 at Parkway West-10 - Final
10-0
6:00 pmFarmington-3 at Cape Girardeau Central-1 - Final
3-1
6:00 pmOakville-4 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
4-2
6:00 pmWashington-3 at Holt-0 - Final
3-0

Girls Track
TimeEventScore
4:00 pmNix Relays
4:00 pmMascoutah Invitational
4:15 pmPublic High League Meet

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmMater Dei-12 at Breese Central-0 - Final
12-0
4:00 pmGranite City-1 at Wood River-2 - Final
2-1
4:15 pmWaterloo-16 at Civic Memorial-11 - Final
16-11
4:15 pmAlthoff-0 at Belleville West-10 - Final
10-0
4:15 pmTriad-0 at Highland-1 - Final
1-0
4:30 pmFreeburg-13 at Okawville-0 - Final
13-0
4:30 pmWesclin-5 at Dupo-7 - Final
7-5
4:30 pmHillsboro, Illinois-0 at Alton Marquette-3 - Final
3-0
4:30 pmChester-12 at New Athens-5 - Final
12-5
4:30 pmAlton-16 at Cahokia-0 - Final
16-0
4:30 pmMount Olive-2 at Morrisonville-1 - Final
2-1
4:30 pmStaunton-15 at Roxana-9 - Final
15-9
4:30 pmSteeleville-8 at DuQuoin-2 - Final
8-2
4:30 pmEdwardsville-23 at East St. Louis-0 - Final
23-0
4:30 pmMascoutah-1 at Jerseyville-0 - Final
1-0
4:30 pmValmeyer-8 at Metro-East Lutheran-6 - Final
8-6
4:30 pmGibault-0 vs Collinsville-10 at Collinsville Sports Complex - Final
10-0
4:30 pmNokomis at Litchfield
5:00 pmHardin Calhoun-14 at Brussels-0 - Final
14-0

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmParkway South-19 at Mehlville-5 - Final
19-5
5:30 pmOakville-4 at Eureka-6 - Final
6-4
5:30 pmPattonville-4 at Lindbergh-18 - Final
18-4