Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | De Smet-6 vs Parkway North-11 at De Smet - Final | |
4:00 pm | Staunton-2 at Greenville-5 - Final | |
4:00 pm | Union-3 vs Lutheran South-6 at Union - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt West-4 vs Holt-1 at Troy Buchanan - Final | |
4:00 pm | Lutheran North-5 vs Trinity-2 at Lutheran North - Final | |
4:00 pm | Oakville-4 vs Summit-5 at Fox - Final | |
4:15 pm | Freeburg-6 at Waterloo-9 - Final | |
4:15 pm | Effingham-12 vs Highland-15 at Glik Park - Final | |
4:30 pm | Bayless-3 vs DuBourg-15 at St. Mary's - Final | |
4:30 pm | University City-1 at MICDS-15 - Final | |
4:30 pm | Triad-5 at Jerseyville-2 - Final | |
4:30 pm | Springfield Hillcrest-8 vs Willard-15 at Waynesville - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-8 vs Granite City-0 at Babe Champion Field - Final | |
4:30 pm | Clayton-3 at John Burroughs-1 - Final | |
4:30 pm | SLUH-1 vs Vianney-5 at Vianney - Final | |
4:30 pm | Belleville West-4 vs O'Fallon-6 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-3 at Alton-10 - Final | |
4:30 pm | Carbondale-20 at Centralia, Illinois-11 - Final | |
5:00 pm | South Callaway-5 vs Fatima-2 at South Callaway - Final | |
5:00 pm | Blair Oaks-3 vs Helias-4 at Sullivan - Final | |
6:30 pm | Troy Buchanan-4 at Liberty (Wentzville)-3 - Final | |
6:30 pm | Marquette-12 vs Lafayette-9 at Ballwin A.A. - Final | |
7:00 pm | Louisiana-7 vs Clopton-8 at Louisiana - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Lindbergh-9 at Francis Howell-15 - Final | |
5:30 pm | Eureka-9 at John Burroughs-15 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt West-7 at Lafayette-14 - Final | |
7:00 pm | Summit-8 at Marquette-6 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt West-7 at Lafayette-14 - Final |
Boys Spring Golf
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Alton Marquette at Alton |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Northwest Cedar Hill-1 vs Parkway South-2 at SLUH - Final | |
4:00 pm | Fox-0 vs Eureka-2 at De Smet - Final | |
4:30 pm | Belleville West-0 at Edwardsville-2 - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-0 vs Chaminade-2 at Affton - Final | |
5:15 pm | Fort Zumwalt West-2 at De Smet-1 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-0 vs CBC-2 at SLUH - Final | |
5:30 pm | East St. Louis at Metro-East Lutheran | |
5:45 pm | Granite City at Alton | |
6:00 pm | Chaminade-2 at Affton-1 - Final | |
6:00 pm | Summit-2 vs Fort Zumwalt North-0 at Affton - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-0 at Lafayette-2 - Final | |
6:30 pm | Eureka-0 vs Marquette-2 at De Smet - Final | |
7:00 pm | Parkway South-0 at SLUH-2 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Hazelwood East-0 at Ritenour-10 - Final | |
4:00 pm | Clayton-0 vs Ladue-2 at Clayton - Final | |
4:00 pm | Metro-0 at Maplewood-RH-6 - Final | |
4:00 pm | Jerseyville-0 vs Chatham Glenwood-7 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:00 pm | Poplar Bluff-0 at Seckman-3 - Final | |
4:00 pm | Northwest Academy-0 vs Trinity-10 at Sumner - Final | |
4:00 pm | Riverview Gardens-0 at Incarnate Word-10 - Final | |
4:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-1 vs Lutheran North-3 at Lutheran North - Final | |
4:30 pm | Litchfield-0 at Quincy Notre Dame-10 - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-7 at Bayless-0 - Final | |
4:30 pm | Soldan-0 vs Rosati-Kain-10 at St. Mary's - Final | |
4:30 pm | Marquette-1 at Eureka-3 - Final | |
4:30 pm | Springfield Southeast-1 vs Rochester-7 at Jacksonville, Illinois - Final | |
4:30 pm | Quincy-2 vs Collinsville-10 at Flinn Annex (Quincy) - Final | |
5:00 pm | Hazelwood West-3 at Francis Howell Central-6 - Final | |
5:00 pm | Battle-0 vs Troy Buchanan-7 at Holt - Final | |
5:00 pm | Herrin-1 vs Triad-10 at Marion - Final | |
5:00 pm | Althoff-4 vs Wesclin-0 at Columbia - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-0 vs Fort Zumwalt West-1 at Fort Zumwalt North - Final | |
5:00 pm | Gateway STEM-0 at Webster Groves-11 - Final | |
5:15 pm | Hazelwood Central-1 vs McCluer North-2 at Ritenour - Final | |
5:30 pm | McCluer-4 vs University City-3 at Incarnate Word - Final | |
5:45 pm | Villa Duchesne-1 vs MICDS-2 at Clayton - Final | |
6:00 pm | Carlinville-0 vs Pleasant Plains-1 at Quincy Notre Dame - Final | |
6:00 pm | Affton-0 at DuBourg-3 - Final | |
6:00 pm | St. Pius X-0 vs Cape Notre Dame-2 at Cape Notre Dame - Final | |
6:00 pm | Highland-2 at Civic Memorial-0 - Final | |
6:00 pm | Northwest Cedar Hill-0 vs Jackson-5 at Seckman - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-3 at Jacksonville, Illinois-0 - Final | |
6:30 pm | Crossroads College Prep-10 at Sumner-0 - Final | |
6:30 pm | Parkway South-0 vs Lafayette-1 at Eureka - Final | |
7:00 pm | Mount Vernon, Illinois-0 at Marion-9 - Final | |
7:00 pm | Timberland-0 vs Francis Howell-3 at Fort Zumwalt North - Final | |
7:00 pm | Ursuline-0 at Summit-4 - Final | |
7:00 pm | Roxana-0 at Columbia-3 - Final | |
7:00 pm | Hickman-1 at Holt-3 - Final | |
7:00 pm | Pattonville-0 vs Francis Howell North-1 at Francis Howell Central - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:15 pm | Triad-13 at Mascoutah-5 - Final | |
4:15 pm | Marion-0 at Waterloo-3 - Final | |
4:15 pm | Columbia-8 vs Civic Memorial-2 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Granite City-0 at Edwardsville-7 - Final | |
4:30 pm | Greenville-2 at Mater Dei-8 - Final | |
4:30 pm | Okawville-5 vs Christ Our Rock-9 at Mulberry Grove - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-0 vs Hardin Calhoun-8 at White Hall North Greene - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-0 vs New Athens-3 at Lebanon, Illinois - Final | |
4:30 pm | Alton-20 vs East St. Louis-0 at Jackie Joyner Kersee Center - Final | |
4:30 pm | Carlinville-0 at Gillespie-3 - Final | |
4:30 pm | Elkville-3 at Steeleville-1 - Final | |
4:30 pm | Roxana-2 at Dupo-4 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-2 at Alton Marquette-11 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-4 at O'Fallon-3 - Final | |
5:00 pm | West Frankfort-4 vs Nashville-9 at West Frankfort - Final | |
6:30 pm | Piasa Southwestern-1 vs Wood River-2 at Dupo - Final | |
7:00 pm | Harrisburg, Illinois-7 vs Benton, Illinois-5 at West Frankfort - Final |
+