Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | First Capital Invitational-White Division | |
4:00 pm | First Capital Invitational-Blue Division |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Champaign Central Invitational | |
4:00 pm | Marissa Tournament | |
4:00 pm | Red Bud-166 vs Okawville-185 at Roland Barkau Memorial GC - Final |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Hazelwood Central-5 vs Hillsboro-1 at Parkway West - Final | |
3:30 pm | Pacific-2 at Fox-5 - Final | |
4:00 pm | Valley Park-1 at Whitfield-5 - Final | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles-1 at Troy Buchanan-1 - Final | |
4:00 pm | Sikeston-1 vs Belleville East-2 at Carbondale - Final | |
4:00 pm | Canton-2 at Winfield-0 - Final | |
4:00 pm | Soldan-2 vs Metro-0 at Gateway STEM - Final | |
4:00 pm | Waterloo-2 vs Anna-Jonesboro-1 at Carbondale - Final | |
4:15 pm | Trinity-1 at Orchard Farm-0 - Final | |
4:15 pm | Windsor (Imperial)-0 at Parkway West-1 - Final | |
4:30 pm | Parkway South-1 at Marquette-3 - Final | |
4:30 pm | Murphysboro-0 at Alton-6 - Final | |
4:30 pm | University City-1 at Bayless-11 - Final | |
5:00 pm | Timberland-4 at Northwest Cedar Hill-3 - Final | |
5:15 pm | Alton Marquette-11 vs Harrisburg, Illinois-0 at Effingham St. Anthony - Final | |
5:15 pm | Pattonville-0 vs Francis Howell North-4 at Parkway West - Final | |
5:30 pm | Perryville-5 vs Carterville-1 at Carbondale - Final | |
6:00 pm | Lockport-0 vs Kirkwood-1 at Collinsville - Final | |
6:00 pm | Cape Girardeau Central-1 at Carbondale-0 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-5 at Warrenton-1 - Final | |
6:15 pm | Highland-1 vs Marion-3 at Belleville West - Final | |
7:00 pm | Lafayette-2 vs Farmington-3 at Northwest Cedar Hill - Final | |
7:00 pm | Oakville-0 vs Summit-2 at Parkway West - Final | |
7:30 pm | Triad-0 at Collinsville-1 - Final | |
8:00 pm | O'Fallon-1 at Belleville West-1 - Final |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Ursuline-2 at Summit-11 - Final | |
3:00 pm | Blue Springs South-14 vs Poplar Bluff-1 at Summit - Final | |
3:00 pm | Liberty North-17 vs Fox-0 at Summit - Final | |
3:45 pm | Rosati-Kain-0 at Borgia-9 - Final | |
4:00 pm | Metro-3 at Valley Park-6 - Final | |
4:00 pm | Smith-Cotton-1 vs Washington-14 at Battle - Final | |
4:00 pm | Windsor (Imperial)-6 at Perryville-2 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-9 at Parkway North-5 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt West-10 at Timberland-0 - Final | |
4:15 pm | St. Dominic-0 at Holt-11 - Final | |
4:15 pm | Notre Dame-5 at Parkway Central-6 - Final | |
4:15 pm | Orchard Farm-7 at Lutheran St. Charles-1 - Final | |
4:15 pm | DuBourg-15 at St. Joseph's-3 - Final | |
4:15 pm | Westminster-7 at O'Fallon Christian-5 - Final | |
4:15 pm | Marquette-8 at Eureka-1 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-22 at Clayton-0 - Final | |
4:15 pm | Brentwood-18 at Bayless-3 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-3 at Webster Groves-4 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt South-3 at Liberty (Wentzville)-4 - Final | |
4:30 pm | Winfield at Bowling Green | |
4:30 pm | Wellsville-3 at New Haven-13 - Final | |
4:45 pm | Incarnate Word-5 vs Oakville-9 at Chesterfield AA - Final | |
4:45 pm | Fort Zumwalt North-22 vs Lindbergh-9 at Chesterfield AA - Final | |
4:45 pm | Festus-4 vs Francis Howell-5 at Summit - Final | |
4:45 pm | Lafayette-2 vs Cor Jesu-9 at Summit - Final | |
5:00 pm | St. James-12 at Belle-10 - Final | |
5:30 pm | Jefferson City-0 at Troy Buchanan-10 - Final | |
6:00 pm | Washington-1 at Battle-5 - Final | |
6:30 pm | Liberty North-6 vs Francis Howell-3 at Summit - Final | |
6:30 pm | Sullivan-17 vs Fort Zumwalt North-1 at Summit - Final | |
6:30 pm | Summit-1 vs Cor Jesu-7 at Summit - Final | |
6:30 pm | Blue Springs South-14 vs Oakville-4 at Summit - Final | |
8:15 pm | Festus-5 vs Fox-0 at Summit - Final | |
8:15 pm | Poplar Bluff-8 vs Incarnate Word-4 at Summit - Final | |
8:15 pm | Ladue-8 vs Lindbergh-23 at Chesterfield AA - Final | |
8:15 pm | Ursuline-8 vs Lafayette-9 at Summit - Final | |
9:00 pm | Sullivan-20 vs Ladue-4 at Summit - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | John Burroughs-5 at Rosati-Kain-0 - Final | |
4:00 pm | Summit-1 at St. Joseph's-7 - Final | |
4:00 pm | MICDS-7 at Westminster-0 - Final | |
4:00 pm | Edwardsville-2 at Kirkwood-3 - Final | |
4:15 pm | Ursuline-0 at Marquette-5 - Final | |
4:15 pm | Visitation-9 at Whitfield-0 - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | First Capital Invitational-Blue Division | |
4:00 pm | First Capital Invitational-White Division |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:30 am | Webster Groves Scramble | |
3:30 pm | Metro League Tournament | |
3:30 pm | Fort Zumwalt North-202 vs Fort Zumwalt West-181 at Falls Golf Club - Final | |
3:30 pm | Francis Howell Central at Fort Zumwalt South | |
3:30 pm | Liberty, Holt, Timberland | |
4:00 pm | Visitation-196 vs Incarnate Word-211 at Normandie - Final | |
4:00 pm | Notre Dame-220 vs Cor Jesu-175 at Tapawingo GC - Final |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Springfield Tournament at Springfield, Illinois |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Helias-2 at Belleville West-7 - Final | |
3:30 pm | Troy Buchanan at Francis Howell | |
3:30 pm | Incarnate Word-7 at McCluer North-2 - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt North at Hazelwood West | |
3:30 pm | Fort Zumwalt East at St. Charles | |
3:30 pm | Duchesne at Fort Zumwalt West | |
3:30 pm | Springfield Tournament at Springfield, Illinois | |
4:00 pm | Parkway North-7 at Oakville-2 - Final | |
4:00 pm | DuBourg-8 at Crossroads College Prep-1 - Final | |
4:00 pm | Clayton-0 at Visitation-9 - Final | |
4:00 pm | Timberland-3 at Pattonville-6 - Final | |
4:00 pm | Lafayette at Ladue | |
4:00 pm | University City-0 vs Metro-9 at Carondelet Park - Final | |
4:00 pm | Kirkwood at Parkway Central | |
4:00 pm | John Burroughs-7 at St. Joseph's-2 - Final | |
4:15 pm | Eureka at Parkway South | |
4:15 pm | MICDS at Westminster | |
4:15 pm | Summit-0 at Marquette-9 - Final | |
4:30 pm | Fulton School at St. Albans vs Whitfield at Cadet Park | |
4:30 pm | Principia at Lutheran South |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | St. Charles-2 at Warrenton-0 - Final | |
5:00 pm | Lutheran St. Charles-2 vs Decatur Lutheran-0 at Springfield Lutheran - Final | |
5:00 pm | MICDS-0 at Duchesne-2 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-1 at Holt-2 - Final | |
5:15 pm | University City-0 at McCluer North-2 - Final | |
5:15 pm | Eureka-2 at Ursuline-0 - Final | |
5:15 pm | Gateway STEM-0 at Metro-2 - Final | |
5:30 pm | Webster Groves-2 at Hazelwood Central-0 - Final | |
5:30 pm | Marquette-2 at Parkway Central-1 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-0 at Parkway West-2 - Final | |
6:00 pm | Springfield, Illinois-2 vs Metro-East Lutheran-0 at Springfield Lutheran - Final | |
6:00 pm | Oakville-0 at Francis Howell-2 - Final | |
6:00 pm | St. Dominic-2 at Rosati-Kain-0 - Final | |
7:00 pm | Pawnee-0 vs Lutheran St. Charles-2 at Springfield Lutheran - Final | |
8:00 pm | Metro-East Lutheran-2 vs Pawnee-1 at Springfield Lutheran - Final |
+