Wednesday - September 6, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmMarissa Invitational
4:45 pmTiger Fall Classic
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmJerseyville vs Triad at Oak Brook Golf Club
3:30 pmAlton Marquette vs Alton at Spencer T. Olin GC
4:00 pmRed Bud-189 vs Wesclin-185 at Governors Run - Final
185-189
4:00 pmEast St. Louis at Collinsville

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmCrossroads College Prep at Elsberry
Rivalry
4:00 pmNorth Tech-4 at McCluer North-3 - Final
4-3
4:00 pmOrchard Farm-10 at Hazelwood East-0 - Final
10-0
4:15 pmHazelwood West-1 at Parkway North-2 - Final
2-1
4:15 pmCentralia, Illinois-0 at Wesclin-2 - Final
2-0
4:15 pmRoosevelt-0 at DuBourg-3 - Final
3-0
4:15 pmLutheran South-4 at Whitfield-1 - Final
4-1
4:30 pmWood River-0 at Freeburg-4 - Final
4-0
5:00 pmSt. Clair-1 at Warrenton-2 - Final
2-1
5:00 pmGateway Science Academy-3 at Gateway STEM-4 - Final
4-3
5:00 pmLitchfield-2 at Staunton-9 - Final
9-2
5:00 pmAnna-Jonesboro-1 at Carbondale-5 - Final
5-1
5:00 pmEdwardsville-1 at Gibault-0 - Final
1-0
5:00 pmHancock-2 at Union-1 - Final
2-1
5:00 pmPerryville-6 at Sikeston-1 - Final
6-1
5:00 pmAlton-3 vs Althoff-2 at O'Fallon Park - Final
3-2
5:00 pmSt. Pius X-7 at Festus-0 - Final
7-0
5:45 pmParkway Central-0 vs Ladue-4 at Ladue West Campus - Final
4-0
5:45 pmCivic Memorial-0 at Waterloo-8 - Final
8-0
5:45 pmClayton-0 at Parkway South-2 - Final
2-0
6:00 pmFox-1 at Affton-2 - Final
2-1
6:00 pmSeckman-0 at Eureka-6 - Final
6-0
6:30 pmColumbia-5 at Granite City-1 - Final
5-1
6:30 pmBorgia-1 at Lutheran St. Charles-0 - Final
1-0
7:00 pmAlton Marquette-2 at Belleville East-1 - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmHazelwood Central at Timberland
3:30 pmLiberty (Wentzville)-71 at Fort Zumwalt South-110 - Final
110-71
4:00 pmVianney-65 at John Burroughs-105 - Final
105-65
4:15 pmWashington at Affton
4:30 pmMehlville at Lafayette
8:30 pmFrancis Howell at Francis Howell Central

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmPotosi-4 at St. Pius X-2 - Final
4-2
4:00 pmSt. Charles West-8 at Winfield-14 - Final
14-8
4:00 pmRiverview Gardens-0 at Clayton-20 - Final
20-0
4:00 pmMcCluer South-Berkeley at McCluer
Rivalry
4:00 pmMiller Career-0 vs Metro-22 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final
22-0
4:00 pmLadue-15 vs Nerinx Hall-14 at AfftonAA - Final
15-14
4:00 pmSt. Charles-5 at Warrenton-12 - Final
12-5
4:00 pmRoosevelt-15 vs Gateway STEM-16 at Forest Park CC - Final
16-15
4:00 pmUniversity City-8 at Hazelwood East-11 - Final
11-8
4:00 pmSoldan-22 vs Cleveland-6 at Tony La Russa Field - Final
22-6
4:00 pmHancock-29 at Jennings-0 - Final
29-0
4:15 pmBrentwood-3 at Valley Park-13 - Final
13-3
4:15 pmDuchesne-12 at Trinity-13 - Final
13-12
4:15 pmSummit-8 at Cor Jesu-7 - Final
8-7
4:15 pmLafayette-2 at Francis Howell North-17 - Final
17-2
4:15 pmFort Zumwalt West-14 at Fort Zumwalt East-0 - Final
14-0
4:15 pmParkway North-2 at Hazelwood West-5 - Final
5-2
4:15 pmFort Zumwalt South-0 at Oakville-6 - Final
6-0
4:15 pmFox-1 at Parkway West-2 - Final
2-1
4:30 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Sullivan-15 - Final
15-0
4:30 pmSt. Dominic-8 at O'Fallon Christian-4 - Final
8-4
4:30 pmFarmington-0 at Jackson-10 - Final
10-0
4:30 pmSeckman-1 at De Soto-6 - Final
6-1
4:30 pmSte. Genevieve-4 at Festus-9 - Final
9-4
4:30 pmOrchard Farm-4 at Wright City-11 - Final
11-4
5:00 pmPattonville-0 vs Hillsboro-13 at Kirkwood Athletic Association - Final
13-0
5:00 pmTimberland-4 vs Holt-8 at Kirkwood Athletic Association - Final
8-4
5:00 pmWebster Groves-2 vs Eureka-9 at Kirkwood Athletic Association - Final
9-2
5:00 pmMarquette-8 vs Lindbergh-5 at Kirkwood Athletic Association - Final
8-5
7:00 pmEureka-8 vs Holt-12 at Kirkwood Athletic Association - Final
12-8
7:00 pmWebster Groves-8 vs Timberland-1 at Kirkwood Athletic Association - Final
8-1
7:00 pmPattonville-7 vs Lindbergh-13 at Kirkwood Athletic Association - Final
13-7
7:00 pmMarquette-8 vs Hillsboro-4 at Kirkwood Athletic Association - Final
8-4
7:00 pmFrancis Howell-1 at Francis Howell Central-0 - Final
1-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmPattonville-1 at Rosati-Kain-0 - Final
1-0
4:00 pmVilla Duchesne-7 at Ursuline-0 - Final
7-0
4:00 pmLutheran South-0 at Marquette-6 - Final
6-0
4:15 pmLadue-3 at Parkway South-0 - Final
3-0
4:15 pmLafayette-3 at Visitation-0 - Final
3-0
5:00 pmClayton-0 vs Webster Groves-3 at Hixson Middle School - Final
3-0
5:30 pmLindbergh-0 at Summit-2 - Final
2-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmMarissa Invitational
4:00 pmTiger Fall Classic
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amLindbergh Tournament
Results
3:30 pmBelleville East vs Granite City at Legacy GC
3:30 pmFort Zumwalt South-221 vs Fort Zumwalt West-178 at Falls Golf Club - Final
178-221
3:30 pmWashington-205 vs Timberland-222 at Lake Forest Country Club - Final
205-222
3:30 pmSt. Dominic-168 vs Liberty (Wentzville)-156 at Golf Club of Wentzville - Final
156-168
3:30 pmBelleville West, Highland, Triad
Results
3:30 pmVilla Duchesne-179 vs MICDS-157 at Ruth Park - Final
157-179
3:30 pmDuchesne-214 vs Lutheran St. Charles-238 at Links At Dardenne - Final
214-238
3:30 pmAlton Marquette, Collinsville, Roxana
Results
3:40 pmJohn Burroughs-175 vs Cor Jesu-195 at Tapawingo GC - Final
175-195
4:00 pmMascoutah, Okawville, Waterloo
Results
4:00 pmEdwardsville-172 vs Alton-190 at Rolling Hills - Final
172-190
4:00 pmFreeburg at Red Bud

Girls Tennis
TimeEventScore
8:00 amWebster Groves Tournament vs TBD at Webster Groves Tennis Center
3:30 pmSt. Dominic-8 at Duchesne-1 - Final
8-1
3:30 pmFrancis Howell Central at Fort Zumwalt South
3:30 pmHazelwood West at Pattonville
3:30 pmFort Zumwalt West at St. Charles West
3:30 pmFrancis Howell North at St. Charles
3:30 pmMcCluer North-9 at North Tech-0 - Final
9-0
3:30 pmLiberty (Wentzville) at Troy Buchanan
3:30 pmFrancis Howell at Holt
3:30 pmFort Zumwalt North-5 at Timberland-4 - Final
5-4
4:00 pmCivic Memorial at Triad
4:00 pmPotosi at Windsor (Imperial)
4:00 pmBelleville East-7 at Althoff-2 - Final
7-2
4:00 pmUniversity City at Hazelwood East
4:00 pmMascoutah-0 at O'Fallon-9 - Final
9-0
4:00 pmSt. Joseph's at Parkway Central
4:00 pmMICDS-1 at St. Joseph's-8 - Final
8-1

Girls Tennis
TimeEventScore
4:00 pmCivic Memorial at Triad

Girls Tennis
TimeEventScore
4:00 pmParkway Doubles Tourn.-2 at John Burroughs-6 - Final
6-2
4:00 pmRosati-Kain vs Ritenour at Woodson Park
4:00 pmBelleville West at Waterloo
4:00 pmRoxana at Wood River
4:00 pmAlton at Highland
4:00 pmMcCluer South-Berkeley at McCluer

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood East-2 at North Tech-0 - Final
2-0
4:15 pmMiller Career-2 vs Medicine and Bioscience-1 at Miller Career - Final
2-1
4:15 pmCarnahan at Roosevelt
Rivalry
4:30 pmEdwardsville-0 at St. Joseph's-2 - Final
2-0
4:30 pmEast St. Louis-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
5:00 pmTriad-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
5:00 pmLift For Life-1 vs Hancock-2 at Tiger Dome - Final
2-1
5:00 pmJerseyville-0 at Alton Marquette-2 - Final
2-0
5:15 pmClayton-0 at Brentwood-2 - Final
2-0
5:15 pmTrinity-2 at Hazelwood Central-0 - Final
2-0
5:15 pmRiverview Gardens-1 at Jennings-2 - Final
2-1
5:15 pmMarissa-0 at Sparta-2 - Final
2-0
5:15 pmNorthwest Academy-0 at Metro-2 - Final
2-0
5:30 pmJackson-2 at Seckman-0 - Final
2-0
5:30 pmKirkwood-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
5:30 pmSoldan-1 at Gateway STEM-2 - Final
2-1
5:30 pmMcCluer South-Berkeley-1 at McCluer-2 - Final
2-1
5:30 pmRitenour-0 at Mehlville-2 - Final
2-0
5:30 pmParkway North-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-0
5:30 pmNotre Dame-2 at Westminster-1 - Final
2-1
5:45 pmChatham Glenwood-2 at Alton-0 - Final
2-0
6:00 pmBattle-0 at Tolton Catholic-2 - Final
2-0
6:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Granite City-2 - Final
2-0
6:00 pmWashington-1 at Eureka-0 - Final
1-0
6:15 pmRed Bud-2 at Valmeyer-0 - Final
2-0
7:00 pmSt. Pius X-2 at Farmington-0 - Final
2-0
7:30 pmNorth County-0 at Herculaneum-2 - Final
2-0
7:30 pmSte. Genevieve-2 at De Soto-0 - Final
2-0