Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Clayton-68 vs Battle-89 at Oakville - Final | |
5:30 pm | Nokomis vs Mulberry Grove at Morrisonville | |
5:30 pm | St. Charles West-43 vs Lutheran North-66 at Oakville - Final | |
5:30 pm | Confluence-106 at North Tech-56 - Final | |
5:30 pm | St. Clair-50 vs St. Charles-66 at Washington - Final | |
6:00 pm | New Athens-22 vs Saxony Lutheran-63 at Chester - Final | |
6:00 pm | Hazelwood West-80 at Pattonville-69 - Final | |
6:00 pm | Oak Ridge-66 at St. Vincent-89 - Final | |
6:00 pm | McCluer-74 at Parkway North-58 - Final | |
6:30 pm | McKinley-53 vs Sumner-57 at Gateway STEM - Final | |
6:30 pm | Gateway Science Academy-47 vs Metro-77 at McKinley - Final | |
6:45 pm | Vandalia vs Carlinville at Morrisonville | |
7:00 pm | Fort Zumwalt North-48 vs Whitfield-66 at Oakville - Final | |
7:00 pm | St. Dominic-71 vs Westminster-72 at Washington - Final | |
7:00 pm | Trinity-86 at STEAM Academy at MS-Berkeley-56 - Final | |
7:00 pm | Parkway West-50 at Mehlville-40 - Final | |
7:00 pm | Affton-53 at Windsor (Imperial)-69 - Final | |
7:30 pm | Valmeyer-58 vs Perryville-43 at Chester - Final | |
8:00 pm | Raymond Lincolnwood vs Edinburg at Morrisonville | |
8:30 pm | University City-31 at Oakville-38 - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Bourbon-27 at Belle-64 - Final | |
4:00 pm | Duchesne-21 vs Eureka-69 at Warrenton - Final | |
5:00 pm | Hillsboro-50 at Hancock-29 - Final | |
5:30 pm | Parkway West-43 at Hazelwood East-38 - Final | |
5:30 pm | St. Charles West-33 vs Sullivan-61 at Union - Final | |
5:30 pm | Teutopolis-42 at Civic Memorial-55 - Final | |
5:30 pm | Hannibal-33 vs Mexico-59 at Warrenton - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-32 at Mater Dei-66 - Final | |
6:00 pm | Vandalia-59 at South Central-20 - Final | |
6:00 pm | Nokomis-55 at Kincaid South Fork-29 - Final | |
6:00 pm | Waterloo-30 at Triad-62 - Final | |
6:00 pm | Highland-60 at Mascoutah-26 - Final | |
6:00 pm | East St. Louis-60 at Miller Career-43 - Final | |
6:00 pm | Brentwood-34 at Clayton-42 - Final | |
6:00 pm | Wood River-28 at Father McGivney-33 - Final | |
6:00 pm | Ritenour-44 at Villa Duchesne-38 - Final | |
6:00 pm | Montgomery County-56 at South Callaway-90 - Final | |
6:00 pm | North Callaway-46 vs Hermann-56 at South Callaway - Final | |
6:15 pm | Lebanon, Illinois-64 at Red Bud-36 - Final | |
6:15 pm | Mount Vernon, Illinois-48 at Althoff-78 - Final | |
6:15 pm | Gibault-54 at Valmeyer-19 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell North-57 vs Moberly-55 at Warrenton - Final | |
7:00 pm | Fredericktown-39 at Jefferson-54 - Final | |
7:00 pm | Summit-25 at Notre Dame-37 - Final | |
7:00 pm | Windsor (Imperial)-23 at St. Pius X-44 - Final | |
7:00 pm | Borgia-56 vs Ladue-54 at Union - Final | |
7:30 pm | Russellville-35 vs New Haven-73 at South Callaway - Final | |
7:30 pm | Piasa Southwestern-30 at Carlinville-51 - Final | |
7:30 pm | Breese Central-63 at Salem, Illinois-27 - Final | |
7:30 pm | Owensville-49 vs New Bloomfield-62 at South Callaway - Final | |
7:30 pm | Greenville-65 at Staunton-27 - Final | |
7:30 pm | Granite City-21 at O'Fallon-61 - Final | |
7:30 pm | Gillespie-55 at Roxana-40 - Final | |
7:30 pm | Metro-East Lutheran-59 at Dupo-26 - Final | |
7:30 pm | Pana-65 at Neoga-44 - Final | |
7:30 pm | De Soto-42 at North County-55 - Final | |
7:30 pm | Wesclin-29 at Freeburg-42 - Final | |
7:45 pm | Nashville-41 at Anna-Jonesboro-21 - Final | |
8:00 pm | Brussels-22 at Pittsfield-57 - Final | |
8:30 pm | O'Fallon Christian-40 at Warrenton-47 - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Incarnate Word, Washington, Fort Zumwalt West | |
3:30 pm | Fort Zumwalt South 139, Lutheran South 111, Hazelwood Centra | |
4:00 pm | Summit at Parkway North |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | De Smet-5 vs Chaminade-1 at Queeny Recreational Complex - Final | |
6:45 pm | Francis Howell Central-5 vs Fort Zumwalt South-6 at Rec Plex South - Final | |
7:00 pm | Kirkwood-8 vs Summit-0 at South County Rink - Final | |
7:15 pm | Civic Memorial-10 vs Highland-10 at East Alton Ice Arena - Final | |
7:30 pm | Freeburg/Waterloo-0 vs Columbia-3 at McKendree Metro Rec Plex - Final | |
8:15 pm | MICDS-5 vs Clayton-1 at Queeny Recreational Complex - Final | |
8:30 pm | Timberland-4 vs Francis Howell-7 at Rec Plex South - Final | |
8:40 pm | Granite City-3 vs O'Fallon-8 at Granite Rink - Final | |
8:45 pm | Wood River-2 vs Triad-14 at East Alton Ice Arena - Final | |
8:45 pm | Vianney-7 vs Lindbergh-1 at South County Rink - Final | |
9:00 pm | Priory-7 vs Seckman-3 at FSI Shark Tank - Final | |
9:00 pm | CBC-8 vs Fort Zumwalt West-4 at Affton Rink - Final |
+