Tuesday - March 20, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
10:00 amHuntsville-10 vs Lutheran South-15 at Florida - Final
15-10
1:00 pmLindbergh-1 vs Hazelwood West-4 at Vianney - Final
4-1
4:00 pmFrancis Howell North-1 at Troy Buchanan-11 - Final
11-1
4:00 pmCBC-3 at Holt-5 - Final
5-3
4:00 pmFort Zumwalt West-15 vs Fort Zumwalt North-3 at Fort Zumwalt West - Final
15-3
4:00 pmBourbon-0 at Union-10 - Final
10-0
4:00 pmCardinal Ritter vs Carnahan at Cool Papa Bell Field
4:00 pmSeckman-9 at Fort Zumwalt East-3 - Final
9-3
4:00 pmVianney-6 at Mehlville-0 - Final
6-0
4:00 pmLiberty (Wentzville)-2 vs Timberland-4 at Troy Buchanan - Final
4-2
4:00 pmFrancis Howell-8 vs Summit-6 at Francis Howell - Final
8-6
4:00 pmWindsor (Imperial)-4 vs Battle-14 at Troy Buchanan - Final
14-4
4:00 pmWebster Groves-13 vs Pattonville-8 at Vianney - Final
13-8
4:15 pmSt. Charles-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
4:15 pmWestminster-12 at Parkway North-4 - Final
12-4
4:30 pmBorgia-4 at Tolton Catholic-3 - Final
4-3
4:30 pmMorrisonville at Carlinville - Postponed
0-0
4:30 pmColumbia-4 vs O'Fallon-12 at Blazier Field - Final
12-4
4:30 pmWesclin-8 at Belleville East-4 - Final
8-4
4:30 pmSt. Mary's-3 vs Memphis Eagles-4 at Collierville (Tenn.) - Final
4-3
4:30 pmHardin Calhoun-2 at Triopia-5 - Final
5-2
4:30 pmBismarck-12 at Grandview-2 - Final
12-2
4:30 pmBenton, Illinois-6 at Salem, Illinois-4 - Final
6-4
4:30 pmGillespie at Auburn
6:00 pmJefferson-1 at Arcadia Valley-3 - Final
3-1
7:00 pmSt. Mary's-5 at Collierville (Tenn.)-15 - Final
15-5

Boys Lacrosse
TimeEventScore
6:00 pmParkway South-8 at St. Mary's-1 - Final
8-1

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:15 pmParkway North tri-meet
3:30 pmFestus, Herculaneum at Hillsboro
3:30 pmFort Zumwalt West-182 vs Fort Zumwalt East-201 at The Falls - Final
182-201
3:30 pmOwensville, St. Clair, Union
Results
3:30 pmSeckman-1 vs Fox-7 at Pomme Creek GC - Final
1-7
3:30 pmPerryville-191 vs Windsor (Imperial)-203 at Teamsters GC - Final
191-203
3:30 pmO'Fallon Christian, Washington at Borgia
3:30 pmSt. Charles West at Fort Zumwalt North
3:30 pmMehlville-570 vs Oakville-568 at Quail Creek GC - Final
568-570
4:00 pmWinfield at Silex

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmEdwardsville-9 at Alton-0 - Final
9-0
3:30 pmDuchesne-0 at St. Dominic-9 - Final
9-0
3:30 pmTimberland-9 at Troy Buchanan-0 - Final
9-0
3:30 pmFort Zumwalt West-4 at Francis Howell North-5 - Final
5-4
3:30 pmFort Zumwalt East at St. Charles West
4:00 pmWaterloo at Civic Memorial
4:00 pmCBC-3 at Parkway South-6 - Final
6-3
4:00 pmFestus at Cape Notre Dame
4:15 pmParkway West at Parkway North

Boys Track
TimeEventScore
3:00 pmMontgomery County Early Invite
Results
4:00 pmSt. Clair Quad
4:00 pmSt. James Open
4:00 pmGranite City at Collinsville
4:00 pmLutheran North Quad
4:00 pmEureka Meet
4:15 pmPacific Tri-meet

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmDe Smet-2 at Fort Zumwalt West-0 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell Central-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell-2 at Fort Zumwalt East-0 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell North-2 at Fort Zumwalt South-1 - Final
2-1
5:15 pmSLUH-2 at CBC-0 - Final
2-0
5:30 pmWestminster-0 at Parkway South-2 - Final
2-0
6:00 pmLutheran St. Charles-1 at O'Fallon Christian-2 - Final
2-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmPattonville-6 at Westminster-14 - Final
14-6

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmFrancis Howell North-1 at St. Charles-0 - Final
1-0
4:00 pmValley Park-2 at Winfield-3 - Final
3-2
4:00 pmSt. Joseph's-2 at Marquette-1 - Final
2-1
4:00 pmSt. Dominic-3 at Notre Dame-2 - Final
3-2
4:00 pmRitenour-2 at Orchard Farm-9 - Final
9-2
4:00 pmDuchesne-0 vs Incarnate Word-9 at Creve Coeur Park - Final
9-0
4:00 pmBayless-4 vs Lift For Life-0 at Heine Meine - Final
4-0
4:00 pmWestminster-3 at Visitation-0 - Final
3-0
4:00 pmFort Zumwalt West-0 at Timberland-2 - Final
2-0
4:15 pmCarnahan-3 at Roosevelt-2 - Final
3-2
4:15 pmMcKinley-3 at Sumner-0 - Final
3-0
4:15 pmOakville-2 at Pattonville-3 - Final
3-2
4:15 pmFather McGivney-0 at Mascoutah-4 - Final
4-0
4:15 pmVashon-1 at Northwest Academy-0 - Forfeit
1-0
4:15 pmFestus-7 vs University City-1 at Fox - Final
7-1
4:30 pmFrancis Howell Central-1 vs Eureka-3 at Fort Zumwalt North - Final
3-1
4:30 pmMiller Career-0 vs Medicine and Bioscience-3 at Gateway STEM - Final
3-0
4:30 pmSt. Louis Patriots-5 at North County Christian-1 - Final
5-1
4:30 pmFreeburg-8 at Salem, Illinois-1 - Final
8-1
4:30 pmSullivan-5 at Lutheran North-0 - Final
5-0
5:00 pmBorgia-1 at Union-4 - Final
4-1
5:00 pmPacific-0 at St. Clair-1 - Final
1-0
5:00 pmStaunton-3 at Gillespie-1 - Final
3-1
5:45 pmCivic Memorial-0 at Waterloo-7 - Final
7-0
6:00 pmParkway West-3 at Parkway North-0 - Final
3-0
6:00 pmWindsor (Imperial)-10 vs Gateway Science Academy-0 at Fox - Final
10-0
6:00 pmTroy Buchanan-1 at Fort Zumwalt South-5 - Final
5-1
6:00 pmHazelwood Central-1 at Lutheran St. Charles-1 - Final
1-1
6:30 pmSummit-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
6:30 pmAlton Marquette-0 at Columbia-5 - Final
5-0
6:30 pmFort Zumwalt North-2 vs Fort Zumwalt East-1 at Fort Zumwalt North - Final
2-1

Girls Track
TimeEventScore
3:00 pmMontgomery County Early Invite
Results
4:00 pmSt. Clair Quad
4:00 pmMascoutah Meet
4:00 pmSt. James Meet
4:00 pmHillsboro Hawk Coed Relays
4:00 pmEureka Meet
4:15 pmNorthwest Academy at Lutheran North
4:15 pmPacific Tri-meet

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmAlton-9 at Wood River-10 - Final
10-9
4:30 pmGillespie-14 at Auburn-3 - Final
14-3
4:30 pmTriad-6 at Piasa Southwestern-11 - Final
11-6
4:30 pmMorrisonville at Carlinville - Postponed
0-0
4:30 pmMarissa-2 at Freeburg-5 - Final
5-2

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmParkway North-7 at Pattonville-3 - Final
7-3
5:30 pmFort Zumwalt West-2 at Lafayette-7 - Final
7-2
5:30 pmDe Smet-10 at Marquette-5 - Final
10-5