Monday - March 26, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
10:00 amJohn Burroughs-2 vs Central Columbia (Pa.)-3 at Florida - Final
3-2
1:00 pmEvanston Township-12 vs Westminster-2 at Vero Beach - Final
12-2
4:00 pmSt. Pius X-4 at Saxony Lutheran-0 - Final
4-0
4:30 pmMount Olive at Tri-City
4:30 pmBelleville West-0 vs O'Fallon-13 at Blazier Field - Final
13-0
4:30 pmWaterloo-15 at Red Bud-4 - Final
15-4
4:30 pmElkville at Steeleville
4:30 pmValmeyer-10 at Sparta-0 - Final
10-0
4:30 pmHillsboro, Illinois at Staunton
4:30 pmEffingham St. Anthony at Salem, Illinois
4:30 pmLebanon-6 at Rolla-8 - Final
8-6
4:30 pmSte. Genevieve-13 at Jefferson-1 - Final
13-1

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amUnion Tournament
Results
3:30 pmSt. Pius X at Perryville
3:30 pmLutheran St. Charles vs St. Mary's at Highlands Golf & Tennis Center
3:30 pmHerculaneum vs Valley Park at Paradise Valley GC - Postponed
0-0
4:00 pmWinfield at Montgomery County

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmDuBourg at Duchesne
3:30 pmFort Zumwalt East vs St. Charles at McNair Park
3:30 pmFort Zumwalt West at Francis Howell Central
4:00 pmGranite City-7 vs Lutheran North-2 at Forest Wood CC Racket Court - Final
7-2
4:00 pmCape Girardeau Central at Windsor (Imperial)
4:00 pmCollinsville at Jerseyville

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:30 amFrancis Howell North-0 at De Smet-2 - Final
2-0
5:30 pmBelleville East-1 at Althoff-2 - Final
2-1
5:30 pmFox-0 at Bayless-2 - Final
2-0
5:30 pmMetro-East Lutheran-0 at Mehlville-2 - Final
2-0
5:30 pmKirkwood-2 at Marquette-0 - Final
2-0
5:30 pmSeckman-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0
5:45 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Lindbergh-1 - Final
2-1
6:00 pmBorgia-0 at St. Mary's-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmKirkwood at St. Joseph's - Postponed
0-0
4:00 pmBarat at Nerinx Hall - Postponed
0-0
4:15 pmSummit-12 at Ladue-11 - Final
12-11
4:15 pmUrsuline-7 at Francis Howell Central-9 - Final
9-7

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmGurnee Warren-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
4:00 pmRosati-Kain-0 vs Notre Dame-1 at St. Mary's - Final
1-0
4:00 pmEureka-0 at St. Joseph's-1 - Final
1-0
4:00 pmTower Grove Christian vs Hancock at Heine Meine
4:15 pmColumbia-4 at Waterloo-1 - Final
4-1
4:30 pmLutheran North-3 at Bayless-1 - Final
3-1
5:00 pmBorgia-1 at St. Clair-0 - Final
1-0
5:00 pmWinfield at Mexico
5:00 pmSt. Pius X-2 at De Soto-0 - Final
2-0
5:00 pmFatima at Owensville
6:00 pmPerryville-3 at Farmington-1 - Final
3-1
6:00 pmUrsuline at Lindbergh
6:15 pmSt. Charles-1 at Fort Zumwalt East-0 - Final
1-0
6:30 pmFreeburg-1 at Althoff-10 - Final
10-1

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 pmAddison Trail at Staunton
4:30 pmMater Dei at Carlyle
4:30 pmBismarck-2 at Park Hills Central-17 - Final
17-2
4:30 pmBenton, Illinois at Carbondale
4:30 pmNew Athens-14 at Nashville-4 - Final
14-4

Water Polo
TimeEventScore
7:00 amFort Zumwalt West-4 at Chaminade-11 - Final
11-4
4:30 pmEureka-4 at Lafayette-15 - Final
15-4
6:00 pmMarquette-2 at Ladue-13 - Final
13-2