Thursday - March 29, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
10:00 amWestminster-9 vs Medina, OH-4 at Vero Beach - Final
9-4
1:00 pmWesterville South (Ohio)-8 vs Westminster-18 at Vero Beach - Final
18-8
4:00 pmHazelwood East at Cardinal Ritter
4:30 pmEdinburg at Morrisonville
5:00 pmNew Haven at Belle

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 pmSummit-4 at Webster Groves-14 - Final
14-4
7:00 pmChristian Brothers (Memphis)-9 at De Smet-10 - Final
10-9
7:30 pmMICDS-9 at Dallas Jesuit-10 - Final
10-9
8:00 pmMarquette-2 at Eureka-20 - Final
20-2

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:15 pmWebster Groves vs University City at Ruth Park
3:30 pmKirkwood vs Summit at Paradise Valley GC
3:30 pmSeckman vs Eureka at The Legends

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmHazelwood East at McCluer North
3:30 pmFrancis Howell Central at Francis Howell North
3:30 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell-9 - Final
9-0
4:00 pmVianney vs DuBourg at Francis Park
4:00 pmWindsor (Imperial) at Potosi
4:00 pmChaminade at Downers Grove South

Boys Track
TimeEventScore
3:30 pm23rd Linn Invitational

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmFrancis Howell North-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-1
5:00 pmFrancis Howell Central-2 at Fort Zumwalt South-1 - Final
2-1
5:00 pmDuBourg-0 at St. Mary's-2 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
5:30 pmKirkwood-2 at Summit-0 - Final
2-0
5:30 pmO'Fallon-2 at Edwardsville-0 - Final
2-0
5:30 pmGranite City-2 at Bayless-0 - Final
2-0
5:45 pmBelleville West-2 at Alton-0 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:15 pmHolt at Hazelwood Central
4:30 pmMICDS-10 at Memphis St. Mary's-14 - Final
14-10
5:30 pmEureka-5 at O'Fallon-11 - Final
11-5

Girls Soccer
TimeEventScore
12:00 pmDuBourg-3 at Lutheran St. Charles-0 - Final
3-0
4:00 pmMcCluer North-1 vs Hazelwood Central-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final
1-0
4:00 pmOrchard Farm-2 at St. Charles West-3 - Final
3-2
4:00 pmEagle Ridge Christian-1 vs Tower Grove Christian Ac.-2 at St. Mary's - Final
2-1
4:30 pmElsberry-0 at Principia-10 - Final
10-0
5:00 pmDixon-0 at Owensville-10 - Final
10-0
5:00 pmBelle-2 at St. James-5 - Final
5-2
5:00 pmSt. Clair-0 at Northwest Cedar Hill-4 - Final
4-0
5:30 pmCivic Memorial-0 vs Triad-8 at Collinsville - Final
8-0
6:00 pmWinfield-0 at St. Charles-10 - Final
10-0
6:15 pmWashington-3 at Holt-4 - Final
4-3
6:30 pmFort Zumwalt North-1 at Liberty (Wentzville)-0 - Final
1-0
6:30 pmFrancis Howell-2 at Francis Howell Central-0 - Final
2-0
7:00 pmFort Zumwalt East-2 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-2

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 pmGreenville at Mater Dei
4:30 pmCarbondale at Centralia, Illinois - Postponed
0-0
4:30 pmCarlyle at Salem, Illinois

Water Polo
TimeEventScore
5:30 pmChaminade-6 at Kirkwood-10 - Final
10-6