Friday - March 30, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
10:00 amFort Zumwalt South-0 at Francis Howell North-2 - Final
2-0
11:00 amLitchfield at Greenville - Postponed
0-0
11:30 amMount Vernon, Illinois-7 vs Althoff-1 at Grizzlies Stadium - Final
7-1
12:00 pmDe Smet vs Blue Springs South at Francis Howell Central
12:00 pmHazelwood West-0 at Parkway North-4 - Final
4-0
12:00 pmChicago Brooks-2 vs Lindbergh-12 at Francis Howell - Final
12-2
12:00 pmLee's Summit West-7 vs Fort Zumwalt South-3 at Francis Howell North - Final
7-3
12:00 pmFrancis Howell Central-7 vs De Smet-4 at Francis Howell Central - Final
7-4
2:00 pmMoline-4 vs Edwardsville-1 at Tom Pile Field - Final
4-1
2:00 pmFrancis Howell North-3 at Lee's Summit West-6 - Final
6-3
2:00 pmChicago Brooks-7 vs CBC-12 at Francis Howell - Final
12-7
2:00 pmRolla-4 vs Vianney-9 at Fort Zumwalt West - Final
9-4
2:00 pmHazelwood West-6 vs Windsor (Imperial)-2 at Parkway North - Final
6-2
2:00 pmDe Smet-7 vs Summit-4 at Francis Howell Central - Final
7-4
4:00 pmBlue Springs South-12 at Fort Zumwalt West-9 - Final
12-9
4:00 pmHolt-3 at Troy Buchanan-4 - Final
4-3
4:00 pmFox-10 at Marquette-6 - Final
10-6
4:00 pmNormal University High-9 vs O'Fallon-10 at Univ. Illinois-Springfield - Final
10-9
4:00 pmFrancis Howell Central-6 at Summit-6 - Final
6-6
4:00 pmCBC-1 at Francis Howell-4 - Final
4-1
4:00 pmHazelwood Central-1 at McCluer North-4 - Final
4-1
4:00 pmWashington-10 at Union-3 - Final
10-3
4:30 pmWindsor (Imperial)-0 at Parkway North-10 - Final
10-0
4:30 pmRock Falls-10 vs Granite City-8 at Babe Champion Field - Final
10-8
4:30 pmGrandview-22 at Bayless-2 - Final
22-2
4:30 pmParkway South-4 vs Edwardsville-12 at Tom Pile Field - Final
12-4
4:30 pmCentralia, Illinois-1 at Nashville-3 - Final
3-1
5:00 pmPiasa Southwestern-1 at Civic Memorial-4 - Final
4-1
7:00 pmPiasa Southwestern-1 at Civic Memorial-2 - Final
2-1

Boys Spring Golf
TimeEventScore
1:30 pmWinfield-231 vs St. Charles-155 at St. Peters GC - Final
155-231

Boys Tennis
TimeEventScore
11:00 amJohn Burroughs-5 vs Dunlap-3 at Edwardsville Tournament - Final
5-3
3:30 pmFrancis Howell Central-6 at Francis Howell-3 - Final
6-3
3:30 pmJohn Burroughs-6 vs Prairie Ridge-3 at Edwardsville Tournament - Final
6-3
4:00 pmAlton Marquette at McCluer North
4:00 pmLindbergh at Webster Groves

Boys Track
TimeEventScore
12:00 pmO'Fallon Relays-Gold Division
Results
12:00 pmO'Fallon Relays-Blue Division
Results
4:00 pmBlair Oaks Meet

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmEast St. Louis at Metro-East Lutheran

Girls Lacrosse
TimeEventScore
3:00 pmJohn Burroughs-5 at St. George's, Tenn.-21 - Final
21-5
4:15 pmCor Jesu-11 vs Ladue-2 at Webster Groves - Final
11-2
4:15 pmSummit-4 vs Eureka-8 at Kirkwood - Final
8-4
5:30 pmLafayette-15 vs Webster Groves-3 at Ladue Middle School - Final
15-3
5:30 pmMarquette-9 at Kirkwood-8 - Final
9-8

Girls Soccer
TimeEventScore
12:00 pmRiverview Gardens-0 vs Wood River-6 at SIU Edwardsville - Final
6-0
4:00 pmValley Park-3 at University City-1 - Final
3-1
4:15 pmWebster Groves-8 at Ritenour-0 - Final
8-0
4:30 pmMascoutah-1 at Mater Dei-0 - Final
1-0
5:00 pmBelle-0 at St. Clair-10 - Final
10-0
6:30 pmLadue-0 at Timberland-1 - Final
1-0

Girls Track
TimeEventScore
12:00 pmLady Maroon Invitational
Results
4:00 pmBlair Oaks Meet

Spring Softball
TimeEventScore
10:00 amJerseyville-4 at Piasa Southwestern-5 - Final
5-4
11:00 amLitchfield at Greenville - Postponed
0-0
12:00 pmRock Falls-10 at Jerseyville-0 - Final
10-0
12:00 pmEast St. Louis-0 at Alton-23 - Final
23-0
4:30 pmCarbondale at Nashville

Water Polo
TimeEventScore
5:30 pmMarquette-0 at Lindbergh-8 - Final
8-0