Saturday - March 31, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
9:00 amAlthoff-0 at Red Bud-5 - Final
5-0
9:00 amChicago Brooks-3 at Fort Zumwalt West-15 - Final
15-3
9:00 amSikeston-4 at Francis Howell-11 - Final
11-4
9:00 amFort Zumwalt South-13 at Francis Howell Central-12 - Final
13-12
9:00 amSummit-4 at Francis Howell North-7 - Final
7-4
10:00 amCarbondale at DuQuoin
10:00 amEureka-7 at Webster Groves-0 - Final
7-0
10:00 amWaterloo-1 vs O'Fallon-8 at Blazier Field - Final
8-1
10:00 amKirkwood-13 at Washington-2 - Final
13-2
10:00 amBelleville West-1 at Triad-0 - Final
1-0
11:00 amOakville-2 vs O'Fallon-12 at Blazier Field - Final
12-2
11:00 amRiverview Gardens-1 at Granite City-16 - Final
16-1
11:00 amRoutt-7 at Piasa Southwestern-3 - Final
7-3
11:00 amHardin Calhoun-8 at Pittsfield-3 - Final
8-3
11:00 amMascoutah-7 at Gibault-2 - Final
7-2
11:30 amFort Zumwalt South-0 vs Vianney-5 at Francis Howell Central - Final
5-0
11:30 amSikeston-7 vs Lee's Summit West-17 at Francis Howell - Final
17-7
12:00 pmSalem, Illinois-2 vs Belleville West-6 at Triad - Final
6-2
12:00 pmEureka-10 at Webster Groves-0 - Final
10-0
12:00 pmCarbondale vs Flora at DuQuoin
12:00 pmGreenville at Hillsboro, Illinois
1:00 pmHardin Calhoun-4 at Pittsfield-3 - Final
4-3
1:00 pmMascoutah-9 at Gibault-6 - Final
9-6
1:00 pmRoutt-5 at Piasa Southwestern-4 - Final
5-4
1:30 pmGreenville vs Shelbyville, Illinois at Hillsboro, Illinois
2:00 pmLee's Summit West-15 at Francis Howell-1 - Final
15-1
6:00 pmMcCluer North-6 vs SLUH-1 at Maryville University - Final
6-1

Boys Lacrosse
TimeEventScore
11:00 amMICDS-10 at Episcopal School Of Dallas-9 - Final
10-9

Boys Tennis
TimeEventScore
8:00 amJohn Burroughs-1 vs Edwardsville-8 at Edwardsville Tournament

Boys Track
TimeEventScore
9:00 amHolt Invitational
Results
9:00 amWashington Pentathlon
9:00 amCharlie Beck Invitational
Results
9:15 amSixth Annual Flyer Classic
Results
9:30 amGreenville Invitational
Results
10:00 amRacer Relays

Girls Lacrosse
TimeEventScore
9:00 amWebster Groves-5 vs Ladue-16 at Kirkwood - Final
16-5
9:00 amLafayette-4 vs Cor Jesu-2 at Marquette - Final
4-2
10:15 amEureka-6 at Marquette-11 - Final
11-6
10:15 amSummit-5 at Kirkwood-6 - Final
6-5
11:00 amJohn Burroughs-5 at Memphis St. Mary's-16 - Final
16-5
11:30 amWebster Groves-4 vs Summit-10 at Kirkwood - Final
10-4
11:30 amEureka-3 vs Cor Jesu-12 at Marquette - Final
12-3
12:45 pmLafayette-12 at Marquette-8 - Final
12-8
12:45 pmKirkwood-12 vs Ladue-7 at Kirkwood - Final
12-7

Girls Soccer
TimeEventScore
10:00 amGibault-0 at Waterloo-2 - Final
2-0
11:00 amMurphysboro-1 at Freeburg-2 - Final
2-1

Girls Track
TimeEventScore
9:00 amWashington Pentathlon
9:00 amCharlie Beck Invitational
Results
9:00 amHolt Invitational
Results
9:30 amGreenville Invitational
Results

Spring Softball
TimeEventScore
12:00 amMascoutah-5 vs Nashville-8 at Freeburg - Final
8-5
10:00 amTriad-7 at Wood River-2 - Final
7-2
10:00 amOlney at Mater Dei
11:00 amNashville-5 at Freeburg-7 - Final
7-5
11:00 amAlton Marquette-8 at Hardin Calhoun-1 - Final
8-1
11:00 amStaunton at Pawnee
12:00 pmOlney at Mater Dei
12:00 pmCarbondale at Herrin