Tuesday - April 10, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
3:30 pmParkway West-5 at Parkway Central-2 - Final
5-2
4:00 pmMiller Career vs Cardinal Ritter at TBD
4:00 pmMater Dei-2 at Highland-7 - Final
7-2
4:00 pmMetro-0 vs Carnahan-4 at Cool Papa Bell Field - Final
4-0
4:00 pmRiverview Gardens-1 at McCluer North-19 - Final
19-1
4:00 pmMcCluer South-Berkeley-17 vs Jennings-10 at Koeneman Park - Final
17-10
4:00 pmValley Park-17 at Maplewood-RH-5 - Final
17-5
4:00 pmArcadia Valley-5 vs Valle Catholic-6 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
6-5
4:00 pmMcCluer-0 at Hazelwood West-10 - Final
10-0
4:00 pmHazelwood Central-19 at Hazelwood East-5 - Final
19-5
4:00 pmGateway STEM vs Northwest Academy at Fairgrounds
4:15 pmLiberty (Wentzville)-12 at Fort Zumwalt East-2 - Final
12-2
4:15 pmParkway South-5 at Lafayette-4 - Final
5-4
4:15 pmLutheran St. Charles-12 at O'Fallon Christian-11 - Final
12-11
4:15 pmNormandy-0 vs University City-28 at Heman Park - Final
28-0
4:15 pmTrinity-8 vs St. Louis Patriots-5 at BMAC - Final
8-5
4:15 pmTimberland-5 at Francis Howell-4 - Final
5-4
4:15 pmDuBourg-4 vs Brentwood-5 at Brentwood Park - Final
5-4
4:15 pmTroy Buchanan-8 at Fort Zumwalt West-9 - Final
9-8
4:15 pmAlton Marquette-7 at Civic Memorial-10 - Final
10-7
4:15 pmWestminster-24 at Priory-1 - Final
24-1
4:15 pmFrancis Howell Central-2 at Francis Howell North-3 - Final
3-2
4:15 pmOakville-8 at Northwest Cedar Hill-9 - Final
9-8
4:15 pmMehlville-5 at Marquette-11 - Final
11-5
4:15 pmFort Zumwalt South-1 at Holt-5 - Final
5-1
4:15 pmSeckman-1 at Eureka-11 - Final
11-1
4:15 pmSt. Charles-1 at St. Charles West-11 - Final
11-1
4:15 pmOrchard Farm-1 at Warrenton-4 - Final
4-1
4:15 pmParkway North-7 at Summit-10 - Final
10-7
4:30 pmSteeleville-0 at Valmeyer-13 - Final
13-0
4:30 pmWashington-7 at Fort Zumwalt North-6 - Final
7-6
4:30 pmMarissa-0 at New Athens-9 - Final
9-0
4:30 pmGibault-5 at Waterloo-11 - Final
11-5
4:30 pmAlton-0 at Granite City-10 - Final
10-0
4:30 pmUnion-3 at Pacific-2 - Final
3-2
4:30 pmPawnee at Morrisonville
4:30 pmEdwardsville-11 at Belleville West-9 - Final
11-9
4:30 pmBorgia-5 at St. Mary's-4 - Final
5-4
4:30 pmBrussels-6 at Wood River-12 - Final
12-6
4:30 pmVandalia-2 at Piasa Southwestern-4 - Final
4-2
4:30 pmWesclin-8 at Carlyle-13 - Final
13-8
4:30 pmSalem, Illinois-0 vs Columbia-10 at Eagleview Elementary - Final
10-0
4:30 pmJohn Burroughs-8 at MICDS-4 - Final
8-4
4:30 pmHerculaneum-5 vs St. Vincent-2 at Perryville City Park - Final
5-2
4:30 pmJefferson-12 at Grandview-5 - Final
12-5
4:30 pmLutheran North-3 at Lutheran South-9 - Final
9-3
4:30 pmNew Haven-18 at Calvary Lutheran-7 - Final
18-7
4:30 pmLadue-1 at SLUH-7 - Final
7-1
4:30 pmRed Bud-10 at Chester-6 - Final
10-6
4:30 pmDe Smet-0 at Vianney-1 - Final
1-0
4:30 pmSt. Pius X-11 at Crystal City-0 - Final
11-0
4:30 pmGreenville-6 at Staunton-7 - Final
7-6
4:30 pmSt. Clair-0 at Cuba-9 - Final
9-0
4:30 pmEast St. Louis-0 at Collinsville-15 - Final
15-0
4:30 pmBelleville East-3 vs O'Fallon-13 at Blazier Field - Final
13-3
4:30 pmNashville-9 at DuQuoin-0 - Final
9-0
4:30 pmRolla-5 at Waynesville-1 - Final
5-1
4:30 pmDe Soto-3 at Festus-10 - Final
10-3
4:30 pmWindsor (Imperial)-5 at Hillsboro-9 - Final
9-5
4:30 pmCarbondale-7 at Centralia, Illinois-0 - Final
7-0
4:30 pmLebanon, Illinois-1 at Dupo-16 - Final
16-1
4:30 pmEdinburg at Tri-City
4:30 pmHardin Calhoun-15 at White Hall North Greene-0 - Final
15-0
4:30 pmCommunity R-6-0 at Wright City-4 - Final
4-0
4:30 pmRoxana-7 at Gillespie-9 - Final
9-7
4:30 pmFreeburg-8 at Breese Central-6 - Final
8-6
4:45 pmChaminade-2 vs CBC-6 at Cadet Park - Final
6-2
4:45 pmCarlinville at Hillsboro, Illinois
4:45 pmLindbergh-6 at Fox-3 - Final
6-3
5:00 pmNorth Callaway-1 at Blair Oaks-6 - Final
6-1
5:00 pmHermann-6 at Linn-7 - Final
7-6
5:30 pmMaplewood-RH-0 at Valley Park-21 - Final
21-0

Boys Lacrosse
TimeEventScore
7:00 amVianney-9 at CBC-14 - Final
14-9
4:30 pmWebster Groves-8 at Priory-4 - Final
8-4
5:30 pmClayton-7 vs Parkway South-11 at Parkway South MS - Final
11-7
5:30 pmFort Zumwalt West-0 at MICDS-26 - Final
26-0
5:30 pmDe Smet-10 at John Burroughs-3 - Final
10-3
6:00 pmWestminster-21 at St. Mary's-0 - Final
21-0
7:30 pmFox-3 at Marquette-15 - Final
15-3

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:00 pmHerculaneum at St. Pius X
3:15 pmParkway Central, Parkway North at Eureka
3:30 pmFrancis Howell Central-186 at Francis Howell North-191 - Final
186-191
3:30 pmWhitfield-184 vs St. Charles-158 at St. Peters GC - Final
158-184
3:30 pmOrchard Farm vs Winfield at Sun Valley
3:30 pmSt. Dominic vs Borgia at Franklin County CC
3:30 pmFort Zumwalt West-182 at Troy Buchanan-169 - Final
169-182
3:30 pmWestminster-247 vs Priory-243 at Normandie - Final
243-247
3:30 pmWindsor (Imperial)-311 vs Northwest Cedar Hill-284 at Fox Run Golf Club - Final
284-311
3:30 pmSt. Charles West-204 at Warrenton-173 - Final
173-204
3:30 pmWebster Groves-265 vs Parkway West-280 at Ballwin GC - Final
265-280
3:30 pmWashington vs Fort Zumwalt North at Wolf Hollow GC
3:30 pmLindbergh vs Oakville at Quail Creek GC
4:00 pmUnion at St. Clair
4:00 pmHermann at Owensville
4:00 pmDe Smet-224 vs CBC-241 at Sunset Country Club - Final
224-241

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt West at St. Dominic
3:30 pmSt. Mary's at Duchesne
3:30 pmMcCluer North at Hazelwood Central
3:30 pmFort Zumwalt South-7 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
7-2
4:00 pmLindbergh at Oakville
4:00 pmVianney-3 vs CBC-6 at Cadet Park - Final
6-3
4:00 pmHighland at Civic Memorial
4:00 pmWindsor (Imperial) at St. Pius X
4:00 pmMetro League Championships
4:00 pmMetro vs McKinley at Tandy Pk.
4:00 pmHazelwood West at Hazelwood East
4:15 pmBelleville East-9 at Granite City-0 - Final
9-0
4:15 pmMehlville-0 at Marquette-9 - Final
9-0
4:30 pmGreenville at Hillsboro, Illinois
4:30 pmParkway South-7 at Francis Howell North-2 - Final
7-2

Boys Track
TimeEventScore
3:00 pmUnion Relays
3:30 pmSt. Vincent Javelin Meet
3:30 pmTiger Town Invitational
4:00 pmAlton Relays
4:00 pmOrchard Farm Invitational
4:00 pmNorth Callaway Invitational
4:00 pmPiasa Southwestern Coed Relays

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmFort Zumwalt West-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final
2-1
4:30 pmEast St. Louis-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt East-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
5:30 pmWebster Groves-2 at Summit-0 - Final
2-0
5:30 pmMehlville-2 at Marquette-1 - Final
2-1
5:30 pmParkway South-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
5:30 pmAffton-0 at Pattonville-2 - Final
2-0
5:30 pmParkway West-0 at Kirkwood-2 - Final
2-0
5:30 pmGranite City-2 at Belleville West-0 - Final
2-0
5:30 pmAlton-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
5:30 pmChaminade-2 at Lutheran South-1 - Final
2-1
5:45 pmSeckman-0 at Eureka-2 - Final
2-0
5:45 pmLindbergh-2 at Fox-0 - Final
2-0
6:00 pmSLUH-2 at De Smet-0 - Final
2-0
6:00 pmFrancis Howell Central-2 at Francis Howell North-1 - Final
2-1
6:00 pmCBC-0 at St. Mary's-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmNotre Dame-6 at Ursuline-12 - Final
12-6
4:00 pmEureka-12 at Kirkwood-13 - Final
13-12
4:15 pmCor Jesu-6 at MICDS-16 - Final
16-6
4:15 pmFrancis Howell-8 at Francis Howell Central-3 - Final
8-3
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-7 at Parkway South-5 - Final
7-5
4:15 pmHazelwood East at Parkway North
5:15 pmParkway West-4 at Summit-2 - Final
4-2

Girls Soccer
TimeEventScore
5:30 amLitchfield-3 vs Civic Memorial-5 at Bethalto Sports Complex - Final
5-3
4:00 pmCleveland at Brentwood
4:00 pmCor Jesu-4 at Villa Duchesne-1 - Final
4-1
4:00 pmMcCluer-2 at Hazelwood East-0 - Final
2-0
4:00 pmNormandy-0 at University City-9 - Final
9-0
4:00 pmBayless-1 vs Hancock-0 at Heine Meine - Final
1-0
4:00 pmMetro-4 vs Gateway Science Academy-3 at Roosevelt - Final
4-3
4:00 pmValley Park-4 vs Crossroads College Prep-0 at Harris-Stowe - Final
4-0
4:00 pmChristian Fellowship-0 vs Tower Grove Christian Ac.-2 at St. Mary's - Final
2-0
4:15 pmLitchfield-3 vs Civic Memorial-5 at Bethalto Sports Complex - Final
5-3
4:15 pmWestminster-6 at Principia-1 - Final
6-1
4:15 pmUrsuline-1 vs Lindbergh-2 at Troy Buchanan - Final
2-1
4:15 pmPattonville-2 vs Ladue-0 at Ladue West Campus - Final
2-0
4:15 pmKirkwood-3 vs McCluer North-0 at Florissant Civic Center - Final
3-0
4:15 pmMcCluer South-Berkeley-5 at Jennings-0 - Final
5-0
4:15 pmLutheran North-0 vs Clayton-11 at Gay Field - Final
11-0
4:30 pmWood River-0 vs Alton Marquette-5 at Gordon Moore Park - Final
5-0
4:30 pmGillespie-0 at Hillsboro, Illinois-7 - Final
7-0
4:30 pmColumbia-3 at Mater Dei-0 - Final
3-0
4:30 pmGreenville-0 vs Roxana-5 at Soccer Park (Wood River) - Final
5-0
4:30 pmSt. James-9 at Newburg-0 - Final
9-0
4:30 pmSt. Clair-1 vs Maplewood-RH-2 at Hillsboro - Final
2-1
5:00 pmCarbondale at Jackson
5:00 pmBorgia-3 at Lutheran St. Charles-1 - Final
3-1
5:00 pmSullivan-0 at Pacific-6 - Final
6-0
5:00 pmStaunton-0 at Carlinville-3 - Final
3-0
5:00 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Parkway North-1 - Final
2-1
5:00 pmParkway South-1 at Lafayette-0 - Final
1-0
5:00 pmMarion at Carbondale
5:30 pmTriad-4 at Jerseyville-0 - Final
4-0
5:30 pmMICDS-2 at Lutheran South-1 - Final
2-1
5:30 pmRosati-Kain-2 at DuBourg-1 - Final
2-1
6:00 pmMehlville-1 at Marquette-4 - Final
4-1
6:00 pmFrancis Howell North-1 at Francis Howell-0 - Final
1-0
6:00 pmOakville-2 at Troy Buchanan-3 - Final
3-2
6:00 pmSeckman-0 at Eureka-7 - Final
7-0
6:00 pmSt. Charles-1 at St. Charles West-0 - Final
1-0
6:00 pmOrchard Farm-5 at Warrenton-1 - Final
5-1
6:00 pmFort Zumwalt West-1 at Francis Howell Central-0 - Final
1-0
6:30 pmCollinsville-3 at O'Fallon-2 - Final
3-2
6:30 pmEdwardsville-4 at Althoff-1 - Final
4-1
6:30 pmGranite City-0 at Belleville West-0 - Final
0-0
6:45 pmDuchesne-2 at Trinity-1 - Final
2-1
7:00 pmFort Zumwalt North-0 at Fort Zumwalt South-4 - Final
4-0

Girls Track
TimeEventScore
3:00 pmUnion Relays
3:30 pmTiger Town Invitational
3:30 pmSt. Vincent Javelin Meet
4:00 pmNorth Callaway Invitational
4:00 pmFreeburg Invitational
Results
4:00 pmPiasa Southwestern Coed Relays
4:00 pmOrchard Farm Invitational

Spring Softball
TimeEventScore
4:15 pmVandalia-2 at Piasa Southwestern-14 - Final
14-2
4:30 pmHighland-2 at Mater Dei-3 - Final
3-2
4:30 pmWesclin-0 at Carlyle-4 - Final
4-0
4:30 pmSalem, Illinois-3 vs Columbia-13 at Eagleview Elementary - Final
13-3
4:30 pmRed Bud at Chester
4:30 pmAlton Marquette-14 at Gibault-0 - Final
14-0
4:30 pmGreenville at Staunton
4:30 pmGranite City-8 at Alton-12 - Final
12-8
4:30 pmNashville at DuQuoin
4:30 pmBelleville West-5 at Edwardsville-6 - Final
6-5
4:30 pmO'Fallon-0 at Belleville East-5 - Final
5-0
4:30 pmWaltonville-13 at Okawville-3 - Final
13-3
4:30 pmLebanon, Illinois-7 at Dupo-2 - Final
7-2
4:30 pmRoxana-2 at Gillespie-6 - Final
6-2
4:30 pmFreeburg-2 at Breese Central-0 - Final
2-0
4:30 pmCollinsville-20 at East St. Louis-0 - Final
20-0
4:30 pmSteeleville-9 at Valmeyer-2 - Final
9-2
4:30 pmMarissa-1 at New Athens-3 - Final
3-1
4:30 pmOran-1 at Park Hills Central-9 - Final
9-1
4:30 pmBrussels-0 at Wood River-11 - Final
11-0
4:45 pmCarlinville at Hillsboro, Illinois
5:00 pmAlthoff-3 at Mount Vernon, Illinois-4 - Final
4-3

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmKirkwood-16 at MICDS-8 - Final
16-8
5:30 pmDe Smet-12 vs CBC-1 at Principia - Final
12-1
5:30 pmChaminade-6 at Parkway Central-17 - Final
17-6
5:30 pmFort Zumwalt West-3 at Marquette-6 - Final
6-3
6:30 pmParkway West-16 at Summit-4 - Final
16-4