Thursday - April 12, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
4:30 amOkawville-9 at Gibault-13 - Final
13-9
3:30 pmWinfield-1 at Lutheran St. Charles-8 - Final
8-1
4:00 pmSt. Pius X-5 at St. Vincent-1 - Final
5-1
4:00 pmSt. James-4 at Union-8 - Final
8-4
4:00 pmDuBourg-2 at Trinity-12 - Final
12-2
4:00 pmHillsboro, Illinois-3 at Mater Dei-13 - Final
13-3
4:00 pmBrentwood-5 at Principia-15 - Final
15-5
4:00 pmMcCluer North-20 at Riverview Gardens-0 - Final
20-0
4:00 pmMcCluer South-Berkeley-0 vs University City-10 at Heman Park - Final
10-0
4:00 pmCarnahan-11 vs Cleveland-1 at Cool Papa Bell Field - Final
11-1
4:00 pmHazelwood West-7 at McCluer-4 - Final
7-4
4:15 pmParkway Central-17 at Parkway West-9 - Final
17-9
4:15 pmAffton-3 at Clayton-12 - Final
12-3
4:15 pmSt. Louis Patriots-21 vs Maplewood-RH-0 at Deer Creek - Final
21-0
4:15 pmOakville-19 at Mehlville-9 - Final
19-9
4:15 pmWood River-15 at Madison, Illinois-2 - Final
15-2
4:15 pmEureka-5 at Northwest Cedar Hill-1 - Final
5-1
4:15 pmDe Smet-9 at Chaminade-6 - Final
9-6
4:15 pmVashon vs Miller Career at Ozzie Smith Park
4:15 pmRitenour-3 at Kirkwood-13 - Final
13-3
4:15 pmJennings-21 vs North Tech-14 at Koch Park - Final
21-14
4:30 pmMorrisonville at Pawnee
4:30 pmCarbondale-5 at Althoff-6 - Final
6-5
4:30 pmStaunton-21 at Bunker Hill-3 - Final
21-3
4:30 pmFreeburg-10 at Carlyle-11 - Final
11-10
4:30 pmValmeyer-9 at Dupo-2 - Final
9-2
4:30 pmBelleville East-8 vs Edwardsville-1 at Tom Pile Field - Final
8-1
4:30 pmSalem, Illinois-4 at Wesclin-3 - Final
4-3
4:30 pmCarrollton-12 at Gillespie-5 - Final
12-5
4:30 pmO'Fallon-6 at Granite City-4 - Final
6-4
4:30 pmSullivan-11 at New Haven-1 - Final
11-1
4:30 pmCollinsville-14 at Alton-9 - Final
14-9
4:30 pmValle Catholic-7 at Bismarck-1 - Final
7-1
4:30 pmDuchesne-1 at St. Dominic-2 - Final
2-1
4:30 pmTri-City at Edinburg
4:30 pmGreenville vs South Central at GCS Ballpark
4:30 pmFestus-0 at Perryville-4 - Final
4-0
4:30 pmMount Vernon, Illinois at Cahokia
4:30 pmBreese Central-1 at Columbia-9 - Final
9-1
4:30 pmBelleville West-15 at East St. Louis-0 - Final
15-0
4:30 pmWhite Hall North Greene-0 at Hardin Calhoun-13 - Final
13-0
4:30 pmOdin-8 at Mascoutah-20 - Final
20-8
4:30 pmRed Bud-5 at New Athens-6 - Final
6-5
4:30 pmHermann-6 at St. Clair-7 - Final
7-6
4:30 pmCBC-8 at Triad-13 - Final
13-8
4:30 pmHillsboro-7 at De Soto-6 - Final
7-6
4:30 pmPittsfield-3 at Jerseyville-10 - Final
10-3
4:30 pmMetro-East Lutheran-8 at Lutheran North-6 - Final
8-6
4:30 pmSteeleville-6 at Marissa-4 - Final
6-4
5:00 pmWright City at Silex
5:00 pmNorth Callaway-13 at Elsberry-2 - Final
13-2
5:30 pmNorthwest Academy-8 vs Metro-9 at Cool Papa Bell Field - Final
9-8
6:00 pmCrystal City-2 at West County (Leadwood)-13 - Final
13-2
6:30 pmMarquette-8 vs Lafayette-5 at Ballwin A.A. - Final
8-5

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:30 pmDe Smet-7 at MICDS-17 - Final
17-7
7:00 pmPriory-9 at Francis Howell-3 - Final
9-3
7:15 pmFort Zumwalt West-4 vs Holt-8 at Heartland Park - Final
8-4
7:30 pmBelleville Township-0 at Vianney-18 - Final
18-0

Boys Spring Golf
TimeEventScore
9:00 am43rd Warrenton Invitational-Red Division
Results
9:00 am43rd Warrenton Invitational-White Division
Results
3:00 pmLindbergh, Summit at Northwest-Cedar Hill
3:30 pmPerryville 192, De Soto 207, Herculaneum 240
Results
3:30 pmVianney vs Chaminade at Sunset Country Club
3:30 pmLadue-261 vs Clayton-292 at Gateway National GC - Final
261-292
3:30 pmParkway Central-219 vs University City-272 at Ruth Park - Final
219-272
3:30 pmEureka, Mehlville at Lafayette
Results
3:30 pmParkway South-267 vs Oakville-269 at Quail Creek GC - Final
267-269
3:30 pmSt. Pius X, Windsor at Ste. Genevieve
Results
3:30 pmSt. Vincent-210 vs Hillsboro-207 at Raintree Country Club - Final
207-210
3:45 pmSt. Dominic-264 vs John Burroughs-238 at Highlands Golf & Tennis Center - Final
238-264
4:00 pmValley Park vs Whitfield at Whitmoor
4:00 pmAffton-94 vs Clayton-86 at Gateway National GC - Final
86-94
4:00 pmParkway West-299 vs Kirkwood-255 at Tapawingo GC - Final
255-299

Boys Tennis
TimeEventScore
1:00 pmCentralia, Illinois-0 vs O'Fallon-6 at Triad - Final
6-0
1:00 pmAlthoff-0 vs O'Fallon-5 at Triad - Final
5-0
2:00 pmO'Fallon-5 at Triad-1 - Final
5-1
3:30 pmMarquette-1 at Kirkwood-3 - Final
3-1
3:30 pmLafayette-0 vs Marquette-4 at Kirkwood - Final
4-0
3:30 pmFort Zumwalt South-9 at St. Charles West-0 - Final
9-0
3:30 pmEdwardsville-9 at Granite City-0 - Final
9-0
3:30 pmLiberty (Wentzville)-3 at Timberland-6 - Final
6-3
3:30 pmLafayette-0 at Kirkwood-4 - Final
4-0
3:30 pmLafayette-0 vs Parkway South-4 at Kirkwood - Final
4-0
3:30 pmEureka Doubles Tournament
3:30 pmFort Zumwalt East at Fort Zumwalt West
3:30 pmSLUH-6 at CBC-3 - Final
6-3
3:30 pmSt. Dominic-9 vs Lutheran St. Charles-0 at Fort Zumwalt East - Final
9-0
3:30 pmParkway South-0 vs Marquette-4 at Kirkwood - Final
4-0
4:00 pmFrancis Howell North-3 at Francis Howell Central-6 - Final
6-3
4:00 pmVianney at Chaminade
4:00 pmDuBourg-1 at Festus-8 - Final
8-1
4:00 pmHazelwood East at Hazelwood Central
4:00 pmWindsor (Imperial) at Arcadia Valley
4:00 pmAlton at Civic Memorial
4:00 pmRitenour at McCluer North
4:00 pmAlton Marquette at Collinsville
4:15 pmLutheran South at St. Pius X

Boys Track
TimeEventScore
3:30 pmWright City Invitational
3:30 pmCuba Relays
4:00 pmLutheran South Throwers Meet
4:00 pmRocky Bridges Relays
4:00 pmChaminade Tri-meet
4:15 pm43rd Henle Holmes Invitational
Results

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmEast St. Louis-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt East-0 at Francis Howell-2 - Final
2-0
5:15 pmPattonville-2 at Webster Groves-1 - Final
2-1
5:30 pmRitenour-0 at Parkway North-2 - Final
2-0
5:30 pmKirkwood-1 at Affton-2 - Final
2-1
5:30 pmBayless-0 at Lutheran South-2 - Final
2-0
5:30 pmEureka-2 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway Central-2 at Parkway West-0 - Final
2-0
5:30 pmMarquette-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
5:30 pmOakville-1 at Mehlville-2 - Final
2-1
5:45 pmLindbergh-2 at Seckman-0 - Final
2-0
5:45 pmEdwardsville-2 at Alton-0 - Final
2-0
6:00 pmLutheran St. Charles-0 at St. Mary's-2 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt North-0 at Francis Howell Central-2 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt South-1 at Francis Howell North-2 - Final
2-1
6:00 pmBorgia-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmFrancis Howell-9 at Ursuline-5 - Final
9-5
4:00 pmParkway West-4 at John Burroughs-5 - Final
5-4
4:15 pmClayton-4 at Ladue-19 - Final
19-4
4:15 pmWebster Groves-2 at Kirkwood-12 - Final
12-2
4:15 pmHazelwood East-2 at Northwest Cedar Hill-14 - Final
14-2
4:15 pmParkway South-1 at Pattonville-16 - Final
16-1
5:30 pmParkway North at Holt
7:30 pmNotre Dame-4 at Belleville West-6 - Final
6-4

Girls Soccer
TimeEventScore
4:15 amCardinal Ritter at Normandy
3:30 pmGateway Science Academy-1 vs Valley Park-2 at Lou Fusz Soccer Park - Final
2-1
4:00 pmMcCluer North-8 at Lutheran North-0 - Final
8-0
4:00 pmSt. Clair-0 vs Perryville-2 at Hillsboro - Final
2-0
4:00 pmSoldan-10 vs Vashon-0 at Soldan - Final
10-0
4:00 pmKelly-0 at Hillsboro-8 - Final
8-0
4:00 pmGateway STEM-0 vs Metro-6 at Sumner - Final
6-0
4:00 pmHazelwood West-10 at Riverview Gardens-0 - Final
10-0
4:00 pmMcKinley at Cleveland
4:15 pmNorthwest Academy-7 vs Sumner-4 at Northwest Academy - Final
7-4
4:15 pmBrentwood-2 at Orchard Farm-3 - Final
3-2
4:15 pmCivic Memorial-0 vs Alton Marquette-2 at Gordon Moore Park - Final
2-0
4:15 pmAffton-0 at Parkway Central-3 - Final
3-0
4:15 pmMcCluer South-Berkeley-0 at University City-10 - Final
10-0
4:15 pmLiberty (Wentzville)-2 vs Ursuline-4 at Troy Buchanan - Final
4-2
4:15 pmJohn Burroughs-1 at MICDS-4 - Final
4-1
4:15 pmCarnahan-1 vs Medicine and Bioscience-5 at Gateway STEM - Final
5-1
4:15 pmOakville-1 vs Lindbergh-0 at Troy Buchanan - Final
1-0
4:30 pmGreenville at Pana
4:30 pmCollinsville-0 at Alton-3 - Final
3-0
4:30 pmWood River-2 at Metro-East Lutheran-1 - Final
2-1
4:30 pmClayton-1 at Principia-0 - Final
1-0
4:30 pmBorgia-1 at St. Pius X-0 - Final
1-0
5:00 pmSullivan-2 at St. James-6 - Final
6-2
5:00 pmMascoutah-2 vs Gibault-1 at Oerter Field - Final
2-1
5:00 pmBelleville East-5 at O'Fallon-2 - Final
5-2
5:00 pmCarlinville-9 at Gillespie-0 - Final
9-0
5:00 pmRoxana-1 at Litchfield-0 - Final
1-0
5:00 pmFarmington-4 at North County-5 - Final
5-4
5:00 pmPiasa Southwestern at Staunton
5:30 pmLafayette-2 at Papillion-La Vista South-0 - Final
2-0
5:30 pmPattonville-5 at Parkway North-0 - Final
5-0
5:30 pmFrancis Howell North-0 at Fort Zumwalt West-1 - Final
1-0
5:45 pmFort Zumwalt North-0 at Francis Howell-4 - Final
4-0
5:45 pmMaplewood-RH-3 vs Cape Girardeau Central-1 at Hillsboro - Final
3-1
6:00 pmEureka-2 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
2-0
6:00 pmFredericktown-4 vs Ritenour-2 at Hillsboro - Final
4-2
6:00 pmWinfield-0 at St. Charles West-7 - Final
7-0
6:00 pmKirkwood-0 at Summit-1 - Final
1-0
6:00 pmHolt-3 at Troy Buchanan-1 - Final
3-1
6:00 pmFox-1 at Mehlville-2 - Final
2-1
6:00 pmWarrenton-0 at St. Charles-10 - Final
10-0
6:00 pmTimberland-0 at Francis Howell Central-1 - Final
1-0
6:30 pmBelleville West-3 at Althoff-0 - Final
3-0
6:30 pmBreese Central-0 at Mater Dei-1 - Final
1-0
6:30 pmFather McGivney-0 vs Wesclin-7 at Mater Dei - Final
7-0
6:30 pmColumbia-0 at Granite City-1 - Final
1-0
6:45 pmFort Zumwalt East-2 at Washington-1 - Final
2-1
6:45 pmSt. Dominic-2 at Duchesne-0 - Final
2-0
7:00 pmSt. Joseph's-3 at Fort Zumwalt South-0 - Final
3-0

Girls Track
TimeEventScore
3:30 pmCuba Relays
3:30 pmWright City Invitational
4:00 pmLutheran South Throwers Meet
4:00 pmRocky Bridges Relays
4:00 pmVisitation Tri-meet
4:00 pmHighland Invitational
4:15 pm43rd Henle Holmes Invitational
Results

Spring Softball
TimeEventScore
3:30 pmCarbondale-7 at Althoff-2 - Final
7-2
4:30 pmMater Dei-4 at Nashville-14 - Final
14-4
4:30 pmEast St. Louis-0 at Belleville West-18 - Final
18-0
4:30 pmAlton-12 at Collinsville-4 - Final
12-4
4:30 pmLebanon, Illinois-17 at Mulberry Grove-12 - Final
17-12
4:30 pmAlton Marquette-7 at Sacred Heart-Griffin-2 - Final
7-2
4:30 pmGillespie-4 at Highland-5 - Final
5-4
4:30 pmWood River-1 at Jerseyville-6 - Final
6-1
4:30 pmEdwardsville-8 at Belleville East-1 - Final
8-1
4:30 pmMetro-East Lutheran-7 at Roxana-17 - Final
17-7
4:30 pmMount Vernon, Illinois at Cahokia
4:30 pmBreese Central-4 vs Columbia-6 at Eagleview Elementary - Final
6-4
4:30 pmRed Bud-5 at New Athens-6 - Final
6-5
4:30 pmWaterloo-12 at Gibault-0 - Final
12-0
4:30 pmSteeleville-13 at Marissa-5 - Final
13-5
4:30 pmCarrollton, Illinois-2 at Piasa Southwestern-12 - Final
12-2
4:30 pmStaunton-12 at Bunker Hill-1 - Final
12-1
4:30 pmFreeburg-12 at Carlyle-7 - Final
12-7
4:30 pmValmeyer-11 at Dupo-9 - Final
11-9
4:30 pmSalem, Illinois-3 at Wesclin-1 - Final
3-1
4:30 pmSt. Paul Lutheran at Grandview
4:30 pmO'Fallon-10 at Granite City-2 - Final
10-2
5:00 pmCarbondale-10 at Althoff-0 - Final
10-0

Water Polo
TimeEventScore
4:00 pmParkway West-9 vs Parkway Central-4 at Lindbergh - Final
9-4
4:15 pmLafayette-9 at MICDS-14 - Final
14-9
4:30 pmFort Zumwalt West-6 at John Burroughs-4 - Final
6-4
4:50 pmLindbergh-4 vs De Smet-8 at Lindbergh - Final
8-4
5:10 pmChaminade-3 vs Clayton-3 at MICDS - Final
3-3
5:30 pmLadue-12 at Kirkwood-5 - Final
12-5
5:40 pmSLAP-7 vs Parkway South-13 at Lindbergh - Final
13-7
6:30 pmDe Smet-3 vs Parkway West-7 at Lindbergh - Final
7-3
7:20 pmParkway Central-10 vs SLAP-2 at Lindbergh - Final
10-2
8:10 pmParkway South-7 at Lindbergh-11 - Final
11-7
9:00 pmHouston Strake-8 vs SLUH-16 at Lindbergh - Final
16-8