Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | St. Louis Patriots-4 vs Valmeyer-3 at GCS Ballpark - Final | |
4:00 pm | Hazelwood East-2 at Maplewood-RH-12 - Final | |
4:00 pm | Miller Career at Mehlville | |
4:00 pm | Whitfield-3 at St. Pius X-7 - Final | |
4:00 pm | Miller Career vs Carnahan at Mathews-Dickey | |
4:00 pm | Hazelwood West-4 at Hazelwood Central-3 - Final | |
4:15 pm | Holt-19 vs Clayton-5 at Shaw Park - Final | |
4:15 pm | Westminster-18 at Parkway West-3 - Final | |
4:15 pm | Hillsboro-10 at Northwest Cedar Hill-4 - Final | |
4:15 pm | Highland-7 at Mascoutah-1 - Final | |
4:15 pm | Priory-7 vs Hancock-8 at Heine Meine - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-2 at Eureka-3 - Final | |
4:15 pm | Riverview Gardens at STEAM Academy at MS-Berkeley | |
4:15 pm | Kirkwood-3 at Parkway North-4 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-3 at Pattonville-9 - Final | |
4:15 pm | Marquette-2 at Chaminade-0 - Final | |
4:30 pm | Gibault-10 at Cahokia-0 - Final | |
4:30 pm | Mount Olive at Nokomis | |
4:30 pm | Valle Catholic-9 at West County (Leadwood)-3 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-9 at Althoff-2 - Final | |
4:30 pm | Rolla-10 at Camdenton-0 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-11 at Owensville-0 - Final | |
4:30 pm | St. Vincent-3 at Crystal City-4 - Final | |
4:30 pm | Ste. Genevieve-4 at Festus-5 - Final | |
4:30 pm | Union-3 at Hermann-4 - Final | |
4:30 pm | Columbia-16 vs Alton Marquette-3 at Gordon Moore Park - Final | |
4:30 pm | Carlyle at Mulberry Grove | |
4:30 pm | New Athens-5 at Okawville-4 - Final | |
4:30 pm | Sparta-0 at Nashville-6 - Final | |
4:30 pm | De Soto-6 at North County-5 - Final | |
4:30 pm | St. Clair-4 vs St. James-0 at Nelson Hart Park - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt North-13 at O'Fallon Christian-9 - Final | |
4:30 pm | CBC-21 at Granite City-2 - Final | |
5:00 pm | Mark Twain-3 at North Callaway-14 - Final | |
5:00 pm | St. Dominic-2 at Rock Bridge-6 - Final | |
5:00 pm | Wright City-23 at Van-Far-4 - Final | |
7:00 pm | Collinsville-9 vs Windsor (Imperial)-3 at Busch Stadium - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Holt-10 at Marquette-9 - Final | |
7:00 pm | Seckman-1 at SLUH-16 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Webster Cup | |
9:00 am | Bogey Hills Invitational-Blue Division | |
9:00 am | Helias Invitational | |
9:00 am | Bogey Hills Invitational-White Division | |
1:00 pm | Trinity Quad | |
3:15 pm | Whitfield vs Chaminade at Greenbriar Hills | |
3:30 pm | Timberland at Fort Zumwalt West | |
3:30 pm | St. Mary's, Potosi at Hillsboro | |
3:30 pm | Elsberry, Silex at Wright City | |
3:45 pm | Lutheran South vs MICDS at St. Louis CC | |
3:50 pm | Westminster vs Borgia at Franklin County CC |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Liberty (Wentzville) at Fort Zumwalt West | |
3:30 pm | Lutheran St. Charles-3 at Duchesne-6 - Final | |
3:30 pm | Holt at Francis Howell Central | |
3:30 pm | St. Charles at Francis Howell | |
3:30 pm | Belleville West-0 vs SLUH-9 at Dwight Davis Tennis Center - Final | |
3:30 pm | McCluer North-1 vs Vianney-8 at Watson Trails Park - Final | |
3:30 pm | Timberland at Fort Zumwalt East | |
4:00 pm | Festus at Windsor (Imperial) | |
4:00 pm | CBC-8 at Fort Zumwalt South-1 - Final | |
4:00 pm | Priory at Chaminade | |
4:00 pm | McCluer-4 at Brentwood-5 - Final | |
4:00 pm | Parkway West at Kirkwood | |
4:00 pm | St. Pius X at Potosi | |
4:15 pm | Marquette-6 at Lindbergh-3 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-8 at Westminster-1 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South at St. Mary's | |
4:30 pm | Mount Vernon, Illinois at Greenville |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Kelly Open | |
4:00 pm | SCAA Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Lutheran St. Charles-0 at Duchesne-2 - Final | |
4:15 pm | Chaminade JV at Whitfield | |
5:00 pm | St. Dominic-2 at O'Fallon Christian-0 - Final | |
5:15 pm | Fort Zumwalt East-0 at Pattonville-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-1 at Marquette-2 - Final | |
5:30 pm | Affton-1 at Webster Groves-2 - Final | |
5:30 pm | Summit-2 at Fox-0 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Kirkwood-6 at Westminster-9 - Final | |
4:15 pm | Eureka-9 at Summit-2 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-3 at Pattonville-13 - Final | |
4:15 pm | Marquette-17 at St. Dominic-3 - Final | |
4:15 pm | Northwest Cedar Hill-10 at Parkway North-2 - Final | |
4:15 pm | Notre Dame-4 at Holt-5 - Final | |
4:15 pm | Clayton at Francis Howell | |
5:30 pm | Parkway Central-5 at Parkway South-7 - Final | |
7:30 pm | Belleville West at Hazelwood Central |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | SCAA Meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Alton-0 at Hardin Calhoun-1 - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-2 at Highland-4 - Final | |
4:15 pm | Carlyle at Mulberry Grove | |
4:30 pm | Alton Marquette-8 at Dupo-0 - Final | |
4:30 pm | Oak Ridge at Grandview | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-3 at Valmeyer-7 - Final | |
4:30 pm | Park Hills Central-15 at West County (Leadwood)-4 - Final | |
4:30 pm | New Athens-13 at Okawville-1 - Final | |
4:30 pm | Sparta at Nashville | |
4:30 pm | Belleville East-6 vs Collinsville-5 at Collinsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Red Bud-4 at Belleville West-10 - Final | |
4:30 pm | Wesclin at Gibault |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Clayton-14 at Eureka-1 - Final | |
5:30 pm | Marquette-5 at Kirkwood-4 - Final | |
5:30 pm | John Burroughs-7 at Parkway North-11 - Final | |
6:00 pm | SLAP-3 at Lindbergh-14 - Final | |
7:00 pm | CBC-14 at Lafayette-8 - Final | |
7:00 pm | Oakville-1 vs Fort Zumwalt West-12 at Lindbergh - Final |
+