Tuesday - April 17, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
3:30 pmOakville-3 at Lindbergh-4 - Final
4-3
4:00 pmMiller Career vs Gateway STEM at Fairgrounds #1
4:00 pmNormandy-0 at McCluer South-Berkeley-1 - Final
1-0
4:00 pmSoldan-18 at Cleveland-8 - Final
18-8
4:00 pmSumner-9 at Vashon-14 - Final
14-9
4:00 pmBrentwood-3 vs Valley Park-4 at Brentwood Park - Final
4-3
4:00 pmMcCluer North-11 at McCluer-1 - Final
11-1
4:00 pmHazelwood Central-6 at Hazelwood West-7 - Final
7-6
4:00 pmMcKinley vs Carnahan at Fairgrounds
4:15 pmSt. Louis Patriots-2 at Chaminade-8 - Final
8-2
4:15 pmPriory-7 at Lutheran North-0 - Final
7-0
4:15 pmParkway South-6 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
6-0
4:15 pmParkway Central-11 at Ladue-3 - Final
11-3
4:15 pmFrancis Howell Central-5 at Troy Buchanan-8 - Final
8-5
4:15 pmSt. Charles West-0 at Orchard Farm-10 - Final
10-0
4:15 pmLafayette-8 at Seckman-6 - Final
8-6
4:15 pmFrancis Howell North-5 at Timberland-8 - Final
8-5
4:15 pmPattonville-0 at Kirkwood-10 - Final
10-0
4:15 pmDuchesne-1 at Lutheran St. Charles-3 - Final
3-1
4:15 pmFrancis Howell-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
4:15 pmFort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt North-10 - Final
10-0
4:15 pmMehlville-0 at Eureka-9 - Final
9-0
4:15 pmParkway West-8 at Clayton-7 - Final
8-7
4:15 pmWinfield-0 at St. Charles-8 - Final
8-0
4:15 pmJohn Burroughs-0 at Westminster-4 - Final
4-0
4:15 pmAffton-5 at Webster Groves-13 - Final
13-5
4:15 pmHolt-11 at Liberty (Wentzville)-0 - Final
11-0
4:15 pmUniversity City-15 vs Jennings-0 at Koeneman Park - Final
15-0
4:30 pmGreenville-6 at Vandalia-4 - Final
6-4
4:30 pmEdinburg at Springfield Lutheran
4:30 pmFort Zumwalt South-7 vs Washington-1 at Ronsick Field (Washington) - Final
7-1
4:30 pmGreenfield-7 at Hardin Calhoun-8 - Final
8-7
4:30 pmAlton Marquette-18 at Madison, Illinois-1 - Final
18-1
4:30 pmSt. Dominic-4 at Borgia-8 - Final
8-4
4:30 pmSLUH-0 at Vianney-4 - Final
4-0
4:30 pmValmeyer-4 at New Athens-2 - Final
4-2
4:30 pmSt. Clair-6 at Salem-0 - Final
6-0
4:30 pmGrandview-1 vs Hancock-9 at Heine Meine - Final
9-1
4:30 pmBelle-5 vs St. James-4 at Nelson Hart Park - Final
5-4
4:30 pmGranite City-4 at Collinsville-6 - Final
6-4
4:30 pmAlton-2 at Belleville West-1 - Final
2-1
4:30 pmWesclin-0 at Columbia-10 - Final
10-0
4:30 pmHerculaneum-5 at Jefferson-6 - Final
6-5
4:30 pmAlthoff-23 at Cahokia-1 - Final
23-1
4:30 pmPrincipia-5 at Whitfield-4 - Final
5-4
4:30 pmSalem, Illinois-3 at Freeburg-1 - Final
3-1
4:30 pmEast St. Louis-0 at Belleville East-10 - Final
10-0
4:30 pmWaterloo-1 at Triad-4 - Final
4-1
4:30 pmValle Catholic-6 at Kingston-2 - Final
6-2
4:30 pmStaunton-10 at Gillespie-2 - Final
10-2
4:30 pmMarissa-1 at Red Bud-3 - Final
3-1
4:30 pmSouth Callaway-10 at Hermann-4 - Final
10-4
4:30 pmCarterville-4 at Nashville-2 - Final
4-2
4:30 pmMarion at Carbondale
4:30 pmEdwardsville-6 vs O'Fallon-7 at Blazier Field - Final
7-6
4:30 pmMount Vernon, Illinois-7 at Centralia, Illinois-1 - Final
7-1
4:30 pmMark Twain-0 at Wright City-10 - Final
10-0
4:30 pmLutheran South-18 at MICDS-2 - Final
18-2
4:30 pmCarlyle-0 at Breese Central-4 - Final
4-0
4:30 pmPiasa Southwestern-22 at Roxana-1 - Final
22-1
4:30 pmLitchfield at Carlinville
4:45 pmCBC-7 at De Smet-3 - Final
7-3
5:00 pmFulton-7 at North Callaway-8 - Final
8-7
5:30 pmValley Park-13 at Brentwood-1 - Final
13-1
5:30 pmRoosevelt-2 vs Metro-8 at Cool Papa Bell Field - Final
8-2

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:15 pmWestminster-2 at Priory-8 - Final
8-2
4:30 pmClayton-14 at Marquette-15 - Final
15-14
5:30 pmBelleville Township-3 at Parkway South-6 - Final
6-3
5:30 pmKirkwood-6 at Lindbergh-14 - Final
14-6
5:45 pmO'Fallon-8 at Parkway West-11 - Final
11-8
7:00 pmCBC-15 at Francis Howell-4 - Final
15-4
7:30 pmChaminade-9 at Lafayette-6 - Final
9-6
7:30 pmFox-3 at Summit-7 - Final
7-3
7:30 pmFort Zumwalt West-1 at Vianney-21 - Final
21-1

Boys Spring Golf
TimeEventScore
10:00 am17th Elsberry Invitational-Red Division
10:00 am17th Elsberry Invitational-White Division
Results
3:30 pmTrinity-204 vs St. Mary's-183 at Highlands Golf & Tennis Center - Final
183-204
3:30 pmCrystal City, De Soto at Windsor
3:30 pmWebster Groves vs Summit at Paradise Valley GC
3:30 pmLadue-262 vs Parkway West-303 at Ballwin GC - Final
262-303
3:30 pmLafayette vs Seckman at Country Club of St. Albans
3:30 pmMehlville-270 vs Lindbergh-249 at Tapawingo GC - Final
249-270
3:30 pmFort Zumwalt West at St. Charles West
3:30 pmOakville vs Eureka at The Legends
3:30 pmSLUH-247 vs CBC-246 at Normandie - Final
246-247
3:30 pmMarquette, Parkway South at Fox
Results
3:40 pmJohn Burroughs-271 vs Priory-232 at Winghaven - Final
232-271
3:40 pmDe Smet vs Westminster at The Quarry at Crystal Springs
4:00 pmClayton-290 vs Kirkwood-267 at Tapawingo GC - Final
267-290

Boys Tennis
TimeEventScore
3:00 pmTriad Tournament
3:30 pmVianney-1 at Webster Groves-8 - Final
8-1
3:30 pmEast St. Louis-0 at Granite City-9 - Final
9-0
3:30 pmFrancis Howell North-8 at St. Charles West-1 - Final
8-1
4:00 pmLutheran South at Mehlville
4:00 pmCentralia, Illinois at Carbondale
4:00 pmFort Zumwalt South-9 at Fort Zumwalt North-0 - Final
9-0
4:00 pmLindbergh-9 at CBC-3 - Final
9-3
4:00 pmLutheran St. Charles-3 at Brentwood-6 - Final
6-3
4:00 pmDe Smet-3 vs SLUH-6 at Dwight Davis Tennis Center - Final
6-3
4:00 pmDe Soto at Festus
4:00 pmLafayette-9 at Oakville-0 - Final
9-0
4:00 pmWindsor (Imperial) at Jackson
4:00 pmHazelwood East at Pattonville
4:00 pmJerseyville at Civic Memorial
4:00 pmCleveland vs Metro at Tower Grove Park
4:00 pmO'Fallon-2 at Belleville East-7 - Final
7-2
4:15 pmSummit-7 at Parkway North-2 - Final
7-2
4:30 pmRoxana at Hillsboro, Illinois

Boys Track
TimeEventScore
3:30 pmSt. Charles Relays
4:15 pmMontgomery County Invitational
4:30 pmCarlinville Relays

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmEdwardsville-2 at Belleville West-0 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-1
5:00 pmLutheran St. Charles-2 at DuBourg-0 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell North-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
5:15 pmFort Zumwalt South at Westminster
5:30 pmKirkwood-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
5:30 pmO'Fallon-2 at Belleville East-0 - Final
2-0
5:30 pmSt. Dominic-1 at Chaminade-2 - Final
2-1
5:30 pmWebster Groves-2 at Parkway West-1 - Final
2-1
5:30 pmFox-0 at CBC-2 - Final
2-0
5:30 pmLafayette-2 at Seckman-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway South-2 at Lutheran South-0 - Final
2-0
5:30 pmSummit-2 at Parkway North-1 - Final
2-1
5:45 pmMehlville-0 at Eureka-2 - Final
2-0
5:45 pmGranite City-2 at Alton-0 - Final
2-0
5:45 pmOakville-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt East-0 at Francis Howell Central-2 - Final
2-0
6:00 pmCape Notre Dame at De Smet
6:00 pmBayless at Borgia

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmParkway West-3 at Cor Jesu-8 - Final
8-3
4:00 pmBarat-3 at Visitation-18 - Final
18-3
4:00 pmUrsuline-5 at Villa Duchesne-18 - Final
18-5
4:00 pmNerinx Hall-10 at Whitfield-4 - Final
10-4
4:15 pmHazelwood East vs Holt at Heartland Park
4:15 pmJohn Burroughs-6 at MICDS-11 - Final
11-6
4:15 pmFrancis Howell Central-12 at Incarnate Word-4 - Final
12-4
4:15 pmSt. Joseph's-16 at Ladue-13 - Final
16-13

Girls Soccer
TimeEventScore
3:30 pmMaplewood-RH-4 at Valley Park-0 - Final
4-0
4:00 pmBrentwood-7 at Bayless-0 - Final
7-0
4:00 pmLift For Life-5 at North Tech-0 - Final
5-0
4:00 pmRiverview Gardens-0 at Ritenour-10 - Final
10-0
4:00 pmUniversity City-5 at Jennings-0 - Final
5-0
4:00 pmSoldan-5 vs Miller Career-0 at Soldan - Final
5-0
4:00 pmMetro-12 at Cleveland-1 - Final
12-1
4:00 pmHancock-0 vs Crossroads College Prep-1 at Harris-Stowe - Final
1-0
4:00 pmPattonville-0 at Incarnate Word-4 - Final
4-0
4:15 pmRoosevelt-2 vs Sumner-1 at Roosevelt - Final
2-1
4:15 pmCivic Memorial-8 vs Wood River-0 at Soccer Park (Wood River) - Final
8-0
4:15 pmVashon at Northwest Academy
4:15 pmHazelwood East-3 at Lutheran North-5 - Final
5-3
4:15 pmVilla Duchesne-3 at Whitfield-0 - Final
3-0
4:15 pmJerseyville-0 at Highland-1 - Final
1-0
4:15 pmPrincipia-0 at MICDS-3 - Final
3-0
4:15 pmMcKinley vs Medicine and Bioscience at Gateway STEM
4:30 pmSt. Vincent-4 at Festus-0 - Final
4-0
4:30 pmWesclin-3 at Freeburg-0 - Final
3-0
4:30 pmStaunton at Greenville
4:30 pmSt. James-4 at Laquey-2 - Final
4-2
5:00 pmPiasa Southwestern-3 at Gillespie-2 - Final
3-2
5:00 pmHillsboro, Illinois-0 at Carlinville-1 - Final
1-0
5:00 pmHeritage Christian at North County Christian
5:00 pmSullivan-0 at Union-7 - Final
7-0
5:00 pmSt. Clair-0 at Hillsboro-2 - Final
2-0
5:30 pmLutheran South-2 at Parkway North-1 - Final
2-1
5:30 pmTimberland-1 at Fort Zumwalt West-4 - Final
4-1
5:45 pmMater Dei-0 at Waterloo-2 - Final
2-0
5:45 pmSummit-1 vs Webster Groves-0 at Selma Field - Final
1-0
6:00 pmLafayette-2 at Seckman-0 - Final
2-0
6:00 pmTroy Buchanan-2 at Francis Howell North-1 - Final
2-1
6:00 pmLiberty (Wentzville)-1 at Fort Zumwalt North-3 - Final
3-1
6:00 pmHazelwood Central-3 vs McCluer North-2 at Florissant Civic Center - Final
3-2
6:00 pmMehlville-0 at Eureka-6 - Final
6-0
6:00 pmLadue-3 at Parkway Central-0 - Final
3-0
6:00 pmSt. Pius X-1 at Parkway West-3 - Final
3-1
6:00 pmOakville-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
6:15 pmTrinity-0 at Alton-3 - Final
3-0
6:15 pmFort Zumwalt South-3 at Fort Zumwalt East-2 - Final
3-2
6:30 pmCarbondale-2 at Althoff-3 - Final
3-2
6:30 pmNerinx Hall-3 at Collinsville-1 - Final
3-1
6:30 pmO'Fallon-2 at Gibault-0 - Final
2-0
6:30 pmFrancis Howell Central-2 at Francis Howell-1 - Final
2-1
6:30 pmGranite City-2 at Belleville East-2 - Final
2-2
6:30 pmHolt-3 at Washington-0 - Final
3-0
6:30 pmBelleville West-1 at Columbia-3 - Final
3-1
6:30 pmWindsor (Imperial)-5 at De Soto-0 - Final
5-0

Girls Track
TimeEventScore
3:30 pmSt. Charles Relays
4:00 pmDon Webb Invitational
4:15 pmMontgomery County Invitational
4:30 pmCarlinville Relays

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmCivic Memorial-12 at Wood River-11 - Final
12-11
4:15 pmTriad-15 at Waterloo-0 - Final
15-0
4:30 pmSteeleville-16 at Lebanon, Illinois-0 - Final
16-0
4:30 pmFreeburg-10 at Salem, Illinois-2 - Final
10-2
4:30 pmCollinsville-11 at Granite City-3 - Final
11-3
4:30 pmWesclin-0 vs Columbia-10 at Eagleview Elementary - Final
10-0
4:30 pmAlthoff at Cahokia
4:30 pmStaunton-0 at Gillespie-10 - Final
10-0
4:30 pmMarissa-1 at Red Bud-2 - Final
2-1
4:30 pmO'Fallon-2 at Edwardsville-3 - Final
3-2
4:30 pmCarterville at Nashville
4:30 pmMarion at Carbondale
4:30 pmCarlyle-5 at Breese Central-8 - Final
8-5
4:30 pmPiasa Southwestern-8 at Roxana-7 - Final
8-7
4:30 pmLitchfield at Carlinville
4:30 pmGreenville at Vandalia
4:30 pmAlton Marquette-11 at Bunker Hill-0 - Final
11-0
4:30 pmBelleville East-19 at East St. Louis-2 - Final
19-2
4:30 pmBelleville West-10 at Alton-2 - Final
10-2
4:30 pmValmeyer-1 at New Athens-4 - Final
4-1

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmClayton-1 at MICDS-6 - Final
6-1
5:30 pmKirkwood-19 at Parkway North-7 - Final
19-7
5:30 pmMehlville-4 at Summit-8 - Final
8-4
5:30 pmParkway West-18 at Chaminade-5 - Final
18-5
5:30 pmSLUH-12 at Ladue-5 - Final
12-5
5:30 pmDe Smet-16 at Pattonville-3 - Final
16-3