Wednesday - April 18, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
3:30 pmDuBourg-8 at Bayless-7 - Final
8-7
4:00 pmSeckman-18 vs Festus-6 at GCS Ballpark - Final
18-6
4:00 pmHazelwood Central-7 at Maplewood-RH-2 - Final
7-2
4:00 pmCrystal City-1 at Chaffee-16 - Final
16-1
4:00 pmStaunton-12 at Wood River-2 - Final
12-2
4:00 pmRiverview Gardens-2 at Hazelwood East-22 - Final
22-2
4:15 pmChaminade-8 at Mehlville-0 - Final
8-0
4:15 pmCivic Memorial-5 vs Highland-6 at Glik Park - Final
6-5
4:15 pmWestminster-13 at John Burroughs-2 - Final
13-2
4:15 pmParkway North-1 at Kirkwood-3 - Final
3-1
4:15 pmLiberty (Wentzville)-4 at Holt-5 - Final
5-4
4:15 pmBorgia-11 at Duchesne-12 - Final
12-11
4:15 pmBrentwood-5 at Trinity-15 - Final
15-5
4:15 pmLutheran St. Charles-20 at St. Dominic-2 - Final
20-2
4:15 pmLafayette-7 at Fox-4 - Final
7-4
4:15 pmFort Zumwalt West-4 at Francis Howell-5 - Final
5-4
4:15 pmUniversity City-5 at McCluer-6 - Final
6-5
4:15 pmMascoutah-6 at Triad-1 - Final
6-1
4:15 pmJerseyville-5 at Waterloo-15 - Final
15-5
4:15 pmTimberland-8 at Francis Howell North-4 - Final
8-4
4:15 pmLutheran North-3 at Priory-9 - Final
9-3
4:15 pmOrchard Farm-5 at St. Charles West-6 - Final
6-5
4:15 pmTroy Buchanan-9 at Francis Howell Central-1 - Final
9-1
4:15 pmFort Zumwalt North-0 at Fort Zumwalt East-1 - Final
1-0
4:15 pmSummit-13 at Webster Groves-0 - Final
13-0
4:15 pmSt. Charles-1 at Winfield-5 - Final
5-1
4:15 pmWashington-3 at Fort Zumwalt South-13 - Final
13-3
4:30 pmWellsville at New Haven
4:30 pmGillespie-9 at Hardin Calhoun-6 - Final
9-6
4:30 pmMater Dei-2 at Collinsville-12 - Final
12-2
4:30 pmDupo-3 at Wesclin-8 - Final
8-3
4:30 pmBelleville East-2 at Gibault-5 - Final
5-2
4:30 pmNew Athens-4 at Chester-10 - Final
10-4
4:30 pmAlton-18 at East St. Louis-0 - Final
18-0
4:30 pmValley Park-4 vs Sullivan-8 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
8-4
4:30 pmSt. Vincent-2 vs Valle Catholic-4 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
4-2
4:30 pmValmeyer-7 at Columbia-10 - Final
10-7
4:30 pmRolla-10 at Jefferson City-13 - Final
13-10
4:30 pmHillsboro, Illinois-3 at Alton Marquette-5 - Final
5-3
4:30 pmEdinburg at Pawnee
4:30 pmMICDS-0 at Lutheran South-5 - Final
5-0
5:00 pmBrussels-3 vs St. Louis Patriots-17 at Hazelwood Sports Complex - Final
17-3
7:00 pmRitenour-2 vs Pattonville-13 at BMAC - Final
13-2

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:00 pmEureka-6 at MICDS-16 - Final
16-6
5:00 pmSt. Mary's-2 at John Burroughs-17 - Final
17-2

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amSummit Invitational
9:00 amFestus Invitational
Results
3:00 pmFrancis Howell-166 vs Fort Zumwalt West-164 at The Falls - Final
164-166
3:30 pmLiberty (Wentzville) vs Washington at Wolf Hollow GC
3:30 pmOakville vs Lafayette at Country Club of St. Albans
3:30 pmSt. Charles West vs Orchard Farm at Eagle Springs
3:30 pmSt. Mary's-236 vs O'Fallon Christian-184 at Persimmon Woods
3:30 pmVianney-256 vs CBC-257 at Normandie - Final
256-257
3:30 pmWinfield-228 at Warrenton-170 - Final
170-228
3:40 pmWestminster vs Lutheran South at Normandie
4:00 pmPattonville vs Whitfield at Whitmoor
4:00 pmOwensville, Pacific at Hermann
4:00 pmSLUH vs De Smet at Sunset Country Club
4:00 pmSt. Clair-219 at St. James-203 - Final
203-219

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmGranite City-0 at Belleville West-9 - Final
9-0
3:30 pmFrancis Howell Doubles Tournament
3:30 pmFort Zumwalt East at Holt
3:30 pmCollinsville-0 at Edwardsville-9 - Final
9-0
4:00 pmCarbondale at Carmi-White County
4:00 pmOakville at Vianney
4:00 pmParkway North-2 at Webster Groves-7 - Final
7-2
4:00 pmSt. Pius X at Crystal City
4:00 pmFarmington at Festus
4:00 pmAlton at Chaminade
4:00 pmLafayette-0 at Marquette-9 - Final
9-0
4:00 pmPattonville-0 at Summit-9 - Final
9-0
4:00 pmWaterloo-9 at Roxana-0 - Final
9-0
4:00 pmLadue at Lindbergh
4:15 pmParkway West at Parkway Central
4:15 pmWestminster at Clayton
4:30 pmWhitfield-0 at John Burroughs-9 - Final
9-0

Boys Track
TimeEventScore
3:00 pmNix Relays
4:00 pmBelleville City Championship
Results
4:00 pmMontgomery County Invitational

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmBelleville West-1 at Althoff-2 - Final
2-1
5:00 pmLutheran South-2 at DuBourg-0 - Final
2-0
5:15 pmLutheran St. Charles-0 at Pattonville-2 - Final
2-0
5:15 pmCBC-2 at Mehlville-1 - Final
2-1
5:15 pmWestminster-0 at Duchesne-2 - Final
2-0
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Affton-2 - Final
2-0
5:30 pmO'Fallon-0 at SLUH-2 - Final
2-0
5:30 pmKirkwood-0 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-0
5:45 pmOakville-2 at Fox-0 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:15 pmKirkwood at Summit
4:15 pmParkway South at Clayton
4:15 pmNotre Dame-7 at Parkway North-3 - Final
7-3
5:00 pmHazelwood West-2 at Webster Groves-9 - Final
9-2
5:30 pmPattonville-2 at O'Fallon-16 - Final
16-2
6:30 pmLafayette-5 at Parkway West-7 - Final
7-5
6:45 pmHazelwood Central-2 at Francis Howell North-13 - Final
13-2

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmO'Fallon Christian-5 at Maplewood-RH-0 - Final
5-0
4:00 pmRiverview Gardens-0 at Jennings-1 - Final
1-0
4:00 pmSt. Charles West-1 at Orchard Farm-2 - Final
2-1
4:00 pmCor Jesu-0 at St. Joseph's-4 - Final
4-0
4:00 pmHazelwood East-2 at Gateway STEM-1 - Final
2-1
4:15 pmVashon-0 at Sumner-1 - Forfeit
1-0
4:15 pmJohn Burroughs-10 at Lutheran North-0 - Final
10-0
4:15 pmBreese Central-0 vs Roxana-5 at Soccer Park (Wood River) - Final
5-0
4:15 pmGateway Science Academy-3 vs Medicine and Bioscience-1 at TBD - Final
3-1
4:15 pmMcKinley at Cardinal Ritter
4:15 pmLadue-0 at Westminster-1 - Final
1-0
4:30 pmCarbondale at Mount Vernon, Illinois
4:30 pmParkway West-3 at Notre Dame-1 - Final
3-1
5:00 pmPacific-1 at Lindbergh-11 - Final
11-1
5:00 pmCape Girardeau Central-2 at Farmington-1 - Final
2-1
5:30 pmSt. Charles-9 at Winfield-0 - Final
9-0
5:45 pmRosati-Kain-0 at St. Dominic-3 - Final
3-0
6:00 pmClayton-2 at Affton-0 - Final
2-0
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Oakville-4 - Final
4-2
6:45 pmLutheran St. Charles-0 at Duchesne-4 - Final
4-0
7:00 pmSeckman-0 vs Jackson-8 at Jackson Junior High - Final
8-0

Girls Track
TimeEventScore
3:30 pmNix Relays
4:00 pmBelleville City Meet
4:00 pmMontgomery County Invitational
4:00 pmMascoutah Invitational
Results

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 amValmeyer-4 at Sparta-14 - Final
14-4
4:00 pmWood River-6 at Roxana-16 - Final
16-6
4:15 pmTriad-2 at Mascoutah-3 - Final
3-2
4:15 pmBelleville West-9 at Althoff-7 - Final
9-7
4:15 pmHighland-16 at Civic Memorial-7 - Final
16-7
4:30 pmCahokia-0 at Alton-16 - Final
16-0
4:30 pmEdwardsville-18 at Granite City-0 - Final
18-0
4:30 pmDuQuoin-5 at Steeleville-8 - Final
8-5
4:30 pmValle Catholic at Grandview
4:30 pmRed Bud-5 at Columbia-8 - Final
8-5
4:30 pmDupo-16 at Wesclin-7 - Final
16-7
4:30 pmCollinsville-18 at Gibault-1 - Final
18-1
4:30 pmNew Athens-5 at Chester-1 - Final
5-1
4:30 pmAlton Marquette-4 at Hillsboro, Illinois-0 - Final
4-0
4:30 pmWaterloo-11 at Jerseyville-9 - Final
11-9

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmMehlville-2 at Parkway South-11 - Final
11-2
5:30 pmEureka at Oakville
5:30 pmLindbergh-14 at Pattonville-2 - Final
14-2
5:30 pmParkway Central-13 at Kirkwood-8 - Final
13-8
5:30 pmParkway North-14 at Summit-5 - Final
14-5