Thursday - April 19, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
3:00 pmCahokia at Marion
4:00 pmSt. Pius X-8 at Valley Park-2 - Final
8-2
4:00 pmHazelwood East-16 at Riverview Gardens-7 - Final
16-7
4:00 pmJennings-2 at McCluer South-Berkeley-5 - Final
5-2
4:00 pmNorthwest Academy vs Miller Career at Fairgrounds #1
4:00 pmCarnahan-17 vs Gateway STEM-3 at Cool Papa Bell Field - Final
17-3
4:15 pmEureka-7 at Lafayette-6 - Final
7-6
4:15 pmClayton-0 at Parkway West-4 - Final
4-0
4:15 pmMarquette-9 at Parkway South-7 - Final
9-7
4:15 pmTrinity-5 at St. Dominic-16 - Final
16-5
4:15 pmJerseyville-1 at Civic Memorial-3 - Final
3-1
4:15 pmUniversity City-2 at Hazelwood Central-1 - Final
2-1
4:15 pmGreenville-4 at Highland-7 - Final
7-4
4:15 pmNorth Tech-17 at Normandy-14 - Final
17-14
4:15 pmLiberty (Wentzville)-4 vs Troy Buchanan-6 at Liberty (Wentzville) - Final
6-4
4:15 pmDuBourg-0 at Whitfield-7 - Final
7-0
4:15 pmPrincipia-6 vs O'Fallon Christian-7 at CarShield Field - Final
7-6
4:15 pmKirkwood-15 at Hazelwood West-0 - Final
15-0
4:15 pmFrancis Howell-0 at Hickman-10 - Final
10-0
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Lindbergh-7 - Final
7-2
4:15 pmOrchard Farm-6 at Lutheran North-0 - Final
6-0
4:15 pmLadue-8 at Parkway Central-4 - Final
8-4
4:15 pmWood River-4 at Roxana-2 - Final
4-2
4:15 pmFox-11 vs St. Charles-0 at Blanchette Pk. - Final
11-0
4:15 pmMehlville-0 at Seckman-2 - Final
2-0
4:15 pmAffton-0 at Festus-14 - Final
14-0
4:30 pmAlton-3 vs O'Fallon-6 at Blazier Field - Final
6-3
4:30 pmSt. James-8 at Pacific-4 - Final
8-4
4:30 pmNashville-14 at Pinckneyville-0 - Final
14-0
4:30 pmCarlyle-1 at Salem, Illinois-3 - Final
3-1
4:30 pmCentralia, Illinois-2 at Carbondale-3 - Final
3-2
4:30 pmMarissa-6 at Dupo-10 - Final
10-6
4:30 pmSpringfield Lutheran at Edinburg
4:30 pmHardin Calhoun-3 at Greenfield-4 - Final
4-3
4:30 pmValmeyer-16 at Lebanon, Illinois-1 - Final
16-1
4:30 pmMater Dei-0 at Mascoutah-8 - Final
8-0
4:30 pmAlthoff-1 at Mount Vernon, Illinois-2 - Final
2-1
4:30 pmHillsboro-2 at Perryville-3 - Final
3-2
4:30 pmSteeleville-2 at Red Bud-4 - Final
4-2
4:30 pmHermann-2 vs Sullivan-1 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
2-1
4:30 pmVianney-15 at CBC-3 - Final
15-3
4:30 pmDe Soto-2 vs Windsor (Imperial)-4 at Rock Memorial - Final
4-2
4:30 pmMorrisonville at Mount Olive
4:30 pmUnion-15 at Owensville-3 - Final
15-3
4:30 pmBelleville West-3 at Belleville East-6 - Final
6-3
4:30 pmWesclin-0 at Breese Central-4 - Final
4-0
4:30 pmPiasa Southwestern-8 at Carlinville-9 - Final
9-8
4:30 pmEast St. Louis-0 at Granite City-15 - Final
15-0
4:30 pmBorgia-4 at St. Clair-1 - Final
4-1
4:30 pmSt. Louis Patriots-2 at St. Mary's-5 - Final
5-2
4:30 pmCollinsville-5 vs Edwardsville-4 at Tom Pile Field - Final
5-4
4:30 pmBrentwood-7 at Herculaneum-8 - Final
8-7
5:00 pmNorth Callaway-10 at Montgomery County-8 - Final
10-8
5:30 pmCahokia at Marion
6:30 pmTriad-5 at Granite City-7 - Final
7-5
7:00 pmSumner-1 vs Metro-14 at Mathews-Dickey - Final
14-1
7:00 pmChaminade-0 at SLUH-2 - Final
2-0
7:30 pmGrandview-3 at Graves County (Ky.)-13 - Final
13-3

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:30 pmLadue-17 at Belleville Township-4 - Final
17-4
6:30 pmLafayette-7 vs Parkway South-8 at Parkway South MS - Final
8-7
7:15 pmWestminster-12 vs Holt-10 at Heartland Park - Final
12-10

Boys Spring Golf
TimeEventScore
1:00 pmRockwood Quad
Results
3:15 pmLadue, Pattonville at Webster Groves
Results
3:30 pmBorgia-203 vs Lutheran South-208 at Quail Creek GC - Final
203-208
3:30 pmRitenour at Affton
3:30 pmSt. Charles-175 vs St. Charles West-213 at Bogey Hills - Final
175-213
3:30 pmWarrenton 162, Elsberry 205, Bowling Green 225
Results
3:30 pmSLUH-240 vs Chaminade-248 at Sunset Country Club - Final
240-248
3:30 pmLindbergh-264 vs Fox-287 at Pomme Creek GC - Final
264-287
3:30 pmParkway South-259 vs Mehlville-273 at Quail Creek GC - Final
259-273
3:30 pmClayton-299 vs Parkway West-283 at Ballwin GC - Final
283-299
3:30 pmBarat-208 vs Valley Park-233 at Paradise Valley GC - Final
208-233
3:30 pmFort Zumwalt South vs Washington at Wolf Hollow GC
3:30 pmPriory vs Westminster at Country Club of St. Albans
3:45 pmSt. Mary's-196 vs John Burroughs-161 at Forest Park - Final
161-196
4:00 pmUnion-197 vs Sullivan-0 at Birch Creek Golf Club - Final
0-197

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmHazelwood East at McCluer
3:30 pmLutheran St. Charles-2 at St. Charles-7 - Final
7-2
3:30 pmSt. Charles West at Liberty (Wentzville)
3:30 pmFrancis Howell Doubles Tournament
4:00 pmUniversity City-0 at Webster Groves-9 - Final
9-0
4:00 pmGreenville-6 at Granite City-3 - Final
6-3
4:00 pmLafayette-3 at Parkway South-6 - Final
6-3
4:00 pmDe Smet vs Vianney at Watson Trails Park
4:00 pmCarbondale at Althoff
4:00 pmCBC-4 at Clayton-5 - Final
5-4
4:15 pmDe Smet at Westminster
4:15 pmMarquette-9 vs Oakville-0 at Bernard Middle School - Final
9-0
4:15 pmFestus at Lutheran South

Boys Track
TimeEventScore
3:30 pmTimberland Throwers/Pole Vault Meet
4:00 pm46th Parkway North Fred Lyon Invitational
4:00 pmLutheran North Invitational

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmFrancis Howell Central-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-1
4:30 pmVianney-0 at SLUH-2 - Final
2-0
4:30 pmEast St. Louis at Althoff
5:00 pmFrancis Howell North-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final
2-1
5:00 pmFrancis Howell-2 at Fort Zumwalt South-0 - Final
2-0
5:00 pmDe Smet-2 at Chaminade-0 - Final
2-0
5:15 pmO'Fallon Christian-2 at DuBourg-1 - Final
2-1
5:30 pmParkway West-0 at Affton-2 - Final
2-0
5:30 pmMehlville-2 at Seckman-0 - Final
2-0
5:30 pmEureka-2 at Lafayette-0 - Final
2-0
5:30 pmPattonville-2 at Parkway Central-1 - Final
2-1
5:30 pmMarquette-2 at Parkway South-1 - Final
2-1
5:30 pmSummit-2 at Ritenour-0 - Final
2-0
5:30 pmFort Zumwalt North-2 at Bayless-0 - Final
2-0
6:00 pmBorgia-0 at Duchesne-2 - Final
2-0
6:30 pmParkway North-0 at Webster Groves-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood West-4 at Westminster-14 - Final
14-4
4:00 pmIncarnate Word-6 at Ursuline-13 - Final
13-6
4:00 pmCor Jesu-11 at Nerinx Hall-0 - Final
11-0
4:15 pmVisitation-9 at Northwest Cedar Hill-12 - Final
12-9
4:15 pmBarat at Hazelwood East
4:15 pmJohn Burroughs-7 at Ladue-5 - Final
7-5
4:15 pmSt. Joseph's-4 at MICDS-18 - Final
18-4
4:15 pmPattonville-9 at Francis Howell Central-3 - Final
9-3
6:30 pmMarquette-14 at Eureka-5 - Final
14-5
7:00 pmParkway North at Belleville West

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 amMaplewood-RH-2 at Brentwood-0 - Final
2-0
4:00 pmMcCluer North-3 at Riverview Gardens-0 - Final
3-0
4:00 pmVisitation-1 at Incarnate Word-2 - Final
2-1
4:00 pmUniversity City-8 at Normandy-0 - Final
8-0
4:00 pmMcCluer-0 at Hazelwood West-10 - Final
10-0
4:00 pmHazelwood East-0 vs Metro-10 at Gateway STEM - Final
10-0
4:00 pmFestus-1 at Perryville-5 - Final
5-1
4:00 pmValley Park-1 vs Hancock-0 at Heine Meine - Final
1-0
4:00 pmCrossroads College Prep-2 vs Gateway Science Academy-0 at St. Mary's - Final
2-0
4:15 pmDuBourg-0 at MICDS-4 - Final
4-0
4:15 pmMater Dei-3 at Highland-3 - Final
3-3
4:15 pmJennings-3 at McCluer South-Berkeley-2 - Final
3-2
4:15 pmHazelwood Central-0 vs Clayton-2 at Gay Field - Final
2-0
4:15 pmPattonville-8 at Ritenour-0 - Final
8-0
4:30 pmLutheran South-13 at Lutheran North-0 - Final
13-0
4:30 pmEdwardsville-2 at Chatham Glenwood-0 - Final
2-0
4:30 pmTower Grove Christian-4 vs Liberty Christian Academy-1 at Warrenton - Final
4-1
4:30 pmMascoutah-1 at Wesclin-3 - Final
3-1
4:30 pmWood River-0 at Father McGivney-4 - Final
4-0
5:00 pmPiasa Southwestern-0 at Carlinville-1 - Final
1-0
5:00 pmSikeston-2 at Farmington-1 - Final
2-1
5:00 pmDe Soto-0 at Pacific-6 - Final
6-0
5:00 pmLutheran St. Charles-0 at St. Dominic-7 - Final
7-0
5:00 pmNorth County Christian at Eagle Ridge Christian
5:00 pmGreenville-1 at Gillespie-3 - Final
3-1
5:00 pmSullivan-0 at St. Clair-5 - Final
5-0
5:00 pmRoxana-5 at Staunton-1 - Final
5-1
5:00 pmSt. James-0 at Owensville-3 - Final
3-0
5:30 pmSaxony Lutheran at Principia
5:30 pmJerseyville-0 vs Civic Memorial-1 at Bethalto Sports Complex - Final
1-0
5:45 pmFort Zumwalt West-1 at Troy Buchanan-2 - Final
2-1
6:00 pmWinfield-0 at Orchard Farm-7 - Final
7-0
6:00 pmWarrenton-0 at St. Charles West-5 - Final
5-0
6:00 pmFrancis Howell North-3 at Francis Howell Central-2 - Final
3-2
6:00 pmOakville-3 at Fox-1 - Final
3-1
6:00 pmWebster Groves-3 at Kirkwood-1 - Final
3-1
6:00 pmParkway North-1 at Affton-3 - Final
3-1
6:00 pmMehlville-2 at Seckman-1 - Final
2-1
6:00 pmEureka-1 at Lafayette-0 - Final
1-0
6:00 pmMarquette-2 at Parkway South-0 - Final
2-0
6:00 pmFrancis Howell-1 at Timberland-2 - Final
2-1
6:30 pmBelleville East-1 at Belleville West-1 - Final
1-1
6:30 pmFort Zumwalt North-2 at Washington-1 - Final
2-1
6:30 pmHillsboro-2 at Windsor (Imperial)-3 - Final
3-2
6:30 pmNerinx Hall-1 at Columbia-3 - Final
3-1
6:30 pmTriad-1 at Althoff-1 - Final
1-1
6:30 pmFort Zumwalt East-2 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
2-1
6:30 pmCollinsville-3 at Granite City-2 - Final
3-2

Girls Track
TimeEventScore
3:30 pmTimberland Throwers/Pole Vault Meet
4:00 pmAlton Invitational
4:00 pmLutheran North Invitational
4:00 pmLindbergh Relays

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmMater Dei-5 at O'Fallon-8 - Final
8-5
4:15 pmRoxana-0 at Highland-9 - Final
9-0
4:30 pmCivic Memorial-8 at Jerseyville-9 - Final
9-8
4:30 pmValmeyer-15 at Lebanon, Illinois-4 - Final
15-4
4:30 pmCahokia at Marion
4:30 pmSteeleville-4 at Red Bud-7 - Final
7-4
4:30 pmSacred Heart-Griffin-6 at Gillespie-7 - Final
7-6
4:30 pmPiasa Southwestern at Litchfield
4:30 pmGibault-7 at Okawville-17 - Final
17-7
4:30 pmBelleville East-4 at Belleville West-7 - Final
7-4
4:30 pmWesclin-6 at Breese Central-12 - Final
12-6
4:30 pmPiasa Southwestern-8 at Carlinville-1 - Final
8-1
4:30 pmEdwardsville-8 at Collinsville-4 - Final
8-4
4:30 pmGranite City-17 at East St. Louis-0 - Final
17-0
4:30 pmStaunton-3 at Wood River-7 - Final
7-3
4:30 pmBunker Hill-5 at Morrisonville-9 - Final
9-5
4:30 pmNashville at Pinckneyville
4:30 pmCentralia, Illinois at Carbondale
4:30 pmPark Hills Central-0 vs Columbia-10 at Eagleview Elementary - Final
10-0
4:30 pmMarissa-14 at Dupo-2 - Final
14-2
4:30 pmTriad-20 at Greenville-1 - Final
20-1
6:00 pmCahokia at Marion

Water Polo
TimeEventScore
4:30 amParkway West-16 at Pattonville-1 - Final
16-1
4:00 pmEureka-4 at John Burroughs-12 - Final
12-4
4:30 pmLadue-14 vs MICDS-0 at Pattonville - Final
14-0
5:00 pmClayton-8 vs Fort Zumwalt West-5 at John Burroughs - Final
8-5
5:30 pmDe Smet-14 at Kirkwood-7 - Final
14-7
5:30 pmCBC-9 at Chaminade-14 - Final
14-9
6:00 pmSLAP-4 vs Parkway South-11 at John Burroughs - Final
11-4
6:30 pmSLUH-11 at Marquette-3 - Final
11-3
7:30 pmLafayette-11 at Pattonville-0 - Final
11-0