Wednesday - April 25, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
6:00 pmMcCluer vs Jennings at Koeneman Park
4:00 pmHerculaneum at St. Pius X
4:00 pmRiverview Gardens at Crossroads College Prep
4:15 pmWhitfield at Principia
4:15 pmOrchard Farm vs St. Charles at Blanchette Pk.
4:15 pmFort Zumwalt South at Fort Zumwalt North
4:15 pmO'Fallon Christian at Trinity
4:15 pmSt. Louis Patriots at Hazelwood Central
4:15 pmChaminade at De Smet
4:15 pmCivic Memorial at Triad
4:15 pmWebster Groves at Kirkwood
4:15 pmLindbergh at Valley Park
4:15 pmMcCluer South-Berkeley at Bayless
4:15 pmWarrenton at Winfield
4:15 pmSt. Charles West at Duchesne
4:15 pmHighland at Jerseyville
4:15 pmOakville at Fox
4:15 pmFrancis Howell North at Francis Howell
4:15 pmSummit at Pattonville
4:15 pmSeckman at Windsor (Imperial)
4:15 pmHolt at Fort Zumwalt East
4:15 pmCardinal Ritter vs DuBourg at Forest Park
4:15 pmTimberland at Troy Buchanan
4:15 pmParkway North at Ritenour
4:15 pmWaterloo at Mascoutah
4:15 pmNorth Tech vs University City at Heman Park
4:15 pmWestminster at Lutheran North
4:15 pmFrancis Howell Central at Fort Zumwalt West
4:30 pmWood River at Valmeyer
4:30 pmCarbondale at Trico
4:30 pmNew Haven at Bourbon
4:30 pmNashville at Marissa
4:30 pmCarlyle at Mater Dei
4:30 pmSt. Dominic at St. Mary's
4:30 pmJohn Burroughs at Lutheran South
4:30 pmRed Bud at Pinckneyville
4:30 pmWashington at Liberty (Wentzville)
4:30 pmPriory at MICDS
4:30 pmAlthoff at Centralia, Illinois
4:30 pmBrussels at Hardin Calhoun
4:30 pmBreese Central at Dupo
4:30 pmCarlinville at Gillespie
4:30 pmBunker Hill at Mount Olive
4:30 pmAlton Marquette at Roxana
4:30 pmHillsboro at North County
7:00 pmColumbia vs Gibault at GCS Ballpark

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:30 pmChaminade at John Burroughs
7:00 pmFox at Parkway South
7:00 pmWestminster vs Webster Groves at Moss Field
7:30 pmEureka at Lafayette

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amJCAA Tournament
8:00 amSuburban West Tournament
9:00 amGAC South Championship
9:00 amSuburban XII Tournament
9:00 amGAC North Championships
3:30 pmWestminster vs Lutheran St. Charles at Bogey Hills
3:30 pmMehlville, Seckman at Marquette
3:30 pmValley Park vs Trinity at Eagle Springs
4:00 pmDe Smet vs CBC at Normandie

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmEdwardsville at Belleville East
3:30 pmWhitfield vs Lutheran St. Charles at Fort Zumwalt East
3:30 pmSLUH at O'Fallon
3:45 pmCollinsville at Granite City
4:00 pmLafayette at Summit
4:00 pmCivic Memorial at Roxana
4:00 pmDe Smet at John Burroughs
4:00 pmLutheran South vs Vianney at Watson Trails Park
4:00 pmWindsor (Imperial) at Crystal City
4:00 pmOakville at University City
4:15 pmMarquette at Ladue
4:15 pmEureka at Parkway West

Boys Track
TimeEventScore
4:00 pmJCAA Conference Meet
4:00 pmPublic High League Field Day

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:30 pmGranite City at Althoff
5:30 pmMehlville at Affton
5:30 pmBayless at Northwest Cedar Hill
5:30 pmOakville at Kirkwood
5:30 pmFox at Mehlville
5:30 pmCBC at Chaminade
6:00 pmDuchesne at Metro-East Lutheran
6:00 pmDe Smet at Vianney
6:00 pmO'Fallon Christian at St. Mary's

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:15 pmMarquette at John Burroughs
4:15 pmWestminster at MICDS
4:15 pmHolt at Northwest Cedar Hill
4:15 pmVisitation at Francis Howell Central
4:15 pmPattonville at Clayton
5:15 pmParkway South at Summit
6:30 pmWebster Groves at Parkway West

Girls Soccer
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt West vs Duchesne at St. Dominic
3:30 pmFrancis Howell vs Incarnate Word at Summit
3:30 pmFort Zumwalt West vs Duchesne at St. Dominic
4:00 pmGateway Science Academy at Gateway STEM
4:00 pmOrchard Farm Tournament - Semifinal
4:00 pmWestminster at Soldan
4:00 pmMcKinley vs Metro at Cleveland
4:00 pmCrossroads College Prep at Maplewood-RH
4:00 pmPattonville at Riverview Gardens
4:00 pmLutheran St. Charles vs Hazelwood West at Orchard Farm
4:00 pmRitenour at Hazelwood East
4:15 pmMICDS at Kirkwood
4:15 pmJohn Burroughs at Notre Dame
4:15 pmMcCluer South-Berkeley at North Tech
4:15 pmWood River at Jerseyville
4:15 pmJennings at Normandy
4:15 pmMICDS at Kirkwood
4:30 pmMurphysboro at Father McGivney
4:30 pmFox at Marquette
4:30 pmSt. James at Crocker
4:30 pmColumbia at Alton
4:30 pmCollinsville vs Fort Zumwalt South at Summit
5:00 pmTroy Buchanan vs Owensville at Union
5:00 pmNewburg at Sullivan
5:00 pmWarrenton at St. Clair
5:30 pmSt. Dominic vs Cor Jesu at St. Dominic
5:30 pmWebster Groves vs Ladue at Summit
5:45 pmWaterloo at Triad
6:00 pmOrchard Farm Tournament - Consolation
6:00 pmAlthoff at Mater Dei
6:00 pmGranite City at Highland
6:30 pmSt. Joseph's at Edwardsville
6:30 pmDe Soto vs Hancock at Heine Meine
6:45 pmPacific at Union
6:45 pmO'Fallon Christian at Trinity
7:30 pmSummit vs Eureka at Summit

Girls Track
TimeEventScore
3:30 pmSt. Clair County Meet
4:00 pmPublic High League Relays
4:00 pmJCAA Conference Meet
4:15 pmLutheran North Girls Invitational

Spring Softball
TimeEventScore
4:15 pmMascoutah at Waterloo
4:15 pmTriad at Civic Memorial
4:30 pmGibault at Steeleville
4:30 pmCarlyle at Centralia, Illinois
4:30 pmCarlinville at Gillespie
4:30 pmEdwardsville at Columbia
4:30 pmJerseyville at Highland
4:30 pmMetro-East Lutheran at Alton
4:30 pmNokomis at Alton Marquette
4:30 pmRed Bud at Roxana
4:30 pmNashville at Belleville West
4:30 pmGreenville at Bunker Hill
4:30 pmOkawville at Marissa
4:30 pmWesclin at Mater Dei
4:30 pmFreeburg at New Athens

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmEureka at Parkway South
4:30 pmMehlville at Pattonville
5:30 pmParkway North at Lafayette
5:30 pmSLAP vs Oakville at Mehlville