Friday - April 27, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
9:00 amFestus-17 vs Fox-0 at Wilson-Rozier Park - Final
17-0
11:00 amFox-12 vs Pattonville-7 at Wilson-Rozier Park - Final
12-7
1:00 pmPattonville-3 vs Festus-4 at Wilson-Rozier Park - Final
4-3
3:00 pmSt. Charles West-3 vs Fort Zumwalt North-13 at Ozzie Smith Park - Final
13-3
3:00 pmFort Zumwalt East-15 vs Hazelwood West-6 at Westhoff Park - Final
15-6
3:00 pmPriory-4 vs Hazelwood Central-6 at Ozzie Smith Park - Final
6-4
3:00 pmFarmington-4 vs Northwest Cedar Hill-2 at Wilson-Rozier Park - Final
4-2
3:00 pmO'Fallon Christian-1 vs Seckman-10 at Westhoff Park - Final
10-1
4:00 pmUniversity City-26 at Normandy-1 - Final
26-1
4:00 pmBrentwood-16 vs Bayless-12 at Brentwood Park - Final
16-12
4:00 pmSouth Central-3 vs Waterloo-13 at Centralia, Illinois - Final
13-3
4:00 pmCBC-3 at Fort Zumwalt West-4 - Final
4-3
4:00 pmLutheran St. Charles-15 vs DuBourg-0 at Forest Park - Final
15-0
4:00 pmMcCluer North-13 at Lutheran North-3 - Final
13-3
4:00 pmCarnahan-1 vs Madison, Illinois-0 at Cool Papa Bell Field - Final
1-0
4:15 pmLafayette-13 at Francis Howell Central-2 - Final
13-2
4:15 pmClayton-4 at John Burroughs-2 - Final
4-2
4:15 pmWright City-3 vs Warrenton-7 at Wright City - Final
7-3
4:15 pmChaminade-13 at Orchard Farm-10 - Final
13-10
4:15 pmTroy Buchanan-6 at St. Dominic-2 - Final
6-2
4:15 pmFrancis Howell North-0 at Holt-10 - Final
10-0
4:15 pmBelleville West-3 at Highland-6 - Final
6-3
4:15 pmRitenour-4 at Parkway North-15 - Final
15-4
4:30 pmWood River-7 at Carlyle-18 - Final
18-7
4:30 pmColumbia-7 at Mater Dei-6 - Final
7-6
4:30 pmMascoutah-13 at Collinsville-10 - Final
13-10
4:30 pmPerryville-4 at De Soto-0 - Final
4-0
4:30 pmGranite City-5 at Chatham Glenwood-16 - Final
16-5
4:30 pmVandalia-0 at Staunton-13 - Final
13-0
4:30 pmBelleville East-13 vs East St. Louis-0 at JJK Center - Final
13-0
4:30 pmSt. Mary's-3 at Borgia-9 - Final
9-3
4:30 pmPana-4 at Gillespie-20 - Final
20-4
4:30 pmHillsboro, Illinois-5 at Roxana-9 - Final
9-5
4:30 pmLitchfield-0 at Piasa Southwestern-13 - Final
13-0
4:30 pmAnna-Jonesboro-0 at Nashville-1 - Final
1-0
4:30 pmAlton-2 at Jerseyville-8 - Final
8-2
4:30 pmFreeburg-2 at Red Bud-4 - Final
4-2
4:30 pmHerculaneum-7 at Grandview-6 - Final
7-6
4:30 pmHillsboro-2 at North County-11 - Final
11-2
4:30 pmWashington-11 at Pacific-1 - Final
11-1
4:30 pmKingston-4 at Crystal City-2 - Final
4-2
4:30 pmCivic Memorial-5 vs Edwardsville-9 at Tom Pile Field - Final
9-5
5:00 pmCarlinville at Greenville
5:00 pmCBC-0 at Fort Zumwalt West-1 - Final
1-0
5:00 pmSturgeon-3 at North Callaway-13 - Final
13-3
5:00 pmSt. Clair-4 vs Northwest Cedar Hill-4 at Wilson-Rozier Park - Final
4-4
5:30 pmSt. Charles West-7 vs Priory-8 at Ozzie Smith Park - Final
8-7
5:30 pmO'Fallon Christian-10 vs Hazelwood West-16 at Westhoff Park - Final
16-10
5:30 pmSeckman-11 vs Fort Zumwalt East-1 at Westhoff Park - Final
11-1
5:30 pmHazelwood Central-0 vs Fort Zumwalt North-13 at Ozzie Smith Park - Final
13-0
6:30 pmBayless-2 vs Brentwood-12 at Brentwood Park - Final
12-2
7:00 pmKirkwood-3 vs Webster Groves-0 at Ballwin A.A. - Final
3-0
7:00 pmWesclin-10 at Centralia, Illinois-1 - Final
10-1
7:00 pmSt. Clair-7 vs Farmington-8 at Wilson-Rozier Park - Final
8-7

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amWebster Groves-7 at CBC-12 - Final
12-7
4:00 pmKirkwood-7 at John Burroughs-18 - Final
18-7
4:30 pmO'Fallon-10 at Ladue-13 - Final
13-10
4:30 pmMarquette-12 at Fort Zumwalt West-13 - Final
13-12
5:30 pmPriory-2 vs Eureka-12 at LaSalle Springs Middle - Final
12-2
7:00 pmVianney at St. Mary's

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:30 pmWashington-162 vs Warrenton-163 at Warrenton Golf Course - Final
162-163
3:45 pmJohn Burroughs-241 vs MICDS-237 at Forest Park - Final
237-241

Boys Tennis
TimeEventScore
9:00 amFarmington Tournament
1:00 pmTiger Duals
2:00 pmTom Pitchford Invitational
4:00 pmLafayette-2 vs Ladue-7 at Ladue Middle School - Final
7-2
4:00 pmPotosi at Festus
4:00 pmWhitfield-0 at Summit-9 - Final
9-0

Boys Track
TimeEventScore
1:00 pmTriad Invitational
Results
3:00 pmMarion Relays
Results
3:30 pmJim Schmuck Patriot Classic
3:30 pmGranite City Warrior Relays
3:30 pmWarrenton Invitational
Results
3:30 pmPoplar Bluff Invitational
3:30 pm85th Marion Freeman Invitational-Orange Division
3:30 pm85th Marion Freeman Invitational-Blue Division

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmFather McGivney at Whitfield
4:30 pmCBC-0 at SLUH-2 - Final
2-0
5:15 pmParkway North-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
5:15 pmSt. Ignatius-0 vs Parkway Central-2 at Lincoln-Way East - Final
2-0
5:30 pmParkway West-0 at Parkway South-2 - Final
2-0
5:30 pmCape Notre Dame-1 at Lutheran South-2 - Final
2-1
5:30 pmSeckman-0 at Summit-2 - Final
2-0
6:00 pmRitenour-0 at Borgia-2 - Final
2-0
6:30 pmChicago Payton-0 vs Parkway Central-2 at Lincoln-Way East - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amMarquette at TBD
2:00 pmUrsuline-Dedham vs Ursuline-Wilmington at Ursuline
3:15 pmUrsuline-New Rochelle-19 at Ursuline-2 - Final
19-2
4:00 pmPattonville-14 at Visitation-6 - Final
14-6
4:15 pmNotre Dame-5 at Northwest Cedar Hill-13 - Final
13-5

Girls Soccer
TimeEventScore
10:00 amWaukee (Iowa)-1 vs Belleville West-0 at Burlington, Iowa - Final
1-0
1:30 pmSt. Francis-2 vs Columbia-3 at Burlington, Iowa - Final
3-2
3:15 pmMuscatine (Iowa)-1 vs Granite City-6 at Burlington, Iowa - Final
6-1
3:30 pmParkway Central-0 at St. Dominic-4 - Final
4-0
3:30 pmMcCluer North-1 vs Lutheran St. Charles-2 at Orchard Farm - Final
2-1
4:00 pmJennings-0 at Lutheran North-7 - Final
7-0
4:00 pmOwensville-0 vs Pacific-5 at Union - Final
5-0
4:00 pmCleveland-3 at Soldan-13 - Final
13-3
4:00 pmWinfield-7 at Elsberry-1 - Final
7-1
4:00 pmPrincipia-0 at John Burroughs-4 - Final
4-0
4:00 pmHancock-1 at Bayless-0 - Final
1-0
4:15 pmPiasa Southwestern-0 vs Civic Memorial-5 at Bethalto Sports Complex - Final
5-0
4:30 pmRoxana-6 at Metro-East Lutheran-0 - Final
6-0
4:30 pmMater Dei-7 at Greenville-0 - Final
7-0
5:00 pmPerryville-2 at Fredericktown-1 - Final
2-1
5:00 pmDivine Savior (Wisc.)-1 vs Belleville West-2 at Burlington, Iowa - Final
2-1
5:00 pmFather McGivney-4 at Staunton-0 - Final
4-0
5:15 pmValley Park-3 vs Whitfield-1 at Orchard Farm - Final
3-1
5:30 pmRock Bridge-1 vs Timberland-1 at St. Dominic - Final
1-1
5:45 pmBorgia-0 vs Washington-1 at Union - Final
1-0
6:00 pmLutheran South-0 at Oakville-5 - Final
5-0
6:00 pmHillsboro-1 vs Hannibal-2 at Camdenton - Final
2-1
6:00 pmHazelwood Central-0 at Parkway West-3 - Final
3-0
6:00 pmHolt-4 at Fort Zumwalt North-1 - Final
4-1
6:00 pmLindbergh-3 at Seckman-0 - Final
3-0
6:30 pmWarrenton-7 at Sullivan-2 - Final
7-2
6:30 pmAffton-1 at De Soto-0 - Final
1-0
6:30 pmFestus-2 at Windsor (Imperial)-5 - Final
5-2
6:30 pmDuBourg-0 at Bishop Miege-5 - Final
5-0
7:00 pmHazelwood West-5 at Orchard Farm-1 - Final
5-1
7:30 pmTroy Buchanan-0 at Union-4 - Final
4-0

Girls Track
TimeEventScore
3:30 pm85th Marion Freeman Invitational
3:30 pmGranite City Relays
3:30 pmWarrenton Invitational
Results
4:00 pmCollinsville Invitational
Results
4:15 pmKimball-Wintermeyer Invitational

Spring Softball
TimeEventScore
12:00 amMascoutah-12 at Breese Central-6 - Final
12-6
4:15 pmO'Fallon-14 at Triad-2 - Final
14-2
4:15 pmCivic Memorial-1 at Granite City-5 - Final
5-1
4:30 pmPana-2 at Gillespie-12 - Final
12-2
4:30 pmHillsboro, Illinois-6 at Roxana-3 - Final
6-3
4:30 pmAlton Marquette-3 at Illinois Valley Central-2 - Final
3-2
4:30 pmLitchfield-0 at Piasa Southwestern-17 - Final
17-0
4:30 pmDupo-1 at New Athens-8 - Final
8-1
4:30 pmHardin Calhoun-5 at Jerseyville-2 - Final
5-2
4:30 pmBelleville West-0 vs Columbia-10 at Eagleview Elementary - Final
10-0
4:30 pmHighland-14 at Wesclin-6 - Final
14-6
4:30 pmTrico-15 at Gibault-1 - Final
15-1
4:30 pmEast St. Louis-0 at Belleville East-15 - Final
15-0
4:30 pmWood River-5 at Carlyle-8 - Final
8-5
4:30 pmLebanon, Illinois-0 at Freeburg-10 - Final
10-0
4:30 pmVandalia at Staunton
4:30 pmSteeleville-14 at Okawville-5 - Final
14-5
5:00 pmCarlinville at Greenville
6:30 pmAlton Marquette-2 at Peoria Notre Dame-0 - Final
2-0

Water Polo
TimeEventScore
4:00 pmSt. Patrick's-3 vs SLUH-14 at Lindbergh - Final
14-3
4:30 pmEureka-4 at Summit-12 - Final
12-4
4:55 pmLadue-16 vs SLUH JV-6 at Lindbergh - Final
16-6
5:30 pmParkway North vs Oakville at Summit
5:30 pmMehlville vs John Burroughs at Summit
5:50 pmParkway West-6 at Lindbergh-7 - Final
7-6
6:45 pmSLAP-3 vs De Smet-11 at Lindbergh - Final
11-3
7:30 pmCBC-6 vs Fort Zumwalt West-10 at Summit - Final
10-6
7:40 pmSt. Patrick's-7 vs Marquette-2 at Lindbergh - Final
7-2
8:35 pmParkway Central-6 vs Ladue-11 at Lindbergh - Final
11-6