Saturday - April 28, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
9:00 amKirkwood at Parkway West
10:00 amJefferson vs Windsor (Imperial) at Jefferson
10:00 amSouth Central at Centralia, Illinois
10:00 amParkway Central at Eureka
10:00 amFort Zumwalt North Tournament - Consolation final
10:00 amWestminster at Marquette
10:00 amLutheran South at Gibault
10:00 amUnion at Rolla
10:00 amCollinsville at Highland
10:00 amMetro vs Miller Career at Mathews-Dickey
10:00 amFarmington Wood Bat Tournament
10:00 amTimberland at Webster Groves
10:00 amPiasa Southwestern at Gillespie
10:00 amFort Zumwalt North Tournament - 7th place
10:00 amWaynesville vs Sullivan at Bank Of Sullivan Ballpark
10:00 amCivic Memorial at Mater Dei
10:00 amParkway North at Fort Zumwalt West
10:00 amJerseyville at Jacksonville, Illinois
11:00 amCBC vs Valle Catholic at Alumni Field Ste. Gen.
11:00 amParkway South at MICDS
11:00 amKirkwood at Parkway West
11:00 amSt. Charles at Francis Howell North
11:00 amHancock at Valley Park
11:00 amFrancis Howell at Liberty North
11:00 amHillsboro, Illinois at Nashville
12:00 pmPiasa Southwestern vs Hardin Calhoun at Gillespie
12:00 pmSt. Louis University at St. Mary's
12:00 pmWestminster at Marquette
12:00 pmValmeyer at Alton
12:00 pmSt. Mary's at SLUH
12:00 pmVianney vs Lutheran South at Gibault
12:00 pmParkway Central vs Summit at Eureka
12:00 pmFarmington Wood Bat Tournament
12:00 pmTimberland at Webster Groves
12:00 pmUnion vs Cuba at Rolla
12:00 pmWaterloo at Centralia, Illinois
12:00 pmJerseyville at Jacksonville, Illinois
12:00 pmWhitfield at Brentwood
12:30 pmFort Zumwalt North Tournament - 3rd place
12:30 pmSullivan vs Waynesville at Bank Of Sullivan Ballpark
12:30 pmFort Zumwalt North Tournament - Championship
12:30 pmLiberty (Wentzville) vs Parkway North at Fort Zumwalt West
1:00 pmSt. Charles at Francis Howell North
1:00 pmCivic Memorial at Breese Central
1:30 pmHancock at Valley Park
1:30 pmPrincipia at John Burroughs
1:45 pmHolt vs CBC at Valle Catholic
2:00 pmCuba at Rolla
2:00 pmSalem, Illinois vs Highland at Collinsville
2:00 pmSalem, Illinois vs Collinsville at Highland
2:00 pmSummit at Eureka
2:00 pmFrancis Howell at Staley
2:00 pmHardin Calhoun at Gillespie
2:00 pmFarmington Wood Bat Tournament
2:30 pmVianney at Gibault
2:30 pmSt. Mary's at SLUH
3:00 pmLiberty (Wentzville) at Fort Zumwalt West
3:00 pmBattle at MICDS
4:00 pmHolt at Valle Catholic

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 pmLafayette at Lindbergh
1:00 pmClayton at Rock Bridge
1:00 pmHickman at Fox
1:00 pmBelleville Township at Missouri Military Academy
1:00 pmWebster Groves at MICDS
2:00 pmParkway South at Eureka
4:00 pmDe Smet at SLUH

Boys Tennis
TimeEventScore
8:00 amTom Pitchford Invitational
8:30 amTiger Duals
9:00 amMCC Championships
10:00 amLutheran South Tournament

Boys Track
TimeEventScore
8:00 amLindenwood High School Invitational
8:30 amTroy Throwers Meet
9:00 amJokisch-Grandone Invitational
10:00 am85th Marion Freeman Invitational-Orange Division
10:00 am85th Marion Freeman Invitational-Blue Division

Boys Volleyball
TimeEventScore
8:30 amFort Zumwalt South at Lafayette
8:30 amFrancis Howell vs SLUH at Lafayette
8:30 amBelleville West vs St. Mary's at Lafayette
8:30 amFrancis Howell vs Vianney at Lafayette
9:00 amAlton at Webster Groves
9:00 amCape Notre Dame vs Chaminade at Webster Groves
9:15 amDe Smet vs Edwardsville at Lafayette
9:15 amFrancis Howell Central vs Marist at Lafayette
9:15 amKirkwood vs O'Fallon at Lafayette
9:15 amMarquette vs Eureka at Lafayette
10:00 amSt. Dominic vs Parkway West at Webster Groves
10:00 amFrancis Howell Central at Lafayette
10:00 amDe Smet vs SLUH at Lafayette
10:00 amMarquette vs St. Mary's at Lafayette
10:00 amKirkwood vs Vianney at Lafayette
10:00 amBorgia vs Belleville East at Webster Groves
10:45 amWebster Invitational - Semifinal
10:45 amFort Zumwalt South vs Marist at Lafayette
10:45 amFrancis Howell vs Vianney at Lafayette
10:45 amEdwardsville vs Francis Howell North at Lafayette
10:45 amBelleville West vs Eureka at Lafayette
10:45 amWebster Invitational - Consolation semifinal
11:30 amEdwardsville vs SLUH at Lafayette
11:30 amWebster Invitational - Semifinal
11:30 amO'Fallon vs Vianney at Lafayette
11:30 amWebster Invitational - Consolation semifinal
11:30 amEureka vs St. Mary's at Lafayette
11:30 amMarist at Lafayette
12:15 pmDe Smet vs Francis Howell North at Lafayette
12:15 pmWebster Invitational - 3rd place
12:15 pmKirkwood vs Francis Howell at Lafayette
12:15 pmFrancis Howell Central vs Fort Zumwalt South at Lafayette
12:15 pmBelleville West vs Marquette at Lafayette
12:15 pmWebster Invitational - 7th place
1:00 pmWebster Invitational - Consolation final
1:00 pmWebster Invitational - Championship
1:30 pm2018 Lafayette Invitational - Cooper semifinals
1:30 pm2018 Lafayette Invitational - Cooper semifinals
1:30 pm2018 Lafayette Invitational - Gold semifinals
1:30 pm2018 Lafayette Invitational - Gold semifinals
2:30 pm2018 Lafayette Invitational - Bronze semifinals
2:30 pm2018 Lafayette Invitational - Silver semifinals
2:30 pm2018 Lafayette Invitational - Silver semifinals
2:30 pm2018 Lafayette Invitational - Bronze semifinals
3:30 pm2018 Lafayette Invitational - Copper final
3:30 pm2018 Lafayette Invitational - Championship
4:30 pm2018 Lafayette Invitational - Bronze final
4:30 pm2018 Lafayette Invitational - Silver final

Girls Lacrosse
TimeEventScore
10:30 amMarquette at Notre Dame de Sion
11:15 amUrsuline-Dedham at Ursuline
12:30 pmUrsuline-New Rochelle vs Ursuline-Wilmington at Ursuline
2:00 pmMarquette at St. Teresa's

Girls Soccer
TimeEventScore
8:00 amCamdenton vs Hillsboro at Camdenton
10:00 amBreese Central at Mater Dei
10:00 amSalem, Illinois vs Freeburg at Centralia, Illinois
10:00 amMount Carmel vs Mount Vernon, Illinois at Centralia, Illinois
11:30 amKirkwood at Helias
12:00 pmSt. Charles West at Duchesne
12:00 pmMount Vernon, Illinois at Centralia, Illinois
2:00 pmFreeburg at Centralia, Illinois
2:00 pmSalem, Illinois vs Olney Richland County at Centralia, Illinois
2:00 pmDuBourg vs TBD at Bishop Miege
2:00 pmFatima vs Hillsboro at Camdenton

Girls Track
TimeEventScore
8:00 amLindenwood High School Invitational
8:00 amRockford East Relays
8:30 amTroy Throwers Meet
9:00 amJokisch-Grandone Invitational
9:00 amParkway South Vicki Lynn Reaves Classic
10:00 am85th Marion Freeman Invitational

Spring Softball
TimeEventScore
9:00 amMalden vs Park Hills Central at SEMO
9:00 amAlton Marquette at Peoria Notre Dame
10:00 amCivic Memorial at Belleville West
10:00 amPiasa Southwestern at Hardin Calhoun
10:00 amJerseyville at Alton
10:00 amGranite City vs Roxana at Alton
11:00 amGibault at Freeburg
12:00 pmAlton Tournament - 3rd place
12:00 pm0
12:00 pmCollinsville vs Columbia at Eagleview Elementary
12:00 pmAlton Tournament - Championship
1:00 pmCentralia, Illinois vs Columbia at Eagleview Elementary

Water Polo
TimeEventScore
7:30 amSLAP vs Parkway South at Lindbergh
8:00 amEureka vs Mehlville at Summit
9:00 amParkway North vs CBC at Summit
10:00 amJohn Burroughs at Summit
11:00 amOakville vs Fort Zumwalt West at Summit
12:00 pmSummit Invitational - Pool A 4th vs. Pool B 4th
1:00 pmSummit Invitational - Semifinals
2:00 pmSummit Invitational - Semifinals
3:00 pmSummit Invitational - Pool A 3rd vs. Pool B 3rd
4:00 pmSummit Invitational - Championship