Monday - April 30, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
10:00 amSt. Louis Patriots-13 vs Nashville Monarchs-0 at Lake Myrtle Sports Complex - Final
13-0
1:00 pmSt. Louis Patriots-15 vs Winston-Salem Hawks-6 at Lake Myrtle Sports Complex - Final
15-6
3:00 pmBayless-1 at Valley Park-22 - Final
22-1
4:00 pmMcCluer South-Berkeley at North County Christian
4:00 pmMcCluer North-8 at Hazelwood Central-3 - Final
8-3
4:00 pmNormandy-0 vs Jennings-1 at Koeneman Park
4:00 pmUniversity City-2 at Parkway North-12 - Final
12-2
4:00 pmUnion-10 at Warrenton-11 - Final
11-10
4:00 pmHancock-13 at Crossroads College Prep-0 - Final
13-0
4:00 pmTrinity-10 at McCluer-0 - Final
10-0
4:00 pmHermann-3 at Montgomery County-8 - Final
8-3
4:00 pmNorth Callaway-4 vs Hallsville-12 at Fulton - Final
12-4
4:15 pmSummit-19 at Parkway West-2 - Final
19-2
4:15 pmJerseyville-1 at Triad-13 - Final
13-1
4:15 pmHighland-15 at Waterloo-7 - Final
15-7
4:15 pmPattonville-1 at Francis Howell Central-11 - Final
11-1
4:15 pmNorth Tech-2 at Riverview Gardens-12 - Final
12-2
4:15 pmMascoutah-7 at Civic Memorial-4 - Final
7-4
4:15 pmHazelwood West-4 at Mehlville-5 - Final
5-4
4:15 pmClayton-13 at Ritenour-0 - Final
13-0
4:15 pmSt. Dominic-7 at St. Charles West-2 - Final
7-2
4:15 pmHillsboro-3 at Webster Groves-4 - Final
4-3
4:15 pmDe Smet-15 at Windsor (Imperial)-0 - Final
15-0
4:15 pmOrchard Farm-14 vs Brentwood-1 at Brentwood Park - Final
14-1
4:15 pmTroy Buchanan-13 at Francis Howell-7 - Final
13-7
4:30 pmCuba-4 at New Haven-3 - Final
4-3
4:30 pmNashville-19 at Red Bud-2 - Final
19-2
4:30 pmCarbondale at Benton, Illinois
4:30 pmGibault-7 at Alton-14 - Final
14-7
4:30 pmMarissa-3 vs Columbia-15 at Eagleview Elementary - Final
15-3
4:30 pmBourbon-12 at Grandview-13 - Final
13-12
4:30 pmStaunton-10 at Hillsboro, Illinois-0 - Final
10-0
4:30 pmBorgia-6 at Lutheran St. Charles-7 - Final
7-6
4:30 pmAlthoff-0 at Alton Marquette-6 - Final
6-0
4:30 pmSalem-8 vs St. James-4 at Nelson Hart Park - Final
8-4
4:30 pmPayson Seymour-7 at Hardin Calhoun-9 - Final
9-7
4:30 pmDe Soto-18 vs St. Vincent-10 at Perryville City Park - Final
18-10
4:30 pmNew Athens-7 at Dupo-2 - Final
7-2
4:30 pmPiasa Southwestern-11 at Greenville-7 - Final
11-7
4:30 pmCrystal City-0 at Herculaneum-17 - Final
17-0
5:00 pmWright City at South Callaway
6:30 pmFulton-0 vs Rolla-10 at Fulton - Final
10-0
6:30 pmWaynesville-10 vs St. James-7 at Nelson Hart Park - Final
10-7
6:30 pmRoxana-3 vs Mater Dei-12 at GCS Ballpark - Final
12-3
7:00 pmCBC-8 vs SLUH-1 at Sheridan Stadium - Final
8-1

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:30 pmFort Zumwalt West-1 at John Burroughs-18 - Final
18-1
7:00 pmClayton-8 at Fox-7 - Final
8-7

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amClass 3 District 2
Results
8:00 amClass 4 District 2
Results
8:00 amClass 4 District 3
Results
8:30 amClass 3 District 3
Results
9:00 amClass 3 District 4
Results
9:00 amClass 2 District 2
Results
9:00 amClass 4 District 4
Results
9:00 amClass 1 District 1
Results
9:00 amClass 4 District 1
Results
9:00 amClass 2 District 1
Results
9:00 amClass 1 District 6
Results
11:00 amClass 2 District 5
Results

Boys Tennis
TimeEventScore
3:45 amRoxana-1 at Granite City-8 - Final
8-1
3:30 pmSt. Charles West at Duchesne
3:30 pmFrancis Howell Central at St. Charles
3:30 pmTimberland at St. Dominic
3:30 pmFrancis Howell-1 at Fort Zumwalt South-8 - Final
8-1
4:00 pmMetro vs Brentwood at Tilles Park
4:00 pmHighland at Triad
4:00 pmFestus at Crystal City
4:00 pmOakville-3 at Summit-6 - Final
6-3
4:00 pmGreenville at Civic Memorial
4:00 pmMount Vernon, Illinois at Carbondale
4:00 pmJohn Burroughs-5 at MICDS-4 - Final
5-4
4:15 pmCBC-4 at Belleville East-5 - Final
5-4
4:15 pmDe Smet-1 at Marquette-8 - Final
8-1

Boys Track
TimeEventScore
9:30 amFour Rivers Conference Meet
3:00 pmPrairie State Conference Meet

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmO'Fallon at Metro-East Lutheran
5:00 pmDuchesne-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final
2-0
5:15 pmSummit-2 at Oakville-1 - Final
2-1
5:15 pmPattonville-2 at Francis Howell North-1 - Final
2-1
5:30 pmSLUH-2 at Francis Howell Central-0 - Final
2-0
5:30 pmMehlville-2 at Parkway West-0 - Final
2-0
5:30 pmWestminster-0 at Affton-2 - Final
2-0
5:45 pmKirkwood-0 at Eureka-2 - Final
2-0
5:45 pmDuBourg-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
6:00 pmWebster Groves-1 at St. Mary's-2 - Final
2-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmFrancis Howell Central-3 at Whitfield-2 - Final
3-2
4:00 pmMarquette-15 at Nerinx Hall-5 - Final
15-5
4:00 pmKirkwood-10 at John Burroughs-12 - Final
12-10
4:00 pmVilla Duchesne-15 at Visitation-5 - Final
15-5
4:15 pmPattonville-11 at St. Dominic-4 - Final
11-4
4:15 pmBarat-3 at Ursuline-16 - Final
16-3
5:00 pmLadue-8 vs Webster Groves-3 at Moss Field - Final
8-3
5:15 pmMICDS-16 at Summit-3 - Final
16-3
5:30 pmParkway West-8 at Eureka-6 - Final
8-6
5:30 pmWestminster-9 at Lafayette-8 - Final
9-8

Girls Soccer
TimeEventScore
3:30 pmCrossroads College Prep-0 at Valley Park-3 - Final
3-0
4:00 pmJennings-10 at North Tech-0 - Final
10-0
4:00 pmMcCluer-4 at McCluer South-Berkeley-2 - Final
4-2
4:00 pmMaplewood-RH-7 at Hazelwood East-0 - Final
7-0
4:00 pmHazelwood Central-2 vs McCluer North-1 at Ritenour - Final
2-1
4:00 pmIncarnate Word-1 at St. Joseph's-2 - Final
2-1
4:00 pmNorthwest Academy vs McKinley at Northwest Academy
4:00 pmUniversity City-10 at Lift For Life-1 - Final
10-1
4:00 pmRiverview Gardens-0 at Brentwood-6 - Final
6-0
4:00 pmAffton-0 vs Ladue-4 at Ladue West Campus - Final
4-0
4:00 pmO'Fallon Christian-10 at Elsberry-0 - Final
10-0
4:15 pmAlton-5 at Hazelwood West-0 - Final
5-0
4:15 pmCivic Memorial-5 at Metro-East Lutheran-1 - Final
5-1
4:15 pmRoosevelt-0 vs Metro-11 at Roosevelt - Final
11-0
4:15 pmSumner-1 at Cleveland-0 - Forfeit
1-0
4:15 pmSoldan-10 vs Carnahan-0 at Soldan - Final
10-0
4:15 pmVashon-0 vs Medicine and Bioscience-7 at Sumner - Final
7-0
4:15 pmParkway Central-2 at MICDS-5 - Final
5-2
4:15 pmWhitfield-0 at Notre Dame-7 - Final
7-0
4:30 pmTrinity-0 at Principia-1 - Final
1-0
4:30 pmGillespie-0 at Father McGivney-0 - Final
0-0
5:00 pmSt. Pius X-0 vs Rosati-Kain-2 at St. Mary's - Final
2-0
5:00 pmSt. Clair-4 at St. James-0 - Final
4-0
5:00 pmWindsor (Imperial)-3 at Farmington-2 - Final
3-2
5:00 pmAlton Marquette-1 at Belleville East-1 - Final
1-1
5:00 pmFreeburg-2 at Gibault-4 - Final
4-2
5:00 pmSpringfield Lutheran (Ill.)-0 at Carlinville-2 - Final
2-0
5:00 pmWebster Groves-3 at Union-2 - Final
3-2
5:00 pmWood River-4 at Beardstown-2 - Final
4-2
5:00 pmWinfield-1 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-1
5:30 pmJerseyville-0 at Waterloo-7 - Final
7-0
5:30 pmTriad-2 at Mascoutah-0 - Final
2-0
6:00 pmColumbia-6 at Mehlville-0 - Final
6-0
6:00 pmEureka-1 at Oakville-0 - Final
1-0
6:00 pmPerryville-2 vs St. Vincent-0 at Perryville - Final
2-0
6:00 pmWestminster-0 at Parkway West-1 - Final
1-0
6:00 pmCor Jesu-1 at Kirkwood-2 - Final
2-1
6:30 pmWashington-3 at Liberty (Wentzville)-0 - Final
3-0
6:30 pmMarion-1 at Althoff-5 - Final
5-1
6:30 pmHighland-0 at Collinsville-7 - Final
7-0
7:00 pmFort Zumwalt West-3 at Fort Zumwalt South-1 - Final
3-1

Girls Track
TimeEventScore
9:00 amFour Rivers Conference Meet
3:00 pmPrairie State Conference Meet

Spring Softball
TimeEventScore
12:00 amRoxana-9 at Gibault-3 - Final
9-3
4:00 amRoxana-6 at Gibault-6 - Final
6-6
2:30 pmOran-3 vs Park Hills Central-4 at Oran - Final
4-3
4:00 pmSteeleville-0 at Pinckneyville-5 - Final
5-0
4:15 pmTriad-6 at Jerseyville-4 - Final
6-4
4:15 pmCivic Memorial-0 at Mascoutah-7 - Final
7-0
4:15 pmO'Fallon-10 at Dupo-0 - Final
10-0
4:15 pmWaterloo-1 at Highland-6 - Final
6-1
4:30 pmMetro-East Lutheran-0 at Alton Marquette-17 - Final
17-0
4:30 pmOkawville-6 at Wesclin-7 - Final
7-6
4:30 pmNashville-9 at Breese Central-1 - Final
9-1
4:30 pmLincolnwood-0 at Gillespie-13 - Final
13-0
4:30 pmCarbondale at Benton, Illinois
4:30 pmMarissa-4 vs Columbia-14 at Eagleview Elementary - Final
14-4

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmSLAP-9 at Ladue-12 - Final
12-9
5:30 pmOakville-2 at Lafayette-10 - Final
10-2
5:30 pmJohn Burroughs-2 at Marquette-11 - Final
11-2