Thursday - April 5, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
4:30 amGibault-0 at Mascoutah-12 - Final
12-0
3:00 pmBayless-0 at Valley Park-22 - Final
22-0
4:00 pmBrentwood-5 at St. Pius X-15 - Final
15-5
4:00 pmRiverview Gardens-2 at McCluer-12 - Final
12-2
4:00 pmHazelwood East-2 at Hazelwood West-12 - Final
12-2
4:00 pmWood River-4 vs Civic Memorial-7 at Bethalto Sports Complex - Final
7-4
4:00 pmSt. Charles West-4 at Warrenton-5 - Final
5-4
4:00 pmVashon vs Metro at Vashon
4:00 pmDuBourg-15 vs Gateway Science Academy-2 at Affton - Final
15-2
4:00 pmOkawville-5 at Mater Dei-12 - Final
12-5
4:00 pmNormandy-1 at McCluer South-Berkeley-21 - Final
21-1
4:15 pmFort Zumwalt West-3 at Timberland-4 - Final
4-3
4:15 pmClayton-8 at Whitfield-3 - Final
8-3
4:15 pmMehlville-4 at Parkway South-8 - Final
8-4
4:15 pmParkway Central-16 at Affton-2 - Final
16-2
4:15 pmFort Zumwalt East-6 at Fort Zumwalt South-10 - Final
10-6
4:15 pmFrancis Howell North-4 at Troy Buchanan-3 - Final
4-3
4:15 pmFort Zumwalt North-6 at Liberty (Wentzville)-7 - Final
7-6
4:15 pmFrancis Howell-3 at Francis Howell Central-10 - Final
10-3
4:15 pmWinfield-6 at Orchard Farm-4 - Final
6-4
4:15 pmSt. Charles-1 at Parkway North-3 - Final
3-1
4:15 pmNorthwest Academy vs Sumner at Fairgrounds
4:15 pmDe Smet-5 at Lafayette-10 - Final
10-5
4:15 pmSeckman-2 at Oakville-4 - Final
4-2
4:15 pmTeutopolis-1 at Highland-11 - Final
11-1
4:15 pmSt. Mary's-14 vs Duchesne-10 at Blanchette Pk. - Final
14-10
4:15 pmJohn Burroughs-19 at Lutheran North-0 - Final
19-0
4:15 pmJennings vs University City at Heman Park
4:15 pmLadue-2 at Parkway West-6 - Final
6-2
4:30 pmDupo-4 at Red Bud-11 - Final
11-4
4:30 pmValmeyer-11 at Marissa-1 - Final
11-1
4:30 pmHolt-12 vs Washington-1 at Ronsick Field (Washington) - Final
12-1
4:30 pmStaunton-15 at Metro-East Lutheran-1 - Final
15-1
4:30 pmO'Fallon-17 vs East St. Louis-0 at JJK Center - Final
17-0
4:30 pmCollinsville-4 at Belleville West-1 - Final
4-1
4:30 pmJerseyville-1 at Alton Marquette-2 - Final
2-1
4:30 pmNew Haven-3 at Owensville-9 - Final
9-3
4:30 pmCahokia-0 at Centralia, Illinois-11 - Final
11-0
4:30 pmValley Caledonia-4 vs Valle Catholic-14 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
14-4
4:30 pmNashville-2 at Carterville-3 - Final
3-2
4:30 pmAlthoff-6 at Marion-3 - Final
6-3
4:30 pmHermann-6 vs St. James-7 at Nelson Hart Park - Final
7-6
4:30 pmSLUH-6 at Chaminade-7 - Final
7-6
4:30 pmPacific-7 vs Sullivan-8 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
8-7
4:30 pmGranite City-0 at Belleville East-10 - Final
10-0
4:30 pmMadison, Illinois vs Carnahan at Madison, Illinois
4:30 pmNorth Mac-2 at Gillespie-3 - Final
3-2
4:30 pmTri-City at Pawnee
4:30 pmSteeleville-5 at New Athens-7 - Final
7-5
4:30 pmFreeburg-4 at Salem, Illinois-2 - Final
4-2
4:30 pmCarbondale at Mount Vernon, Illinois
4:30 pmSt. Clair-1 at Union-11 - Final
11-1
4:30 pmBreese Central-2 at Carlyle-6 - Final
6-2
4:30 pmWestminster-16 at MICDS-1 - Final
16-1
4:30 pmNokomis at Greenville
4:30 pmAlton-2 at Edwardsville-3 - Final
3-2
4:30 pmWest Plains-0 at Rolla-6 - Final
6-0
4:30 pmLutheran South-10 at Priory-0 - Final
10-0
4:30 pmColumbia-15 at Wesclin-1 - Final
15-1
4:30 pmSt. Paul Lutheran-4 at Grandview-14 - Final
14-4
4:30 pmHerculaneum-4 at Crystal City-1 - Final
4-1
4:30 pmSpringfield Lutheran at Mount Olive
4:45 pmCBC-0 at Vianney-10 - Final
10-0
5:00 pmWellsville-1 at North Callaway-5 - Final
5-1
5:30 pmRoosevelt vs Miller Career at Cool Papa Bell Field
6:00 pmMcCluer North-2 vs Civic Memorial-6 at Bethalto Sports Complex - Final
6-2
6:30 pmSacred Heart-Griffin-3 vs Edwardsville-10 at Tom Pile Field - Final
10-3
6:30 pmWarrenton-3 vs St. Charles West-1 at Warrenton - Final
3-1
7:00 pmJefferson-12 vs Hancock-3 at Heine Meine - Final
12-3
7:15 pmHelias-7 vs Lutheran St. Charles-2 at Legion Field (Jefferson City) - Final
7-2
7:15 pmBlair Oaks-2 vs Eureka-5 at Jefferson City - Final
5-2
7:30 pmDuchesne-1 vs St. Mary's-8 at Blanchette Pk. - Final
8-1
8:30 pmVan-Far-7 at North Callaway-6 - Final
7-6

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:00 pmLouisville Male-8 at Priory-7 - Final
8-7
5:30 pmParkway West-14 at Fort Zumwalt West-2 - Final
14-2
7:00 pmDe Smet-13 at CBC-7 - Final
13-7
7:15 pmFox-0 at O'Fallon-18 - Final
18-0

Boys Spring Golf
TimeEventScore
9:00 amSalem Invitational
9:00 amBoonville Masters
Results
3:15 pmMehlville, Parkway Central at Webster Groves
Results
3:15 pmCrystal City, Festus, Perryville
3:15 pmPattonville vs Parkway North at The Quarry at Crystal Springs
3:30 pmSeckman-344 vs Oakville-271 at Quail Creek GC - Final
271-344
3:30 pmWashington-196 at Holt-190 - Final
190-196
3:30 pmClayton vs University City at Ruth Park
3:30 pmCBC-263 vs Vianney-245 at Tanglewood GC - Final
245-263
3:30 pmTimberland-165 vs Francis Howell-168 at Lake Forest Country Club - Final
165-168
3:30 pmLindbergh vs Parkway South at Crescent Farms
3:30 pmWindsor (Imperial)-199 vs St. Pius X-196 at Joachim GC - Final
196-199
3:30 pmLafayette 250, Fox 300, Northwest Cedar Hill 314
Results
3:30 pmLadue-272 vs SLUH-233 at Norman K. Probstein - Final
233-272
3:30 pmOrchard Farm-233 vs Warrenton-174 at Warrenton Golf Course - Final
174-233
3:30 pmFort Zumwalt South-167 vs Fort Zumwalt East-190 at St. Peters GC - Final
167-190
3:40 pmWestminster vs Chaminade at Sunset Country Club
4:00 pmFort Zumwalt West-173 vs Whitfield-187 at Whitmoor - Final
173-187
4:00 pmLutheran South-254 vs Priory-222 at Westborough CC - Final
222-254
4:00 pmDuchesne at Barat
4:00 pmO'Fallon Christian-171 vs Lutheran St. Charles-195 at Bogey Hills - Final
171-195

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell North-9 - Final
9-0
3:30 pmSt. Charles West-4 at Fort Zumwalt North-5 - Final
5-4
3:30 pmSt. Dominic-3 at Fort Zumwalt South-6 - Final
6-3
3:30 pmMcCluer North at McCluer
3:30 pmAlton at Collinsville
3:30 pmTimberland at Francis Howell Central
3:45 pmDe Smet at Ladue
4:00 pmMetro vs Cleveland at Tandy Pk.
4:00 pmParkway North-0 at Lafayette-9 - Final
9-0
4:00 pmPriory-1 at John Burroughs-8 - Final
8-1
4:00 pmMehlville at Chaminade
4:00 pmCrystal City at Windsor (Imperial)
4:00 pmAlthoff-2 at Belleville East-7 - Final
7-2
4:00 pmOakville at Eureka
4:15 pmSLUH-2 at Westminster-7 - Final
7-2
4:15 pmMarquette-8 at Parkway South-1 - Final
8-1
4:30 pmGreenville at Roxana
4:30 pmHillsboro, Illinois-8 at Granite City-1 - Final
8-1
4:30 pmLutheran South at Whitfield

Boys Track
TimeEventScore
3:00 pmBelle Relays
4:00 pmPublic High League Relays
Results
4:15 pmMontgomery County Quad

Boys Volleyball
TimeEventScore
6:00 amDuBourg at St. Dominic
4:00 pmFort Zumwalt West-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt South-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final
2-1
5:00 pmFrancis Howell North-0 at Francis Howell-2 - Final
2-0
5:15 pmKirkwood-2 at Pattonville-1 - Final
2-1
5:30 pmParkway West-0 at Parkway North-2 - Final
2-0
5:30 pmAffton-2 at Summit-1 - Final
2-1
5:30 pmSeckman-0 at Oakville-2 - Final
2-0
5:30 pmGranite City-2 at East St. Louis-0 - Final
2-0
5:30 pmLutheran St. Charles-1 at Lutheran South-2 - Final
2-1
5:30 pmCBC-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-1 at Marquette-2 - Final
2-1
5:30 pmLafayette-2 at Fox-0 - Final
2-0
5:45 pmO'Fallon-2 at Alton-0 - Final
2-0
5:45 pmLindbergh-0 at Eureka-2 - Final
2-0
6:00 pmWestminster-0 at Francis Howell Central-2 - Final
2-0
6:00 pmDuBourg-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmIncarnate Word-3 at Villa Duchesne-18 - Final
18-3
4:00 pmJohn Burroughs-8 at St. Joseph's-5 - Final
8-5
4:15 pmEureka-4 at MICDS-18 - Final
18-4
4:15 pmSt. Dominic-6 at Kirkwood-14 - Final
14-6
4:15 pmParkway West-18 at Parkway North-5 - Final
18-5
4:15 pmUrsuline-12 at Clayton-8 - Final
12-8
4:15 pmBarat-3 at Whitfield-14 - Final
14-3
5:15 pmLafayette-15 at Summit-6 - Final
15-6
5:30 pmCor Jesu-8 at O'Fallon-3 - Final
8-3

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 amNorth Tech-0 at Maplewood-RH-10 - Final
10-0
4:00 pmGateway Science Academy-0 at Brentwood-6 - Final
6-0
4:00 pmLift For Life-1 at Hazelwood East-6 - Final
6-1
4:00 pmMetro-7 at Soldan-0 - Final
7-0
4:00 pmPacific-0 at Windsor (Imperial)-1 - Final
1-0
4:00 pmVisitation-2 at Ursuline-0 - Final
2-0
4:00 pmNerinx Hall-3 at St. Dominic-1 - Final
3-1
4:00 pmSt. Charles-3 at Orchard Farm-0 - Final
3-0
4:00 pmHazelwood West-4 vs McCluer North-1 at Florissant Civic Center - Final
4-1
4:00 pmTower Grove Christian Ac.-1 at Bayless-3 - Final
3-1
4:15 pmWarrenton-4 at Winfield-0 - Final
4-0
4:15 pmJennings-1 at University City-7 - Final
7-1
4:15 pmMcCluer South-Berkeley-5 at Normandy-1 - Final
5-1
4:15 pmRitenour-0 at Kirkwood-7 - Final
7-0
4:15 pmAlthoff-12 at Centralia, Illinois-0 - Final
12-0
4:15 pmLutheran North-0 at Whitfield-10 - Final
10-0
4:15 pmLutheran South-3 at John Burroughs-2 - Final
3-2
4:30 pmFather McGivney-2 at Springfield Southeast-1 - Final
2-1
4:30 pmHillsboro, Illinois at Greenville
4:30 pmGibault-1 at Mater Dei-2 - Final
2-1
4:30 pmFreeburg-8 at Metro-East Lutheran-0 - Final
8-0
4:30 pmCarbondale at Anna-Jonesboro
4:30 pmRoxana-0 vs Alton Marquette-0 at Gordon Moore Park - Final
0-0
5:00 pmFarmington-3 at Hillsboro-2 - Final
3-2
5:00 pmDuchesne-5 vs Rosati-Kain-0 at St. Mary's - Final
5-0
5:00 pmSt. James-0 at St. Clair-3 - Final
3-0
5:00 pmLitchfield at Staunton
5:00 pmSt. Pius X-1 at Perryville-5 - Final
5-1
5:00 pmCarlinville-4 at Pana-0 - Final
4-0
5:30 pmTriad-8 at Civic Memorial-0 - Final
8-0
5:30 pmFrancis Howell-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
5:30 pmHighland-2 at Jerseyville-0 - Final
2-0
5:45 pmMascoutah-0 at Waterloo-5 - Final
5-0
5:45 pmFrancis Howell Central-3 at Troy Buchanan-2 - Final
3-2
6:00 pmLafayette-6 at Fox-0 - Final
6-0
6:00 pmAlton-3 at Parkway West-2 - Final
3-2
6:00 pmFrancis Howell North-1 at Timberland-3 - Final
3-1
6:00 pmFredericktown-4 vs Affton-2 at Windsor (Imperial) - Final
4-2
6:00 pmFort Zumwalt East-1 at Fort Zumwalt North-2 - Final
2-1
6:00 pmMehlville-2 at Parkway South-4 - Final
4-2
6:30 pmHolt-1 at Liberty (Wentzville)-0 - Final
1-0
6:30 pmFort Zumwalt South-0 at Washington-1 - Final
1-0
6:30 pmNotre Dame-4 at Borgia-3 - Final
4-3
8:00 pmSummit-1 vs Norman North (Okla.)-1 at Foley Sports Tourism Complex - Final
1-1
8:00 pmEureka-4 vs The Westminster Schools (Ga.)-2 at Foley Sports Tourism Complex - Final
4-2
8:00 pmSeckman-1 vs St. Vincent-0 at Windsor (Imperial) - Final
1-0

Girls Track
TimeEventScore
3:00 pmBelle Relays
4:00 pmPublic High League Relays
Results
4:15 pmMontgomery County Quad

Spring Softball
TimeEventScore
4:15 pmJerseyville-1 at Hillsboro, Illinois-0 - Final
1-0
4:15 pmWood River-2 at Highland-10 - Final
10-2
4:30 pmBunker Hill-12 at Litchfield-5 - Final
12-5
4:30 pmNashville at Carterville
4:30 pmPark Hills Central-10 at Potosi-2 - Final
10-2
4:30 pmEast St. Louis-0 at O'Fallon-15 - Final
15-0
4:30 pmNorth Mac-0 at Gillespie-16 - Final
16-0
4:30 pmBelleville West-3 vs Collinsville-5 at Collinsville Sports Complex - Final
5-3
4:30 pmCarbondale at Mount Vernon, Illinois
4:30 pmCarlinville-6 at Piasa Southwestern-2 - Final
6-2
4:30 pmHardin Calhoun-0 at Alton Marquette-1 - Final
1-0
4:30 pmEdwardsville-7 at Alton-5 - Final
7-5
4:30 pmMater Dei-22 at Mulberry Grove-3 - Final
22-3
4:30 pmSalem, Illinois-1 at Freeburg-11 - Final
11-1
4:30 pmColumbia-13 at Wesclin-3 - Final
13-3
4:30 pmBelleville East-11 at Granite City-0 - Final
11-0
4:30 pmGreenville-8 at Ramsey-5 - Final
8-5
4:30 pmDupo-0 at Red Bud-10 - Final
10-0
4:30 pmNew Athens-7 at Steeleville-4 - Final
7-4
4:30 pmValmeyer-4 at Marissa-14 - Final
14-4
4:30 pmStaunton at Metro-East Lutheran
4:30 pmMarion-17 at Althoff-2 - Final
17-2
4:30 pmCahokia at Centralia, Illinois

Water Polo
TimeEventScore
4:00 pmChaminade-7 vs CBC-12 at Ladue - Final
12-7
5:25 pmDe Smet-16 vs Parkway North-1 at Ladue - Final
16-1
6:00 pmFort Zumwalt West-9 vs SLAP-6 at Principia - Final
9-6
6:20 pmMarquette-18 vs Pattonville-2 at Ladue - Final
18-2
7:15 pmParkway West-11 vs Kirkwood-5 at Ladue - Final
11-5