Friday - April 6, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
10:00 amPotosi-1 vs St. Louis Patriots-13 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final
13-1
12:30 pmSt. Louis Patriots-14 vs Union-9 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final
14-9
1:00 pmValley Caledonia-14 vs Crystal City-2 at Bismarck - Final
14-2
1:15 pmFatima-4 vs Lutheran St. Charles-1 at Helias - Final
4-1
1:15 pmRussellville-4 vs Eureka-7 at Jefferson City - Final
7-4
2:00 pmCrystal City-2 at Bismarck-12 - Final
12-2
3:00 pmUnion-3 vs Sullivan-11 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final
11-3
3:30 pmLutheran St. Charles-14 vs Hickman-2 at Legion Field (Jefferson City) - Final
14-2
4:00 pmSte. Genevieve-3 at St. Pius X-4 - Final
4-3
4:00 pmMetro-10 vs Gateway Science Academy-3 at AfftonAA - Final
10-3
4:00 pmMcCluer South-Berkeley-3 at Lutheran North-13 - Final
13-3
4:00 pmUniversity City-3 at Hazelwood Central-13 - Final
13-3
4:00 pmDe Soto-2 at Valle Catholic-4 - Final
4-2
4:00 pmNew Athens-0 at Nashville-6 - Final
6-0
4:00 pmEast St. Louis vs Carnahan at Cool Papa Bell Field
4:00 pmNormandy-0 at McCluer-16 - Final
16-0
4:00 pmHazelwood West-7 at Oakville-8 - Final
8-7
4:00 pmSteeleville-9 at Dupo-7 - Final
9-7
4:00 pmRiverview Gardens-2 at Trinity-17 - Final
17-2
4:15 pmO'Fallon-7 vs Civic Memorial-0 at Bethalto Sports Complex - Final
7-0
4:15 pmWebster Groves-0 at Parkway North-3 - Final
3-0
4:15 pmClayton-2 at Affton-4 - Final
4-2
4:15 pmTriad-4 at Wesclin-1 - Final
4-1
4:15 pmFrancis Howell North-3 at Fort Zumwalt South-4 - Final
4-3
4:15 pmKirkwood-16 at Pattonville-7 - Final
16-7
4:15 pmEureka-14 at Jefferson City-1 - Final
14-1
4:15 pmO'Fallon Christian-7 at St. Charles West-2 - Final
7-2
4:15 pmMehlville-1 at Parkway Central-3 - Final
3-1
4:15 pmLindbergh-14 at Ladue-2 - Final
14-2
4:15 pmWashington-2 at Marquette-8 - Final
8-2
4:15 pmRolla-17 at Fort Zumwalt West-10 - Final
17-10
4:15 pmLafayette-2 at Liberty (Wentzville)-12 - Final
12-2
4:15 pmWright City-9 at Orchard Farm-13 - Final
13-9
4:30 pmCarlyle-3 at South Central-4 - Final
4-3
4:30 pmBelleville West-9 at Granite City-8 - Final
9-8
4:30 pmPiasa Southwestern-0 at Staunton-9 - Final
9-0
4:30 pmAlton Marquette-16 at Metro-East Lutheran-1 - Final
16-1
4:30 pmSeckman-8 at Borgia-2 - Final
8-2
4:30 pmWood River-7 at Hardin Calhoun-5 - Final
7-5
4:30 pmOkawville-4 at Red Bud-0 - Final
4-0
4:30 pmGillespie-1 at Carlinville-2 - Final
2-1
4:30 pmPana at Greenville
4:30 pmWoodlawn-11 at Marissa-5 - Final
11-5
4:30 pmRitenour-0 at Summit-12 - Final
12-0
4:30 pmMascoutah-13 at Carbondale-0 - Final
13-0
4:30 pmLitchfield-5 vs Roxana-4 at SIU Edwardsville - Final
5-4
4:30 pmBelleville East-16 at Mount Vernon, Illinois-3 - Final
16-3
4:30 pmWarrenton-4 at St. Clair-2 - Final
4-2
4:30 pmMount Olive at Pawnee
4:30 pmMater Dei-2 at Salem, Illinois-9 - Final
9-2
4:30 pmLebanon, Illinois-0 at Valmeyer-20 - Final
20-0
5:00 pmNorth Callaway-15 at Clopton-4 - Final
15-4
5:00 pmTolono Unity-2 at Centralia, Illinois-4 - Final
4-2
5:30 pmSullivan-0 vs Potosi-7 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final
7-0

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:30 pmLafayette-15 at Ladue-3 - Final
15-3
5:30 pmClayton-5 vs Summit-16 at Rockwood S. Middle - Final
16-5
5:30 pmFrancis Howell-13 at Westminster-3 - Final
13-3
6:30 pmVianney-12 at Kirkwood-7 - Final
12-7
7:00 pmChaminade-9 at Webster Groves-4 - Final
9-4
7:00 pmNoblesville (Ind.)-19 at Belleville Township-2 - Final
19-2

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:00 pmSummit-241 vs Ritenour-375 at St. Ann GC - Final
241-375
3:30 pmWright City at Montgomery County
3:30 pmFox-289 vs Webster Groves-268 at Sunset Hills - Final
268-289
3:30 pmSt. Dominic-176 at Fort Zumwalt West-174 - Final
174-176
3:30 pmElsberry vs Orchard Farm at Eagle Springs
3:30 pmDe Soto-250 vs Hillsboro-192 at Raintree Country Club - Final
192-250
3:30 pmWindsor (Imperial) vs St. Vincent at Perryville CC
3:30 pmTroy Buchanan-177 vs Francis Howell North-210 at Links At Dardenne - Final
177-210

Boys Tennis
TimeEventScore
12:00 pmLiberty (Wentzville)-0 vs Marquette-5 at Holt - Final
5-0
12:00 pmVianney-0 vs Parkway Central-5 at Holt - Final
5-0
12:00 pmFrancis Howell-5 vs Troy Buchanan-0 at Holt - Final
5-0
12:00 pmParkway North-0 vs Fort Zumwalt West-5 at Holt - Final
5-0
12:00 pmSt. Dominic-5 vs Timberland-1 at Holt - Final
5-1
12:00 pmFrancis Howell Central-5 at Holt-0 - Final
5-0
12:00 pmFort Zumwalt East-0 vs Hannibal-5 at Holt - Final
5-0
12:00 pmLadue-5 vs Francis Howell North-1 at Holt - Final
5-1
2:00 pmParkway North-0 vs Francis Howell-5 at Holt - Final
5-0
2:00 pmFrancis Howell North-5 vs Timberland-3 at Holt - Final
5-3
2:00 pmHannibal-0 vs Liberty (Wentzville)-5 at Holt - Final
5-0
2:00 pmFort Zumwalt East-0 vs Marquette-5 at Holt - Final
5-0
2:00 pmLadue-5 vs St. Dominic-1 at Holt - Final
5-1
2:00 pmFrancis Howell Central-5 vs Parkway Central-4 at Holt - Final
5-4
2:00 pmTroy Buchanan-0 vs Fort Zumwalt West-5 at Holt - Final
5-0
2:00 pmVianney-1 at Holt-5 - Final
5-1
3:30 pmDuchesne-5 vs Lutheran St. Charles-4 at Fort Zumwalt East - Final
5-4
3:30 pmWebster Groves-9 at Hazelwood West-0 - Final
9-0
4:00 pmVianney-0 vs Francis Howell Central-5 at Holt - Final
5-0
4:00 pmHannibal-0 vs Marquette-5 at Holt - Final
5-0
4:00 pmSt. Dominic-5 vs Francis Howell North-3 at Holt - Final
5-3
4:00 pmSummit-9 at Mehlville-0 - Final
9-0
4:00 pmParkway Central-5 at Holt-0 - Final
5-0
4:00 pmChaminade-9 at Lafayette-0 - Final
9-0
4:00 pmSt. Mary's at Windsor (Imperial)
4:00 pmTroy Buchanan-2 vs Parkway North-5 at Holt - Final
5-2
4:00 pmCBC-2 at MICDS-7 - Final
7-2
4:00 pmLindbergh-7 vs SLUH-2 at Dwight Davis Tennis Center - Final
7-2
4:00 pmBatavia at Triad
4:00 pmFort Zumwalt East-0 vs Liberty (Wentzville)-5 at Holt - Final
5-0
4:00 pmFrancis Howell-5 vs Fort Zumwalt West-0 at Holt - Final
5-0
4:00 pmLadue-5 vs Timberland-0 at Holt - Final
5-0
4:00 pmHighland at Greenville
4:00 pmHazelwood East vs Metro at Tower Grove Park
4:15 pmWhitfield-8 at Lutheran South-0 - Final
8-0

Boys Track
TimeEventScore
3:00 pmSt. James Open
3:30 pmSt. Dominic Invitational
3:30 pmHillcrest Invitational
4:00 pmJersey Relays
4:00 pmSte. Genevieve Invitational
4:15 pmEureka Invitational

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:30 pmParkway South-0 at SLUH-2 - Final
2-0
5:30 pmMarquette-2 at Parkway West-1 - Final
2-1
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Lutheran South-0 - Final
2-0
5:45 pmLindbergh-2 at Webster Groves-1 - Final
2-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood East-1 at Whitfield-9 - Final
9-1
4:00 pmFrancis Howell Central-14 at Barat-0 - Final
14-0
4:15 pmParkway Central-9 at Francis Howell North-10 - Final
10-9
4:15 pmHazelwood West-1 vs Kirkwood-17 at Hazelwood West - Final
17-1
4:15 pmParkway South-3 vs Marquette-18 at Hazelwood West - Final
18-3
5:45 pmPattonville-7 vs Summit-6 at Hazelwood West - Final
7-6
5:45 pmClayton-3 vs Ladue-13 at Hazelwood West - Final
13-3
6:30 pmIncarnate Word-2 at Parkway West-15 - Final
15-2

Girls Soccer
TimeEventScore
4:15 amMcKinley-1 at Gateway STEM-2 - Final
2-1
12:00 pmMcGill-Toolen Catholic (Ala.)-0 vs Eureka-2 at Foley Sports Tourism Complex - Final
2-0
2:30 pmCollinsville-1 vs Cor Jesu-1 at St. Joseph's - Final
1-1
2:30 pmGranite City-1 at St. Joseph's-0 - Final
1-0
3:00 pmLutheran St. Charles-0 vs Logan-Rogersville-1 at Parkview - Final
1-0
3:30 pmValley Park-1 at Brentwood-2 - Final
2-1
4:00 pmMaplewood-RH-7 vs Hancock-0 at Heine Meine - Final
7-0
4:00 pmMetro-10 vs Carnahan-0 at Northwest Academy - Final
10-0
4:00 pmO'Fallon Christian-4 at John Burroughs-0 - Final
4-0
4:00 pmParkway North-4 at University City-0 - Final
4-0
4:00 pmMedicine and Bioscience-11 at Cleveland-1 - Final
11-1
4:00 pmCrossroads College Prep-1 at Bayless-0 - Final
1-0
4:00 pmHelias-0 vs Incarnate Word-3 at St. Joseph's - Final
3-0
4:00 pmVashon-1 at Miller Career-3 - Final
3-1
4:00 pmGibault-0 vs Nerinx Hall-6 at St. Joseph's - Final
6-0
4:15 pmParkway Central-1 at Kirkwood-4 - Final
4-1
4:15 pmDuchesne-0 at Pattonville-3 - Final
3-0
4:15 pmNorthwest Academy at Roosevelt
4:15 pmSumner-0 vs Soldan-8 at Sumner - Final
8-0
4:15 pmLadue-1 at Villa Duchesne-0 - Final
1-0
4:15 pmMcCluer South-Berkeley-1 at McCluer-3 - Final
3-1
4:30 pmNorthwest Cedar Hill-6 vs Neosho-0 at Ozark - Final
6-0
4:30 pmColumbia-5 at Wesclin-0 - Final
5-0
4:30 pmGillespie-3 at Metro-East Lutheran-2 - Final
3-2
5:00 pmCarlinville-2 at Williamsville-0 - Final
2-0
5:00 pmJackson-1 at Union-2 - Final
2-1
5:00 pmMICDS-6 vs Rosati-Kain-2 at St. Mary's - Final
6-2
5:00 pmWood River-1 at Litchfield-3 - Final
3-1
5:00 pmSt. Clair-6 at Fatima-0 - Final
6-0
5:00 pmWaynesville at Owensville
5:30 pmBartlett, Tenn.-0 vs Parkway South-1 at St. Joseph's - Final
1-0
5:30 pmWestminster-1 vs Webster Groves-2 at Selma Field - Final
2-1
5:30 pmBlue Valley NW vs Poplar Bluff at St. Joseph's
6:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at St. Charles West-1 - Final
1-0
6:00 pmOak Mountain (Ala.)-1 vs Summit-2 at Foley Sports Tourism Complex - Final
2-1
6:00 pmMarquette-0 at Oakville-1 - Final
1-0
6:00 pmTower Grove Christian Ac.-1 at North County Christian-0 - Final
1-0
6:45 pmHazelwood Central-0 at Trinity-1 - Final
1-0
7:00 pmLindbergh-2 at Hickman-1 - Final
2-1

Girls Track
TimeEventScore
3:00 pmSt. James Open
3:30 pmSt. Dominic Invitational
4:00 pmSte. Genevieve Invitational
4:00 pmJersey Relays
4:00 pmTriad Invitational
4:00 pmOrphan Annie Invitational

Spring Softball
TimeEventScore
4:15 pmCivic Memorial-2 at O'Fallon-13 - Final
13-2
4:15 pmEdwardsville-5 at Triad-7 - Final
7-5
4:15 pmWaterloo-10 at Dupo-7 - Final
10-7
4:15 pmQuincy Notre Dame-0 at Alton Marquette-11 - Final
11-0
4:15 pmMascoutah-10 at Wood River-2 - Final
10-2
4:30 pmPiasa Southwestern-12 at Staunton-1 - Final
12-1
4:30 pmLitchfield-3 at Roxana-14 - Final
14-3
4:30 pmCollinsville-13 at Breese Central-9 - Final
13-9
4:30 pmOkawville-4 at Red Bud-6 - Final
6-4
4:30 pmGillespie-13 at Carlinville-1 - Final
13-1
4:30 pmColumbia-9 at Belleville East-1 - Final
9-1
4:30 pmPana at Greenville
4:30 pmMetro-East Lutheran-3 at Nokomis-17 - Final
17-3
4:30 pmValmeyer-0 at Freeburg-11 - Final
11-0
4:30 pmEdinburg at Bunker Hill
4:30 pmSteeleville-12 at Zeigler-Royalton-4 - Final
12-4
4:30 pmNashville-15 at Lebanon, Illinois-5 - Final
15-5
4:30 pmPark Hills Central-13 at Ste. Genevieve-2 - Final
13-2
4:30 pmGrandview-18 at Arcadia Valley-0 - Final
18-0

Water Polo
TimeEventScore
4:00 pmCBC-4 at Ladue-11 - Final
11-4
4:30 pmSLAP-8 at John Burroughs-5 - Final
8-5
4:55 pmClayton-10 vs Parkway North-4 at Ladue - Final
10-4
5:30 pmSLUH-21 at Lafayette-2 - Final
21-2
5:50 pmParkway Central-13 vs Pattonville-1 at Ladue - Final
13-1
6:45 pmKirkwood-16 vs Summit-2 at Ladue - Final
16-2
7:15 pmChaminade-4 at Ladue-18 - Final
18-4
8:35 pmDe Smet-19 vs Clayton-4 at Ladue - Final
19-4


Most popular