Monday - April 9, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
4:00 amCrossroads College Prep-2 vs Maplewood-RH-11 at Deer Creek - Final
11-2
4:00 pmMcCluer-9 at Hazelwood East-4 - Final
9-4
4:00 pmSoldan-3 vs DuBourg-18 at Forest Park - Final
18-3
4:00 pmPark Hills Central-6 vs Valle Catholic-5 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
6-5
4:00 pmMetro-3 at Bayless-13 - Final
13-3
4:00 pmSt. Louis Patriots-12 vs O'Fallon Christian-1 at Ozzie Smith's - Final
12-1
4:00 pmCarnahan-8 vs Cardinal Ritter-3 at Cool Papa Bell Field - Final
8-3
4:00 pmMcCluer North-12 at Ritenour-0 - Final
12-0
4:15 pmKirkwood-5 at Summit-0 - Final
5-0
4:15 pmWebster Groves-12 at Lindbergh-4 - Final
12-4
4:15 pmMascoutah-4 at Waterloo-2 - Final
4-2
4:15 pmWarrenton-5 at St. Dominic-0 - Final
5-0
4:15 pmBowling Green-1 at Winfield-2 - Final
2-1
4:15 pmMarquette-3 at Parkway Central-5 - Final
5-3
4:15 pmParkway West-13 at Ladue-2 - Final
13-2
4:15 pmClayton-1 at Pattonville-11 - Final
11-1
4:15 pmMcCluer South-Berkeley-8 vs Gateway Science Academy-1 at Affton - Final
8-1
4:15 pmTriad-3 at Civic Memorial-4 - Final
4-3
4:15 pmValley Park-7 at Principia-12 - Final
12-7
4:15 pmAffton-4 at Whitfield-1 - Final
4-1
4:15 pmRiverview Gardens-0 vs University City-10 at Heman Park - Final
10-0
4:15 pmMehlville-3 vs Windsor (Imperial)-5 at Rock Memorial - Final
5-3
4:15 pmJerseyville-1 at Highland-3 - Final
3-1
4:15 pmVianney-10 at Francis Howell North-0 - Final
10-0
4:30 pmNew Haven-3 at Hermann-16 - Final
16-3
4:30 pmOwensville-6 at Pacific-0 - Final
6-0
4:30 pmLutheran South-21 at Parkway North-11 - Final
21-11
4:30 pmSt. James-5 at Bourbon-6 - Final
6-5
4:30 pmMount Olive-4 at Alton Marquette-9 - Final
9-4
4:30 pmCollinsville-9 at Centralia, Illinois-0 - Final
9-0
4:30 pmHillsboro, Illinois-8 at Wood River-1 - Final
8-1
4:30 pmBismarck-4 at Jefferson-6 - Final
6-4
4:30 pmBelleville East-4 at Freeburg-5 - Final
5-4
4:30 pmPinckneyville-4 at Nashville-9 - Final
9-4
4:30 pmMarissa-1 at Metro-East Lutheran-9 - Final
9-1
4:30 pmDupo-0 at New Athens-6 - Final
6-0
4:30 pmSteeleville at Trico
4:30 pmHillsboro-6 vs Sullivan-0 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
6-0
4:30 pmAlthoff-13 at Okawville-6 - Final
13-6
4:30 pmFrancis Howell Central-3 at Parkway South-0 - Final
3-0
4:30 pmStaunton at Carlinville
4:30 pmNorth County-8 at St. Clair-7 - Final
8-7
4:30 pmRoxana-6 at Bunker Hill-1 - Final
6-1
4:30 pmRed Bud-0 vs Columbia-13 at Eagleview Elementary - Final
13-0
4:30 pmFestus-9 at Lafayette-7 - Final
9-7
4:30 pmMater Dei-4 at Greenville-2 - Final
4-2
5:00 pmDe Smet-12 at Washington-3 - Final
12-3
6:00 pmCarlyle-5 vs Alton-6 at GCS Ballpark - Final
6-5

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:30 pmLadue-10 at Parkway West-9 - Final
10-9
7:00 pmLafayette-17 at Seckman-3 - Final
17-3

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amBulldog Battle
Results
8:00 amPattonville Tournament
3:15 pmKirkwood-252 vs Webster Groves-263 at Sunset Hills - Final
252-263
3:30 pmJohn Burroughs-155 vs Whitfield-161 at Forest Park - Final
155-161
3:30 pmO'Fallon Christian-180 vs Fulton-0 at St. Albans - Final
0-180
3:30 pmWinfield at Elsberry
3:30 pmOakville-226 vs Ladue-201 at Highlands Golf & Tennis Center - Final
201-226
3:30 pmWright City Invitational
3:30 pmSt. Mary's-150 vs Valley Park-167 at Paradise Valley GC - Final
150-167
3:45 pmJohn Burroughs vs Westminster at Aberdeen GC
4:00 pmRitenour-285 vs Clayton-227 at Gateway National GC - Final
227-285
4:00 pmPriory vs MICDS at Old Warson

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmTroy Buchanan at St. Charles West
3:30 pmSt. Charles at Fort Zumwalt West
3:30 pmFort Zumwalt South at Francis Howell
3:30 pmDuBourg-7 vs Lutheran St. Charles-2 at Fort Zumwalt East - Final
7-2
3:30 pmMehlville-0 at Webster Groves-9 - Final
9-0
3:30 pmFort Zumwalt East at Liberty (Wentzville)
3:30 pmFort Zumwalt North at Francis Howell Central
3:30 pmFrancis Howell-7 at Timberland-2 - Final
7-2
4:00 pmLafayette-0 vs Kirkwood-9 at Kirkwood Park - Final
9-0
4:00 pmGranite City-0 at Waterloo-9 - Final
9-0
4:00 pmNorth County at Festus
4:00 pmDe Smet at Chaminade
4:00 pmGateway STEM vs Metro at Tower Grove Park
4:00 pmMetro League Championships
4:00 pmSummit at Parkway Central
4:00 pmLindbergh at Parkway West
4:00 pmHerrin at Carbondale
4:15 pmMarquette-9 at Parkway North-0 - Final
9-0
4:30 pmTeutopolis at Greenville
4:30 pmClayton-3 vs SLUH-6 at Dwight Davis Tennis Center - Final
6-3

Boys Track
TimeEventScore
4:00 pmParkway Central Tri-meet
4:00 pmCivic Memorial Quad
4:00 pmFreeburg Invitational
Results

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmMehlville-2 at DuBourg-0 - Final
2-0
5:00 pmChaminade-1 at CBC-2 - Final
2-1
5:15 pmPattonville-2 at Westminster-0 - Final
2-0
5:30 pmMetro-East Lutheran-0 at Althoff-2 - Final
2-0
5:30 pmFort Zumwalt South-0 at SLUH-2 - Final
2-0
5:30 pmOakville-2 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
2-0
5:30 pmLutheran South-0 at Seckman-2 - Final
2-0
5:45 pmLindbergh-2 at Summit-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. Mary's-2 at Duchesne-0 - Final
2-0
6:00 pmO'Fallon Christian-2 at Borgia-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. Dominic-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmJohn Burroughs-9 at Westminster-11 - Final
11-9
4:00 pmSt. Joseph's-12 at Nerinx Hall-9 - Final
12-9
4:15 pmBarat at Holt
4:15 pmHazelwood West-3 at St. Dominic-16 - Final
16-3
4:15 pmClayton-2 at Villa Duchesne-18 - Final
18-2
4:15 pmIncarnate Word-10 at Hazelwood Central-0 - Final
10-0
5:30 pmO'Fallon-11 at Marquette-9 - Final
11-9
7:00 pmVisitation-8 at Parkway Central-6 - Final
8-6

Girls Soccer
TimeEventScore
12:00 amHancock-6 at Normandy-0 - Final
6-0
3:30 pmBayless-1 vs Valley Park-4 at Lou Fusz Soccer Park - Final
4-1
4:00 pmClayton-0 at Villa Duchesne-5 - Final
5-0
4:00 pmNorthwest Academy-0 at Soldan-8 - Final
8-0
4:00 pmCleveland-0 at Gateway STEM-10 - Final
10-0
4:00 pmFredericktown-0 at Hillsboro-2 - Final
2-0
4:00 pmMcCluer-0 at Hazelwood Central-4 - Final
4-0
4:00 pmRitenour-3 vs Kelly-3 at Hillsboro - Final
3-3
4:00 pmLift For Life-2 at McCluer South-Berkeley-3 - Final
3-2
4:00 pmBreese Central-1 at Mount Vernon, Illinois-2 - Final
2-1
4:00 pmNorth Tech-0 at Winfield-10 - Final
10-0
4:00 pmSt. Pius X-0 at Notre Dame-1 - Final
1-0
4:00 pmMICDS-2 at Visitation-3 - Final
3-2
4:00 pmHazelwood East-0 vs McCluer North-10 at Florissant Civic Center - Final
10-0
4:15 pmMehlville-0 at Kirkwood-2 - Final
2-0
4:15 pmParkway Central-2 at Hazelwood West-1 - Final
2-1
4:15 pmJohn Burroughs-7 at Whitfield-0 - Final
7-0
4:15 pmSumner-1 vs Miller Career-2 at Sumner - Final
2-1
4:15 pmJerseyville-0 at Mascoutah-5 - Final
5-0
4:15 pmLiberty (Wentzville)-0 at Troy Buchanan-1 - Final
1-0
4:30 pmAlton-0 at Belleville East-1 - Final
1-0
4:30 pmPinckneyville at Greenville
4:30 pmSalem, Illinois-0 at Wesclin-10 - Final
10-0
5:00 pmCarbondale at Harrisburg, Illinois
5:00 pmOwensville-4 at Sullivan-1 - Final
4-1
5:00 pmBorgia-2 vs Rosati-Kain-3 at St. Mary's - Final
3-2
5:00 pmSt. Vincent-4 at Windsor (Imperial)-0 - Final
4-0
5:00 pmCarlinville-2 vs Wood River-1 at Soccer Park (Wood River) - Final
2-1
5:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Litchfield-4 - Final
4-0
5:00 pmUnion-10 at St. James-0 - Final
10-0
5:45 pmWaterloo-8 at Civic Memorial-1 - Final
8-1
5:45 pmSt. Clair-0 vs Cape Girardeau Central-0 at Hillsboro - Final
0-0
5:45 pmPerryville-1 vs Maplewood-RH-1 at Hillsboro - Final
1-1
6:00 pmDuBourg-1 at Affton-0 - Final
1-0
6:00 pmHolt-0 vs Lindbergh-0 at Troy Buchanan - Final
0-0
6:15 pmSt. Dominic-5 at O'Fallon Christian-0 - Final
5-0
6:30 pmFreeburg-0 at Columbia-10 - Final
10-0
6:30 pmTriad-0 at Edwardsville-1 - Final
1-0
6:30 pmNorth County-2 at Festus-0 - Final
2-0

Girls Track
TimeEventScore
4:00 pmCivic Memorial Quad

Spring Softball
TimeEventScore
4:15 pmCivic Memorial-2 at Triad-7 - Final
7-2
4:15 pmWaterloo-1 at Mascoutah-2 - Final
2-1
4:15 pmBunker Hill-15 at Althoff-1 - Final
15-1
4:15 pmNokomis-0 at Gillespie-10 - Final
10-0
4:15 pmChatham Glenwood-3 at Edwardsville-0 - Final
3-0
4:30 pmPinckneyville at Nashville
4:30 pmFreeburg-9 at Roxana-2 - Final
9-2
4:30 pmMarissa-17 at Metro-East Lutheran-0 - Final
17-0
4:30 pmNew Athens-0 vs Columbia-2 at Eagleview Elementary - Final
2-0
4:30 pmSteeleville-4 at Trico-3 - Final
4-3
4:30 pmGibault-5 at Red Bud-11 - Final
11-5
4:30 pmWest County (Leadwood) at Grandview
4:30 pmWesclin-11 at Okawville-4 - Final
11-4
4:30 pmStaunton at Carlinville
4:30 pmHighland-5 at Jerseyville-3 - Final
5-3
4:30 pmO'Fallon-11 at Alton-7 - Final
11-7
4:30 pmMater Dei-13 at Lebanon, Illinois-7 - Final
13-7
4:30 pmWood River-0 at Collinsville-10 - Final
10-0
4:30 pmCahokia-0 at Dupo-16 - Final
16-0
4:30 pmSte. Genevieve-6 at Park Hills Central-18 - Final
18-6
4:30 pmGreenville at Centralia, Illinois

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmMehlville-8 at John Burroughs-15 - Final
15-8
5:30 pmFort Zumwalt West-12 vs Pattonville-3 at John Burroughs - Final
12-3
5:30 pmLafayette-6 at Parkway West-19 - Final
19-6
5:30 pmParkway North-8 at Clayton-9 - Final
9-8
5:30 pmDe Smet-8 at Parkway Central-2 - Final
8-2
5:30 pmOakville-11 at Summit-8 - Final
11-8
5:30 pmParkway South-16 at Kirkwood-7 - Final
16-7
7:00 pmLadue-11 at Lindbergh-7 - Final
11-7