Friday - May 11, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
1:00 pmSteelville, Missouri-0 vs Fatima-7 at South Callaway - Final
7-0
2:00 pmSt. Michael the Archangel-8 vs Whitfield-14 at Valley Park - Final
14-8
3:30 pmCuba-1 vs Hermann-7 at South Callaway - Final
7-1
4:00 pmMater Dei-6 at Mount Vernon-3 - Final
6-3
4:00 pmFort Zumwalt West-20 at Liberty (Wentzville)-7 - Final
20-7
4:00 pmHannibal-7 at Timberland-6 - Final
7-6
4:00 pmSt. Louis Patriots-12 at Principia-2 - Final
12-2
4:15 pmGranite City-0 at Waterloo-10 - Final
10-0
4:15 pmSumner-0 at Lutheran North-1 - Forfeit
1-0
4:15 pmFox-13 vs Seckman-5 at Mehlville - Final
13-5
4:15 pmBelleville East-6 at Triad-9 - Final
9-6
4:15 pmNorth Tech-11 vs Cardinal Ritter-6 at Hazelwood Sports Complex - Final
11-6
4:15 pmCivic Memorial-2 at Carrollton, Illinois-5 - Final
5-2
4:15 pmMehlville-2 at Oakville-5 - Final
5-2
4:15 pmNorthwest Academy-2 vs Metro-21 at Cool Papa Bell Field - Final
21-2
4:30 pmGillespie-2 at Staunton-6 - Final
6-2
4:30 pmMurphysboro at Carbondale
4:30 pmOkawville-4 at Centralia, Illinois-2 - Final
4-2
4:30 pmBrussels-1 at Piasa Southwestern-11 - Final
11-1
4:30 pmGibault-12 at Carlyle-7 - Final
12-7
4:30 pmRoutt-8 at Hardin Calhoun-3 - Final
8-3
4:30 pmMaplewood-RH-10 vs Brentwood-4 at Valley Park - Final
10-4
4:30 pmWesclin-4 at Nashville-5 - Final
5-4
4:30 pmAffton-4 at Pacific-21 - Final
21-4
4:30 pmHillsboro-4 vs Farmington-3 at Cape Girardeau Central - Final
4-3
4:30 pmLitchfield at Staunton
4:30 pmMcCluer North-7 at Alton-8 - Final
8-7
4:30 pmRed Bud-3 at Trico-1 - Final
3-1
4:30 pmEdwardsville-3 vs Jerseyville-1 at Illini Middle School - Final
3-1
4:30 pmColumbia-13 at Breese Central-0 - Final
13-0
5:30 pmBourbon-0 vs Dixon-1 at South Callaway - Final
1-0
6:15 pmNorthwest Cedar Hill-7 at Cape Girardeau Central-4 - Final
7-4
6:30 pmSt. Clair-4 vs Union-0 at Pacific - Final
4-0
7:00 pmMascoutah-3 vs Jacksonville, Illinois-1 at Busch Stadium - Final
3-1

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:00 pmPriory-6 at Chaminade-9 - Final
9-6

Boys Tennis
TimeEventScore
1:00 pmSouth Central Conference Tournament
2:00 pmSouthwestern Conference Championship

Boys Track
TimeEventScore
4:00 pmSouth Seven Conference Meet
4:00 pmGillespie Invitational

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmFort Zumwalt West at Westminster
6:00 pmBorgia-2 at Lutheran St. Charles-1 - Final
2-1
6:30 pmWebster Groves-2 at Cape Notre Dame-0 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmWebster Groves-3 at Cor Jesu-10 - Final
10-3
4:00 pmBarat-2 at Notre Dame-15 - Final
15-2
4:00 pmSt. Joseph's-18 at Ursuline-2 - Final
18-2
4:00 pmVilla Duchesne-11 at Nerinx Hall-7 - Final
11-7
4:15 pmParkway Central-13 at Hazelwood East-4 - Final
13-4
4:15 pmSt. Dominic-12 at Clayton-1 - Final
12-1
5:30 pmLafayette-9 at Marquette-14 - Final
14-9
5:30 pmJohn Burroughs at O'Fallon
6:30 pmBelleville West-2 at Francis Howell Central-12 - Final
12-2

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmMurphysboro-1 vs Columbia-8 at Massac County - Final
8-1
4:00 pmMater Dei-1 vs Alton Marquette-4 at Gordon Moore Park - Final
4-1
4:30 pmStaunton-1 at Hillsboro, Illinois-4 - Final
4-1
4:30 pmRoxana-3 vs Wesclin-2 at Breese Central - Final
3-2
5:00 pmGibault-0 vs Althoff-3 at Freeburg - Final
3-0
5:00 pmJacksonville, Illinois-0 vs Civic Memorial-1 at Bethalto Sports Complex - Final
1-0
5:00 pmLitchfield-0 vs Carlinville-4 at Lovelace Park - Final
4-0
5:30 pmFort Zumwalt East-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-1
6:00 pmParkway Central-1 vs Rosati-Kain-2 at St. Mary's - Final
2-1
7:00 pmFox-1 at Seckman-2 - Final
2-1

Girls Track
TimeEventScore
4:00 pmClass 1A Nashville Sectional
Results

Spring Softball
TimeEventScore
4:15 pmCivic Memorial-3 at Carrollton, Illinois-4 - Final
4-3
4:15 pmCollinsville-6 at Triad-3 - Final
6-3
4:30 pmWesclin-6 at Nashville-7 - Final
7-6
4:30 pmSparta-1 at Freeburg-11 - Final
11-1
4:30 pmNew Athens-5 at Lebanon, Illinois-3 - Final
5-3
4:30 pmLitchfield at Staunton
4:30 pmRed Bud-4 at Trico-9 - Final
9-4
4:30 pmGranite City-1 at Jerseyville-4 - Final
4-1
4:30 pmColumbia-6 at Breese Central-3 - Final
6-3
4:30 pmAlton Marquette-10 at Wood River-1 - Final
10-1
4:30 pmMurphysboro at Carbondale
4:30 pmOkawville-5 at Carlyle-9 - Final
9-5