Saturday - May 12, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
9:00 amHazelwood East-0 vs McCluer-14 at Hazelwood West - Final
14-0
9:00 amMcCluer South-Berkeley-6 vs University City-3 at Heman Park - Final
6-3
10:00 amJennings-2 at MICDS-21 - Final
21-2
10:00 amRoxana-2 at New Athens-9 - Final
9-2
10:00 amColumbia-11 vs Valmeyer-9 at Waterloo - Final
11-9
10:00 amWaterloo-14 at Gibault-1 - Final
14-1
10:00 amFort Zumwalt West-4 vs Holt-5 at Timberland - Final
5-4
10:00 amSpringfield, Illinois-4 at Granite City-0 - Final
4-0
10:00 amNormal Community-2 at Belleville East-1 - Final
2-1
10:00 amBlair Oaks-13 vs Sullivan-6 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
13-6
10:00 amNormandy-0 vs Clayton-16 at Shaw Park - Final
16-0
10:00 amNashville-7 at Greenville-6 - Final
7-6
11:00 amWashington-1 vs Parkway South-3 at Eureka - Final
3-1
11:00 amGateway Science Academy-0 vs Grandview-10 at Heine Meine - Final
10-0
11:00 amHillsboro-4 vs Jackson-11 at Cape Girardeau Central - Final
11-4
11:00 amWesclin-2 at Althoff-1 - Final
2-1
11:00 amCivic Memorial-4 at Olney Richland County-5 - Final
5-4
11:00 amSt. Vincent-2 vs Meadow Heights-6 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
6-2
11:00 amWebster Groves-3 vs Ladue-10 at SLUH - Final
10-3
11:00 amSaxony Lutheran-6 at Jefferson-1 - Final
6-1
11:00 amSt. Charles-2 at St. Charles West-3 - Final
3-2
11:00 amFreeburg-10 at Centralia, Illinois-4 - Final
10-4
11:00 amNew Haven-11 vs Crossroads College Prep-1 at Louisiana - Final
11-1
11:00 amAlton Marquette-9 at Mater Dei-2 - Final
9-2
11:00 amWright City-1 at Winfield-4 - Final
4-1
11:30 amWaynesville-1 at Hillcrest-2 - Final
2-1
11:30 amRiverview Gardens-0 vs Hazelwood Central-23 at Hazelwood West - Final
23-0
12:00 pmOwensville-1 vs Southern Boone-3 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
3-1
12:00 pmPacific-6 vs Lutheran South-16 at Pacific - Final
16-6
12:00 pmSpringfield, Illinois-1 at Granite City-11 - Final
11-1
12:00 pmRitenour-1 at Parkway North-6 - Final
6-1
12:00 pmFrancis Howell-2 vs Francis Howell Central-3 at Fort Zumwalt East - Final
3-2
12:00 pmPotosi-8 vs North County-5 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
8-5
12:00 pmFlora-1 vs Nashville-9 at Greenville - Final
9-1
12:00 pmColumbia-6 at Waterloo-3 - Final
6-3
12:30 pmHannibal-3 vs Troy Buchanan-13 at Timberland - Final
13-3
12:30 pmFreeburg-6 at Centralia, Illinois-4 - Final
6-4
12:45 pmNorthwest Cedar Hill-1 vs Poplar Bluff-7 at Cape Girardeau Central - Final
7-1
1:00 pmCivic Memorial-5 at Olney Richland County-6 - Final
6-5
1:00 pmMiller Career-16 vs Soldan-6 at Bayless - Final
16-6
1:00 pmCairo at East St. Louis
1:00 pmWoodland (Marble Hill)-2 vs Arcadia Valley-4 at Jefferson - Final
4-2
1:15 pmKingston-0 vs Bismarck-7 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
7-0
1:30 pmPriory-4 vs Duchesne-8 at St. Charles West - Final
8-4
1:30 pmGateway STEM-0 at SLUH-1 - Forfeit
1-0
1:30 pmO'Fallon Christian-1 vs St. Dominic-11 at Winfield - Final
11-1
1:30 pmSpringfield Central-0 vs Rolla-16 at Hillcrest - Final
16-0
2:00 pmSalem-3 vs St. James-14 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
14-3
2:00 pmWindsor (Imperial)-1 vs Festus-6 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
6-1
2:00 pmParkway West-1 vs Lafayette-8 at Eureka - Final
8-1
2:00 pmSt. Clair-5 vs Borgia-6 at Pacific - Final
6-5
3:00 pmPattonville-0 at Chaminade-10 - Final
10-0
3:00 pmFort Zumwalt East-6 vs Fort Zumwalt South-16 at Fort Zumwalt East - Final
16-6
3:30 pmCrystal City-1 vs Valle Catholic-15 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
15-1
4:00 pmDe Soto-2 vs Park Hills Central-3 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
3-2
4:00 pmParkway Central-0 at CBC-5 - Final
5-0

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 pmWestminster-10 vs Parkway South-11 at Missouri Baptist - Final
11-10

Boys Tennis
TimeEventScore
9:00 amSouthwestern Conference Championship
Results

Boys Track
TimeEventScore
9:30 amClass 4 District 5 at Camdenton
Results
9:30 amClass 4 District 4 at Mexico
Results
9:30 amClass 5 District 2 at CBC
Results
9:30 amClass 5 District 3 at Pattonville
Results
9:30 amClass 4 District 1 at Hillsboro
Results
9:30 amClass 4 District 2 at Pacific
Results
9:30 amClass 3 District 1 at Park Hills Central
Results
9:30 amClass 2 Sectional 1 at Hillsboro
Results
9:30 amClass 3 District 2 at Principia
Results
9:45 amClass 3 District 3 at Lutheran North
Results
10:00 amClass 5 District 4 at Battle
Results
10:00 amClass 4 District 3 at MICDS
Results
10:30 amClass 5 District 1 at Oakville
Results
10:30 amClass 1 Sectional 1 at Oakville
Results

Boys Volleyball
TimeEventScore
10:00 amBorgia-0 vs Summit-2 at St. Mary's - Final
2-0
11:30 amLutheran St. Charles-0 vs Fort Zumwalt South-2 at St. Mary's - Final
2-0

Girls Soccer
TimeEventScore
11:00 amCanton-1 vs Elsberry-0 at Principia - Final
1-0
11:00 amBayless-0 vs Lutheran South-10 at Notre Dame - Final
10-0
11:15 amClayton-0 vs Ladue-4 at Ladue West Campus - Final
4-0
12:30 pmO'Fallon-1 at Granite City-6 - Final
6-1
1:00 pmHancock-0 at Notre Dame-10 - Final
10-0
1:00 pmMICDS-0 vs Villa Duchesne-1 at Ladue West Campus - Final
1-0

Girls Track
TimeEventScore
9:30 amClass 5 District 2 at CBC
Results
9:30 amClass 2 Sectional 1 at Hillsboro
Results
9:30 amClass 5 District 3 at Pattonville
Results
9:30 amClass 4 District 1 at Hillsboro
Results
9:30 amClass 4 District 2 at Pacific
Results
9:30 amClass 3 District 1 at Park Hills Central
Results
9:30 amClass 3 District 2 at Principia
Results
9:30 amClass 4 District 5 at Camdenton
Results
9:30 amClass 4 District 4 at Mexico
Results
9:45 amClass 3 District 3 at Lutheran North
Results
10:00 amClass 5 District 4 at Battle
Results
10:00 amClass 4 District 3 at MICDS
Results
10:30 amClass 1 Sectional 1 at Oakville
Results
10:30 amClass 5 District 1 at Oakville
Results

Spring Softball
TimeEventScore
10:00 amCentralia, Illinois-1 at Highland-4 - Final
4-1
10:00 amGranite City-3 at Springfield, Illinois-2 - Final
3-2
10:00 amRoxana-7 at Collinsville-16 - Final
16-7
10:00 amCivic Memorial-5 at Edwardsville-7 - Final
7-5
10:00 amNashville-1 at Steeleville-2 - Final
2-1
10:00 amWesclin-2 at Salem, Illinois-8 - Final
8-2
10:00 amNew Athens-13 at Trico-2 - Final
13-2
11:00 amHardin Calhoun-2 vs Columbia-8 at Eagleview Elementary - Final
8-2
11:00 amBelleville East-6 at Jerseyville-3 - Final
6-3
11:00 amWaterloo-0 at Marion-9 - Final
9-0
12:00 pmGibault-3 vs Mater Dei-18 at Alton Marquette - Final
18-3
12:00 pmGreenville-3 vs Wesclin-22 at Trenton City Park - Final
22-3
12:00 pmRoxana-0 at Collinsville-18 - Final
18-0
12:00 pmCentralia, Illinois-3 at Highland-4 - Final
4-3
12:00 pmGranite City-4 at Springfield, Illinois-2 - Final
4-2
12:45 pmBelleville East-5 at Jerseyville-8 - Final
8-5
2:00 pmMater Dei-1 at Alton Marquette-2 - Final
2-1
2:00 pmGibault-0 at Alton Marquette-9 - Final
9-0

Water Polo
TimeEventScore
5:30 pmDe Smet-7 vs Ladue-9 at Rec-Plex - Final
9-7
7:00 pmParkway West-4 vs SLUH-15 at Rec-Plex - Final
15-4