Tuesday - May 15, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
2:30 pmTrinity-0 at Lutheran North-3 - Final
3-0
3:30 pmWhitfield-5 at Valley Park-11 - Final
11-5
4:00 pmArcadia Valley-3 vs St. Pius X-4 at Jefferson - Final
4-3
4:00 pmWinfield-5 vs Warrenton-2 at Winfield - Final
5-2
4:00 pmBayless-4 vs DuBourg-9 at Bayless - Final
9-4
4:00 pmTroy Buchanan-2 vs Holt-1 at Timberland - Final
2-1
4:15 pmSummit-0 vs Lindbergh-4 at Oakville - Final
4-0
4:15 pmHighland-1 at Effingham-3 - Final
3-1
4:30 pmCBC-3 at De Smet-5 - Final
5-3
4:30 pmChaffee-1 vs Valle Catholic-7 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
7-1
4:30 pmParkway South-3 at Marquette-5 - Final
5-3
4:30 pmFort Zumwalt South-9 vs Fort Zumwalt North-14 at Fort Zumwalt East - Final
14-9
4:30 pmWhite Hall North Greene at Brussels
4:30 pmSLUH-4 vs Kirkwood-2 at SLUH - Final
4-2
4:30 pmO'Fallon-0 vs Edwardsville-3 at Tom Pile Field - Final
3-0
4:30 pmBelleville West-4 at Alton-3 - Final
4-3
4:30 pmHermann-1 at South Callaway-2 - Final
2-1
4:30 pmCarbondale at Massac County
4:30 pmLafayette-7 at Eureka-3 - Final
7-3
4:30 pmCollinsville-10 at Granite City-2 - Final
10-2
5:00 pmVan-Far-10 at Louisiana-0 - Final
10-0
5:00 pmRolla-4 vs Willard-3 at Hillcrest - Final
4-3
5:00 pmBorgia-4 vs Lutheran South-5 at Pacific - Final
5-4
5:00 pmClayton-7 at MICDS-11 - Final
11-7
5:00 pmMcCluer South-Berkeley-0 at John Burroughs-12 - Final
12-0
5:30 pmLadue-2 vs Vianney-9 at SLUH - Final
9-2
7:00 pmNew Haven-7 vs Clopton-6 at Louisiana - Final
7-6
7:00 pmDixon-9 vs Fatima-5 at South Callaway - Final
9-5
7:00 pmPark Hills Central-4 vs Festus-2 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
4-2

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:30 pmParkway West-8 at CBC-20 - Final
20-8
6:00 pmKirkwood-16 vs Marquette-15 at Chesterfield Valley - Final
16-15
7:00 pmFort Zumwalt West-3 at Rock Bridge-17 - Final
17-3
8:00 pmHolt-8 at Summit-16 - Final
16-8

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amClass 2 State Tournament
Results
8:00 amClass 1 State Tournament
Results
8:00 amClass 4 State Tournament
Results
8:00 amClass 3 State Tournament
Results

Boys Tennis
TimeEventScore
4:00 pmGreenville at Centralia, Illinois
4:00 pmAlton vs Alton Marquette at Lewis & Clark CC
4:00 pmCarbondale at Fairfield

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmRitenour-0 vs Francis Howell North-2 at Vianney - Final
2-0
4:30 pmSt. Dominic-1 at Affton-2 - Final
2-1
4:30 pmBelleville West-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:15 pmFrancis Howell-2 vs CBC-1 at Vianney - Final
2-1
5:30 pmParkway West-0 vs Cape Notre Dame-2 at Affton - Final
2-0
6:00 pmAlton-0 at Granite City-2 - Final
2-0
6:00 pmKirkwood-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
6:30 pmFrancis Howell North-1 at Vianney-2 - Final
2-1
6:30 pmCape Notre Dame-0 at Affton-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmClayton-6 vs Ladue-14 at Westminster - Final
14-6
4:00 pmWebster Groves-11 at Villa Duchesne-16 - Final
16-11
4:15 pmCor Jesu at Eureka
4:15 pmNerinx Hall at Pattonville
4:15 pmMICDS-18 at Marquette-4 - Final
18-4
5:00 pmIncarnate Word-3 at Summit-17 - Final
17-3
5:00 pmNotre Dame-12 vs Francis Howell-11 at Parkway West - Final
12-11
5:15 pmJohn Burroughs at Summit
5:30 pmFrancis Howell Central-13 vs Parkway Central-1 at Lafayette - Final
13-1
5:45 pmWebster Groves-8 vs Francis Howell North-4 at Summit - Final
8-4
6:00 pmUrsuline-12 vs Parkway South-6 at Westminster - Final
12-6
6:45 pmWhitfield-3 vs St. Dominic-16 at Parkway Central - Final
16-3
7:30 pmParkway North-2 vs Visitation-14 at Lafayette - Final
14-2

Girls Soccer
TimeEventScore
3:00 pmLutheran St. Charles-0 at St. Charles West-2 - Final
2-0
4:00 pmFort Zumwalt East-1 at St. Charles-0 - Final
1-0
4:00 pmJohn Burroughs-0 vs Duchesne-1 at John Burroughs - Final
1-0
4:00 pmMedicine and Bioscience-0 at Crossroads College Prep-10 - Final
10-0
4:00 pmHazelwood East-0 at Hazelwood Central-10 - Final
10-0
4:00 pmMiller Career-0 vs Soldan-7 at Normandy - Final
7-0
4:00 pmSt. Thomas More-3 vs Hillsboro, Illinois-0 at Decatur Lutheran - Final
3-0
4:00 pmRiverview Gardens-0 at Incarnate Word-1 - Forfeit
1-0
4:30 pmLutheran South-0 at Notre Dame-3 - Final
3-0
4:30 pmQuincy-0 vs Edwardsville-6 at Granite City - Final
6-0
4:30 pmParkway South-0 at Eureka-7 - Final
7-0
4:30 pmJerseyville-0 at Triad-9 - Final
9-0
4:30 pmVilla Duchesne-1 vs Ladue-0 at Ladue West Campus - Final
1-0
4:30 pmAffton-0 at DuBourg-1 - Final
1-0
5:00 pmFort Zumwalt North-0 vs Francis Howell-3 at Fort Zumwalt North - Final
3-0
5:00 pmRolla-0 vs Washington-3 at Union - Final
3-0
5:00 pmBattle-0 vs Holt-10 at Hickman - Final
10-0
5:00 pmHazelwood West-0 at Francis Howell Central-3 - Final
3-0
5:00 pmFestus-1 at Hillsboro-7 - Final
7-1
5:00 pmRoxana-0 at Columbia-6 - Final
6-0
5:00 pmLiberty (Wentzville)-2 at Hannibal-1 - Final
2-1
5:00 pmUrsuline-2 at Webster Groves-3 - Final
3-2
5:00 pmBelleville West-1 at O'Fallon-0 - Final
1-0
5:30 pmCanton-0 at Principia-10 - Final
10-0
5:30 pmMcCluer-1 vs University City-3 at Incarnate Word - Final
3-1
5:30 pmKelly-0 at St. Vincent-10 - Final
10-0
6:00 pmSumner-0 at Trinity-6 - Final
6-0
6:00 pmRitenour-2 at McCluer North-3 - Final
3-2
6:15 pmSt. Joseph's-2 at Kirkwood-0 - Final
2-0
6:30 pmMarquette-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
6:30 pmAlton-0 at Granite City-1 - Final
1-0
6:30 pmMascoutah-0 vs Chatham Glenwood-3 at Triad - Final
3-0
7:00 pmTroy Buchanan-2 at Hickman-1 - Final
2-1
7:00 pmSt. James-5 vs Osage-2 at Fulton - Final
5-2
7:00 pmAlthoff-5 vs Alton Marquette-0 at Columbia - Final
5-0
7:00 pmWarrenton-0 vs St. Dominic-10 at Liberty (Wentzville) - Final
10-0
7:00 pmFrancis Howell North-2 at Pattonville-1 - Final
2-1
7:00 pmFort Zumwalt West-3 vs Timberland-1 at Fort Zumwalt North - Final
3-1
7:15 pmValley Park-0 vs Saxony Lutheran-7 at Kelly - Final
7-0

Spring Softball
TimeEventScore
3:30 amCarrier Mills-0 vs Steeleville-15 at Elverado - Final
15-0
4:15 pmCivic Memorial-4 vs Columbia-7 at Eagleview Elementary - Final
7-4
4:30 pmHighland-4 at Marion-5 - Final
5-4
4:30 pmGranite City-6 at Collinsville-1 - Final
6-1
4:30 pmMascoutah-1 at Freeburg-5 - Final
5-1
4:30 pmAlton-10 at Belleville West-7 - Final
10-7
4:30 pmCarbondale at Massac County
4:30 pmMetro-East Lutheran-0 vs New Athens-17 at Okawville - Final
17-0
4:30 pmCarlyle-5 vs Flora-7 at Lawrenceville, Illinois - Final
7-5
4:30 pmEdwardsville-10 at O'Fallon-3 - Final
10-3
4:30 pmWesclin-0 vs Newton-4 at Mater Dei - Final
4-0
4:30 pmDupo-6 at Marissa-11 - Final
11-6
4:30 pmSparta-0 vs Trico-12 at Chester - Final
12-0
4:30 pmCarlinville-2 at Hillsboro, Illinois-3 - Final
3-2
4:30 pmStaunton-1 vs Alton Marquette-13 at Gordon Moore Park - Final
13-1
6:30 pmDuQuoin-5 vs Red Bud-3 at Chester - Final
5-3
6:30 pmRobinson at Lawrenceville, Illinois