Tuesday - May 22, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
3:00 pmWest County (Leadwood)-6 vs Hancock-1 at Heine Meine - Final
6-1
3:00 pmLutheran North-3 at Valley Park-8 - Final
8-3
4:00 pmRockhurst-4 at Blue Springs South-10 - Final
10-4
4:00 pmVianney-9 vs Lafayette-3 at Vianney - Final
9-3
4:00 pmFort Zumwalt North-5 at Troy Buchanan-9 - Final
9-5
4:00 pmJohn Burroughs-4 at Westminster-7 - Final
7-4
4:15 pmLindbergh-0 vs Jackson-1 at Lindbergh - Final
1-0
4:15 pmLutheran South-2 at St. Mary's-5 - Final
5-2
4:15 pmHazelwood West-5 at De Smet-7 - Final
7-5
5:00 pmAurora-6 at Nevada-5 - Final
6-5
5:00 pmCape Notre Dame-2 at Potosi-5 - Final
5-2
5:00 pmExcelsior Springs-7 at St. Joseph Lafayette-5 - Final
7-5
5:00 pmLutheran St. Charles-2 at Boonville-6 - Final
6-2
5:00 pmHelias-4 at Bolivar-2 - Final
4-2
5:00 pmVan-Far-1 at Valle Catholic-3 - Final
3-1
5:30 pmHickman-5 at Rolla-4 - Final
5-4
6:00 pmKickapoo-5 at Carthage-0 - Final
5-0
6:00 pmLiberty (KC)-5 at St. Joseph Central-3 - Final
5-3
6:00 pmOdessa-3 at Pembroke Hill-5 - Final
5-3

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:00 pmDe Smet-4 vs MICDS-10 at Lindenwood University - Final
10-4
7:00 pmLindbergh-8 vs O'Fallon-7 at Lindenwood University - Final
8-7

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmVianney-1 vs Lafayette-2 at Webster Groves - Final
2-1
5:15 pmSt. Mary's-2 vs Affton-0 at Webster Groves - Final
2-0
5:30 pmO'Fallon-2 at Metro-East Lutheran-0 - Final
2-0
6:30 pmEureka-0 vs SLUH-2 at Webster Groves - Final
2-0
6:30 pmGranite City-0 vs Belleville West-2 at Metro-East Lutheran - Final
2-0
6:30 pmBelleville East-1 at Althoff-2 - Final
2-1
7:45 pmWebster Groves-0 vs Parkway Central-2 at Webster Groves - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
3:00 pmLafayette-10 vs St. Teresa's-9 at Cosmo Park (Columbia) - Final
10-9
4:00 pmCor Jesu-3 at MICDS-13 - Final
13-3
4:15 pmParkway West-5 vs Westminster-7 at John Burroughs - Final
7-5
5:30 pmKirkwood-6 vs Marquette-14 at MICDS - Final
14-6

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmHelias-0 at Notre Dame de Sion-4 - Final
4-0
4:15 pmVilla Duchesne-0 vs Incarnate Word-1 at Creve Coeur Soccer Complex - Final
1-0
4:30 pmWaterloo-7 at Marion-0 - Final
7-0
4:30 pmLee's Summit North-1 at St. Teresa's-4 - Final
4-1
4:30 pmSummit-4 at Westminster-0 - Final
4-0
5:00 pmUnion-3 at Glendale-0 - Final
3-0
5:00 pmGrain Valley-2 at Kearney-3 - Final
3-2
5:30 pmBolivar-1 at Webb City-0 - Final
1-0
6:00 pmJackson-7 vs Hazelwood Central-0 at Eagan Civic Center - Final
7-0
6:00 pmSt. Joseph's-1 at Eureka-2 - Final
2-1
6:00 pmRock Bridge-2 at Kickapoo-1 - Final
2-1
6:00 pmLiberty North-0 vs Park Hill-3 at Park Hill South - Final
3-0
6:00 pmBelleville West-3 vs Edwardsville-0 at McKendree University - Final
3-0
6:00 pmTroy Buchanan-0 at Lindbergh-5 - Final
5-0
6:00 pmSt. Thomas More-0 vs Althoff-3 at Columbia - Final
3-0
6:00 pmNixa-0 at Lee's Summit West-5 - Final
5-0
6:00 pmFort Zumwalt South-1 at St. Dominic-4 - Final
4-1
6:00 pmFrancis Howell North-0 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-0
6:30 pmMinooka-2 at Normal Community-3 - Final
3-2
6:30 pmTriad-6 vs Carbondale-0 at Marion - Final
6-0

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 pmJerseyville-4 vs Columbia-11 at Bethalto Sports Complex - Final
11-4
4:30 pmOblong-3 at Marissa-4 - Final
4-3
4:30 pmBelleville West-0 vs Belleville East-8 at Belleville West - Final
8-0
4:30 pmWaterloo-1 vs Highland-5 at Triad - Final
5-1
4:30 pmPiasa Southwestern-2 vs Alton Marquette-3 at Gordon Moore Park - Final
3-2
6:30 pmMascoutah-4 vs Civic Memorial-1 at Bethalto Sports Complex - Final
4-1