Friday - May 4, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
1:00 pmSt. Louis Patriots-4 vs Charlotte Stampede-7 at Lake Myrtle Sports Complex - Final
7-4
4:00 pmHazelwood East-1 at Hazelwood Central-11 - Final
11-1
4:00 pmSt. Pius X-9 at Perryville-8 - Final
9-8
4:00 pmBayless-1 vs Maplewood-RH-11 at Deer Creek - Final
11-1
4:00 pmMcCluer-1 at McCluer North-11 - Final
11-1
4:00 pmMascoutah-0 vs O'Fallon-11 at Blazier Field - Final
11-0
4:00 pmFestus-4 at Oakville-6 - Final
6-4
4:15 pmFox-22 vs University City-1 at Heman Park - Final
22-1
4:15 pmJohn Burroughs-13 at Whitfield-5 - Final
13-5
4:15 pmFort Zumwalt East-5 at Parkway Central-15 - Final
15-5
4:15 pmRitenour-0 at Webster Groves-10 - Final
10-0
4:15 pmParkway West-10 at Affton-2 - Final
10-2
4:15 pmFort Zumwalt South-3 at Timberland-4 - Final
4-3
4:15 pmBowling Green-5 at Warrenton-15 - Final
15-5
4:15 pmLafayette-0 at Lindbergh-1 - Final
1-0
4:15 pmMcCluer South-Berkeley at Riverview Gardens
4:15 pmFrancis Howell Central-0 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
2-0
4:15 pmValley Park-11 vs Clayton-1 at Shaw Park - Final
11-1
4:15 pmMICDS-5 at Lutheran North-6 - Final
6-5
4:15 pmGranite City-4 at Jerseyville-7 - Final
7-4
4:30 pmAlton Marquette-8 at Wood River-3 - Final
8-3
4:30 pmGreenville at Litchfield
4:30 pmHannibal-16 vs St. Charles-5 at Palmyra - Final
16-5
4:30 pmAlthoff-2 at Belleville East-3 - Final
3-2
4:30 pmWellsville-5 at Hermann-6 - Final
6-5
4:30 pmRoxana-1 at Carlinville-9 - Final
9-1
4:30 pmLebanon, Illinois at Red Bud
4:30 pmCivic Memorial-11 at Freeburg-0 - Final
11-0
4:30 pmOwensville at Linn
4:30 pmSparta-0 at Nashville-10 - Final
10-0
4:30 pmDupo-0 at Herculaneum-4 - Final
4-0
4:30 pmGillespie-2 at Vandalia-7 - Final
7-2
4:30 pmChatham Glenwood-1 vs Highland-0 at Edwardsville - Final
1-0
4:30 pmCarbondale at Murphysboro
4:30 pmColumbia-4 at Triad-2 - Final
4-2
4:30 pmHighland, Missouri-1 at Jefferson-4 - Final
4-1
4:30 pmWoodlawn-1 at Mater Dei-5 - Final
5-1
4:30 pmStaunton-11 at Pana-0 - Final
11-0
4:30 pmHillsboro, Illinois-7 at Piasa Southwestern-8 - Final
8-7
4:30 pmTri-City at Mount Olive
6:00 pmMount Vernon, Illinois-5 vs Waterloo-1 at GCS Ballpark - Final
5-1
6:00 pmNormal University High-5 vs Valmeyer-2 at O'Fallon - Final
5-2
6:30 pmTroy Buchanan-4 at Palmyra-2 - Final
4-2
6:30 pmHallsville-5 vs Rolla-4 at Fulton - Final
5-4
7:00 pmSt. Charles West-5 vs Lutheran St. Charles-6 at CarShield Field - Final
6-5
7:00 pmLockport-2 at Edwardsville-3 - Final
3-2
7:00 pmMarquette-0 vs Summit-4 at Ballwin A.A. - Final
4-0

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:30 pmMissouri Military Academy at Whitfield
5:00 pmEureka-14 at Chaminade-7 - Final
14-7
5:00 pmClayton-3 at Ladue-17 - Final
17-3
5:30 pmRock Bridge-9 at Hickman-1 - Final
9-1
6:30 pmWebster Groves-18 at Kirkwood-9 - Final
18-9
7:00 pmFox-8 at Seckman-10 - Final
10-8
7:30 pmMICDS-10 at Loyola Academy-9 - Final
10-9

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmNaper Valley Invitational
4:00 pmLutheran St. Charles-8 vs Lutheran North-1 at Forestwood Park - Final
8-1
4:00 pmCBC-0 at John Burroughs-9 - Final
9-0
4:00 pmEffingham St. Anthony at Greenville

Boys Track
TimeEventScore
3:00 pmGAC Central Championships
3:30 pmGAC North Championships
3:30 pmHillsboro Invitational
4:00 pmSuburban West Championships
4:00 pmHarrisburg Invitational
4:30 pmMacoupin County Meet
Results

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmFort Zumwalt West-1 at Parkway North-2 - Final
2-1
5:00 pmOakville-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
5:00 pmBelleville East-2 vs Francis Howell-1 at O'Fallon - Final
2-1
5:00 pmBelleville West-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final
2-0
5:00 pmO'Fallon Christian-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final
2-1
5:15 pmWebster Groves-2 at Westminster-0 - Final
2-0
5:30 pmFrancis Howell Central-0 at Marquette-2 - Final
2-0
6:00 pmLutheran South-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final
2-0
6:00 pmAlthoff-0 vs Oak Forest-2 at O'Fallon - Final
2-0
6:00 pmSeckman-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
6:00 pmDuBourg-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
7:00 pmFrancis Howell-2 vs Oakville-1 at O'Fallon - Final
2-1
7:00 pmOak Forest-2 vs Belleville West-0 at O'Fallon - Final
2-0
7:00 pmSeckman-0 vs Belleville East-2 at O'Fallon - Final
2-0
8:00 pmAlthoff-2 vs Lutheran South-1 at O'Fallon - Final
2-1
8:00 pmOak Forest-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final
2-0
8:00 pmFrancis Howell-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:15 amLadue-7 at Eureka-8 - Final
8-7
4:00 pmClayton-3 at Nerinx Hall-20 - Final
20-3
4:00 pmMarquette-14 at Westminster-11 - Final
14-11
4:00 pmNorthwest Cedar Hill-7 at Whitfield-6 - Final
7-6
4:15 pmLindbergh at Hazelwood East
5:15 pmParkway Central-18 at Notre Dame-8 - Final
18-8
5:30 pmParkway South-14 at Francis Howell-8 - Final
14-8
5:30 pmJohn Burroughs-8 at Lafayette-6 - Final
8-6
5:30 pmO'Fallon-15 at Kirkwood-12 - Final
15-12

Girls Soccer
TimeEventScore
10:00 amChristian Fellowship-0 vs Tower Grove Christian Ac.-3 at Joplin - Final
3-0
4:00 pmWebster Groves-2 at Visitation-1 - Final
2-1
4:00 pmAnna-Jonesboro at Massac County
4:00 pmUniversity City-4 at McCluer-1 - Final
4-1
4:00 pmBayless-1 at Brentwood-3 - Final
3-1
4:00 pmValley Park-4 at Maplewood-RH-7 - Final
7-4
4:15 pmWestminster-3 at MICDS-2 - Final
3-2
4:15 pmMater Dei-0 vs Civic Memorial-1 at Bethalto Sports Complex - Final
1-0
4:15 pmParkway North-1 at Hazelwood West-5 - Final
5-1
4:15 pmPrincipia-2 at Whitfield-1 - Final
2-1
4:15 pmHazelwood East-6 at Cardinal Ritter-1 - Final
6-1
4:15 pmOakville-2 at Kirkwood-1 - Final
2-1
4:30 pmAffton-0 at Hillsboro-3 - Final
3-0
4:30 pmHighland-0 at Alton-3 - Final
3-0
4:30 pmBelleville East-3 at Marion-0 - Final
3-0
5:00 pmPoplar Bluff-3 at Farmington-0 - Final
3-0
5:00 pmMountain View-Liberty-6 at St. James-5 - Final
6-5
5:00 pmNorth Mac-2 vs Gillespie-3 at Lovelace Park - Final
3-2
5:30 pmLutheran North at Ritenour
5:45 pmFrancis Howell-1 at Troy Buchanan-0 - Final
1-0
6:00 pmFort Zumwalt South-1 at Fort Zumwalt North-4 - Final
4-1
6:00 pmParkway South-0 at Eureka-3 - Final
3-0
6:00 pmSummit at Francis Howell Central
6:00 pmLadue-0 at Parkway West-2 - Final
2-0
6:15 pmLitchfield-0 at Jerseyville-2 - Final
2-0
6:30 pmPacific-2 at Borgia-1 - Final
2-1
6:30 pmSullivan-0 at Washington-5 - Final
5-0
6:30 pmVilla Duchesne-1 at St. Vincent-0 - Final
1-0
7:00 pmNorth County-0 at Windsor (Imperial)-4 - Final
4-0
7:00 pmLindbergh-6 at Fox-0 - Final
6-0

Girls Track
TimeEventScore
3:00 pmGAC Central Championships
3:30 pmGAC North Championships
3:30 pmHillsboro Invitational
4:00 pmSuburban XII Conference Meet
4:00 pmSuburban West Championships
4:30 pmMacoupin County Meet
Results

Spring Softball
TimeEventScore
3:15 pmO'Fallon-3 vs Highland-4 at Triad - Final
4-3
3:15 pmBelleville West-10 at Triad-11 - Final
11-10
4:15 pmBreese Central-6 at Lebanon, Illinois-3 - Final
6-3
4:15 pmCivic Memorial-4 at Waterloo-2 - Final
4-2
4:30 pmValmeyer at Althoff
4:30 pmGillespie-12 at Vandalia-0 - Final
12-0
4:30 pmEdwardsville-7 at Teutopolis-0 - Final
7-0
4:30 pmStaunton at Pana
4:30 pmHillsboro, Illinois-8 at Piasa Southwestern-9 - Final
9-8
4:30 pmCarlyle at Waltonville
4:30 pmTrico-5 at Steeleville-2 - Final
5-2
4:30 pmWood River-3 at Alton-5 - Final
5-3
4:30 pmGreenville at Litchfield
4:45 pmDupo-6 vs Columbia-14 at Triad - Final
14-6
4:45 pmMurphysboro-2 vs Chatham Glenwood-4 at Triad - Final
4-2
5:00 pmRoxana-0 at Carlinville-10 - Final
10-0