Saturday - May 5, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
9:00 amFort Zumwalt South-9 at Francis Howell-2 - Final
9-2
9:00 amTroy Buchanan-7 vs Taylor Ridge Rockridge-2 at Quincy Notre Dame - Final
7-2
9:00 amBorgia-3 at Holt-5 - Final
5-3
10:00 amEminence vs Herculaneum at Engler Park
10:00 amLafayette-20 at Francis Howell North-13 - Final
20-13
10:00 amStaunton-6 at Civic Memorial-9 - Final
9-6
10:00 amSt. Dominic-3 at Westminster-8 - Final
8-3
10:00 amMascoutah-4 vs Columbia-6 at O'Fallon - Final
6-4
10:00 amNormal University High-2 at Triad-4 - Final
4-2
10:00 amHardin Calhoun-0 at Piasa Southwestern-10 - Final
10-0
10:00 amParkway South-2 at Vianney-3 - Final
3-2
10:00 amCollinsville-1 at Sacred Heart-Griffin-7 - Final
7-1
10:00 amKirkwood-2 at Lindbergh-5 - Final
5-2
10:00 amDe Soto-3 at Pacific-5 - Final
5-3
10:00 amHighland-0 at Edwardsville-11 - Final
11-0
10:00 amGrandview-1 at St. Pius X-14 - Final
14-1
10:00 amValmeyer-3 vs O'Fallon-13 at Blazier Field - Final
13-3
10:00 amPleasant Plains-4 at Alton Marquette-2 - Final
4-2
10:00 amOrchard Farm-0 at Fort Zumwalt North-10 - Final
10-0
10:00 amWaterloo-3 at Mater Dei-1 - Final
3-1
10:00 amCarlyle-2 vs Centralia, Illinois-1 at Carlyle - Final
2-1
10:00 amFort Zumwalt West-4 at Marquette-6 - Final
6-4
10:30 amSt. Louis Patriots-5 vs Northside Houston Falcons-9 at Lake Myrtle Sports Complex - Final
9-5
11:00 amCrossroads College Prep-0 at Valley Park-26 - Final
26-0
11:00 amOkawville-3 at Wesclin-4 - Final
4-3
11:00 amBorgia-6 vs Lutheran South-14 at Holt - Final
14-6
11:00 amWebster Groves at East St. Louis
11:00 amJefferson-0 at Hannibal-12 - Final
12-0
11:00 amTroy Buchanan-4 at Quincy Notre Dame-5 - Final
5-4
11:00 amParkway North-6 at Pattonville-0 - Final
6-0
11:00 amWebster Groves-4 at Alton-2 - Final
4-2
11:00 amSt. Mary's-7 vs Tolton Catholic-1 at Chaminade - Final
7-1
11:30 amFort Zumwalt South-15 at Francis Howell-3 - Final
15-3
12:00 pmHardin Calhoun-2 at Piasa Southwestern-11 - Final
11-2
12:00 pmWright City at Elsberry
12:00 pmCollinsville-1 at Sacred Heart-Griffin-8 - Final
8-1
12:00 pmSt. Dominic-14 vs McCluer North-4 at Westminster - Final
14-4
12:00 pmHerculaneum vs St. Paul Lutheran at Engler Park
12:00 pmKirkwood-7 at Lindbergh-3 - Final
7-3
12:00 pmDe Soto-5 at Pacific-7 - Final
7-5
12:00 pmTolton Catholic-0 at Chaminade-7 - Final
7-0
12:00 pmHermann-20 vs Elsberry-3 at Wright City - Final
20-3
12:00 pmWaterloo-22 at Mater Dei-2 - Final
22-2
12:00 pmFort Zumwalt West-14 at Marquette-2 - Final
14-2
12:00 pmLafayette-8 at Francis Howell North-2 - Final
8-2
12:30 pmHighland-2 vs Lockport-3 at Edwardsville - Final
3-2
12:30 pmPleasant Plains-2 at Civic Memorial-1 - Final
2-1
12:30 pmBlue Springs South-1 vs CBC-13 at Rock Bridge - Final
13-1
12:30 pmParkway West-14 at Hickman-7 - Final
14-7
12:30 pmCrossroads College Prep-0 at Valley Park-24 - Final
24-0
12:30 pmChatham Glenwood-2 at Edwardsville-5 - Final
5-2
1:00 pmColumbia-9 at O'Fallon-6 - Final
9-6
1:00 pmWebster Groves-3 at Alton-2 - Final
3-2
1:00 pmValmeyer-6 vs Triad-7 at O'Fallon - Final
7-6
1:00 pmLutheran South-5 at Holt-9 - Final
9-5
1:00 pmLadue-0 at John Burroughs-5 - Final
5-0
1:00 pmMascoutah-4 vs Normal University High-5 at Blazier Field - Final
5-4
1:00 pmOkawville-1 at Wesclin-11 - Final
11-1
1:00 pmJefferson-7 vs St. Charles-8 at Palmyra - Final
8-7
2:00 pmWhitfield-5 vs Trinity-9 at St. Ferdinand Park - Final
9-5
2:00 pmDe Smet-7 at Cape Notre Dame-3 - Final
7-3
2:00 pmMcCluer North-2 at Westminster-14 - Final
14-2
2:00 pmGibault-9 at Belleville West-2 - Final
9-2
2:00 pmSt. Mary's-5 at Chaminade-2 - Final
5-2
2:00 pmHermann-18 at Wright City-1 - Final
18-1
2:30 pmHelias Catholic-6 vs Parkway West-1 at Hickman - Final
6-1
3:00 pmKickapoo-4 vs CBC-3 at Rock Bridge - Final
4-3
3:00 pmPalmyra-2 vs St. Charles-1 at Palmyra - Final
2-1
3:30 pmLadue-4 at John Burroughs-3 - Final
4-3
4:00 pmDe Smet-10 at Cape Notre Dame-2 - Final
10-2
4:30 pmMount Olive-7 at Wood River-5 - Final
7-5
6:00 pmGibault-2 at Althoff-6 - Final
6-2

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amBelleville Township-11 at Bloomington-14 - Final
14-11
12:00 pmBelleville Township-10 at Morton-14 - Final
14-10
4:00 pmLee's Summit West at John Burroughs
7:00 pmFort Zumwalt West-5 at Francis Howell-17 - Final
17-5

Boys Tennis
TimeEventScore
8:00 amNaper Valley Invitational
8:00 amMoline Invitational

Boys Track
TimeEventScore
8:00 amLutheran South Invitational
Results
8:00 amCollinsville Invitational
Results
9:30 amClass 2 District 2
Results
10:00 amClass 2 District 1
Results
10:30 amClass 1 District 1
Results

Boys Volleyball
TimeEventScore
8:30 amAlthoff-1 vs Belleville West-2 at O'Fallon - Final
2-1
8:30 amSeckman-0 vs Francis Howell-2 at O'Fallon - Final
2-0
8:30 amBelleville East-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
9:30 amAlthoff-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final
2-0
9:30 amBelleville East-0 vs Oakville-2 at O'Fallon - Final
2-0
9:30 amOak Forest-0 vs Lutheran South-2 at O'Fallon - Final
2-0
10:30 amSeckman-1 vs Oakville-2 at O'Fallon - Final
2-1
10:30 amBelleville West-0 vs Lutheran South-2 at O'Fallon - Final
2-0
11:30 amLutheran South-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
11:30 amBelleville East-0 vs Belleville West-2 at O'Fallon - Final
2-0
11:30 amFrancis Howell-0 vs Oak Forest-2 at O'Fallon - Final
2-0
12:30 pmSeckman-0 vs Summit-2 at O'Fallon - Final
2-0
12:30 pmOakville-0 vs Althoff-2 at O'Fallon - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
9:00 amMarian Catholic-3 at Nerinx Hall-14 - Final
14-3
10:45 amMarian Catholic-6 vs Webster Groves-8 at Moss Field - Final
8-6

Girls Soccer
TimeEventScore
9:00 amMcCluer North-2 at Ritenour-1 - Final
2-1
10:00 amTower Grove Christian Ac.-1 vs Crosspoint Christian-2 at Joplin - Final
2-1
10:00 amFort Zumwalt East-4 at Hazelwood West-0 - Final
4-0
10:00 amMarquette-1 at Parkway Central-1 - Final
1-1
10:00 amSt. Charles-2 vs Orchard Farm-0 at Ritenour - Final
2-0
10:45 amHazelwood Central-2 vs Lutheran South-6 at Ritenour - Final
6-2
11:00 amSt. Pius X-1 at John Burroughs-3 - Final
3-1
11:00 amWesclin-0 at Belleville West-5 - Final
5-0
11:00 amCentralia, Illinois-0 at Breese Central-8 - Final
8-0
12:00 pmNerinx Hall-2 at Lindbergh-1 - Final
2-1
1:00 pmVilla Duchesne-0 at Cape Notre Dame-3 - Final
3-0
1:00 pmMetro-East Lutheran-0 vs Wood River-2 at Soccer Park (Wood River) - Final
2-0

Girls Track
TimeEventScore
8:00 amLutheran South Invitational
Results
9:30 amClass 2 District 2
Results
10:00 amClass 2 District 1
Results
10:30 amClass 1 District 1
Results

Spring Softball
TimeEventScore
12:00 amTrico-0 at Mascoutah-4 - Final
4-0
9:00 amO'Fallon-16 vs Dupo-1 at Triad - Final
16-1
9:00 amColumbia-1 vs Highland-0 at Triad - Final
1-0
10:00 amWaterloo-4 at Alton-12 - Final
12-4
10:00 amNew Athens-12 at Mascoutah-0 - Final
12-0
10:00 amOkawville-5 at DuQuoin-7 - Final
7-5
10:00 amCivic Memorial-10 at Litchfield-0 - Final
10-0
10:30 amTriad-0 vs Chatham Glenwood-4 at Triad - Final
4-0
10:30 amMurphysboro-3 vs Belleville West-8 at Triad - Final
8-3
11:00 amLebanon, Illinois-1 at Steeleville-7 - Final
7-1
11:30 amIllini West-1 vs Alton Marquette-9 at Quincy Notre Dame - Final
9-1
11:30 amOkawville-0 at DuQuoin-3 - Final
3-0
11:30 amTrico-12 vs New Athens-0 at Mascoutah - Final
12-0
12:00 pmDupo-3 vs Murphysboro-12 at Triad - Final
12-3
12:00 pmWood River vs Wesclin at Alton
12:00 pmHighland-8 at Triad-4 - Final
8-4
12:00 pmWaterloo-11 at Alton-6 - Final
11-6
1:00 pmCamp Point Central-0 vs Alton Marquette-3 at Quincy Notre Dame - Final
3-0
1:30 pmO'Fallon-8 vs Belleville West-13 at Triad - Final
13-8
1:30 pmChatham Glenwood-4 vs Columbia-10 at Triad - Final
10-4
3:00 pmGibault-1 at Althoff-4 - Final
4-1
4:00 pmAlton Marquette-8 at Quincy Notre Dame-0 - Final
8-0
5:00 pmGibault-3 at Althoff-4 - Final
4-3

Water Polo
TimeEventScore
9:00 amMICDS-10 vs Parkway Central-13 at Kirkwood - Final
13-10
10:15 amClayton-2 vs De Smet-4 at Kirkwood - Final
4-2
11:15 amJohn Burroughs-1 vs SLUH-17 at Lindbergh - Final
17-1
11:30 amMarquette-8 at Kirkwood-6 - Final
8-6
12:30 pmLafayette-2 vs Ladue-17 at Lindbergh - Final
17-2
12:45 pmCBC-5 vs Parkway South-17 at Kirkwood - Final
17-5
1:45 pmFort Zumwalt West-4 vs Parkway West-19 at Lindbergh - Final
19-4
3:00 pmChaminade-3 at Lindbergh-14 - Final
14-3