Monday - May 7, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
3:30 pmTrinity-15 vs DuBourg-0 at AfftonAA - Final
15-0
4:00 pmO'Fallon Christian-2 at Union-3 - Final
3-2
4:00 pmGateway Science Academy-10 vs Carnahan-8 at Cool Papa Bell Field - Final
10-8
4:00 pmBrentwood-3 vs Hancock-7 at Brentwood Park - Final
7-3
4:00 pmEast St. Louis at Madison, Illinois
4:00 pmMaplewood-RH-12 vs Crossroads College Prep-1 at Cool Papa Bell Field - Final
12-1
4:00 pmHazelwood East at Lift For Life
4:00 pmValle Catholic at Cape Girardeau Central
4:15 pmGateway STEM-0 vs North Tech-1 at Hazelwood Sports Complex - Forfeit
1-0
4:15 pmKirkwood-5 at Eureka-6 - Final
6-5
4:15 pmParkway West-8 at Hazelwood West-4 - Final
8-4
4:15 pmMICDS-3 at Ladue-7 - Final
7-3
4:15 pmParkway Central-1 at Lafayette-11 - Final
11-1
4:15 pmTriad-4 at Mascoutah-3 - Final
4-3
4:15 pmParkway South-1 at Chaminade-5 - Final
5-1
4:15 pmFrancis Howell North-2 at Lindbergh-3 - Final
3-2
4:15 pmWebster Groves-2 at Oakville-3 - Final
3-2
4:15 pmFort Zumwalt South-5 at Troy Buchanan-1 - Final
5-1
4:15 pmHighland-11 at Civic Memorial-2 - Final
11-2
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-6 at Mehlville-4 - Final
6-4
4:15 pmFort Zumwalt East-1 vs St. Charles-2 at Blanchette Pk. - Final
2-1
4:15 pmUniversity City at McCluer South-Berkeley
4:30 pmCarrollton, Illinois-9 at Alton Marquette-4 - Final
9-4
4:30 pmBreese Central-1 at Mater Dei-6 - Final
6-1
4:30 pmSteelville, Missouri at Owensville
4:30 pmCarlyle at Vandalia
4:30 pmCentralia, Illinois-3 at Wesclin-11 - Final
11-3
4:30 pmSt. James-11 at Cuba-0 - Final
11-0
4:30 pmRed Bud-6 at Gibault-2 - Final
6-2
4:30 pmBayless-6 vs Jennings-0 at Koeneman Park - Final
6-0
4:30 pmPrincipia-4 at Lutheran North-1 - Final
4-1
4:30 pmMarissa-8 at Sparta-12 - Final
12-8
4:30 pmBorgia-7 at St. Dominic-3 - Final
7-3
4:30 pmWashington-4 vs Sullivan-9 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
9-4
4:30 pmHelias Catholic-3 at Rolla-4 - Final
4-3
4:30 pmFredericktown-6 at De Soto-12 - Final
12-6
4:30 pmWaterloo-9 at Jerseyville-2 - Final
9-2
4:30 pmCollinsville-3 at Nashville-5 - Final
5-3
4:30 pmDuchesne-5 at St. Mary's-11 - Final
11-5
4:30 pmHazelwood Central-3 at Summit-6 - Final
6-3
4:30 pmHerculaneum-0 at Valley Park-9 - Final
9-0
4:30 pmAlton-11 at Belleville East-8 - Final
11-8
4:30 pmFestus-1 at Cape Notre Dame-7 - Final
7-1
4:30 pmSt. Pius X-13 at Farmington-3 - Final
13-3
4:30 pmHolt-2 at Hickman-6 - Final
6-2
4:30 pmWood River-4 at Nokomis-23 - Final
23-4
4:30 pmCrystal City-0 vs Ste. Genevieve-14 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
14-0
4:30 pmWright City-1 at Winfield-6 - Final
6-1
4:30 pmCarlyle-3 at Freeburg-4 - Final
4-3
4:30 pmPleasant Hill-0 at Hardin Calhoun-10 - Final
10-0
4:30 pmPotosi-0 at Hillsboro-3 - Final
3-0
4:45 pmSLUH-3 vs CBC-4 at Cadet Park - Final
4-3
5:00 pmNew Haven-1 at Montgomery County-17 - Final
17-1
5:00 pmBowling Green-8 at North Callaway-9 - Final
9-8
6:30 pmHardin Calhoun-14 at Pleasant Hill-1 - Final
14-1
6:30 pmHancock-15 vs Brentwood-1 at Brentwood Park - Final
15-1
6:30 pmWindsor (Imperial)-1 at Pacific-4 - Final
4-1
6:30 pmSt. Paul Lutheran-1 at Grandview-19 - Final
19-1
7:00 pmParkway North-6 vs Clayton-1 at Shaw Park - Final
6-1

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmFort Zumwalt West-4 at O'Fallon-12 - Final
12-4
7:00 pmMarquette vs Webster Groves at Moss Field
7:15 pmSeckman-8 at Belleville Township-9 - Final
9-8
7:30 pmCBC-16 at Lafayette-14 - Final
16-14

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amClass 4 Sectional 1
Results
8:00 amClass 1 Sectional 3
Results
8:00 amClass 2 Sectional 3
Results
8:00 amClass 1 Sectional 1
Results
8:00 amClass 3 Sectional 2
Results
8:00 amClass 2 Sectional 1
Results
8:00 amClass 4 Sectional 2
Results
9:00 amClass 3 Sectional 1
Results

Boys Tennis
TimeEventScore
3:00 pmWhitfield-5 at Principia-2 - Final
5-2
3:30 pmLutheran South-5 vs Cleveland-0 at Sublette Park - Final
5-0
3:30 pmBelleville West at Alton
3:30 pmTroy Buchanan-0 at Liberty (Wentzville)-5 - Final
5-0
3:30 pmGateway STEM-0 at Kirkwood-5 - Final
5-0
3:30 pmLutheran St. Charles-5 at Duchesne-3 - Final
5-3
3:30 pmFort Zumwalt East-1 at Fort Zumwalt North-5 - Final
5-1
3:30 pmRitenour-0 at Pattonville-5 - Final
5-0
3:30 pmHannibal-3 at Holt-5 - Final
5-3
4:00 pmVianney-0 at Webster Groves-5 - Final
5-0
4:00 pmDe Smet-0 at Windsor (Imperial)-5 - Final
5-0
4:00 pmMetro-0 at Clayton-5 - Final
5-0
4:00 pmSummit-0 at Parkway West-5 - Final
5-0
4:00 pmDe Smet-1 at Westminster-5 - Final
5-1
4:00 pmCrystal City-0 at Festus-5 - Final
5-0
4:00 pmJackson-1 at Cape Girardeau Central-5 - Final
5-1
4:00 pmEureka-2 at Lafayette-5 - Final
5-2
4:00 pmUniversity City-5 at Lutheran North-2 - Final
5-2
4:00 pmMehlville-1 at Farmington-5 - Final
5-1
4:30 pmGreenville at Alton Marquette
4:30 pmHillsboro, Illinois at Roxana

Boys Track
TimeEventScore
3:30 pmAD Cup

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmSt. Mary's-2 at DuBourg-1 - Final
2-1
5:00 pmFort Zumwalt South-0 at Duchesne-2 - Final
2-0
5:00 pmEdwardsville-1 at Vianney-2 - Final
2-1
5:00 pmLutheran St. Charles-1 at Fort Zumwalt East-2 - Final
2-1
5:30 pmMarquette-1 at Pattonville-2 - Final
2-1
5:30 pmMetro-East Lutheran-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
5:30 pmWestminster-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
5:30 pmCBC-2 at Webster Groves-0 - Final
2-0
5:30 pmRitenour-1 at Granite City-2 - Final
2-1
5:45 pmAffton-2 at Lindbergh-1 - Final
2-1
6:15 pmChaminade-2 at Cape Notre Dame-1 - Final
2-1
6:30 pmParkway South-1 at Kirkwood-2 - Final
2-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmSt. Dominic-5 at Nerinx Hall-15 - Final
15-5
4:00 pmBarat-0 at Villa Duchesne-15 - Final
15-0
4:15 pmWebster Groves-8 at Summit-9 - Final
9-8
4:15 pmWhitfield-9 at Incarnate Word-3 - Final
9-3
4:15 pmLadue-4 at MICDS-21 - Final
21-4
4:15 pmParkway West-9 at Kirkwood-12 - Final
12-9
4:15 pmParkway South-7 at Hazelwood West-3 - Final
7-3
5:30 pmParkway Central-8 at Holt-16 - Final
16-8
6:30 pmBelleville West at Francis Howell North

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmBorgia-0 at Visitation-4 - Final
4-0
4:00 pmWarrenton-1 at Orchard Farm-10 - Final
10-1
4:00 pmMaplewood-RH-8 vs Metro-0 at Gateway Middle School - Final
8-0
4:00 pmRiverview Gardens at Normandy
4:00 pmSt. Joseph's-5 at Villa Duchesne-0 - Final
5-0
4:00 pmSoldan-2 vs Gateway Science Academy-1 at Soldan - Final
2-1
4:00 pmNormandy at Cleveland
4:00 pmMcCluer-11 at North Tech-1 - Final
11-1
4:00 pmHillsboro-0 at St. Pius X-3 - Final
3-0
4:00 pmMcCluer North-3 at University City-0 - Final
3-0
4:00 pmLift For Life-1 at Jennings-3 - Final
3-1
4:15 pmMedicine and Bioscience-5 at Sumner-1 - Final
5-1
4:15 pmHazelwood East-2 at McCluer South-Berkeley-1 - Final
2-1
4:15 pmFox-2 at Festus-0 - Final
2-0
4:15 pmCivic Memorial-5 vs Highland-0 at Glik Park - Final
5-0
4:15 pmWhitfield-1 at Lutheran South-2 - Final
2-1
4:15 pmWebster Groves-0 at Pattonville-1 - Final
1-0
4:15 pmClayton-1 at Westminster-6 - Final
6-1
4:15 pmParkway North-0 at Kirkwood-5 - Final
5-0
4:30 pmHazelwood West-0 at Summit-3 - Final
3-0
5:00 pmOwensville-3 at St. James-4 - Final
4-3
5:00 pmFarmington-1 at St. Vincent-6 - Final
6-1
5:00 pmValley Park-0 at St. Clair-7 - Final
7-0
5:00 pmFatima-3 at Winfield-1 - Final
3-1
5:00 pmMount Vernon, Illinois at Carbondale
5:30 pmParkway West-0 at Fort Zumwalt West-1 - Final
1-0
5:30 pmLiberty (Wentzville)-0 at Holt-2 - Final
2-0
5:30 pmDuBourg-0 at Notre Dame-4 - Final
4-0
5:30 pmMascoutah-3 at Jerseyville-0 - Final
3-0
5:45 pmFrancis Howell North-4 at Troy Buchanan-0 - Final
4-0
6:00 pmDuchesne-0 at St. Charles-6 - Final
6-0
6:00 pmPoplar Bluff-0 at Perryville-4 - Final
4-0
6:00 pmIncarnate Word-1 at Lafayette-6 - Final
6-1
6:00 pmCrossroads College Prep-1 at Brentwood-6 - Final
6-1
6:00 pmParkway South-1 at Oakville-3 - Final
3-1
6:00 pmFort Zumwalt South-3 at Francis Howell Central-2 - Final
3-2
6:30 pmDixon-0 at Sullivan-1 - Final
1-0
6:45 pmAlton at Sacred Heart-Griffin
7:00 pmMehlville-0 at Jackson-3 - Final
3-0
7:00 pmWindsor (Imperial)-6 at Kelly-0 - Final
6-0

Girls Track
TimeEventScore
3:30 pmAD Cup

Spring Softball
TimeEventScore
4:15 pmCivic Memorial-1 at Highland-12 - Final
12-1
4:15 pmMascoutah-4 at Triad-8 - Final
8-4
4:15 pmJerseyville-5 at Waterloo-9 - Final
9-5
4:30 pmSteeleville-2 at New Athens-3 - Final
3-2
4:30 pmGillespie-5 at Staunton-1 - Final
5-1
4:30 pmPark Hills Central-16 vs Malden-0 at Park Hills Central - Final
16-0
4:30 pmGreenfield, Illinois-9 at Bunker Hill-8 - Final
9-8
4:30 pmCollinsville-1 at O'Fallon-4 - Final
4-1
4:30 pmDupo-8 at Valmeyer-9 - Final
9-8
4:30 pmCarbondale at Carmi-White County
4:30 pmMetro-East Lutheran-13 at Gibault-4 - Final
13-4
4:30 pmPiasa Southwestern-22 at Greenville-0 - Final
22-0
4:30 pmCarlyle-0 at Freeburg-4 - Final
4-0
4:30 pmCarrollton, Illinois-1 at Alton Marquette-9 - Final
9-1
4:30 pmCentralia, Illinois-11 at Wesclin-1 - Final
11-1
4:30 pmAlthoff-0 at Belleville East-10 - Final
10-0