Tuesday - May 8, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
3:30 pmTrinity-1 at Lutheran St. Charles-6 - Final
6-1
4:00 pmPattonville-5 at Hazelwood West-6 - Final
6-5
4:00 pmBayless-7 vs Maplewood-RH-15 at Deer Creek - Final
15-7
4:00 pmMcCluer South-Berkeley at Hazelwood East
4:00 pmRitenour-3 at Hazelwood Central-7 - Final
7-3
4:00 pmPrincipia-9 vs DuBourg-2 at GCS Ballpark - Final
9-2
4:00 pmMetro-12 vs Crossroads College Prep-7 at Cool Papa Bell Field - Final
12-7
4:15 pmDe Smet-7 at Seckman-6 - Final
7-6
4:15 pmFort Zumwalt North-3 at Fort Zumwalt West-0 - Final
3-0
4:15 pmSummit-1 at Lindbergh-6 - Final
6-1
4:15 pmO'Fallon Christian-16 at Fort Zumwalt East-12 - Final
16-12
4:15 pmMarquette-7 at Parkway North-6 - Final
7-6
4:15 pmPacific-4 at Northwest Cedar Hill-5 - Final
5-4
4:15 pmClayton-1 at Ladue-2 - Final
2-1
4:15 pmSt. Louis Patriots-16 at St. Charles West-1 - Final
16-1
4:15 pmMcCluer-16 vs North Tech-0 at Hazelwood Sports Complex - Final
16-0
4:15 pmSLUH-13 at Parkway South-5 - Final
13-5
4:15 pmHolt-1 at Westminster-11 - Final
11-1
4:15 pmSt. Charles-0 at Liberty (Wentzville)-16 - Final
16-0
4:15 pmFox-8 at Parkway West-10 - Final
10-8
4:15 pmMehlville-9 at Affton-0 - Final
9-0
4:15 pmTimberland-0 at Lafayette-10 - Final
10-0
4:15 pmGibault-7 vs Highland-13 at Glik Park - Final
13-7
4:30 pmPark Hills Central-4 at Hillsboro-12 - Final
12-4
4:30 pmStaunton-3 at Alton Marquette-7 - Final
7-3
4:30 pmEdwardsville-2 at Belleville East-3 - Final
3-2
4:30 pmSpringfield Lutheran at Morrisonville
4:30 pmVianney-8 at Triad-2 - Final
8-2
4:30 pmHardin Calhoun-8 at Carlinville-11 - Final
11-8
4:30 pmAlton-3 vs Collinsville-2 at Fletcher Field - Final
3-2
4:30 pmEast St. Louis-0 at Belleville West-8 - Final
8-0
4:30 pmWindsor (Imperial)-0 vs Festus-10 at West City Park - Final
10-0
4:30 pmHerculaneum-4 at St. Mary's-5 - Final
5-4
4:30 pmOkawville at Greenville
4:30 pmPiasa Southwestern-2 at Wood River-1 - Final
2-1
4:30 pmParkway Central-3 at Borgia-10 - Final
10-3
4:30 pmGrandview-11 at Kingston-14 - Final
14-11
4:30 pmCahokia-3 at Althoff-13 - Final
13-3
4:30 pmValle Catholic at North County
4:30 pmDupo-14 at Lebanon, Illinois-1 - Final
14-1
4:30 pmGranite City-6 vs O'Fallon-7 at Blazier Field - Final
7-6
4:30 pmColumbia-6 at Carlyle-2 - Final
6-2
4:30 pmHillcrest-0 at Rolla-3 - Final
3-0
4:30 pmUnion-4 at Salem-2 - Final
4-2
4:30 pmWesclin-5 at Freeburg-1 - Final
5-1
4:30 pmDuQuoin-0 at Nashville-10 - Final
10-0
4:30 pmLutheran South-7 vs Sullivan-2 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final
7-2
4:30 pmFrancis Howell North-10 at CBC-8 - Final
10-8
4:30 pmOakville-20 at MICDS-7 - Final
20-7
4:30 pmCarbondale at Marion
4:30 pmRoxana-0 at Red Bud-5 - Final
5-0
4:30 pmCentralia, Illinois-0 at Mount Vernon, Illinois-8 - Final
8-0
4:30 pmWhitfield-5 at Bowling Green-4 - Final
5-4
4:30 pmSt. Clair-4 at Washington-8 - Final
8-4
4:30 pmWaterloo-15 at Marissa-0 - Final
15-0
4:30 pmNew Athens-3 at Valmeyer-4 - Final
4-3
5:00 pmNorth Callaway-17 at New Bloomfield-5 - Final
17-5
5:00 pmJackson-7 vs Jerseyville-7 at Busch Stadium - Final
7-7
5:30 pmTrinity-5 at Lutheran St. Charles-11 - Final
11-5
6:30 pmLutheran North-5 vs Maplewood-RH-2 at Deer Creek - Final
5-2

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:15 pmJohn Burroughs-14 at Westminster-2 - Final
14-2
4:30 pmMICDS-22 at Priory-4 - Final
22-4
7:00 pmSummit-5 at Lindbergh-6 - Final
6-5
7:00 pmParkway West-17 at Clayton-8 - Final
17-8

Boys Tennis
TimeEventScore
2:30 pmFrancis Howell-0 at Francis Howell Central-5 - Final
5-0
3:00 pmPriory-3 at MICDS-5 - Final
5-3
3:00 pmParkway North-0 at Francis Howell North-5 - Final
5-0
3:30 pmLutheran St. Charles-0 at St. Dominic-5 - Final
5-0
3:30 pmFort Zumwalt North-1 vs Fort Zumwalt South-5 at Fort Zumwalt East - Final
5-1
3:30 pmLutheran South-0 vs DuBourg-5 at Francis Park - Final
5-0
3:30 pmHazelwood Central-1 at McCluer-5 - Final
5-1
3:30 pmHolt-2 at Timberland-5 - Final
5-2
3:30 pmO'Fallon at Alton
3:30 pmBelleville West-0 at Edwardsville-9 - Final
9-0
3:30 pmMcCluer North-0 at Hazelwood West-5 - Final
5-0
3:30 pmSt. Charles-1 at St. Charles West-5 - Final
5-1
3:30 pmPattonville-0 at Parkway Central-5 - Final
5-0
3:30 pmLiberty (Wentzville)-3 at Fort Zumwalt West-6 - Final
6-3
4:00 pmKirkwood-1 vs SLUH-5 at Dwight Davis Tennis Center - Final
5-1
4:00 pmFarmington-3 at Oakville-5 - Final
5-3
4:00 pmCape Girardeau Central-5 at Poplar Bluff-2 - Final
5-2
4:00 pmUniversity City-0 vs Clayton-5 at Shaw Park - Final
5-0
4:00 pmSt. Pius X-5 at Festus-3 - Final
5-3
4:00 pmMcKinley-0 vs Brentwood-5 at Tilles Park - Final
5-0
4:00 pmJerseyville at Greenville
4:00 pmCBC-2 vs Ladue-5 at Ladue Middle School - Final
5-2
4:00 pmParkway West-3 at Parkway South-5 - Final
5-3
4:00 pmLafayette-0 at Marquette-5 - Final
5-0
4:00 pmWebster Groves-0 at Lindbergh-5 - Final
5-0
4:00 pmBelleville East at Collinsville
4:00 pmPotosi-3 at Windsor (Imperial)-5 - Final
5-3
4:00 pmWestminster-0 at Chaminade-5 - Final
5-0
4:30 pmWhitfield-0 at John Burroughs-5 - Final
5-0

Boys Track
TimeEventScore
4:00 pmSouthwestern Conference Championship
4:00 pmLutheran North All Comers
4:30 pmGillespie Tri-meet

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 amChaminade-0 at De Smet-2 - Final
2-0
4:30 pmAlthoff-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
4:30 pmO'Fallon-2 at East St. Louis-0 - Final
2-0
5:15 pmOakville-1 at Lutheran South-2 - Final
2-1
5:15 pmO'Fallon Christian-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0
5:30 pmGranite City-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
5:30 pmEureka-2 at Parkway West-0 - Final
2-0
5:30 pmRitenour-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-0
5:30 pmFox-0 at Affton-2 - Final
2-0
5:45 pmAlton-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
6:00 pmSt. Mary's-2 at Borgia-0 - Final
2-0
6:00 pmSLUH-2 at Vianney-0 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmFrancis Howell North-7 at Notre Dame-8 - Final
8-7
4:00 pmHazelwood West-6 at Visitation-13 - Final
13-6
4:00 pmCor Jesu-7 at St. Joseph's-6 - Final
7-6
4:14 pmHazelwood Central at Parkway North
5:00 pmPattonville-13 at Lindbergh-3 - Final
13-3
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-12 at Francis Howell-2 - Final
12-2
6:30 pmSt. Dominic-6 at Parkway West-10 - Final
10-6

Girls Soccer
TimeEventScore
3:30 pmHancock-2 at Valley Park-0 - Final
2-0
4:00 pmHazelwood West-8 at Hazelwood East-0 - Final
8-0
4:00 pmTroy Buchanan-3 at Francis Howell Central-2 - Final
3-2
4:00 pmMassac County-0 vs Columbia-7 at Massac County - Final
7-0
4:00 pmGreenville-0 at Hillsboro, Illinois-5 - Final
5-0
4:00 pmWood River-0 vs Alton Marquette-9 at Gordon Moore Park - Final
9-0
4:00 pmMcCluer-0 at Ritenour-5 - Final
5-0
4:00 pmMiller Career at Cleveland
4:00 pmNerinx Hall-5 at Ursuline-0 - Final
5-0
4:00 pmBayless-0 at Maplewood-RH-6 - Final
6-0
4:00 pmSaxony Lutheran-2 at Perryville-3 - Final
3-2
4:00 pmMount Carmel-0 vs Althoff-13 at Freeburg - Final
13-0
4:00 pmBrentwood-2 vs McCluer North-6 at Florissant Civic Center - Final
6-2
4:00 pmUniversity City-5 at McCluer South-Berkeley-0 - Final
5-0
4:15 pmVilla Duchesne-4 at Principia-1 - Final
4-1
4:15 pmWestminster-3 at Lutheran South-0 - Final
3-0
4:15 pmSumner-0 vs Metro-10 at Sumner - Final
10-0
4:15 pmSoldan-5 vs McKinley-0 at Soldan - Final
5-0
4:15 pmMedicine and Bioscience at Northwest Academy
4:15 pmLutheran North-0 at MICDS-10 - Final
10-0
4:30 pmGillespie-0 vs Carlinville-6 at Lovelace Park - Final
6-0
4:30 pmMarquette-0 at Eureka-2 - Final
2-0
4:30 pmSalem, Illinois-0 vs Wesclin-13 at Breese Central - Final
13-0
5:00 pmLutheran St. Charles-0 at O'Fallon Christian-4 - Final
4-0
5:00 pmWarrenton-0 at Union-9 - Final
9-0
5:00 pmSeckman-0 at Oakville-4 - Final
4-0
5:30 pmFestus-1 at Affton-4 - Final
4-1
5:30 pmMascoutah-2 at Highland-0 - Final
2-0
5:45 pmTriad-0 at Waterloo-1 - Final
1-0
6:00 pmCarbondale at Marion
6:00 pmLindbergh-2 at Pattonville-1 - Final
2-1
6:00 pmFox-2 at Windsor (Imperial)-1 - Final
2-1
6:00 pmTimberland-2 at Francis Howell North-3 - Final
3-2
6:00 pmFrancis Howell-0 at Holt-1 - Final
1-0
6:00 pmParkway South-0 at Summit-3 - Final
3-0
6:00 pmFather McGivney-1 vs Mater Dei-4 at Gordon Moore Park - Final
4-1
6:00 pmStaunton-2 vs Piasa Southwestern-1 at Hillsboro, Illinois - Final
2-1
6:00 pmGibault-1 at Freeburg-0 - Final
1-0
6:15 pmSt. Charles West-0 at Fort Zumwalt East-2 - Final
2-0
6:30 pmO'Fallon-1 at Edwardsville-6 - Final
6-1
6:30 pmAuburn-2 vs Litchfield-3 at Lovelace Park - Final
3-2
6:30 pmSpringfield, Illinois-1 at Collinsville-3 - Final
3-1
6:30 pmWashington-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final
2-1
6:30 pmDe Soto-0 at Sullivan-1 - Final
1-0
6:45 pmRosati-Kain-0 at Duchesne-3 - Final
3-0
6:45 pmDuBourg-0 at Trinity-1 - Final
1-0

Girls Track
TimeEventScore
4:00 pmLutheran North All Comers
4:30 pmGillespie Tri-meet

Spring Softball
TimeEventScore
4:15 pmRoxana-10 at Civic Memorial-11 - Final
11-10
4:30 pmPiasa Southwestern-5 at Wood River-6 - Final
6-5
4:30 pmCahokia at Althoff
4:30 pmSparta-16 at Lebanon, Illinois-2 - Final
16-2
4:30 pmBrussels-1 at Bunker Hill-16 - Final
16-1
4:30 pmColumbia-6 at Carlyle-4 - Final
6-4
4:30 pmRed Bud-16 at Metro-East Lutheran-4 - Final
16-4
4:30 pmWesclin-0 at Freeburg-10 - Final
10-0
4:30 pmCarbondale at Marion
4:30 pmWaterloo-7 at Marissa-1 - Final
7-1
4:30 pmCollinsville-6 at Alton-3 - Final
6-3
4:30 pmBelleville East-1 at Edwardsville-2 - Final
2-1
4:30 pmNew Athens-4 at Valmeyer-0 - Final
4-0
4:30 pmBelleville West-15 at East St. Louis-0 - Final
15-0
4:30 pmGranite City-1 at O'Fallon-3 - Final
3-1
4:30 pmHardin Calhoun at Carlinville
4:30 pmSteeleville-15 at Crab Orchard-0 - Final
15-0
4:30 pmOkawville-16 at Greenville-3 - Final
16-3

Water Polo
TimeEventScore
5:30 pmMarquette-4 vs SLUH-14 at Kirkwood - Final
14-4
6:45 pmDe Smet-9 vs Lindbergh-4 at Kirkwood - Final
9-4
7:00 pmParkway Central-4 vs Ladue-12 at MICDS - Final
12-4
8:15 pmParkway South-6 vs Parkway West-9 at MICDS - Final
9-6