Wednesday - May 9, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
4:00 pmDuBourg-17 at Normandy-1 - Final
17-1
4:00 pmMadison, Illinois at East St. Louis
4:15 pmSt. Louis Patriots-12 vs Duchesne-2 at Blanchette Pk. - Final
12-2
4:15 pmUniversity City-0 at Affton-4 - Final
4-0
4:15 pmWashington at Jefferson City
4:15 pmLafayette-8 at Parkway West-18 - Final
18-8
4:15 pmClayton-5 at St. Mary's-6 - Final
6-5
4:15 pmFox-1 at Kirkwood-5 - Final
5-1
4:15 pmDe Smet-2 at Fort Zumwalt West-7 - Final
7-2
4:15 pmWebster Groves-5 at Valley Park-7 - Final
7-5
4:15 pmMcCluer North-2 at Ladue-12 - Final
12-2
4:15 pmLutheran St. Charles-1 at Francis Howell Central-8 - Final
8-1
4:15 pmEureka-8 at Fort Zumwalt South-18 - Final
18-8
4:15 pmFort Zumwalt North-13 at Troy Buchanan-2 - Final
13-2
4:15 pmJerseyville-6 at Mascoutah-5 - Final
6-5
4:15 pmTriad-4 at Highland-5 - Final
5-4
4:15 pmCivic Memorial-2 at Waterloo-7 - Final
7-2
4:30 pmColumbia-7 at Collinsville-5 - Final
7-5
4:30 pmAlthoff-7 at Carbondale-6 - Final
7-6
4:30 pmNashville-10 at Murphysboro-3 - Final
10-3
4:30 pmMICDS-9 vs St. Charles West-8 at MICDS - Final
9-8
4:30 pmPalmyra-5 at Winfield-6 - Final
6-5
4:30 pmBunker Hill at Hardin Calhoun
4:30 pmSt. Pius X-10 at De Soto-2 - Final
10-2
4:30 pmLitchfield at Wood River
4:30 pmFreeburg-6 at Belleville West-8 - Final
8-6
4:30 pmVianney-9 at Timberland-0 - Final
9-0
4:30 pmHerculaneum-18 vs Gateway Science Academy-3 at Affton - Final
18-3
4:30 pmRolla-0 at Glendale-6 - Final
6-0
4:30 pmGibault-5 at Dupo-1 - Final
5-1
4:30 pmGreenfield-2 at Piasa Southwestern-15 - Final
15-2
4:30 pmHillsboro-12 vs Jefferson-8 at GCS Ballpark - Final
12-8
4:30 pmCarlyle-6 at DuQuoin-7 - Final
7-6
4:30 pmWesclin-0 at Salem, Illinois-3 - Final
3-0
5:00 pmNew Haven-7 at Silex-8 - Final
8-7
5:30 pmMetro-19 vs Soldan-1 at Cool Papa Bell Field - Final
19-1
5:45 pmMiller Career-6 vs Carnahan-7 at Ozzie Smith Park - Final
7-6
6:00 pmPattonville-6 vs Parkway North-9 at BMAC - Final
9-6

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amSt. Mary's-7 at Seckman-19 - Final
19-7
5:30 pmVianney-10 at Chaminade-19 - Final
19-10
6:30 pmParkway West-16 at Kirkwood-9 - Final
16-9
7:00 pmDe Smet-17 at Webster Groves-4 - Final
17-4
7:00 pmCBC-9 at SLUH-13 - Final
13-9

Boys Tennis
TimeEventScore
3:00 pmMICDS-0 at John Burroughs-5 - Final
5-0
3:30 pmBrentwood-4 vs DuBourg-5 at Francis Park - Final
5-4
3:30 pmFort Zumwalt West-5 vs Timberland-4 at Holt - Final
5-4
3:30 pmHazelwood West-4 vs McCluer-5 at McCluer North - Final
5-4
3:30 pmFrancis Howell Central-5 vs Fort Zumwalt South-4 at Fort Zumwalt East - Final
5-4
3:30 pmParkway Central-5 at Francis Howell North-1 - Final
5-1
3:30 pmSt. Charles West-1 at St. Dominic-5 - Final
5-1
3:30 pmEast St. Louis at Collinsville
3:30 pmGranite City-0 at O'Fallon-9 - Final
9-0
4:00 pmParkway South-2 vs Marquette-5 at Lafayette - Final
5-2
4:00 pmLadue-5 at Chaminade-4 - Final
5-4
4:00 pmSLUH-2 vs Lindbergh-5 at Dwight Davis Tennis Center - Final
5-2
4:00 pmSt. Pius X-5 at Windsor (Imperial)-3 - Final
5-3
4:00 pmCape Girardeau Central-3 at Oakville-5 - Final
5-3

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmSt. Dominic-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-1
4:15 pmSummit-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt East at Bayless
5:15 pmDuBourg-0 at Duchesne-2 - Final
2-0
5:15 pmPattonville-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
5:15 pmWestminster-0 at CBC-2 - Final
2-0
5:30 pmParkway Central-2 at Mehlville-0 - Final
2-0
5:30 pmDe Smet-0 at SLUH-2 - Final
2-0
5:30 pmWebster Groves-2 at Parkway South-1 - Final
2-1
5:30 pmLutheran St. Charles-2 at Ritenour-1 - Final
2-1
5:30 pmO'Fallon-2 at Granite City-0 - Final
2-0
5:30 pmMarquette-2 at Parkway North-1 - Final
2-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amLafayette-11 at Ladue-8 - Final
11-8
4:00 pmEureka-5 at Westminster-13 - Final
13-5
4:00 pmWhitfield-8 at Francis Howell-7 - Final
8-7
4:00 pmIncarnate Word at Barat
4:15 pmHolt-2 at Pattonville-16 - Final
16-2
4:15 pmVilla Duchesne-14 at O'Fallon-15 - Final
15-14
4:15 pmFrancis Howell Central-2 at Northwest Cedar Hill-6 - Final
6-2
4:15 pmNerinx Hall-11 at Parkway South-8 - Final
11-8
5:00 pmClayton-3 vs Webster Groves-10 at Moss Field - Final
10-3

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmMurphysboro-2 vs Harrisburg, Illinois-1 at Massac County - Final
2-1
4:00 pmValley Park-2 at Ritenour-6 - Final
6-2
4:00 pmBayless-1 at Affton-5 - Final
5-1
4:00 pmNorth Tech-0 at Hazelwood East-10 - Final
10-0
4:00 pmMedicine and Bioscience-0 vs Metro-6 at Soldan - Final
6-0
4:15 pmUnion-4 at MICDS-0 - Final
4-0
4:15 pmWaterloo-5 at Highland-1 - Final
5-1
4:30 pmBreese Central-0 vs Roxana-5 at Breese Central - Final
5-0
4:30 pmWhitfield-6 at Hazelwood Central-5 - Final
6-5
5:00 pmClayton-2 vs Rosati-Kain-1 at St. Mary's - Final
2-1
5:00 pmSt. Pius X-2 at St. Vincent-8 - Final
8-2
5:00 pmHillsboro-2 at Maplewood-RH-4 - Final
4-2
5:00 pmCardinal Ritter vs Trinity JV at Trinity
5:00 pmCape Girardeau Central-7 at Festus-0 - Final
7-0
5:00 pmNorthwest Cedar Hill-4 at Pacific-0 - Final
4-0
5:30 pmCivic Memorial-6 at Jerseyville-1 - Final
6-1
5:30 pmBorgia-0 at Notre Dame-2 - Final
2-0
5:30 pmLadue-9 at Parkway North-0 - Final
9-0
6:00 pmWebster Groves-3 at Parkway West-1 - Final
3-1
6:00 pmKirkwood-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt West-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
6:00 pmVilla Duchesne-2 at Parkway Central-0 - Final
2-0
6:00 pmOrchard Farm-0 at St. Charles-3 - Final
3-0
6:00 pmSeckman-2 at Windsor (Imperial)-0 - Final
2-0
6:15 pmCor Jesu-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0
6:45 pmLutheran St. Charles-0 at Trinity-2 - Final
2-0
7:00 pmLafayette-0 at Francis Howell-3 - Final
3-0

Girls Track
TimeEventScore
3:00 pmClass 2A Herrin Sectional
Results
3:00 pmClass 2A Springfield Lanphier Sectional
Results

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 amRed Bud-17 at Valmeyer-5 - Final
17-5
4:15 pmWaterloo-10 at Civic Memorial-3 - Final
10-3
4:15 pmTriad-7 at Highland-2 - Final
7-2
4:30 pmGibault-3 at Sparta-7 - Final
7-3
4:30 pmLitchfield-1 at Wood River-5 - Final
5-1
4:30 pmDupo-8 at Lebanon, Illinois-4 - Final
8-4
4:30 pmMulberry Grove-10 at Metro-East Lutheran-5 - Final
10-5
4:30 pmNashville-1 at O'Fallon-7 - Final
7-1
4:30 pmCarlyle at DuQuoin
4:30 pmBelleville West-7 at Mater Dei-2 - Final
7-2
4:30 pmMascoutah-5 at Jerseyville-4 - Final
5-4
4:30 pmHarrisburg, Illinois at Carbondale
4:30 pmCahokia-0 at Granite City-16 - Final
16-0
4:30 pmHardin Co at Bunker Hill