Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Fox-76 vs Lebanon-60 at Eldon - Final | |
5:00 pm | Principia-58 at Crossroads College Prep-39 - Final | |
5:30 pm | Elsberry-46 vs Van-Far-66 at Bowling Green - Final | |
5:30 pm | Bowling Green-45 vs Silex-36 at Bowling Green - Final | |
5:30 pm | Union-52 vs Northwest Cedar Hill-31 at Union - Final | |
6:00 pm | Tower Grove Christian-24 at McKinley-81 - Final | |
6:00 pm | Wright City-70 vs Montgomery County-95 at Hermann - Final | |
6:00 pm | O'Fallon Christian-53 vs Osage-44 at Eldon - Final | |
6:00 pm | Chamois-48 vs New Haven-43 at Hermann - Final | |
6:30 pm | Parkway North-43 vs Priory-49 at Fort Zumwalt North - Final | |
6:30 pm | Vashon-74 at Soldan-60 - Final | |
6:50 pm | Louisiana-51 vs North Callaway-43 at Bowling Green - Final | |
6:50 pm | Winfield-40 vs Clopton-37 at Bowling Green - Final | |
7:00 pm | Clayton-61 at Affton-47 - Final | |
7:00 pm | Washington-52 vs St. Clair-43 at Union - Final | |
7:00 pm | Francis Howell Central-49 at Francis Howell-80 - Final | |
7:00 pm | Sullivan-72 at Cuba-35 - Final | |
7:00 pm | Whitfield-75 at Lutheran North-46 - Final | |
7:15 pm | Duchesne-75 at Trinity-73 - Final | |
7:30 pm | Bourbon-56 vs Hermann-48 at Hermann - Final | |
7:30 pm | St. James-55 vs Warrenton-61 at Hermann - Final | |
7:30 pm | Marquette-74 at Eldon-46 - Final | |
9:00 pm | Smith-Cotton-46 vs Eugene-62 at Eldon - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Marquette-62 at Lindbergh-73 - Final | |
4:30 pm | Incarnate Word-78 at Lebanon-33 - Final | |
5:15 pm | Soldan-55 at North Tech-30 - Final | |
5:30 pm | Nerinx Hall-40 at Visitation-41 - Final | |
5:30 pm | Jefferson-47 at St. Vincent-42 - Final | |
5:30 pm | Hazelwood West-49 at Hazelwood East-32 - Final | |
5:30 pm | Brentwood-58 at Bayless-22 - Final | |
5:30 pm | Jackson-24 vs Francis Howell-52 at Lindbergh - Final | |
5:30 pm | McCluer North-43 at Hazelwood Central-71 - Final | |
5:30 pm | Grandview-60 at Meadow Heights-28 - Final | |
5:45 pm | Duchesne-22 at Trinity-37 - Final | |
5:45 pm | Crossroads College Prep-17 at Principia-69 - Final | |
6:00 pm | Vandalia-58 at Roxana-35 - Final | |
6:00 pm | University City-50 at Jennings-46 - Final | |
6:00 pm | Civic Memorial-59 at Columbia-48 - Final | |
6:00 pm | North County-23 at Park Hills Central-51 - Final | |
6:00 pm | Belleville East-63 at East St. Louis-51 - Final | |
6:00 pm | Gibault-42 at Waterloo-40 - Final | |
6:00 pm | Walnut Grove-42 vs St. Joseph Benton-54 at Lebanon - Final | |
6:00 pm | Woodland-49 at Perryville-43 - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern-32 at Hillsboro, Illinois-54 - Final | |
6:15 pm | Althoff-49 at Mount Vernon, Illinois-38 - Final | |
6:15 pm | Mascoutah-42 at Carbondale-55 - Final | |
6:15 pm | Okawville-50 at Centralia, Illinois-28 - Final | |
6:15 pm | Steeleville-50 at Elkville Elverado-45 - Final | |
6:15 pm | Valmeyer-22 at Dupo-41 - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt North-41 at Liberty (Wentzville)-27 - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-41 vs Lebanon, Illinois-55 at Carrollton, Illinois - Final | |
6:30 pm | St. Dominic-44 at Cor Jesu-30 - Final | |
7:00 pm | Cape Girardeau Central-51 vs Seckman-57 at Hillsboro - Final | |
7:00 pm | Jefferson City-54 at Webster Groves-41 - Final | |
7:00 pm | Ritenour-43 vs Freeburg-57 at Hillsboro - Final | |
7:00 pm | Hallsville-64 at Tolton-26 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell North-35 at Troy Buchanan-50 - Final | |
7:00 pm | MICDS-66 vs Ladue-57 at Lindbergh - Final | |
7:00 pm | Nixa-52 at Sullivan-49 - Final | |
7:15 pm | Staunton-47 at Pana-57 - Final | |
7:15 pm | New Athens-44 at Marissa-50 - Final | |
7:30 pm | Greenville-49 at Gillespie-29 - Final | |
7:30 pm | Triad-39 at Highland-72 - Final | |
7:30 pm | Litchfield-25 at Carlinville-37 - Final | |
7:30 pm | Salem, Illinois-49 at Wesclin-44 - Final | |
7:30 pm | O'Fallon-56 at Collinsville-55 - Final | |
7:30 pm | Belleville West-21 at Edwardsville-64 - Final | |
7:30 pm | St. Charles-39 vs Lee's Summit West-45 at Lebanon - Final | |
7:45 pm | Sparta-34 at Du Quoin-59 - Final | |
7:45 pm | Pinckneyville-52 at Anna-Jonesboro-47 - Final | |
7:45 pm | Carterville-51 at Nashville-54 - Final | |
7:45 pm | Breese Central-53 at Carlyle-32 - Final | |
8:00 pm | Quincy Notre Dame-44 vs Jacksonville Routt-42 at Carrollton, Illinois - Final | |
9:00 pm | Belton-46 vs Parkway North-62 at Lebanon - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Holt at Fort Zumwalt West | |
4:00 pm | Summit at Oakville |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Westminster-0 vs Marquette-6 at Queeny Recreational Complex - Final | |
7:00 pm | Parkway West-4 vs Lindbergh-2 at South County Rink - Final | |
7:30 pm | O'Fallon-4 vs Belleville Township-6 at McKendree Metro Rec Plex - Final | |
7:30 pm | Highland-4 vs Triad-5 at Granite Rink - Final | |
8:15 pm | Clayton-5 vs Francis Howell Central-3 at Queeny Recreational Complex - Final | |
8:30 pm | CBC-6 vs Edwardsville-1 at East Alton Ice Arena - Final | |
9:00 pm | John Burroughs-1 vs MICDS-4 at Affton - Final | |
9:00 pm | Edwardsville MVCHA-9 vs Wood River-2 at Granite Rink - Final | |
9:00 pm | Collinsville-3 vs Columbia-5 at McKendree Metro Rec Plex - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | CBC-0 at Jefferson City-0 - Final | |
6:00 pm | Farmington, Sikeston, Summit | |
6:00 pm | Roxana at Alton |
+