Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | St. Paul Lutheran (Farmington)-26 at Herculaneum-50 - Final | |
4:00 pm | Parkway South-73 vs Hillsboro-72 at Parkway West - Final | |
4:30 pm | Smith-Cotton-52 vs Eldon-18 at Eldon - Final | |
5:00 pm | Northwest Academy-65 vs Hyde Park-57 at Chicago CICS Northtown - Final | |
5:30 pm | Riverview Gardens-54 at McCluer-53 - Final | |
5:30 pm | Hannibal-68 vs Francis Howell North-47 at Fort Zumwalt North - Final | |
5:30 pm | De Smet-49 vs Parkway West-41 at Parkway West - Final | |
5:30 pm | Maplewood-RH-70 at STEAM Academy at MS-Berkeley-48 - Final | |
5:30 pm | Dupo-41 vs St. Louis College Prep-43 at Herculaneum - Final | |
5:30 pm | Cuba-54 at Grandview-52 - Final | |
5:30 pm | Borgia-61 vs Kirkwood-45 at Union - Final | |
6:00 pm | Park Hills Central at Fredericktown | |
6:00 pm | Piasa Southwestern-56 at Vandalia-52 - Final | |
6:00 pm | Osage-70 vs Lebanon-64 at Eldon - Final | |
6:00 pm | Hillsboro, Illinois-51 at Greenville-62 - Final | |
6:00 pm | Griggsville-Perry-63 at Brussels-54 - Final | |
6:00 pm | Lovejoy-54 at Madison, Illinois-73 - Final | |
6:00 pm | Bunker Hill-32 at Father McGivney-37 - Final | |
6:00 pm | Mount Olive at Gillespie | |
6:15 pm | Centralia, Illinois-42 at Carbondale-51 - Final | |
6:15 pm | Freeburg-33 at Breese Central-50 - Final | |
6:15 pm | Lebanon, Illinois-43 at Valmeyer-45 - Final | |
6:30 pm | Valley Park-69 at Crossroads College Prep-29 - Final | |
6:45 pm | St. Mary's-69 at St. Dominic-47 - Final | |
6:45 pm | Cardinal Ritter-72 at DuBourg-21 - Final | |
7:00 pm | Pattonville-31 at Lindbergh-32 - Final | |
7:00 pm | SLUH-58 at Webster Groves-65 - Final | |
7:00 pm | Brentwood-59 at Hancock-61 - Final | |
7:00 pm | Parkway Central-45 vs Lafayette-28 at Parkway West - Final | |
7:00 pm | Ladue-65 at Hazelwood West-34 - Final | |
7:00 pm | Seckman-64 at Festus-56 - Final | |
7:00 pm | Mater Dei-56 at Teutopolis-67 - Final | |
7:00 pm | Metro-50 at John Burroughs-69 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt South-56 at Fort Zumwalt East-46 - Final | |
7:00 pm | Summit-49 vs Lutheran South-40 at Union - Final | |
7:00 pm | St. Pius X-59 vs Gateway STEM-79 at Herculaneum - Final | |
7:00 pm | Pacific-69 at Eureka-73 - Final | |
7:00 pm | Mehlville-79 at Ritenour-73 - Final | |
7:00 pm | Timberland-48 at Fort Zumwalt West-58 - Final | |
7:00 pm | Troy Buchanan-67 vs Sikeston-83 at Fort Zumwalt North - Final | |
7:15 pm | Scott City at Perryville | |
7:30 pm | Granite City-54 at Alton-53 - Final | |
7:30 pm | North Tech at Thayer | |
7:30 pm | Alton Marquette-89 at Wood River-20 - Final | |
7:30 pm | Chester-42 at Gibault-49 - Final | |
7:30 pm | Triad-55 at Mascoutah-64 - Final | |
7:30 pm | Cahokia-62 at Althoff-57 - Final | |
7:30 pm | Westminster-59 at Principia-55 - Final | |
7:30 pm | Carlinville-53 at Roxana-45 - Final | |
7:30 pm | Eugene-56 vs Marquette-68 at Eldon - Final | |
7:30 pm | Collinsville-56 at O'Fallon-60 - Final | |
7:30 pm | Potosi at North County | |
7:30 pm | Edwardsville-53 at Belleville West-82 - Final | |
7:30 pm | Mount Vernon, Illinois-72 at Marion-53 - Final | |
7:30 pm | New Athens-49 at Steeleville-66 - Final | |
7:30 pm | Orchard Farm-47 at St. Charles West-43 - Final | |
7:30 pm | East St. Louis-56 at Belleville East-49 - Final | |
7:30 pm | Pana-37 at Carlyle-52 - Final | |
7:45 pm | Columbia-57 at Okawville-54 - Final | |
7:45 pm | Salem, Illinois-50 at Wesclin-42 - Final | |
7:45 pm | Nashville-48 at Anna-Jonesboro-29 - Final | |
8:30 pm | Fort Zumwalt North-53 at Parkway North-60 - Final | |
8:30 pm | Liberty (Wentzville)-56 vs Hazelwood Central-77 at Parkway West - Final | |
9:00 pm | O'Fallon Christian-55 vs Fox-35 at Eldon - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Notre Dame-49 vs Metro JV-8 at Villa Duchesne - Final | |
4:00 pm | Ursuline-50 vs Parkway West-42 at Washington - Final | |
4:30 pm | Walnut Grove-62 at Lebanon-41 - Final | |
4:30 pm | Alton-41 at Hillsboro-34 - Final | |
5:00 pm | Father McGivney-52 vs West Central-54 at Carrollton, Illinois - Final | |
5:00 pm | Owensville-62 vs Montgomery County-58 at Hermann - Final | |
5:00 pm | Metro-East Lutheran-61 vs Greenfield, Illinois-53 at Carrollton, Illinois - Final | |
5:30 pm | Valley Park-66 at Crossroads College Prep-25 - Final | |
5:30 pm | Crystal City-25 at St. Pius X-56 - Final | |
5:30 pm | Villa Duchesne-51 vs John Burroughs-55 at Villa Duchesne - Final | |
5:30 pm | Fort Zumwalt South-47 at Fort Zumwalt East-27 - Final | |
5:30 pm | Warrenton-48 vs Lutheran South-40 at Washington - Final | |
5:30 pm | McCluer-61 at Riverview Gardens-37 - Final | |
5:30 pm | Timberland-45 at Fort Zumwalt West-50 - Final | |
5:30 pm | Brentwood-40 at Hancock-28 - Final | |
6:00 pm | Belton-39 vs St. Charles-45 at Lebanon - Final | |
6:00 pm | St. Charles West-51 at Orchard Farm-45 - Final | |
6:00 pm | Westminster-46 at Principia-67 - Final | |
6:00 pm | Madison, Illinois-35 vs White Hall North Greene-65 at Carrollton, Illinois - Final | |
6:00 pm | Ritenour-59 vs Cape Girardeau Central-70 at Hillsboro - Final | |
6:00 pm | North Callaway-27 vs Elsberry-35 at Bowling Green - Final | |
6:30 pm | Roosevelt-51 at McKinley-19 - Final | |
6:30 pm | Lift for Life-36 at Miller Career-57 - Final | |
6:30 pm | New Haven-56 vs Chamois-35 at Hermann - Final | |
6:30 pm | Hardin Calhoun-49 at Carrollton, Illinois-67 - Final | |
6:30 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-34 at Gateway STEM-42 - Final | |
7:00 pm | Borgia-57 at Lutheran St. Charles-61 - Final | |
7:00 pm | Eureka-43 at Francis Howell Central-57 - Final | |
7:00 pm | Cape Notre Dame-40 vs Whitfield-59 at Villa Duchesne - Final | |
7:00 pm | Lafayette-36 at Pattonville-46 - Final | |
7:00 pm | Holt-59 vs Pacific-52 at Washington - Final | |
7:00 pm | Kirkwood-60 at Summit-26 - Final | |
7:30 pm | St. Joseph Benton-37 vs Incarnate Word-38 at Lebanon - Final | |
7:30 pm | Freeburg-51 vs Seckman-37 at Hillsboro - Final | |
7:30 pm | Granite City-50 vs Brussels-33 at Carrollton, Illinois - Final | |
8:00 pm | Hermann-68 vs St. Clair-52 at Hermann - Final | |
8:00 pm | Jerseyville-58 vs Nokomis-46 at Carrollton, Illinois - Final | |
8:30 pm | Washington-51 vs Waynesville-62 at Washington - Final | |
8:30 pm | Lutheran North-35 vs Metro-38 at Villa Duchesne - Final | |
9:00 pm | Parkway North-54 vs Lee's Summit West-44 at Lebanon - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood East at Clayton | |
4:15 pm | Affton at Mehlville |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:20 pm | Eureka-3 vs Northwest Cedar Hill-2 at Fenton Forum - Final | |
7:45 pm | Fort Zumwalt East-4 vs Ladue-3 at Rec Plex South - Final | |
8:00 pm | Vianney-5 vs De Smet-2 at Affton Rink - Final | |
8:15 pm | Holt-3 vs Whitfield-3 at Queeny Recreational Complex - Final | |
8:45 pm | Webster Groves-0 vs Parkway South-5 at Webster Rink - Final | |
9:00 pm | Lutheran South-0 vs Lafayette-7 at FSI Shark Tank - Final | |
9:00 pm | Priory-5 vs Summit-1 at Fenton Forum - Final | |
9:30 pm | Oakville-6 vs Seckman-4 at South County Rink - Final | |
9:30 pm | CBC-9 vs Francis Howell-0 at Rec-Plex - Final | |
9:45 pm | Chaminade-1 vs SLUH-8 at Affton - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Francis Howell Tournament | |
6:00 pm | Litchfield Invitational |
+