Football
Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Class 4 Sectional 2 | |
10:35 am | Class 1 District 2 | |
10:40 am | Class 4 Sectional 1 | |
10:40 am | Class 2 District 3 | |
11:00 am | Class 1A Benton Sectional | |
11:00 am | Class 3 District 2 | |
11:00 am | Class 3A Quincy Sectional | |
11:00 am | Class 2A Decatur MacArthur Sectional | |
11:00 am | Class 1A Decatur St. Teresa Sectional | |
11:10 am | Class 3 District 3 | |
11:30 am | Class 1 District 1 | |
11:45 am | Class 2 District 2 | |
11:45 am | Class 3 District 4 | |
12:15 pm | Class 3 District 1 |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Tower Grove Christian-8 vs St. Louis Christian-1 at Joplin - Final | |
1:00 pm | McCluer North-0 at Chaminade-7 - Final | |
2:00 pm | Brentwood-0 at Principia-7 - Final | |
2:45 pm | Mehlville-1 at SLUH-2 - Final | |
3:00 pm | Hazelwood Central-0 vs Ritenour-1 at Chaminade - Final | |
3:00 pm | Gibault-2 vs Columbia-1 at Belleville West - Final | |
4:30 pm | Fox-0 vs Oakville-4 at SLUH - Final |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Mexico-5 vs Oak Grove-0 at Killian Softball Complex - Final | |
12:00 pm | Blue Springs South-2 vs Troy Buchanan-0 at Killian Softball Complex - Final | |
2:00 pm | Salisbury-2 vs Maysville-3 at Killian Softball Complex - Final | |
4:00 pm | Bowling Green-2 vs Trenton-1 at Killian Softball Complex - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Pattonville-0 vs Kirkwood-2 at MICDS - Final | |
2:00 pm | Edwardsville-0 at Villa Duchesne-8 - Final | |
2:00 pm | St. Joseph's-0 at John Burroughs-3 - Final | |
2:00 pm | Visitation-1 at Nerinx Hall-4 - Final | |
3:45 pm | Webster Groves-1 vs Summit-3 at John Burroughs - Final | |
3:45 pm | Notre Dame-0 vs Cor Jesu-9 at Villa Duchesne - Final | |
3:45 pm | Ladue-0 at MICDS-8 - Final | |
3:45 pm | Marquette-0 vs Lafayette-2 at Nerinx Hall - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Class 1 District 1 | |
10:00 am | Class 3A Quincy Sectional | |
10:00 am | Class 1A Benton Sectional | |
10:00 am | Class 3 District 2 | |
10:00 am | Class 1 District 2 | |
10:00 am | Class 4 Sectional 1 | |
10:00 am | Class 2A Decatur MacArthur Sectional | |
10:00 am | Class 2 District 3 | |
10:00 am | Class 1A Decatur St. Teresa Sectional | |
10:00 am | Class 3 District 3 | |
10:30 am | Class 4 Sectional 2 | |
10:35 am | Class 2 District 2 | |
10:45 am | Class 3 District 1 | |
11:10 am | Class 3 District 4 |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Sullivan-0 at Helias-2 - Final | |
1:00 pm | Incarnate Word-2 at Visitation-0 - Final | |
2:30 pm | Aurora-0 vs Logan-Rogersville-2 at Helias - Final | |
2:30 pm | Borgia-2 vs Kirksville-0 at Visitation - Final | |
3:00 pm | Francis Howell-2 at Pattonville-0 - Final | |
3:00 pm | Cor Jesu-2 at Farmington-0 - Final | |
3:00 pm | Festus-2 at Ste. Genevieve-0 - Final | |
3:00 pm | Bloomfield-2 at Malden-1 - Final | |
3:00 pm | Duchesne-2 vs Lutheran North-0 at Lindenwood University - Final | |
4:00 pm | Borgia-2 vs Incarnate Word-1 at Visitation - Final | |
4:00 pm | Logan-Rogersville-2 at Helias-1 - Final | |
4:30 pm | Maplewood-RH-0 vs Arcadia Valley-2 at Malden - Final | |
4:30 pm | Hermann-2 vs Fatima-0 at Lindenwood University - Final | |
4:30 pm | Lafayette-2 vs Ursuline-0 at Farmington - Final | |
4:30 pm | Timberland-0 vs Eureka-2 at Pattonville - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-2 vs Rosati-Kain-0 at Ste. Genevieve - Final | |
6:00 pm | Lutheran South-2 vs Festus-0 at Ste. Genevieve - Final | |
6:00 pm | Eureka-2 vs Francis Howell-1 at Pattonville - Final | |
6:00 pm | Hermann-2 vs Duchesne-0 at Lindenwood University - Final | |
6:00 pm | Lafayette-2 vs Cor Jesu-1 at Farmington - Final | |
6:00 pm | Bloomfield-0 vs Arcadia Valley-2 at Malden - Final |
+