Friday - March 16, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
4:15 amSt. Charles-5 at Lutheran St. Charles-8 - Final
8-5
4:30 amRockford Lutheran-3 at Nashville-20 - Final
20-3
9:00 amDe Smet-16 vs The John Cooper School (Texas)-3 at Historic Dodgertown - Final
16-3
11:00 amFlint Hills, Virginia-0 vs SLUH-7 at Historic Dodgertown - Final
7-0
12:00 pmScott City-9 vs Valle Catholic-5 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
9-5
12:00 pmDe Smet-6 vs St. James (Md.)-0 at Historic Dodgertown - Final
6-0
1:00 pmMater Dei-2 vs Normal University High-8 at Tom Pile Field - Final
8-2
1:00 pmSt. Louis Patriots-9 vs Farmington-7 at Wilson-Rozier Park - Final
9-7
1:00 pmTriad-6 vs Normal Community West-1 at Blazier Field - Final
6-1
1:00 pmSalem, Illinois-0 vs Mount Zion-6 at Belleville East - Final
6-0
3:00 pmNorth County-6 vs St. Louis Patriots-7 at Wilson-Rozier Park - Final
7-6
3:00 pmDe Soto-4 vs Park Hills Central-5 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
5-4
4:00 pmChaminade-0 at Francis Howell-3 - Final
3-0
4:00 pmMoline-9 vs Civic Memorial-2 at Belleville East - Final
9-2
4:00 pmHillsboro-6 at Fort Zumwalt East-8 - Final
8-6
4:00 pmTinley Park-1 vs Edwardsville-11 at Tom Pile Field - Final
11-1
4:00 pmTeutopolis-10 vs Belleville West-5 at Blazier Field - Final
10-5
4:00 pmThe John Cooper School (Texas)-12 vs SLUH-2 at Historic Dodgertown - Final
12-2
4:00 pmSummit-3 at Timberland-7 - Final
7-3
4:00 pmWebster Groves-8 at Mehlville-1 - Final
8-1
4:00 pmFort Zumwalt West-12 vs Battle-5 at Fort Zumwalt West - Final
12-5
4:00 pmPattonville-1 at Vianney-11 - Final
11-1
4:00 pmValle Catholic-5 vs Perryville-0 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
5-0
4:00 pmMaplewood-RH-15 at Bayless-1 - Final
15-1
4:00 pmHolt-11 at Francis Howell North-0 - Final
11-0
4:00 pmSeckman-1 at Liberty (Wentzville)-11 - Final
11-1
4:00 pmHazelwood West-3 at Valley Park-7 - Final
7-3
4:00 pmAffton-14 at Hancock-3 - Final
14-3
4:00 pmBrentwood-4 vs DuBourg-5 at Affton - Final
5-4
4:00 pmFort Zumwalt North-7 at Troy Buchanan-5 - Final
7-5
4:00 pmLindbergh-8 vs Oakville-2 at Lindbergh - Final
8-2
4:00 pmCBC-10 vs Windsor (Imperial)-0 at Cadet Park - Final
10-0
4:15 pmMetro-East Lutheran-1 at Mascoutah-11 - Final
11-1
4:15 pmWarrenton-2 at St. Dominic-8 - Final
8-2
4:15 pmDuchesne-3 vs Eureka-13 at Blanchette Pk. - Final
13-3
4:15 pmCarnahan-21 at Jennings-2 - Final
21-2
4:30 pmMontgomery County-2 vs St. James-5 at Nelson Hart Park - Final
5-2
4:30 pmRed Bud-15 at Elverado-2 - Final
15-2
4:30 pmSullivan-0 at MICDS-7 - Final
7-0
4:30 pmWright City-2 at Pacific-6 - Final
6-2
4:30 pmValmeyer-6 at Carlyle-3 - Final
6-3
4:30 pmOkawville-0 at Pinckneyville-10 - Final
10-0
4:30 pmCuba-3 at Hermann-8 - Final
8-3
4:30 pmBreese Central-3 at Centralia, Illinois-0 - Final
3-0
4:30 pmLitchfield-0 at Alton Marquette-16 - Final
16-0
4:30 pmNew Haven-0 at St. Clair-7 - Final
7-0
4:30 pmGillespie-9 at Morrisonville-8 - Final
9-8
4:30 pmPotosi at Owensville
4:30 pmGreenville at Pana
4:30 pmGrandview-0 at Arcadia Valley-10 - Final
10-0
5:00 pmSte. Genevieve-5 vs De Soto-6 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
6-5
7:00 pmOak Forest-0 vs O'Fallon-1 at Blazier Field - Final
1-0
7:00 pmTinley Park-0 vs Alton-20 at Tom Pile Field - Final
20-0

Boys Basketball
TimeEventScore
12:45 pmLiberty (KC)-47 vs Rock Bridge-68 at JQH Arena - Final
68-47
5:30 pmElgin Larkin-53 at Belleville West-64 - Final
64-53
6:00 pmGrandview K.C.-59 vs Sikeston-56 at JQH Arena - Final
59-56
7:15 pmEvanston-56 vs Whitney Young-62 at Peoria Civic Center - Final
62-56
7:45 pmRaytown South-61 vs Jennings-57 at JQH Arena - Final
61-57

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:30 pmEureka-8 at Brentwood (Tenn.)-14 - Final
14-8
5:00 pmO'Fallon at Springboro (Ohio)
7:00 pmWestminster-14 at Clayton-13 - Final
14-13
7:00 pmGuerin Catholic-4 at CBC-9 - Final
9-4

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:30 pmPattonville vs Ritenour at St. Ann GC

Boys Tennis
TimeEventScore
9:00 amChaminade vs Signal Mountain (Tenn.) at Chattanooga, Tenn.
9:00 amRock Bridge vs Naperville Central at Chattanooga, Tenn.
9:00 amGeorge Washington (W.V.)-3 vs Edwardsville-6 at Chattanooga, Tenn. - Final
6-3
10:30 amBaton Rouge Catholic-7 vs John Burroughs-2 at Chattanooga, Tenn. - Final
7-2
4:00 pmQuincy at Triad
7:00 pmBrookwood (Ga.)-1 vs John Burroughs-8 at Chattanooga, Tenn. - Final
8-1

Boys Track
TimeEventScore
3:30 pmFifth Annual Jaguar Invitational
Results

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:30 pmParkway South-2 at Parkway North-0 - Final
2-0

Girls Basketball
TimeEventScore
11:00 amLiberty (KC)-48 vs St. Joseph's-49 at JQH Arena - Final
49-48
2:30 pmCarl Junction-54 vs Miller Career-41 at JQH Arena - Final
54-41
4:15 pmKearney-47 vs Incarnate Word-49 at JQH Arena - Final
49-47

Girls Soccer
TimeEventScore
3:30 pmNorth County-6 at Valley Park-2 - Final
6-2
3:30 pmTower Grove Christian Ac.-9 at 179 Soccer Pk. (JeffersonCty.)-0 - Final
9-0
3:30 pmSpringfield Catholic-1 vs Northwest Cedar Hill-2 at Missouri S&T - Final
2-1
4:00 pmHancock-2 vs Metro-3 at Gateway Middle School - Final
3-2
4:00 pmSt. Charles West-4 at MICDS-3 - Final
4-3
4:15 pmPattonville-3 at Lutheran South-1 - Final
3-1
4:15 pmTimberland-0 at Troy Buchanan-1 - Final
1-0
4:30 pmHolt-1 at Vestavia (Ala.)-3 - Final
3-1
4:30 pmNorth County Christian-2 at Heritage Christian-1 - Final
2-1
4:30 pmDuBourg-1 at St. Pius X-0 - Final
1-0
4:30 pmParkway Central-1 at Parkway South-2 - Final
2-1
4:30 pmGreenville-3 at Metro-East Lutheran-0 - Final
3-0
5:00 pmSt. Clair-9 at Owensville-0 - Final
9-0
5:00 pmFredericktown-10 at De Soto-0 - Final
10-0
5:00 pmFort Zumwalt East-10 at Lutheran St. Charles-0 - Final
10-0
5:00 pmFarmington-0 at Saxony Lutheran-4 - Final
4-0
5:00 pmLindbergh-0 at Francis Howell-1 - Final
1-0
5:30 pmSpringfield, Illinois-0 vs Alton-4 at Edwardsville - Final
4-0
5:30 pmHighland-2 vs Jerseyville-0 at Columbia - Final
2-0
5:30 pmCivic Memorial-1 vs Marion-7 at Freeburg - Final
7-1
6:00 pmFort Zumwalt North-1 at St. Charles-0 - Final
1-0
6:30 pmHillsboro-5 at Festus-0 - Final
5-0
7:00 pmNaperville Central-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
7:00 pmWashington-2 at Mehlville-1 - Final
2-1
7:15 pmTrinity-4 at Kelly-0 - Final
4-0
7:30 pmMater Dei-6 vs Mount Vernon, Illinois-0 at Columbia - Final
6-0
7:30 pmAlton Marquette-2 vs Wesclin-1 at Edwardsville - Final
2-1
7:30 pmFather McGivney-0 at Freeburg-3 - Final
3-0

Girls Track
TimeEventScore
3:30 pmFifth Annual Jaguar Invitational
Results
4:15 pmParkway Central Early Bird

Spring Softball
TimeEventScore
3:00 pmBelleville East-9 at Marion-10 - Final
10-9
4:00 pmGrandview-21 at St. Paul Lutheran-3 - Final
21-3
4:15 pmBunker Hill-1 at Civic Memorial-15 - Final
15-1
4:30 pmLitchfield-0 at Alton Marquette-13 - Final
13-0
4:30 pmGillespie-13 at Morrisonville-2 - Final
13-2
4:30 pmGreenville at Pana
4:30 pmRed Bud-0 at Elverado-10 - Final
10-0
4:30 pmValmeyer-9 at Carlyle-5 - Final
9-5
5:00 pmBelleville East-6 at Marion-0 - Final
6-0
6:30 pmJonesboro (Ark.)-4 at Park Hills Central-5 - Final
5-4

Water Polo
TimeEventScore
4:45 amBrother Rice-7 vs Parkway West-14 at Fenwick - Final
14-7
9:25 amParkway West-0 vs Naperville Central-11 at Fenwick - Final
11-0
4:00 pmLafayette-4 at Schaumburg-10 - Final
10-4
4:15 pmParkway Central-2 at Evanston-7 - Final
7-2
4:30 pmLindbergh-4 at Mundelein-3 - Final
4-3
4:45 pmNew Trier-6 vs De Smet-7 at Fenwick - Final
7-6
6:45 pmParkway Central-4 vs St. Viator (Ill.)-7 at Evanston - Final
7-4
8:30 pmStevenson (Ill.)-15 vs De Smet-6 at Fenwick - Final
15-6


Most popular