Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Normandy at Riverview Gardens | |
4:15 pm | McCluer North-6 at Parkway South-8 - Final | |
4:30 pm | Pawnee at Mount Olive | |
4:30 pm | Trico at Carbondale | |
4:30 pm | Auburn at Staunton | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois at Steeleville | |
4:30 pm | Morrisonville at Edinburg | |
5:00 pm | Hackley (N.Y.)-9 vs John Burroughs-10 at Florida - Final | |
6:30 pm | Westminster-10 vs Lincolnshire Stevenson-7 at Vero Beach - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:15 pm | Belleville Township-1 at Priory-12 - Final | |
7:00 pm | Lafayette-15 at Summit-5 - Final | |
7:15 pm | Eureka-18 at Fox-0 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Lutheran South-152 vs St. Mary's-205 at Highlands Golf & Tennis Center - Final | |
3:30 pm | Lindbergh vs Eureka at The Legends | |
4:00 pm | Salem Open |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Duchesne at Hazelwood West | |
3:30 pm | Alton at O'Fallon | |
4:00 pm | De Smet at Priory | |
4:00 pm | Summit at Lindbergh |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Jefferson Invitational | |
4:00 pm | Borgia Invitational | |
4:00 pm | Triad Tri-meet | |
4:00 pm | Orchard Farm Quad | |
4:00 pm | Holt at Summit | |
4:00 pm | Marianist Invitational | |
4:00 pm | Collinsville at O'Fallon | |
4:30 pm | Pana Tri-meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 am | Vianney-2 at Eureka-0 - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 at Belleville West-2 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-2 at Belleville East-0 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt South-1 at Francis Howell-2 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-2 at Ritenour-1 - Final | |
5:15 pm | Lutheran South-2 at Fox-0 - Final | |
5:30 pm | Mehlville-0 at SLUH-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-2 at Marquette-0 - Final | |
5:30 pm | Granite City-0 at O'Fallon-2 - Final | |
5:30 pm | Lafayette-2 at Summit-0 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-2 at Francis Howell Central-1 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Francis Howell North-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood Central at Notre Dame | |
4:00 pm | Francis Howell at St. Dominic - Postponed | |
4:15 pm | Hazelwood West at Hazelwood East | |
5:00 pm | MICDS-18 at St. George's, Tenn.-17 - Final | |
5:30 pm | Cor Jesu-5 at Lafayette-4 - Final | |
7:30 pm | Incarnate Word-7 at Belleville West-8 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 am | Normandy at Cardinal Ritter | |
3:30 pm | Villa Duchesne vs Visitation at Lou Fusz Soccer Park - Postponed | |
4:00 pm | Valley Park-1 at Brentwood-5 - Final | |
4:00 pm | Maplewood-RH-3 at Hazelwood Central-1 - Final | |
5:00 pm | North County-1 at St. Clair-2 - Final | |
5:00 pm | Owensville at Belle | |
5:30 pm | Incarnate Word-0 at St. Dominic-1 - Final | |
5:45 pm | Troy Buchanan-0 at Francis Howell-5 - Final | |
5:45 pm | Fort Zumwalt North-2 at Holt-3 - Final | |
6:00 pm | St. Charles West-7 at Winfield-1 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-2 at Timberland-1 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-3 at Warrenton-0 - Final | |
6:00 pm | Ladue-1 at Lutheran South-2 - Final | |
6:00 pm | Trinity-0 at O'Fallon Christian-5 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-4 at Francis Howell North-1 - Final | |
6:30 pm | Belleville West-1 at Edwardsville-2 - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt South-3 at Liberty (Wentzville)-0 - Final | |
6:45 pm | Washington-2 at Fort Zumwalt East-4 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Jefferson Invitational | |
4:00 pm | Triad Tri-meet | |
4:00 pm | Orchard Farm Quad | |
4:00 pm | Borgia Invitational | |
4:30 pm | Pana Tri-meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Sparta at Carbondale | |
4:30 pm | Bunker Hill at White Hall North Greene | |
4:30 pm | Gibault at Chester | |
4:30 pm | Centralia, Illinois at Nashville | |
4:30 pm | Breese Central-3 at Carlyle-7 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | De Smet-18 at Lafayette-3 - Final | |
5:30 pm | SLAP-5 at Marquette-8 - Final | |
5:30 pm | Summit-7 at Kirkwood-19 - Final |
+