Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Borgia-3 at Holt-5 - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt South-9 at Francis Howell-2 - Final | |
9:00 am | Troy Buchanan-7 vs Taylor Ridge Rockridge-2 at Quincy Notre Dame - Final | |
10:00 am | Pleasant Plains-4 at Alton Marquette-2 - Final | |
10:00 am | Normal University High-2 at Triad-4 - Final | |
10:00 am | Valmeyer-3 vs O'Fallon-13 at Blazier Field - Final | |
10:00 am | Mascoutah-4 vs Columbia-6 at O'Fallon - Final | |
10:00 am | Highland-0 at Edwardsville-11 - Final | |
10:00 am | Grandview-1 at St. Pius X-14 - Final | |
10:00 am | Staunton-6 at Civic Memorial-9 - Final | |
10:00 am | Kirkwood-2 at Lindbergh-5 - Final | |
10:00 am | De Soto-3 at Pacific-5 - Final | |
10:00 am | Lafayette-20 at Francis Howell North-13 - Final | |
10:00 am | Fort Zumwalt West-4 at Marquette-6 - Final | |
10:00 am | Collinsville-1 at Sacred Heart-Griffin JV-7 - Final | |
10:00 am | Parkway South-2 at Vianney-3 - Final | |
10:00 am | Carlyle-2 vs Centralia, Illinois-1 at Carlyle - Final | |
10:00 am | Hardin Calhoun-0 at Piasa Southwestern-10 - Final | |
10:00 am | Orchard Farm-0 at Fort Zumwalt North-10 - Final | |
10:00 am | Waterloo-3 at Mater Dei-1 - Final | |
10:00 am | St. Dominic-3 at Westminster-8 - Final | |
10:00 am | Eminence vs Herculaneum at Engler Park | |
10:30 am | St. Louis Patriots-5 vs Northside Houston Falcons-9 at Lake Myrtle Sports Complex - Final | |
11:00 am | St. Mary's-7 vs Tolton Catholic-1 at Chaminade - Final | |
11:00 am | Troy Buchanan-4 at Quincy Notre Dame-5 - Final | |
11:00 am | Jefferson-0 at Hannibal-12 - Final | |
11:00 am | Borgia-6 vs Lutheran South-14 at Holt - Final | |
11:00 am | Webster Groves-4 at Alton-2 - Final | |
11:00 am | Okawville-3 at Wesclin-4 - Final | |
11:00 am | Webster Groves at East St. Louis | |
11:00 am | Parkway North-6 at Pattonville-0 - Final | |
11:00 am | Crossroads College Prep-0 at Valley Park-26 - Final | |
11:30 am | Fort Zumwalt South-15 at Francis Howell-3 - Final | |
12:00 pm | Hermann-20 vs Elsberry-3 at Wright City - Final | |
12:00 pm | Tolton Catholic-0 at Chaminade-7 - Final | |
12:00 pm | Kirkwood-7 at Lindbergh-3 - Final | |
12:00 pm | De Soto-5 at Pacific-7 - Final | |
12:00 pm | Herculaneum vs St. Paul Lutheran (Farmington) at Engler Park | |
12:00 pm | St. Dominic-14 vs McCluer North-4 at Westminster - Final | |
12:00 pm | Lafayette-8 at Francis Howell North-2 - Final | |
12:00 pm | Fort Zumwalt West-14 at Marquette-2 - Final | |
12:00 pm | Collinsville-1 at Sacred Heart-Griffin JV-8 - Final | |
12:00 pm | Hardin Calhoun-2 at Piasa Southwestern-11 - Final | |
12:00 pm | Waterloo-22 at Mater Dei-2 - Final | |
12:00 pm | Wright City at Elsberry | |
12:30 pm | Chatham Glenwood-2 at Edwardsville-5 - Final | |
12:30 pm | Pleasant Plains-2 at Civic Memorial-1 - Final | |
12:30 pm | Highland-2 vs Lockport-3 at Edwardsville - Final | |
12:30 pm | Parkway West-14 at Hickman-7 - Final | |
12:30 pm | Crossroads College Prep-0 at Valley Park-24 - Final | |
12:30 pm | Blue Springs South-1 vs CBC-13 at Rock Bridge - Final | |
1:00 pm | Webster Groves-3 at Alton-2 - Final | |
1:00 pm | Okawville-1 at Wesclin-11 - Final | |
1:00 pm | Mascoutah-4 vs Normal University High-5 at Blazier Field - Final | |
1:00 pm | Valmeyer-6 vs Triad-7 at O'Fallon - Final | |
1:00 pm | Jefferson-7 vs St. Charles-8 at Palmyra - Final | |
1:00 pm | Columbia-9 at O'Fallon-6 - Final | |
1:00 pm | Ladue-0 at John Burroughs-5 - Final | |
1:00 pm | Lutheran South-5 at Holt-9 - Final | |
2:00 pm | De Smet-7 at Cape Notre Dame-3 - Final | |
2:00 pm | St. Mary's-5 at Chaminade-2 - Final | |
2:00 pm | Gibault-9 at Belleville West-2 - Final | |
2:00 pm | Hermann-18 at Wright City-1 - Final | |
2:00 pm | Whitfield-5 vs Trinity-9 at St. Ferdinand Park - Final | |
2:00 pm | McCluer North-2 at Westminster-14 - Final | |
2:30 pm | Helias JV-6 vs Parkway West-1 at Hickman - Final | |
3:00 pm | Palmyra-2 vs St. Charles-1 at Palmyra - Final | |
3:00 pm | Kickapoo-4 vs CBC-3 at Rock Bridge - Final | |
3:30 pm | Ladue-4 at John Burroughs-3 - Final | |
4:00 pm | De Smet-10 at Cape Notre Dame-2 - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-7 at Wood River-5 - Final | |
6:00 pm | Gibault-2 at Althoff-6 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Belleville Township-11 at Bloomington-14 - Final | |
12:00 pm | Belleville Township-10 at Morton-14 - Final | |
4:00 pm | Lee's Summit West at John Burroughs | |
7:00 pm | Fort Zumwalt West-5 at Francis Howell-17 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Naper Valley Invitational | |
8:00 am | Moline Invitational |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Lutheran South Invitational | |
8:00 am | Collinsville Invitational | |
9:30 am | Class 2 District 2 | |
10:00 am | Class 2 District 1 | |
10:30 am | Class 1 District 1 |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Althoff-1 vs Belleville West-2 at O'Fallon - Final | |
8:30 am | Seckman-0 vs Francis Howell-2 at O'Fallon - Final | |
8:30 am | Belleville East-0 at O'Fallon-2 - Final | |
9:30 am | Althoff-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final | |
9:30 am | Oak Forest-0 vs Lutheran South-2 at O'Fallon - Final | |
9:30 am | Belleville East-0 vs Oakville-2 at O'Fallon - Final | |
10:30 am | Belleville West-0 vs Lutheran South-2 at O'Fallon - Final | |
10:30 am | Seckman-1 vs Oakville-2 at O'Fallon - Final | |
11:30 am | Lutheran South-0 at O'Fallon-2 - Final | |
11:30 am | Francis Howell-0 vs Oak Forest-2 at O'Fallon - Final | |
11:30 am | Belleville East-0 vs Belleville West-2 at O'Fallon - Final | |
12:30 pm | Seckman-0 vs Summit-2 at O'Fallon - Final | |
12:30 pm | Oakville-0 vs Althoff-2 at O'Fallon - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Marian Catholic-3 at Nerinx Hall-14 - Final | |
10:45 am | Marian Catholic-6 vs Webster Groves-8 at Moss Field - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | McCluer North-2 at Ritenour-1 - Final | |
10:00 am | Fort Zumwalt East-4 at Hazelwood West-0 - Final | |
10:00 am | St. Charles-2 vs Orchard Farm-0 at Ritenour - Final | |
10:00 am | Tower Grove Christian-1 vs Crosspoint Christian-2 at Joplin - Final | |
10:00 am | Marquette-1 at Parkway Central-1 - Final | |
10:45 am | Hazelwood Central-2 vs Lutheran South-6 at Ritenour - Final | |
11:00 am | Centralia, Illinois-0 at Breese Central-8 - Final | |
11:00 am | St. Pius X-1 at John Burroughs-3 - Final | |
11:00 am | Wesclin-0 at Belleville West-5 - Final | |
12:00 pm | Nerinx Hall-2 at Lindbergh-1 - Final | |
1:00 pm | Metro-East Lutheran-0 vs Wood River-2 at Soccer Park (Wood River) - Final | |
1:00 pm | Villa Duchesne-0 at Cape Notre Dame-3 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Lutheran South Invitational | |
9:30 am | Class 2 District 2 | |
10:00 am | Class 2 District 1 | |
10:30 am | Class 1 District 1 |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Trico-0 at Mascoutah-4 - Final | |
9:00 am | O'Fallon-16 vs Dupo-1 at Triad - Final | |
9:00 am | Columbia-1 vs Highland-0 at Triad - Final | |
10:00 am | New Athens-12 at Mascoutah-0 - Final | |
10:00 am | Civic Memorial-10 at Litchfield-0 - Final | |
10:00 am | Waterloo-4 at Alton-12 - Final | |
10:00 am | Okawville-5 at Du Quoin-7 - Final | |
10:30 am | Murphysboro-3 vs Belleville West-8 at Triad - Final | |
10:30 am | Triad-0 vs Chatham Glenwood-4 at Triad - Final | |
11:00 am | Lebanon, Illinois-1 at Steeleville-7 - Final | |
11:30 am | Trico-12 vs New Athens-0 at Mascoutah - Final | |
11:30 am | Okawville-0 at Du Quoin-3 - Final | |
11:30 am | Illini West-1 vs Alton Marquette-9 at Quincy Notre Dame - Final | |
12:00 pm | Waterloo-11 at Alton-6 - Final | |
12:00 pm | Highland-8 at Triad-4 - Final | |
12:00 pm | Wood River vs Wesclin at Alton | |
12:00 pm | Dupo-3 vs Murphysboro-12 at Triad - Final | |
1:00 pm | Camp Point Central-0 vs Alton Marquette-3 at Quincy Notre Dame - Final | |
1:30 pm | Chatham Glenwood-4 vs Columbia-10 at Triad - Final | |
1:30 pm | O'Fallon-8 vs Belleville West-13 at Triad - Final | |
3:00 pm | Gibault-1 at Althoff-4 - Final | |
4:00 pm | Alton Marquette-8 at Quincy Notre Dame-0 - Final | |
5:00 pm | Gibault-3 at Althoff-4 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | MICDS-10 vs Parkway Central-13 at Kirkwood - Final | |
10:15 am | Clayton-2 vs De Smet-4 at Kirkwood - Final | |
11:15 am | John Burroughs-1 vs SLUH-17 at Lindbergh - Final | |
11:30 am | Marquette-8 at Kirkwood-6 - Final | |
12:30 pm | Lafayette-2 vs Ladue-17 at Lindbergh - Final | |
12:45 pm | CBC-5 vs Parkway South-17 at Kirkwood - Final | |
1:45 pm | Fort Zumwalt West-4 vs Parkway West-19 at Lindbergh - Final | |
3:00 pm | Chaminade-3 at Lindbergh-14 - Final |
+