Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Clayton-3 at Lyon County, Ky.-4 - Final | |
9:00 am | Jefferson City-5 vs Cape Notre Dame-3 at Union - Final | |
9:00 am | Lutheran St. Charles-11 at Borgia-8 - Final | |
9:00 am | Marquette-11 vs Lee's Summit West-6 at Kickapoo - Final | |
9:30 am | Rolla-3 at Montgomery County-9 - Final | |
9:30 am | St. Clair-5 at Pacific-0 - Final | |
9:30 am | Owensville-7 vs St. James-8 at Nelson Hart Park - Final | |
10:00 am | Elsberry-0 at Orchard Farm-1 - Final | |
10:00 am | Trico-6 at Carlyle-0 - Final | |
10:00 am | Bunker Hill at Lebanon, Illinois | |
10:00 am | Herculaneum-10 at St. Mary's-11 - Final | |
10:00 am | Gibault-10 at Marissa-2 - Final | |
10:00 am | Pattonville-5 at Timberland-11 - Final | |
10:00 am | Nashville-1 at Freeburg-2 - Final | |
10:00 am | Granite City-11 at Parkway North-2 - Final | |
10:00 am | Ste. Genevieve-4 at Fox-5 - Final | |
11:00 am | Maplewood-RH-6 at Lutheran North-4 - Final | |
11:00 am | Litchfield-5 at Morrisonville-3 - Final | |
11:00 am | SLUH-3 at Helias-7 - Final | |
11:00 am | Belleville West-13 at Oakville-10 - Final | |
11:00 am | Trinity-5 vs Duchesne-8 at Chaminade - Final | |
11:00 am | Belleville East-6 at Jerseyville-3 - Final | |
11:00 am | St. Louis Patriots-6 at Warrenton-2 - Final | |
11:00 am | Vianney-1 vs St. Xavier (Ky.)-2 at Louisville, Kentucky - Final | |
11:00 am | Alton Marquette-14 at Hardin Calhoun-1 - Final | |
11:00 am | Wesclin-1 at Mascoutah-3 - Final | |
11:00 am | Marion-5 at Anna-Jonesboro-0 - Final | |
11:00 am | Wood River-0 at Breese Central-11 - Final | |
11:00 am | Duchesne-0 at Chaminade-7 - Final | |
11:00 am | Maryville Christian at Metro-East Lutheran | |
11:00 am | North Mac-8 at Roxana-4 - Final | |
11:15 am | Clayton-0 at Graves County (Ky.)-15 - Final | |
11:30 am | South Callaway-14 at Union-1 - Final | |
11:30 am | Borgia-8 vs Cape Notre Dame-11 at Union - Final | |
12:00 pm | Marquette-2 at Glendale-4 - Final | |
12:00 pm | Washington-4 vs Rolla-10 at Montgomery County - Final | |
12:00 pm | Elsberry-1 at Orchard Farm-9 - Final | |
12:00 pm | Pattonville-0 vs St. Dominic-8 at Timberland - Final | |
12:00 pm | Sullivan-11 vs St. Clair-4 at Pacific - Final | |
12:00 pm | Civic Memorial-10 at Alton-11 - Final | |
12:00 pm | Columbia-7 at Teutopolis-6 - Final | |
12:00 pm | Gillespie-9 vs Beardstown-6 at Riverton - Final | |
12:00 pm | Herrin-7 at Freeburg-12 - Final | |
12:00 pm | Hermann-5 vs Owensville-4 at St. James - Final | |
12:30 pm | Granite City-4 at Parkway North-7 - Final | |
12:30 pm | Herculaneum-1 vs West County (Leadwood)-11 at St. Mary's - Final | |
1:00 pm | Collinsville-8 at Althoff-7 - Final | |
1:00 pm | Wood River-2 at Breese Central-14 - Final | |
1:00 pm | Belleville East-2 at Jerseyville-3 - Final | |
1:00 pm | McCluer North-5 vs St. Louis Patriots-1 at Warrenton - Final | |
1:00 pm | Alton Marquette-17 at Hardin Calhoun-5 - Final | |
1:00 pm | Mattoon at Mount Vernon, Illinois | |
1:00 pm | Trinity-0 at Chaminade-10 - Final | |
1:00 pm | Niles North-9 vs Marion-6 at Anna-Jonesboro - Final | |
1:00 pm | Maryville Christian at Metro-East Lutheran | |
1:00 pm | Maplewood-RH-11 at Lutheran North-1 - Final | |
1:00 pm | SLUH-4 at Helias-14 - Final | |
1:00 pm | Belleville West-3 at Oakville-2 - Final | |
1:00 pm | Mater Dei-9 vs Vandalia-2 at South Central - Final | |
1:30 pm | Fort Zumwalt South-5 vs Lyon County, Ky.-0 at Marshall County (Ky.) - Final | |
1:30 pm | Vianney-0 vs Cincinnati La Salle-3 at Louisville, Kentucky - Final | |
2:00 pm | Jefferson City-11 vs Lutheran St. Charles-1 at Borgia - Final | |
2:00 pm | Herrin-0 at Nashville-4 - Final | |
2:00 pm | St. Dominic-5 at Timberland-6 - Final | |
2:00 pm | Riverton-2 vs Gillespie-8 at Riverton - Final | |
2:00 pm | Mattoon at Mount Vernon, Illinois | |
2:00 pm | Columbia-13 at Greenville-2 - Final | |
2:15 pm | Montgomery County-5 vs Washington-3 at Montgomery County - Final | |
2:15 pm | Pacific-0 vs Sullivan-2 at Pacific - Final | |
2:15 pm | Hermann-3 vs St. James-8 at Nelson Hart Park - Final | |
3:00 pm | West County (Leadwood)-11 at St. Mary's-1 - Final | |
3:00 pm | McCluer North-1 at Warrenton-10 - Final | |
3:30 pm | Mater Dei-5 at South Central-2 - Final | |
3:30 pm | South Callaway-0 at Union-2 - Final | |
3:45 pm | Caldwell County (Ky.)-3 vs Fort Zumwalt South-6 at Marshall County (Ky.) - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | O'Fallon-10 vs Shawnee Mission East-3 at Drury University - Final | |
11:00 am | Lafayette-9 at Pinecrest Academy (Ga.)-15 - Final | |
11:30 am | Shawnee Mission South-2 vs Republic-9 at Drury University - Final | |
12:00 pm | Eureka-10 at South Oldham, Ky.-9 - Final | |
12:00 pm | SLUH-6 at Briarcrest Christian, Tenn.-16 - Final | |
2:00 pm | De Smet-10 at Memphis University School-11 - Final | |
3:00 pm | O'Fallon-17 vs Republic-7 at Drury University - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | O'Fallon at Marion | |
10:00 am | Althoff vs Alton Marquette at Lewis & Clark CC |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Festus Early Bird Invitational | |
8:00 am | Sugar Bowl Classic | |
9:00 am | Lindenwood Invitational | |
9:00 am | Illinois Top Times Indoor Invitational | |
9:00 am | Jaguar Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | St. Patrick's-0 vs O'Fallon-2 at Chicago Marist - Final | |
8:00 am | St. Dominic-2 vs CBC-0 at Francis Howell Central - Final | |
8:00 am | Ritenour-0 vs Francis Howell North-2 at Francis Howell Central - Final | |
8:00 am | Father McGivney-0 vs Metro-East Lutheran-2 at Belleville East - Final | |
8:00 am | Granite City-2 vs Lutheran St. Charles-0 at Belleville East - Final | |
8:00 am | Alton-0 at Belleville East-2 - Final | |
8:00 am | Belleville East JV-0 vs Belleville West-2 at Belleville East - Final | |
8:00 am | Cape Notre Dame-0 at Francis Howell Central-2 - Final | |
9:00 am | Edwardsville-2 vs Aurora Metea Valley-0 at Joliet West - Final | |
9:00 am | Alton-1 vs Belleville East JV-2 at Belleville East - Final | |
9:00 am | Francis Howell-2 vs Parkway Central-0 at Francis Howell Central - Final | |
9:00 am | Metro-East Lutheran-2 vs Granite City-0 at Belleville East - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt North-1 vs Parkway South-1 at Francis Howell Central - Final | |
9:00 am | Belleville West-0 at Belleville East-2 - Final | |
9:00 am | Parkway West-0 vs Fort Zumwalt West-2 at Francis Howell Central - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt East-0 vs Pattonville-2 at Francis Howell Central - Final | |
9:00 am | Lutheran St. Charles-1 vs Father McGivney-2 at Belleville East - Final | |
9:00 am | Francis Howell Central JV-0 vs Fort Zumwalt South-2 at Francis Howell Central - Final | |
9:45 am | Fort Zumwalt South-2 vs CBC-0 at Francis Howell Central - Final | |
9:45 am | Pattonville-2 at Francis Howell Central-0 - Final | |
9:45 am | Fort Zumwalt West-1 vs Francis Howell North-1 at Francis Howell Central - Final | |
9:45 am | Parkway South-1 vs Parkway Central-1 at Francis Howell Central - Final | |
10:00 am | Metro-East Lutheran-0 at Belleville East-2 - Final | |
10:00 am | Granite City-2 vs Belleville West-0 at Belleville East - Final | |
10:00 am | Belleville East JV-0 vs Father McGivney-2 at Belleville East - Final | |
10:00 am | Alton-0 vs Lutheran St. Charles-2 at Belleville East - Final | |
10:15 am | O'Fallon-2 vs New Lenox Providence Catholic-0 at Chicago Marist - Final | |
10:30 am | Fort Zumwalt East-0 vs Cape Notre Dame-2 at Francis Howell Central - Final | |
10:30 am | Francis Howell Central JV-0 vs St. Dominic-2 at Francis Howell Central - Final | |
10:30 am | Parkway West-2 vs Ritenour-0 at Francis Howell Central - Final | |
10:30 am | Fort Zumwalt North-1 vs Francis Howell-1 at Francis Howell Central - Final | |
11:15 am | Parkway West-1 vs Francis Howell North-1 at Francis Howell Central - Final | |
11:15 am | Fort Zumwalt North-1 vs Parkway Central-1 at Francis Howell Central - Final | |
11:15 am | Fort Zumwalt East-0 at Francis Howell Central-2 - Final | |
11:15 am | Francis Howell Central JV-0 vs CBC-2 at Francis Howell Central - Final | |
11:30 am | Edwardsville-0 vs Riverside Brookfield-2 at Joliet West - Final | |
12:00 pm | Francis Howell-2 vs Parkway South-0 at Francis Howell Central - Final | |
12:00 pm | St. Dominic-2 vs Fort Zumwalt South-0 at Francis Howell Central - Final | |
12:00 pm | Ritenour-0 vs Fort Zumwalt West-2 at Francis Howell Central - Final | |
12:00 pm | Cape Notre Dame-0 vs Pattonville-2 at Francis Howell Central - Final | |
1:15 pm | O'Fallon-2 vs Lockport-1 at Chicago Marist - Final | |
1:30 pm | Pattonville-2 vs Fort Zumwalt North-0 at Francis Howell Central - Final | |
1:30 pm | Francis Howell-0 at Francis Howell Central-2 - Final | |
1:30 pm | Fort Zumwalt South-0 vs Fort Zumwalt West-2 at Francis Howell Central - Final | |
1:30 pm | St. Dominic-0 vs Francis Howell North-2 at Francis Howell Central - Final | |
1:30 pm | Plainfield, IL-0 vs Edwardsville-2 at Joliet West - Final | |
2:30 pm | Pattonville-2 at Francis Howell Central-0 - Final | |
2:30 pm | Francis Howell North-2 vs Fort Zumwalt West-1 at Francis Howell Central - Final | |
3:30 pm | Francis Howell North-1 vs Pattonville-2 at Francis Howell Central - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Evangelical Christian, Tenn.-13 vs Oakville-17 at St. Mary's Episcopal, Tenn. - Final | |
11:00 am | O'Fallon-18 at Washington, Illinois-6 - Final | |
12:00 pm | Houston, Tenn.-22 vs Oakville-4 at St. Mary's Episcopal, Tenn. - Final | |
2:00 pm | Oakville at Evangelical Christian, Tenn. |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Ladue-2 vs Herscher-0 at Quincy - Final | |
9:00 am | Staunton-2 vs Auburn-5 at Carlinville | |
10:00 am | Wesclin-2 at Mater Dei-0 - Final | |
10:00 am | Foley, Ala.-0 vs Holt-1 at Fairhope, Ala. - Final | |
11:00 am | Civic Memorial-3 vs Carlinville-0 at Blackburn College - Final | |
11:00 am | Salem, Illinois at Mount Vernon, Illinois | |
12:00 pm | Ursuline-0 at St. Teresa's-5 - Final | |
12:30 pm | Granite City-1 at Normal Community-1 - Final | |
1:00 pm | Lincoln, Illinois-0 vs Staunton-5 at Carlinville | |
1:00 pm | Holt-4 at Fairhope, Ala.-0 - Final | |
1:00 pm | Webster Groves-4 at Hillsboro-0 - Final | |
1:00 pm | Perryville-8 vs Sikeston-0 at Cape Notre Dame - Final | |
1:30 pm | O'Fallon-5 at Althoff-1 - Final | |
2:00 pm | Quincy-0 vs Ladue-1 at Quincy - Final | |
3:00 pm | Bloomington Central Catholic-1 at Carlinville-2 - Final | |
3:00 pm | Pleasant Plains-0 vs Civic Memorial-2 at Blackburn College - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Festus Early Bird Invitational | |
9:00 am | Lindenwood Invitational | |
9:00 am | Illinois Top Times Indoor Invitational | |
9:00 am | Jaguar Invitational |
Spring Softball
+