Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Flora vs Pinckneyville at Vandalia - Postponed | |
10:00 am | Jacksonville, Illinois at Gillespie | |
10:00 am | Salem, Illinois at Greenville - Postponed | |
11:00 am | Belleville East-4 at Normal Community-9 - Final | |
12:00 pm | Nashville at Greenville - Postponed | |
12:00 pm | Pinckneyville at Vandalia - Postponed | |
2:00 pm | Vandalia vs Salem, Illinois at Vandalia - Postponed | |
2:00 pm | Nashville vs Flora at Greenville - Postponed |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | CBC-13 at Priory-6 - Final | |
5:00 pm | Summit-6 at Chaminade-15 - Final | |
6:00 pm | Rock Bridge-11 at Parkway West-15 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | MVC Championship | |
9:00 am | Southwestern Conference Tournament | |
9:00 am | Timberland at District Tournament |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Class 2 Sectional 2 Meet | |
9:00 am | Class 4 District 4 Meet | |
9:00 am | Class 2 Sectional 1 Meet | |
9:00 am | Class 1 Sectional 1 Meet | |
9:00 am | Class 5 District 1 Meet | |
9:00 am | Class 4 District 1 Meet | |
9:30 am | Class 3 District 1 Meet | |
9:30 am | Class 3 District 3 Meet | |
9:30 am | Class 5 District 3 Meet | |
9:30 am | Class 5 District 5 Meet | |
9:30 am | Class 4 District 6 Meet | |
9:30 am | Class 4 District 3 Meet | |
9:30 am | Class 5 District 4 Meet | |
9:30 am | Class 3 District 5 Meet | |
10:00 am | Class 4 District 5 Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Fort Zumwalt East vs Parkway Central at Fort Zumwalt South | |
10:00 am | Whitfield-0 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
11:00 am | Eureka-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final | |
11:30 am | Parkway Central-0 vs Parkway North-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
12:30 pm | Lutheran South-2 at Fort Zumwalt South-0 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Fort Zumwalt East at Fort Zumwalt South - Postponed | |
10:00 am | Elsberry-0 vs Whitfield-5 at Principia - Final | |
10:00 am | Staunton-0 at Carlinville-7 - Final | |
10:00 am | Hancock-0 vs DuBourg-5 at Bayless - Final | |
10:00 am | Kirkwood-0 vs Cor Jesu-1 at Parkway South - Final | |
11:00 am | St. James-0 vs St. Clair-10 at Sullivan - Final | |
11:30 am | Lutheran South-10 at Bayless-0 - Final | |
12:00 pm | Hannibal-2 at Liberty (Wentzville)-5 - Final | |
12:00 pm | Parkway South-0 vs Nerinx Hall-4 at Parkway South - Final | |
12:45 pm | Owensville-1 at Sullivan-0 - Final | |
2:00 pm | Warrenton-1 vs Helias-2 at Liberty (Wentzville) - Final | |
5:00 pm | Fulton-0 at Southern Boone-9 - Final | |
5:00 pm | Wesclin-0 vs Columbia-2 at Freeburg - Final | |
7:00 pm | Wright City-4 vs Mexico-3 at Southern Boone - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Class 2 Sectional 2 Meet | |
8:30 am | Class 4 District 4 Meet | |
8:30 am | Class 1 Sectional 1 Meet | |
8:30 am | Class 5 District 1 Meet | |
9:00 am | Class 4 District 1 Meet | |
9:00 am | Class 2 Sectional 1 Meet | |
9:30 am | Class 5 District 3 Meet | |
9:30 am | Class 5 District 5 Meet | |
9:30 am | Class 4 District 6 Meet | |
9:30 am | Class 4 District 3 Meet | |
9:30 am | Class 5 District 4 Meet | |
9:30 am | Class 3 District 5 Meet | |
9:30 am | Class 3 District 1 Meet | |
10:00 am | Class 4 District 5 Meet | |
9:30 pm | Class 3 District 3 Meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Salem, Illinois at Greenville |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | MICDS-8 vs Parkway South-13 at Rec-Plex - Final | |
7:00 pm | Parkway West-5 vs SLUH-6 at Rec-Plex - Final |
+