Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Cape Girardeau Central-2 vs Hillsboro-4 at Seckman - Final | |
1:00 pm | Northwest Cedar Hill-1 vs Poplar Bluff-7 at Seckman - Final | |
1:00 pm | Mexico-1 vs Wright City-0 at Winfield - Final | |
1:30 pm | Fort Zumwalt North-0 at Francis Howell-10 - Final | |
1:30 pm | St. Charles-1 vs O'Fallon Christian-2 at St. Charles West - Final | |
2:00 pm | Kingston-0 vs St. Pius X-10 at West County (Leadwood) - Final | |
2:00 pm | Oakville-1 vs Fox-5 at Vianney - Final | |
2:00 pm | Sullivan-5 at Union-6 - Final | |
2:00 pm | Principia-3 at Whitfield-8 - Final | |
2:00 pm | Carnahan-4 vs Gateway Science Academy-5 at Heine Meine - Final | |
3:00 pm | Crystal City-2 vs New Haven-1 at Bismarck - Final | |
3:00 pm | Battle-7 at Troy Buchanan-8 - Final | |
3:00 pm | Fredericktown-1 vs De Soto-5 at Ste. Genevieve - Final | |
3:30 pm | Winfield-9 vs Warrenton-1 at Winfield - Final | |
4:00 pm | Washington-2 vs Eureka-4 at Ballwin A.A. - Final | |
4:00 pm | Riverview Gardens-2 at Hazelwood East-17 - Final | |
4:00 pm | Owensville-3 vs Borgia-7 at Union - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt East-5 at Fort Zumwalt South-10 - Final | |
4:00 pm | Ritenour-8 at McCluer-0 - Final | |
4:00 pm | Farmington-0 at Seckman-1 - Final | |
4:00 pm | Trinity-0 vs Orchard Farm-4 at St. Charles West - Final | |
4:00 pm | Grandview-2 at West County (Leadwood)-5 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell Central-4 at Fort Zumwalt West-1 - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-3 at Waterloo-1 - Final | |
4:15 pm | Jerseyville-3 at Civic Memorial-0 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-0 at Francis Howell North-5 - Final | |
4:30 pm | Herrin-1 at Marion-2 - Final | |
4:30 pm | Ladue-6 at SLUH-5 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-9 at Woodlawn-1 - Final | |
4:30 pm | Pattonville-2 at Parkway Central-1 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-0 at Belleville East-11 - Final | |
4:30 pm | Alton-5 at Triad-3 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-1 at Columbia-2 - Final | |
4:30 pm | Affton-1 at Lutheran South-11 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-1 at Roxana-0 - Final | |
4:30 pm | Staunton-9 at Hardin Calhoun-3 - Final | |
4:30 pm | Althoff-0 at Nashville-12 - Final | |
4:30 pm | McKinley-8 vs DuBourg-18 at Heine Meine - Final | |
4:30 pm | Mulberry Grove-5 at Lebanon, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Wood River-2 at Piasa Southwestern-3 - Final | |
4:30 pm | White Hall North Greene-3 at Brussels-22 - Final | |
4:30 pm | Sparta-11 at Chester-12 - Final | |
4:30 pm | Webster Groves-3 at Kirkwood-4 - Final | |
4:30 pm | Marissa-2 at Dupo-3 - Final | |
4:30 pm | St. Mary's-0 at Windsor (Imperial)-7 - Final | |
4:30 pm | St. Louis Patriots-2 at Granite City-3 - Final | |
4:30 pm | Northwest Academy-0 vs Valley Caledonia-7 at Valle Catholic - Final | |
4:30 pm | Maplewood-RH-2 vs Brentwood-4 at Whitfield - Final | |
4:30 pm | Mount Vernon, Illinois-3 at Belleville West-4 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-1 at New Athens-4 - Final | |
4:30 pm | Olney Richland County at Centralia, Illinois | |
4:30 pm | Lutheran North-2 vs Duchesne-8 at Lutheran North - Final | |
4:30 pm | Mehlville-5 at Lindbergh-3 - Final | |
4:30 pm | Pleasant Hill-2 at Bunker Hill-25 - Final | |
5:00 pm | Park Hills Central-2 vs North County-5 at Ste. Genevieve - Final | |
5:00 pm | Tolton Catholic-1 at South Callaway-12 - Final | |
5:00 pm | North Tech-0 at Montgomery County-10 - Final | |
5:00 pm | Elsberry-1 at Bowling Green-7 - Final | |
5:30 pm | Salem-5 vs St. James-4 at Salem - Final | |
5:30 pm | Holt-3 vs Timberland-2 at Troy Buchanan - Final | |
6:00 pm | Parkway West-8 vs Parkway South-3 at Ballwin A.A. - Final | |
6:30 pm | North Callaway-0 vs Hallsville-16 at South Callaway - Final | |
7:00 pm | Herculaneum-10 vs Arcadia Valley-3 at West County (Leadwood) - Final | |
7:00 pm | Festus-2 vs Potosi-3 at Ste. Genevieve - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Parkway South-5 vs Webster Groves-16 at Moss Field - Final | |
5:00 pm | Lindbergh-5 at John Burroughs-10 - Final | |
5:00 pm | Marquette-6 at SLUH-17 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Highland at Centralia, Illinois |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:45 am | Class 3 District 2 Meet | |
4:00 pm | Nashville Invitational | |
4:30 pm | Class 5 District 3 Meet | |
5:30 pm | Capital Area Classic |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Fort Zumwalt North-0 vs Borgia-1 at Mehlville - Final | |
4:00 pm | Ritenour-2 vs Seckman-1 at Francis Howell Central - Final | |
4:00 pm | Lutheran South-2 vs Parkway North-1 at Fort Zumwalt South - Final | |
4:15 pm | Fox-0 vs Francis Howell-2 at Lafayette - Final | |
4:30 pm | O'Fallon Christian-2 at Summit-0 - Final | |
5:00 pm | Affton-2 vs St. Dominic-1 at Mehlville - Final | |
5:15 pm | Francis Howell North-2 vs Kirkwood-0 at Lafayette - Final | |
5:30 pm | Parkway South-0 at Francis Howell Central-2 - Final | |
5:45 pm | Alton at Althoff | |
6:00 pm | Duchesne-0 vs Cape Notre Dame-2 at Chaminade - Final | |
6:00 pm | Bayless-0 vs Westminster-2 at Summit - Final | |
6:00 pm | Cape Notre Dame-0 vs Webster Groves-2 at Chaminade - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt North-0 at Mehlville-2 - Final | |
6:15 pm | Francis Howell-0 at Lafayette-2 - Final | |
7:00 pm | Ritenour-0 vs SLUH-2 at Francis Howell Central - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Rosati-Kain-10 at Parkway North-3 - Final | |
4:15 pm | Northwest Cedar Hill-11 at Whitfield-10 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-7 at Parkway South-6 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood East-0 at Incarnate Word-1 - Final | |
4:30 pm | Hazelwood Central-2 at Oakville-14 - Final | |
5:00 pm | Lindbergh-0 at Francis Howell Central-14 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | John Burroughs-0 at Visitation-2 - Final | |
3:45 pm | Ritenour-1 vs Hazelwood West-6 at Ritenour - Final | |
4:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-0 at Jennings-7 - Final | |
4:00 pm | Winfield-0 vs St. Charles West-5 at O'Fallon Christian - Final | |
4:00 pm | Clayton-2 vs Ladue-1 at St. Joseph's - Final | |
4:00 pm | Riverview Gardens-0 vs Incarnate Word-14 at Riverview Gardens - Final | |
4:00 pm | Parkway North-0 vs Westminster-10 at Parkway Central - Final | |
4:00 pm | Hazelwood East-1 vs McCluer-2 at Hazelwood East - Final | |
4:00 pm | Whitfield-0 at Duchesne-5 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt North-2 at Pattonville-3 - Final | |
4:30 pm | Sumner-0 vs North Tech-2 at Lutheran North - Forfeit | |
4:30 pm | Rosati-Kain-10 at Cardinal Ritter-0 - Final | |
4:30 pm | Affton-0 at Summit-10 - Final | |
4:30 pm | Fredericktown-1 vs Cape Notre Dame-4 at Perryville - Final | |
4:30 pm | Mehlville-2 at Oakville-0 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell-2 vs Fort Zumwalt West-1 at Timberland - Final | |
5:00 pm | McKinley-0 vs Gateway Science Academy-10 at Maplewood-RH - Final | |
5:00 pm | Poplar Bluff-0 vs Jackson-7 at Northwest Cedar Hill - Final | |
5:00 pm | Union-7 at Pacific-0 - Final | |
5:00 pm | Festus-1 vs Windsor (Imperial)-8 at Festus - Final | |
5:00 pm | Lafayette-1 at Marquette-2 - Final | |
5:15 pm | Gateway STEM-0 at St. Joseph's-10 - Final | |
5:30 pm | Hazelwood Central-1 vs McCluer North-2 at Ritenour - Final | |
5:30 pm | Orchard Farm-2 vs Villa Duchesne-1 at Visitation - Final | |
5:30 pm | Valley Park-4 at Kelly-1 - Final | |
6:00 pm | MICDS-1 at Parkway Central-2 - Final | |
6:00 pm | Lutheran St. Charles-4 at O'Fallon Christian-1 - Final | |
6:00 pm | Notre Dame-2 at Perryville-3 - Final | |
6:00 pm | Normandy-0 vs Trinity-10 at Jennings - Final | |
6:00 pm | Canton-0 at Principia-5 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-3 vs Francis Howell North-0 at Pattonville - Final | |
6:00 pm | Owensville-1 vs St. Clair-3 at Sullivan - Final | |
6:30 pm | Borgia-1 vs Washington-7 at Pacific - Final | |
6:30 pm | De Soto-0 vs Hillsboro-4 at Festus - Final | |
6:30 pm | Ursuline-1 vs Webster Groves-2 at Summit - Final | |
7:00 pm | Holt-2 at Timberland-1 - Final | |
7:00 pm | Fox-1 vs Lindbergh-5 at Oakville - Final | |
7:00 pm | Eureka-2 vs Parkway West-0 at Marquette - Final | |
7:00 pm | Seckman-1 at Northwest Cedar Hill-2 - Final | |
7:20 pm | Carnahan-0 vs St. Pius X-13 at Kelly - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Class 5 District 3 Meet | |
5:30 pm | Capital Area Classic | |
9:45 pm | Class 3 District 2 Meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Steeleville-1 at Du Quoin-4 - Final | |
4:00 pm | Centralia, Illinois at Pinckneyville | |
4:15 pm | Highland-2 at Edwardsville-3 - Final | |
4:15 pm | Mount Vernon, Illinois-2 at Belleville East-7 - Final | |
4:15 pm | Granite City-0 at Triad-19 - Final | |
4:30 pm | Brussels-5 at Bunker Hill-9 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-4 at Woodlawn-1 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-2 at Carlinville-6 - Final | |
4:30 pm | Chester-0 vs Sparta-2 at Trico - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-1 at Lebanon, Illinois-2 - Final | |
4:30 pm | Greenville-6 vs Althoff-5 at Carlyle - Final | |
4:30 pm | Alton-9 at Gillespie-3 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-4 at Jerseyville-14 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-0 vs Columbia-3 at Eagleview Elementary - Final | |
5:00 pm | Marion at Graves County (Ky.) |
+