Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Civic Memorial-0 at Effingham-2 - Final | |
4:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-10 vs Jennings-12 at Mathews-Dickey - Final | |
4:00 pm | Hannibal-2 vs St. Dominic-8 at Winfield - Final | |
4:00 pm | Hazelwood Central-9 vs McCluer North-10 at McCluer North - Final | |
4:15 pm | De Smet-11 vs Parkway North-0 at Parkway North - Final | |
4:15 pm | Waterloo-5 at Belleville West-3 - Final | |
4:15 pm | Edwardsville-9 at Triad-1 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-6 vs Collinsville-1 at Fletcher Field - Final | |
4:30 pm | Highland-15 at Murphysboro-4 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-10 vs Staunton-0 at Gillespie - Final | |
4:30 pm | Columbia-5 at Mascoutah-6 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-0 at Belleville East-1 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-1 vs O'Fallon-11 at Blazier Field - Final | |
6:00 pm | Civic Memorial-5 at Effingham-3 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Holt-12 at Ladue-10 - Final | |
7:00 pm | CBC-11 at De Smet-17 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Missouri Class 2 State Championships | |
9:00 am | Missouri Class 1 State Championships | |
4:00 pm | Class 1A Nashville Sectional | |
4:30 pm | Class 2A Springfield Lanphier Sectional |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Affton-0 vs Lutheran South-2 at SLUH - Final | |
5:15 pm | De Smet-0 at SLUH-2 - Final | |
5:30 pm | Belleville East-2 at Althoff-0 - Final | |
6:30 pm | Pattonville-2 vs Lafayette-0 at SLUH - Final | |
7:45 pm | Parkway North-0 vs Mehlville-2 at SLUH - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Orland Park Sandburg-15 at Washington, Illinois-18 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Granite City-0 at Edwardsville-2 - Final | |
6:00 pm | Waterloo-0 at Chatham Glenwood-1 - Final | |
6:00 pm | Columbia-2 vs Althoff-0 at Althoff - Final | |
6:00 pm | Mascoutah-0 at Triad-3 - Final |
Girls Track
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Centralia, Illinois at Olney Richland County | |
4:15 pm | Triad-6 at Waterloo-0 - Final | |
4:15 pm | Belleville East-10 at Chatham Glenwood-4 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-10 at Edwardsville-12 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-2 vs Piasa Southwestern-5 at Piasa Southwestern - Final | |
4:30 pm | Christ Our Rock-8 vs Dupo-6 at Christ Our Rock - Final | |
4:30 pm | New Athens-0 vs Marissa-3 at New Athens - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-0 at Highland-10 - Final | |
4:30 pm | Winchester West Central-1 vs Hardin Calhoun-5 at Hardin Calhoun - Final | |
4:30 pm | Wesclin-3 vs Mater Dei-12 at Carlyle - Final | |
4:30 pm | Mount Vernon, Illinois at Salem, Illinois | |
4:30 pm | Mount Vernon, Illinois at Mascoutah | |
6:00 pm | Belleville East-6 at Chatham Glenwood-9 - Final |
+