2023-24 Honor Roll
Long Courses
# | Name | Time | Date |
---|---|---|---|
1 | Natalie Barnard, Lafayette | 16:53.30 | 10-28 |
2 | Elyse Wilmes, Tolton | 17:37.20 | 11-04 |
3 | Mary McKenzie, Cor Jesu | 17:40.90 | 11-04 |
4 | Josie Baker, Kirkwood | 17:54.60 | 11-04 |
5 | Gracie Troester, Republic | 18:15.70 | 11-04 |
6 | Angelina Cottone, Tolton | 18:18.50 | 11-04 |
7 | Makaylin Viet, Tolton | 18:20.10 | 11-04 |
8 | Caterina Rossomanno, Summit | 18:28.70 | 10-28 |
9 | Riley Linville, Fort Zumwalt West | 18:31.80 | 11-04 |
10 | Briana Krueger, St. Charles West | 18:35.50 | 11-04 |
11 | Madison Taylor, Tolton | 18:36.60 | 11-04 |
12 | Jocelyn Haynes, Troy Buchanan | 18:38.40 | 11-04 |
13 | Savannah Amann, St. Joseph's | 18:39.10 | 10-28 |
14 | Maleah Eggers, Marquette | 18:39.60 | 11-04 |
15 | Viola Johanson, Union | 18:40.30 | 11-04 |
16 | Evyn Humphrey, Francis Howell | 18:43.46 | 10-28 |
17 | Reese McDevitt, Francis Howell Central | 18:43.58 | 10-07 |
18 | Mariah Denney, Sullivan | 18:43.80 | 11-04 |
19 | Maria Luna, Cor Jesu | 18:45.20 | 11-04 |
20 | Parker Allen, Webster Groves | 18:49.30 | 10-28 |
21 | Ashley Rinkenberger, Lafayette | 18:52.20 | 11-04 |
22 | Frances Applegate, MICDS | 18:56.90 | 11-04 |
23 | Carson Selby, Webster Groves | 19:03.30 | 11-04 |
24 | Claire Eash, Nerinx Hall | 19:04.10 | 10-28 |
25 | Lydia Bailey, Westminster | 19:06.50 | 11-04 |
26 | Grace Coppel, MICDS | 19:13.90 | 11-04 |
27 | Claire Horstmann, St. Charles West | 19:14.50 | 11-04 |
28 | Lucy Rines, St. Joseph's | 19:14.90 | 10-28 |
29 | Kensington Curd, Brentwood | 19:16.10 | 10-07 |
30 | Phoebe Canatsey, Kirkwood | 19:17.00 | 10-28 |
31 | Natalie Lena, Parkway South | 19:17.20 | 10-28 |
32 | Madalyn Mahoney, Lutheran St. Charles | 19:17.60 | 11-04 |
33 | Reese Schelp, Lutheran South | 19:17.90 | 10-28 |
34 | Jessica Lane, Seckman | 19:18.30 | 10-28 |
35 | Daphne Bishop, Eureka | 19:19.80 | 10-28 |
36 | Laney Parmeley, Francis Howell Central | 19:20.86 | 10-07 |
37 | Sydney Krus, Nerinx Hall | 19:21.00 | 10-28 |
38 | Elizabeth Shaw, Holt | 19:21.40 | 11-04 |
39 | Alexis Sandberg, Lafayette | 19:21.80 | 10-28 |
40 | Ellie Bush, O'Fallon | 19:22.20 | 09-09 |
41 | Ellie Tiburzi, Ursuline | 19:22.60 | 11-04 |
42 | Jailey Pigg, De Soto | 19:22.90 | 11-04 |
42 | Sophia Wong, Parkway North | 19:22.90 | 11-04 |
43 | Eleanor Yonker, Parkway South | 19:23.10 | 10-28 |
44 | Jeannie Thornborrow, Festus | 19:24.50 | 11-04 |
45 | Lucy Luetkemeyer, Metro | 19:24.70 | 11-04 |
46 | Amy Rein, Parkway West | 19:25.20 | 10-28 |
47 | Sarah Williams, Parkway Central | 19:25.40 | 10-28 |
48 | Ilene Limberg, Owensville | 19:25.50 | 11-04 |
49 | Ariel Laird, Seckman | 19:25.90 | 10-28 |
50 | Lucy Boyer, Festus | 19:26.50 | 10-28 |
50 | Yuri Malone, Metro | 19:26.50 | 11-04 |
Short Courses
# | Name | Time | Date |
---|---|---|---|
1 | Elena Rybak, Father McGivney | 16:47.50 | 10-28 |
2 | Cameron Crump, Waterloo | 17:19.20 | 10-28 |
3 | Danielle Mudd, Waterloo | 17:33.60 | 10-28 |
4 | Ellie Bush, O'Fallon | 17:34.56 | 10-28 |
5 | Kara Odum, Marion | 17:38.00 | 10-28 |
6 | Madison Popelar, Edwardsville | 17:41.63 | 10-11 |
7 | Kaitlyn Hatley, Father McGivney | 17:45.10 | 10-28 |
8 | Angelynn Kanyuck, Waterloo | 17:50.10 | 10-28 |
9 | Caroline Tepe, Okawville | 17:54.30 | 10-28 |
10 | Mae Naveira, O'Fallon | 18:05.18 | 10-28 |
11 | Aubreigh Desmond, Althoff | 18:06.50 | 10-28 |
12 | Antonella DeAvila, Edwardsville | 18:06.60 | 10-28 |
13 | Olivia Coll, Edwardsville | 18:12.13 | 10-11 |
14 | Emma Patrick, Edwardsville | 18:12.86 | 10-28 |
15 | Payton Frey, Highland | 18:18.00 | 10-28 |
16 | Emma Diekemper, Mater Dei | 18:20.20 | 10-28 |
17 | Brynn Behrmann, Mascoutah | 18:27.40 | 10-28 |
18 | Ella Thompson, Edwardsville | 18:27.70 | 09-09 |
19 | Gianna Stassi, Roxana | 18:29.40 | 10-28 |
20 | Ryleigh Piller, Mascoutah | 18:30.90 | 10-28 |
21 | Kennedy Bowman, Triad | 18:45.20 | 10-28 |
22 | Maya Lueking, Edwardsville | 18:52.91 | 10-11 |
23 | Emma Wyman, Piasa Southwestern | 19:18.30 | 10-28 |
24 | Emilee Franklin, Granite City | 19:18.60 | 09-02 |
25 | Ava Horsfall, Edwardsville | 19:19.86 | 10-11 |
26 | Madelyn Lane, O'Fallon | 19:28.10 | 10-28 |
27 | Kayla Kalmer, O'Fallon | 19:30.09 | 10-28 |
28 | Morgan Mason, Triad | 19:37.00 | 09-02 |
29 | Finley Haag, Mater Dei | 19:38.40 | 10-28 |
30 | Dylan Peel, Edwardsville | 19:39.10 | 09-02 |
31 | Jane Cummins, Father McGivney | 19:39.40 | 10-28 |
32 | Raelee Kimbro, Roxana | 19:40.90 | 10-28 |
33 | Sarah Haislar, Edwardsville | 19:41.50 | 09-02 |
34 | Ava Thunig, O'Fallon | 19:44.97 | 10-28 |
35 | Autumn Gavin, O'Fallon | 19:47.47 | 10-11 |
36 | Adi Wilson, Nashville | 19:49.30 | 10-28 |
37 | Ava Rau, Waterloo | 19:50.30 | 09-09 |
38 | Lydia Harris, Granite City | 19:52.35 | 10-28 |
39 | Zhakeya Hawkins, East St. Louis | 19:53.99 | 10-11 |
40 | Sara Schurz, Carbondale | 19:57.80 | 10-21 |
41 | Lydia Luechtefeld, Okawville | 19:58.70 | 10-28 |
42 | Claira Davis, Herculaneum | 19:58.90 | 09-02 |
43 | Ella Peterson, O'Fallon | 20:00.63 | 10-11 |
44 | McKenzie Jones, Father McGivney | 20:03.10 | 10-28 |
45 | Ella Andrews, O'Fallon | 20:05.40 | 09-02 |
46 | Sophia Helfrich, Alton | 20:05.70 | 09-02 |
47 | Eislee Moore, Carbondale | 20:09.50 | 10-21 |
48 | Bria Johnson, Belleville East | 20:10.06 | 10-28 |
49 | Emily Lepp, Waterloo | 20:11.80 | 10-21 |
50 | Lylie Harris, Mount Vernon, Illinois | 20:12.00 | 10-07 |