Missouri Class 3 State Championship
10/26 - 12/01/18
District 1st round
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Doniphan-6 at Kennett-41 - Final | ||
7:00 pm | Potosi-17 at Perryville-14 - Final | ||
7:00 pm | Fredericktown-10 at Park Hills Central-48 - Final | ||
7:00 pm | Dexter-25 at Ste. Genevieve-19 - Final | ||
7:00 pm | Confluence-0 at Cardinal Ritter-13 - Final | ||
1:00 pm | Miller Career-26 at John Burroughs-7 - Final | ||
7:00 pm | Vashon-12 at St. Clair-69 - Final | ||
7:00 pm | Bayless-6 at Lutheran South-66 - Final | ||
7:00 pm | Logan-Rogersville-7 at Springfield Catholic-42 - Final | ||
7:00 pm | Salem-7 at Eldon-28 - Final | ||
7:00 pm | Osage-22 at Buffalo-27 - Final | ||
7:00 pm | Owensville-6 at St. James-14 - Final | ||
7:00 pm | Clinton-6 at Cassville-49 - Final | ||
7:00 pm | Hollister-7 at Seneca-43 - Final | ||
7:00 pm | Nevada-14 at Reeds Spring-51 - Final | ||
7:00 pm | Aurora-0 at Mount Vernon-12 - Final | ||
7:00 pm | Sumner-0 at Trinity-88 - Final | ||
7:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-28 at Orchard Farm-17 - Final | ||
7:00 pm | Normandy-18 at St. Charles West-58 - Final | ||
7:00 pm | Soldan-6 at Lutheran St. Charles-54 - Final | ||
7:00 pm | Fulton-7 at Moberly-48 - Final | ||
7:00 pm | Centralia, Mo.-40 at Mexico-53 - Final | ||
7:00 pm | Wright City-14 at Southern Boone-55 - Final | ||
7:00 pm | O'Fallon Christian-36 at Winfield-43 - Final | ||
7:00 pm | Oak Grove-7 at Odessa-62 - Final | ||
7:00 pm | Pleasant Hill-32 at KC Center-14 - Final | ||
7:00 pm | KC Southeast-0 at Pembroke Hill-42 - Final | ||
2:00 pm | Boonville-14 at Hogan Prep-32 - Final | ||
7:00 pm | KC Northeast-0 at Maryville-13 - Final | ||
7:00 pm | St. Joseph Benton-20 at Chillicothe-41 - Final | ||
7:00 pm | KC Central Academy-0 at Savannah-82 - Final | ||
7:00 pm | Cameron-15 at St. Pius X (Kansas City)-41 - Final |
District semifinals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Potosi-9 at Kennett-48 - Final | ||
7:00 pm | Dexter-6 at Park Hills Central-13 - Final | ||
7:00 pm | Miller Career-12 at Cardinal Ritter-61 - Final | ||
7:00 pm | Lutheran South-27 at St. Clair-20 - Final | ||
7:00 pm | Eldon-14 at Springfield Catholic-40 - Final | ||
7:00 pm | St. James-36 at Buffalo-50 - Final | ||
7:00 pm | Seneca-29 at Cassville-35 - Final | ||
7:00 pm | Mount Vernon-43 at Reeds Spring-7 - Final | ||
7:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-10 vs Trinity-71 at O'Fallon Christian - Final | ||
7:00 pm | Lutheran St. Charles-8 at St. Charles West-42 - Final | ||
7:00 pm | Mexico-0 at Moberly-47 - Final | ||
7:00 pm | Winfield-6 at Southern Boone-30 - Final | ||
7:00 pm | Pleasant Hill-28 at Odessa-63 - Final | ||
7:00 pm | Hogan Prep-12 at Pembroke Hill-14 - Final | ||
7:00 pm | Chillicothe-7 at Maryville-38 - Final | ||
7:00 pm | St. Pius X (Kansas City)-10 at Savannah-50 - Final |
District finals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Park Hills Central-20 at Kennett-42 - Final | ||
7:00 pm | Lutheran South-0 vs Cardinal Ritter-52 at SLUH - Final | ||
7:00 pm | Buffalo-6 at Springfield Catholic-42 - Final | ||
7:00 pm | Mount Vernon-34 at Cassville-14 - Final | ||
7:00 pm | St. Charles West-6 at Trinity-39 - Final | ||
7:00 pm | Southern Boone-12 at Moberly-6 - Final | ||
7:00 pm | Pembroke Hill-6 at Odessa-49 - Final | ||
7:00 pm | Savannah-12 at Maryville-34 - Final |
Quarterfinals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:00 pm | Kennett-9 vs Cardinal Ritter-42 at SLUH - Final | ||
1:00 pm | Springfield Catholic-18 vs Mount Vernon-26 at Cassville - Final | ||
7:00 pm | Trinity-27 at Southern Boone-17 - Final | ||
1:00 pm | Odessa-6 at Maryville-29 - Final |
Semifinals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:00 pm | Cardinal Ritter-49 at Mount Vernon-6 - Final | ||
1:00 pm | Maryville-14 vs Trinity-36 at St. Mary's - Final |
Championship
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
11:00 am | Trinity-45 vs Cardinal Ritter-19 at Faurot Field - Final |