Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 pm | North Andrew-43 vs Norwood-56 at Hammons Student Center - Final | |
2:00 pm | Hartville-58 vs Lift for Life-21 at Hammons Student Center - Final | |
2:00 pm | Salisbury-50 vs Campbell-67 at JQH Arena - Final | |
4:00 pm | Summit Christian-35 vs Monroe City-42 at Hammons Student Center - Final | |
6:00 pm | New Madrid County Central-52 at Vashon-72 - Final | |
6:00 pm | Nevada-47 at Bolivar-60 - Final | |
6:00 pm | Westminster-69 at Tolton-53 - Final | |
6:00 pm | Blair Oaks-44 at East Newton-40 - Final | |
6:00 pm | Lutheran South-61 at North County-57 - Final | |
6:00 pm | Brussels-50 at Jerseyville-57 - Final | |
6:00 pm | Liberty (KC)-65 at Lee's Summit-50 - Final | |
6:00 pm | Troy Buchanan-48 at Fort Zumwalt North-71 - Final | |
6:00 pm | Steeleville-34 at Trico-32 - Final | |
6:00 pm | Cardinal Ritter-60 at De Smet-57 - Final | |
6:00 pm | Chaminade-69 at Poplar Bluff-55 - Final | |
6:00 pm | Mexico-83 at Van Horn-91 - Final | |
6:00 pm | East St. Louis-52 at Belleville East-46 - Final | |
6:00 pm | Althoff-35 at Centralia, Illinois-47 - Final | |
6:00 pm | Kickapoo-67 at Waynesville-45 - Final | |
6:30 pm | Edinburg-22 at Pana-69 - Final | |
7:00 pm | Barstow-70 at Richmond-67 - Final | |
7:00 pm | Greenville-40 at Carlyle-43 - Final | |
7:00 pm | Belleville West-34 at Edwardsville-36 - Final | |
7:30 pm | Wood River-36 at Roxana-56 - Final | |
7:30 pm | Alton Marquette-65 at Granite City-48 - Final | |
7:30 pm | Mount Vernon, Illinois-59 at Cahokia-33 - Final | |
7:30 pm | Mater Dei-55 at Gibault-31 - Final | |
7:30 pm | Metro-East Lutheran-95 at Mount Olive-50 - Final | |
7:45 pm | Carlinville-33 at Raymond Lincolnwood-52 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Ladue-9 at Priory-15 - Final | |
4:30 pm | Parkway West-7 vs Lindbergh-12 at Fenton City Park - Final | |
7:00 pm | Kirkwood-5 at CBC-17 - Final | |
7:00 pm | Marquette-4 at Seckman-3 - Final |
Boys Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Williamsville-2 at Jerseyville-6 - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-8 at Freeburg-0 - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | McCluer North, McCluer South-Berkeley at McCluer | |
4:15 pm | Hazelwood West-31 at Ritenour-56 - Final |
Football
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | McCluer-20 at Pattonville-23 - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
10:00 am | Scotland County-52 vs Blue Eye-59 at Hammons Student Center - Final | |
4:00 pm | Wellington-Napoleon-56 vs Ellington-63 at JQH Arena - Final | |
5:00 pm | Belleville West-25 at Edwardsville-45 - Final | |
5:00 pm | Belleville East-40 at O'Fallon-60 - Final | |
5:30 pm | Carlyle-24 at Greenville-84 - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern-58 at White Hall North Greene-25 - Final | |
6:00 pm | Steelville, Missouri-49 vs Lift for Life-50 at Hammons Student Center - Final | |
7:00 pm | Pana at Athens | |
7:30 pm | Gibault-23 at Mater Dei-60 - Final | |
7:30 pm | Granite City-19 at Alton Marquette-56 - Final | |
8:00 pm | Skyline-58 vs Tipton-52 at Hammons Student Center - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Crossroads College Prep-2 at Hancock-3 - Final | |
5:00 pm | Brentwood-2 at Maplewood-RH-3 - Final | |
5:15 pm | Metro-3 at Soldan-0 - Final | |
5:30 pm | Bayless-3 at Valley Park-0 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Marquette-14 at Summit-6 - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:30 am | Missouri Class 3 State Championships |