Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:45 pm | Duchesne-0 vs St. Louis Patriots-8 at BMAC - Final | |
4:15 pm | Maplewood-RH-12 at Trinity-1 - Final | |
4:15 pm | Parkway South-4 at Lindbergh-9 - Final | |
4:15 pm | Troy Buchanan-0 at Fort Zumwalt South-15 - Final | |
4:15 pm | St. Mary's-15 at Lutheran North-8 - Final | |
4:15 pm | Ritenour-4 at Orchard Farm-11 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-7 at Priory-2 - Final | |
4:15 pm | McCluer North-5 at Hazelwood Central-6 - Final | |
4:15 pm | Westminster-2 at Parkway North-5 - Final | |
4:30 pm | Pattonville-4 at Northwest Cedar Hill-8 - Final | |
4:30 pm | Pana-3 at Roxana-0 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-3 at Valmeyer-4 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-5 at Greenville-1 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-2 vs O'Fallon-4 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Dupo-3 at Chester-10 - Final | |
4:30 pm | Centralia, Illinois-0 at Mount Vernon, Illinois-6 - Final | |
4:30 pm | Hazelwood West-13 at Warrenton-5 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-6 at Greenfield, Illinois-9 - Final | |
4:30 pm | Holt-0 at Kirkwood-7 - Final | |
4:30 pm | Wood River-1 at Metro-East Lutheran-11 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-5 at Breese Central-6 - Final | |
4:30 pm | Owensville-4 at Waynesville-3 - Final | |
4:30 pm | Vianney-1 at Freeburg-4 - Final | |
4:30 pm | Highland-4 at Alton Marquette-5 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-1 at New Athens-2 - Final | |
4:30 pm | Althoff-19 at Cahokia-1 - Final | |
4:30 pm | Marquette-5 at Fort Zumwalt West-8 - Final | |
4:30 pm | Alton-0 at Edwardsville-9 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-2 at Vandalia-9 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-0 at Litchfield-2 - Final | |
4:30 pm | Father McGivney-7 at Maryville Christian-4 - Final | |
4:30 pm | Francis Howell-15 at MICDS-2 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-4 at Belleville West-5 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-6 at Pittsfield-1 - Final | |
6:00 pm | Principia-5 vs St. Louis Patriots-15 at BMAC - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | SLUH-0 at John Burroughs-5 - Final | |
4:00 pm | Civic Memorial at Waterloo |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Belleville West-2 at Granite City-0 - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-0 at Alton Marquette-2 - Final | |
5:15 pm | CBC-0 at SLUH-3 - Final | |
5:30 pm | Eureka-1 at Kirkwood-3 - Final | |
5:30 pm | Bayless-0 at Seckman-2 - Final | |
5:30 pm | Northwest Cedar Hill-2 at Summit-3 - Final | |
5:30 pm | Francis Howell Central-0 at Lafayette-3 - Final | |
5:45 pm | Belleville East-2 at Alton-0 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Belleville West-13 at Lindbergh-7 - Final | |
4:15 pm | Nerinx Hall-2 at MICDS-20 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-3 at Northwest Cedar Hill-13 - Final | |
5:00 pm | Notre Dame-17 at St. Pius X-3 - Final | |
5:30 pm | Cor Jesu-15 at O'Fallon-2 - Final | |
5:45 pm | Summit-7 at Parkway West-11 - Final | |
6:00 pm | Parkway Central-9 at Webster Groves-6 - Final | |
6:45 pm | Francis Howell-11 at Francis Howell Central-8 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Parkway Central-0 vs Ladue-5 at Ladue West Campus - Final | |
4:00 pm | Metro-East Lutheran-0 at Roxana-6 - Final | |
4:00 pm | Vashon-0 vs Metro-8 at Gateway STEM - Final | |
4:00 pm | St. Pius X-4 at Saxony Lutheran-0 - Final | |
4:15 pm | Mehlville-0 at Pattonville-8 - Final | |
4:15 pm | Orchard Farm-10 at Maplewood-RH-0 - Final | |
4:15 pm | Cor Jesu-1 at Incarnate Word-0 - Final | |
4:15 pm | Ursuline-2 at Kirkwood-0 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-0 at MICDS-5 - Final | |
4:15 pm | Valley Park-1 at Principia-5 - Final | |
4:30 pm | Webster Groves-7 at Hazelwood West-0 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-0 at Breese Central-16 - Final | |
4:30 pm | Althoff-3 vs Alton Marquette-2 at Gordon Moore Park - Final | |
4:30 pm | Marquette-0 at Westminster-2 - Final | |
5:00 pm | Greenville-0 at Litchfield-7 - Final | |
5:00 pm | Northwest Cedar Hill-0 at Liberty (Wentzville)-8 - Final | |
5:00 pm | Carlinville-0 at Pana-2 - Final | |
5:00 pm | Lutheran St. Charles-0 at Tolton-1 - Final | |
5:00 pm | Gillespie-0 at Hillsboro, Illinois-8 - Final | |
5:00 pm | Highland-0 vs Civic Memorial-7 at Bethalto Sports Complex - Final | |
5:00 pm | Mexico-0 at Winfield-8 - Final | |
5:00 pm | Wright City-0 at Sullivan-6 - Final | |
5:30 pm | Triad-4 at Mascoutah-0 - Final | |
5:30 pm | Affton-2 at Bayless-1 - Final | |
5:30 pm | Jerseyville-0 at Waterloo-8 - Final | |
6:00 pm | Hancock-0 at Festus-8 - Final | |
6:00 pm | Hazelwood East-0 at Parkway North-8 - Final | |
6:00 pm | Windsor (Imperial)-1 at Seckman-0 - Final | |
6:00 pm | Nerinx Hall-0 at Eureka-2 - Final | |
6:00 pm | Columbia-3 at Gibault-0 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-0 at Holt-2 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-3 at Timberland-1 - Final | |
6:00 pm | Oakville-4 at Fox-1 - Final | |
6:00 pm | Father McGivney-8 at Wood River-0 - Final | |
6:00 pm | McCluer-0 at McCluer North-8 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell-4 at Lafayette-2 - Final | |
6:30 pm | North County-8 at St. James-0 - Final | |
6:30 pm | Edwardsville-0 at O'Fallon-4 - Final | |
6:30 pm | Belleville East-1 at Collinsville-2 - Final | |
6:45 pm | Belleville West-2 at Alton-1 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 am | Steeleville-1 at Marissa-9 - Final | |
4:15 am | Dupo-0 at Chester-15 - Final | |
4:00 pm | Metro-East Lutheran-3 at Wood River-9 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-0 at Staunton-15 - Final | |
4:30 pm | Brussels-4 at Bunker Hill-3 - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 at Belleville West-15 - Final | |
4:30 pm | Gibault-0 vs Wesclin-7 at Trenton City Park - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-6 vs Columbia-11 at Eagleview Elementary - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-16 at Taylorville-0 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-6 at New Athens-1 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-6 vs Edwardsville-0 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Gillespie-3 at Vandalia-1 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-7 at Collinsville-9 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-10 at Alton-5 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-13 at Litchfield-1 - Final | |
4:30 pm | Pana-3 at Roxana-5 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-3 at Valmeyer-1 - Final | |
4:45 pm | Carlinville-4 at Greenville-5 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 pm | SLUH-6 at Kirkwood-7 - Final | |
6:15 pm | Parkway Central-7 vs Parkway West-16 at Kirkwood - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Triad vs Cahokia at Granite City | |
6:00 pm | Triad at Granite City | |
6:00 pm | Cahokia at Granite City |